Меню

Конспект заняття «Геометричні фігури» для дитини із синдромом Дауна. Основи навчання дітей з синдромом дауна Конспект заняття, що розвиває

Пологи

Корекційно-розвивальне заняття з дітьми на тему "Овочі" що складається з окремих блоків (дидактичних ігор, динамічних пауз, конструктивної діяльності, дихальної гімнастики.) кожен з яких має свої завдання.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Ціль:

Закріпити уявлення про овочі.

Формувати інтерес до спільної роботи з вихователем.

Завдання: Вчити дітей погоджувати рухи з текстом, розуміти та виконувати словесну інструкцію.

Збагачення позитивного емоційного досвіду.

1. Динамічна пауза

Вихователь:

Тимочку, покажи, де твої ручки? Давай пограємо!

Здрастуйте очі!(Показує пальчиками очі)

Привіт вушка!(Показує вуха)

Здрастуйте щічки!(торкається долоньками про щоки)

Привіт носик!(показує ніс)

Здрастуйте губки!(показує поцілунок)

Привіт Тимочку!(Гладить по голові)

Завдання:

Закріплювати уявлення про овочі.

Вчити впізнавати, розрізняти та показувати овочі.

Розвиток пізнавального інтересу.

Вчити розуміти та виконувати словесну інструкцію.

Вихователь: (показує зайця)

2. Дидактична гра: «Чудовий кошик»

Вихователь: (показує зайця)

До нас прискакав зайчик і приніс кошик.

Тімочка! Подивися, який гарний кошик, Давай подивимося, що в ньому.(дістає овочі та називає їх)це морква, це помідор, це огірок, капуста.

Тіма, знайди моркву. (огірок, помідор, капусту)

Ще зайчик приніс картинки із зображенням овочів.

Я показуватиму картинку, а ти знаходитимеш такий самий овоч.

3. Дидактична гра: «Покорми Зайчика»

Тіма, візьми морквину і погодуй зайчика.

Вихователь:

Тімо, давай пограємо з пальчиками!

Завдання:

Розвивати дрібну моторику рук та пальців.

Розвивати зорово-моторну координацію.

4. Пальчикова гра «Овочі»

У нашого Тимочка(складає долоні корзиночком)

Овочі в кошику.

Ось пузатий кабачок

Уклався набік.(Загинає мізинець)

Морківку, (Загинає безіменний палець)

Уклав Тіма спритно,

Помідор, огірок. (Загинає середній і покажчик палець)

Ось наш Тіма. Молодець!(Показує великий палець)

Вихователь: (одягає на голову дитини маску паровозика)

А тепер, Тіма перетворився на паровозик!(підводить до дзеркала)

- Подивися який ти гарний справжній паровозик!-Поїхали!

Завдання: Формувати позитивно-емоційний досвід

Розвивати координацію рухів.

Вчити вимовляти звукоіметацію

5.Рухлива гра: «Паровоз»

Загудів паровоз,(дитина та дорослий йдуть по групі роблячи

І вагончики повіз.кругові рухи ліктями, супроводжуючи

Чох! Чох! Чух! Чух!звуковою імітацією)

Я далеко вкачу: Ту-ту-у-у...

Вихователь:

Тіма, глянь, ми приїхали на галявину. Яка гарна квітка!

Давай понюхаємо!

Завдання: Розвивати вміння робити тривалий вдих та тривалий видих.

6. Дихальна гімнастика: "Понюхай квітка", "Здуй жучка"

дихаємо через ніс і видихаємо через рот «А-а»)

Ось прилетів на квітку метелик! Давай її здуємо з квітки!

(Здуває губами метелика)

Вихователь: (Показує на зайчика)

7. Конструктивна діяльність: «складання з паличок будиночка»

Завдання: Розвивати координацію рук, окомір.

Формувати конструктивні вміння.

Виховувати почуття співпереживання.

Вихователь: (Показує на зайчика)

Зайчик сидить і сумує! В нього немає будиночка.

Тіма, давай збудуємо Зайчикові будиночок з паличок.

Молодець!

Завдання: Формувати позитивно-емоційний настрій.

Закріплювати вміння співвідносити рухи зі словами

8. Рухливо-музична гра «Лісовим лужком»

По лісовій галявині.(стрибки на двох алегах)

Поскакали зайчики.

Ось які зайчики.

Зайчики побігайки.

Сіли зайчики у гурток.(Дитина сідає навпочіпки

Роють лапкою корінець.і руками «гребе» по підлозі)

Ось які зайчики.

Зайчики побігайки.

От біжить лисичка.(Ховається, закриваючи долонями

Руда сестричка.особа)

Шукає де ж зайчики.

Зайчики побігайки.

Конспект розвивального заняття

по індивідуальній корекційній роботі

з дітьмиVIIIвиду

Конспект заняття, що розвиває.

Цілі:

1) формувати та розвивати довільну увагу, наочно-образне мислення; 2) розвивати властивості уваги: ​​обсяг, стійкість, концентрацію, перемикання; 3) формувати та розвивати розумові операції: аналіз, синтез, порівняння; 4) збагачувати зорові образи та уявлення; 5) формувати вміння виділяти основні ознаки предмета.

Обладнання:ілюстрація до завдань, медаль.

Хід заняття:

Андрію, привіт! Подивися за вікно. Яка зараз пора року?

Сьогодні ми пограємося у гру: «поспостерігай за весною»

Весною розпускаються…….

Правильно. Зараз нам треба зібрати картинку, щоби квіти встигли розпуститися.

І
гра: «Підбери відповідні частини замість пропущених»

Подивися на верхній знак питання. Підбери шматочок, який має сюди підійти. Перевірте. Підстав його на потрібне місце. Підходить? (якщо ні, шукає інший шматочок). Те саме з іншим знаком питання.

А ще навесні багато.

(комах)

Гра "Маленький жук"

"Зараз ми гратимемо в таку гру. Бачиш, перед тобою поле, розкреслене на клітини. Цим полем повзає жук. Жук рухається по команді. Він може рухатися вниз, вгору, вправо, вліво. Я диктуватиму тобі ходи, а ти будеш пересувати по полю жука в потрібному напрямку.Роби це подумки.Малювати або водити пальцем по полю не можна!


Одна клітинка вгору, одна клітинка вліво. Одна клітина вниз. Одна клітинка ліворуч. Одна клітина вниз. Покажи, де зупинився жук". І т.д.

А ще навесні дуже яскраво світить.

Гра: «Намалюй пропущений малюнок»

Подивися, що не вистачає малюнку? Якщо важко відповісти: глянь на перший будиночок, що бачиш на ньому, біля нього.

(Вікно, двері, сонце)

Що на другому будиночку та біля нього?

(Вікно, двері, сонце)

А біля третього?

(Вікно, двері, дах)

Чого біля нього не вистачає?

Намалюй його.

Також навесні на вулиці можна побачити багато ……

Гра: «Знайди цифру «один»

Допоможи собачці знайти всі цифри один. Побачиш цифру один – закреслюй.

Гра: «Хто сховався за кущем?»

Розглянь уважно всіх тварин. Назви, що є у кожного. (які вушка, лапки, ніс, очі тощо) А тепер визнач, хто сховався за кущем?

А за парканом?

Який вид транспорту сховався за огорожею? Чим вони відрізняються? Що є у коляски? У самокату? У велосипеда?

Розрізні малюнки.

Я принесла тобі картинку, на ній вид транспорту. Але вона порвалась. Допоможи мені її відновити.

Вийшла картинка? Що на ній зображено? Якщо виникають труднощі: візьми одну частину. Що це? Як ти думаєш, ця частина знаходиться внизу або вгорі транспорту? А ця частина? Що це? Де вона знаходиться? Подивися, чи можна поєднати ці дві частини? Візьми іншу. Що на ній? Куди ми її приєднаємо? Чого не вистачає? Підстав. Що ж за картинка вийшла?

Молодець! За сьогоднішню роботу я хочу подарувати тобі медаль! На ній написано: «Молодець!» Спасибі за допомогу!

Заняття з розвитку пізнавальної сфери дітей із синдромом Дауна 7-ми років.

Ціль: створення довірчої обстановки, формування позитивної мотивації, комунікативних навичок, розвиток пізнавальних процесів.

Час: 1 академічна година.

Матеріал: лист папери формату А4, кольорові олівці , бланки до завдань, олівець, фарби, палички, блоки Дьєнеша, трафарет і картинка ріпи, вологий чи кінетичний пісок .

1.Вправа – вітання «Сонечко».

Ціль: створення позитивного настрою працювати.

Техніка проведення: пропонується повторювати слова та рухи за педагогом-психологом.

Інструкція:

Вранці сонечко встає вище, вище (руки високо вгору).

Вночі сонечко зайде нижче, нижче (руки вниз).

Добре-добре сонечко живеться (робимо ручками ліхтарики),

І нам разом із сонечком весело живеться (плескаємо у долоні).

2.Вправа «Малюнок – ріпка».

Ціль: налаштування на спільну роботу.

Матеріал: фарби, аркуш паперу формату А4, трафарет та малюнок ріпи.

Техніка проведення: пропонується зобразити овоч за допомогою техніки «Відбиток печатками поролону».

Інструкція: подивися, яка гарна ріпка. Якого вона кольору? Жовтий. Що це? Овочі. Давай намалюємо ріпку. Візьми трафарет ріпки, поклади на аркуш паперу. Тепер візьми поролон, опусти в фарбу та рухами зверху вниз став відбитки на аркуші паперу з трафаретом.

2. Вправа «Чудовий кошик».

Ціль: збагачення словникового запасу.

Матеріал: овочі, малюнки, кошик.

Техніка проведення: педагог-психолог показує картинку із зображенням овочів, а той, хто навчається, знаходить відповідний овоч серед муляжів.

Інструкція: подивися, який гарний кошик, Давай подивимося, що в ньому - це морквина, це помідор, це огірок, це капуста. Знайди моркву (огірок, помідор, капусту). Я показуватиму картинку, а ти знаходитимеш овочі.

3. Вправа «Овочі».

Ціль: формування наслідувальних здібностей, за допомогою пальчикових ігор.

Техніка проведення: що навчається повторює рухи за педагогом-психологом.

Інструкція: педагог-психолог зачитує вірш, супроводжуючи рухами рук.

У нашого Тимочка(складає долоні корзиночком)

Овочі в кошику.

Ось пузатий кабачок

Уклався набік.(Загинає мізинець)

Морківку, (Загинає безіменний палець)

Уклав Тіма спритно,

Помідор, огірок. (Загинає середній і покажчик палець)

Ось наш Тіма. Молодець!(Показує великий палець)

4. Вправа «По лісовій галявині».

Ціль: зняття м'язової напруги.

Техніка проведення: учня слухає віршик і повторює рухи за педагогом-психологом.

Інструкція: педагог-психолог читає вірш та показує рухи. Повторюй за мною.

По лісовій галявині.(стрибки на двох але гах)

Поскакали зайчики.

Ось які зайчики.

Зайчики побігайки.

Сіли зайчики у гурток.(Дитина сідає навпочіпки

Роють лапкою корінець.і руками «гребе» по підлозі)

Ось які зайчики.

Зайчики побігайки.

От біжить лисичка.(Ховається, закриваючи долонями

Руда сестричка.особа)

Шукає де ж зайчики.

Зайчики побігайки.

5. Вправа «Будиночок» (складання з паличок).

Ціль: розвиток просторового мислення.

Матеріал: палички.

Техніка проведення: педагог-психолог пропонує зайчику збудувати з паличок будиночок. Спочатку викладає педагог-психолог, який потім навчається.

Інструкція: подивися, зайчик сидить та сумує! В нього немає будиночка.Дай побудуємо зайчику будиночок із паличок.Подивися, як це роблю я? Повторюй!Молодець!

6.Вправа «Розклади за кольором».

Ціль: розвиток сприйняття кольору.

Матеріал: блоки Дьєнеша.

Техніка проведення: Педагог-психолог пропонує розкласти фігури за кольором, викладаючи перший ряд. Завдання учня – викласти відповідно до кольору першого другий ряд.

Інструкція: подивися, я викладаю кольорові фігури. Перша фігура якого кольору? Знайди фігуру такого ж кольору та поклади під неї. Друга фігура якого кольору? і т.д.

7.Вправа «Ліпимо овочі» (вологий чи кінетичний пісок).

Ціль: розвиток дрібної моторики, закріплення здобутих знань.

Матеріал: вологий чи кінетичний пісок.

Техніка проведення: педагог-психолог пропонує зліпити на зразок різні овочі.

Педагог-психолог показує, а той, хто навчається, повторює.

Інструкція: давай, зліпимо огірок. Подивися, як я роблю, повтори за мною.Молодець! Давай, зліпимо інші овочі.

Ціль: завершення заняття.

Матеріал: м'яч.

Техніка проведення: педагог-психолог і той, хто навчається, кидають один одному м'яч. Завдання учня ловити і кидати м'яч.

Інструкція: давай пограємо з м'ячиком - я кидатиму м'ячик, примовляючи: «Я кидаю високо, Я кидаю далеко», а ти його ловити і навпаки.

Ми працюємо у групі з дітьми із синдромом Дауна у МОУ ППМС ЦДК «Шанс», яка була сформована у січні 2013 року. У нас, як у вихователя «особливих» дітей, постало багато питань: як виховувати, коригувати розвиток, порушений аномалією, навчати? Досвід групової роботи з такими дітьми недостатньо висвітлений, переважно проводиться індивідуальна робота. Інформацію збираємо по крихтах. Досвід накопичуємо методами проб та помилок. Діти, яких ми прийняли, ніколи не відвідували дошкільну установу, ніколи не знаходилися тривалий час у колективі своїх однолітків і, тим більше, без батьків, тому адаптація проходила складно. Діти відчували страхи перед незнайомими людьми та новими ситуаціями спілкування. У хлопців були навички самообслуговування (з 6 осіб самостійно могли їсти всього двоє), одягатися і роздягатися не міг ніхто, майже всі діти ходили в памперсах. Мова у дітей була відсутня.

За рік роботи ми досягли багато чого: діти повністю адаптувалися в дошкільній установі, вони із задоволенням йдуть на контакти з дітьми та дорослими, які їх оточують, емоційно відгукуються на індивідуальні та групові заняття. Всі хлопці навчилися самостійно їсти, проситися до туалету. Діти збільшився активний і пасивний словник, вони почали вимовляти окремі слова і словосполучення, за необхідності користуватися жестовою мовою. У роботі ми менше вживаємо слова "скажи", "повтори", оскільки тоді діти можуть взагалі відмовитися від спілкування. Набагато ефективніше створювати умови, в яких дитина сама захоче щось сказати. У роботі з дітьми ми допомагаємо активно користуватися жестами. Наприклад: під час розповідання казок «Теремок», «Колобок» під час використання картинок намагаємося паралельно показувати фігурки персонажів або настільного театру, або ляльок – рукавичок театру Бі-ба-бо та позначати їх жестами, які існують у мові для глухонімих.

Дуже важливо відзначити, що наші діти дуже багато і важко хворіють, після чого праці вихователя і ті навички, які малюк засвоює у процесі навчання, губляться, і ми починаємо свої заняття та навчання практично з нуля.

Ми, вихователі адекватно реагуємо, якщо дитина серед заняття встає і починає бігати груповою кімнатою. Це може означати перевтому, замішання, страх. Ми промовляємо ситуацію, що склалася для дитини, що турбується, і всіх дітей: «Макс хвилюється, він втомився». Тому намагаємося допомогти дитині, полегшуємо завдання чи змінюємо вид діяльності.

Одним із найважливіших, на наш погляд, елементів навчально-виховного процесу є єдність вимог та наполегливість усіх дорослих, які оточують дітей – батьків, вихователів, усіх спеціалістів. Постійна взаємодія з батьками принесла свої результати. На самому початку нашої роботи ми поговорили з батьками кожної дитини і з'ясували, що багато дітей метеозалежні, схильні до перепадів настрою, мають хронічні захворювання. Проаналізувавши всю інформацію, ми знайшли методи та підходи до кожної дитини. Наразі наша робота з батьками будується на щоденних індивідуальних консультаціях. Ми розповідаємо про наші «досягнення» та «невдачі» протягом дня, спільно знаходимо шляхи їх подолання і разом радіємо удачам. Єдиного рецепту для досягнення результатів із нашими дітьми немає, тому свою роботу з батьками ми збудували саме так.

Під час розробки даного заняття ми враховували вік та особливості дітей (мої хлопці немає навичок вербального спілкування). Важливо розуміти, що вік розвитку дітей із синдромом Дауна відрізняється від біологічного віку. Вправи, які пропонували дітям для групового заняття, ми вибрали з урахуванням актуального розвитку дітей нашої групи з огляду на особливості в окремих сферах: дрібної, загальної моторики, пізнавально-мовленнєвого розвитку, художньо-естетичного та соціально-особистісного розвитку. Для того, щоб групове заняття було ефективним, в одному занятті я поєднувала дуже прості і досить складні завдання. Такий підхід враховує індивідуальні особливості кожної дитини та зону її найближчого розвитку. Планування та вся робота будується на результатах діагностики дітей. У своїй роботі ми використовуємо програми: «Маленькі щаблі» М.Пітерсі та Р.Трілон, «Зразкову програму корекційно-розвивальної роботи для дітей з ГНР від 3 до 7 років» Н.В. Злиденний.

В даний час не викликає сумнівів те, що діти з синдромом Дауна проходять ті самі етапи розвитку, що і звичайні діти, тому загальні принципи проведення заняття були розроблені на основі уявлень про розвиток дітей дошкільного віку з урахуванням особливостей когнітивного розвитку дітей з синдромом Дауна. В основу принципів побудови заняття лягли: предметність мислення дошкільнят, необхідність використовувати їхній чуттєвий досвід, опора на наочно-дійове мислення, як основу для подальшого переходу до наочно-подібного та логічного мислення, використання власної мотивації дитини, навчання в ігровій формі, а також індивідуальний підхід до кожної дитини, що враховує її особливості.

Аналіз заняття:

Завдання, які ми поставили по пізнавально-мовленнєвому розвитку, з художньо-естетичного та соціально-особистісного розвитку, у ході заняття були виконані. Мною були використані такі методи: словесний, наочний, ігровий та практичний. Важливою частиною заняття є наявність сюрпризного моменту. Враховуючи особливості наших дітей, можу зазначити, що вони були активними, усидливими, емоційно-позитивно налаштованими.

Прийоми, які використовували під час заняття:

1.Діти сидять навпроти педагога таким чином, щоб їм було легко чути інструкцію та бачити жести, що використовуються.

2.Інструкція, яку ми даємо дітям, відповідає їхньому рівню розуміння мови. Вона має бути короткою та чіткою, часто ми даємо її покроково, говоримо повільно, підкріплюючи свої слова жестами. Замість вербальної інструкції ми застосовуємо показ, спираючись на наслідувальні можливості дітей.

3. Враховуючи уповільнене проведення імпульсів, характерне для дітей із синдромом Дауна, ми витримуємо паузу, даючи дітям можливість збагнути, що від нього вимагається.

4. Діяльність, яку ми пропонуємо дітям, є предметною. Опора, не тільки на зоровий та слуховий, а й тактильний аналізатори покращує сприйняття матеріалу. Діти мають можливість розглянути і доторкнутися до того матеріалу, з яким вони працюють, для того, щоб точніше співвіднести його з нашою словесною інструкцією і створити більш повний і точний образ. Заміна іграшок картинками можлива, якщо діти дійсно розуміють, що на них зображено.

5. Заняття включає завдання із різних розділів навчання. Всі завдання мають чіткий початок і кінець і динамічно змінюють одне одного.

6. Допомога, що надається дитині при виконанні завдання, суворо дозується. Якщо дитина не справляється із завданням самостійно, можна надати їй невелику допомогу «порадою», сконцентрувавши її увагу на потрібній дії або важливої ​​деталі. Якщо цього виявляється недостатньо, можна допомогти йому у виконанні правильної дії, діючи руками або виконуючи частину завдання замість нього. У кожному разі завдання має бути закінчено.

7. Якщо дитина не справляється із завданням, відмовляється його виконувати або потребує значної допомоги при його виконанні, то це, як правило, означає, що завдання не відповідає рівню розвитку дитини. У такому разі ми повертаємось до попередніх навичок або розбиваємо справжнє завдання на кроки для відпрацювання «слабкої ланки».

8.Збільшення складності завдань відбувається у міру реального засвоєння матеріалу. Той крок, з яким ускладнюються завдання, не повинні бути помітні дитині, для нього це просто нова гра.

9.Ми використовуємо власну мотивацію дитини. Йому має подобатися ігровий матеріал. Завдання побудовано таким чином, щоб навичка, що відпрацьовується, була потрібна дитині, як засіб досягнення власної мети.

10.Не завжди вдається пов'язати мотивацію дитини безпосередньо із завданням (особливо на перших етапах), тоді він виконує завдання багато в чому задля похвали дорослого. Ми хвалимо дитину за добре виконане завдання. Якщо у дитини щось не виходить, ми похвалимо його за спробу виконати завдання, але в будь-якому випадку необхідно допомогти йому довести його до кінця. Ми уникаємо негативної оцінки дій дитини та появи у неї відчуття «не успішності».

11.Після наших занять ми використовуємо допомогу батьків у відпрацюванні понять та навичок, а також у перенесенні навичок, що відпрацьовуються в побутові та ігрові ситуації. Для цього батькам видаємо відповідні рекомендації та обговорюємо з ними, як вони можуть займатися з дитиною вдома.

Проблеми, які постають перед вихователями «особливих» дітей, насправді не такі вже й особливі. Будь-якій дитині потрібні теплі та близькі стосунки, які дають відчуття, що світ для нього – теплий будинок, у якому йому завжди знайдеться місце. Тільки спираючись на «любов без правил», дитина може осягати і освоювати «правила», знаходячи у світі своє місце. Уже не виникає сумнівів, що діти з синдромом Дауна здатні багато чому навчитися, що їхні потреби не відрізняються від потреб будь-яких дітей, які зазвичай розвиваються, але ніяка державна установа не замінить батьківського кохання та участі. Жоден лікар не зможе змінити кількість хромосом у кожній клітинці дитини, і як не намагайся — такою, як усі, «особлива» дитина не буде ніколи. Але для нас важливо, щоб вони були такими ж, як усі діти, «всупереч усьому» та «попри все».

Пізнавально – мовленнєвий розвиток:

1.Дати дітям знання про пору року «весна». Заохочувати дітей встановлювати елементарну залежність стану природи від зміни пір року.

2. Розвивати розуміння простих речень та коротких текстів, виконувати прості інструкції.

3.Удосконалювати чуттєвий досвід дітей під час тактильного обстеження предметів.

4. Удосконалювати навичку захоплення дрібних предметів вказівним типом хапання та утримувати їх деякий час, потім сортувати, враховуючи колір.

5. Продовжувати координувати рухи рук, вправляти в умінні утримувати пальці рук у певній позі.

6.Створюючи емоційно – позитивний настрій підвищувати в дітей віком мотивацію до спілкування.

Художньо – естетичний розвиток:

1.Познайомити дітей із музичним інструментом, вчити витягувати звуки, передавати ритм.

2.Научить дітей техніці пальчикового малювання, створюючи зображення шляхом використання точки як засобу виразності.

Соціально - особистісний розвиток:

1.Формувати комунікативні навички, вчити дітей взаємодіяти під час спільного виконання дій під час заняття.

Обладнання:

1.Сонечко (картинка)

2.Металофон

3.Шнурки (на кожну дитину)

4.Різнобарвні намистини основних кольорів

5.Контейнери з піском (на кожну дитину)

6. Кошички для намистин

8.Вологі серветки

9.Пальчикові фарби

10.Заготовки для листівок з намальованим стеблом та листочками мімози

11.Гілочка мімози у вазі

12.Маски зайчика та ведмедика

13.Диск із записом співу птахів

14.Фотографії мам дітей

Хід НОД:

Діти сідають за столи.

Вихователь:Діти, подивіться яке веселе сонечко, а знаєте, чому воно сміється? Бо настала весна. Воно яскраво світить, воно тепле, сонечко зігріває все довкола. Стало тепло, пташки заспівали свої пісні, давайте послухаємо. (Слухаємо спів птахів у записі). А це бурульки. Стало тепло і бурульки «заплакали», послухайте: Кап-кап-кап (граю на металофоні). Єгор, покажи, як капають бурульки (дитина стукає) молоточком, зображуючи дзвін краплі). А тепер Матвій… (всі діти зображають дзвін краплі по черзі). А це біжить струмок (провожу молоточком по металофону). (Всі діти показують, як біжить струмок)

А зараз ми пограємо у гру «Струмки».

(Проводиться пальчикова гра «Струмок».)

Вихователь:У нас є такий шнурочок — це струмок, він побіжить між вашими пальчиками, ось так.

Вихователь пропускає мотузку - струмок змійкою між пальцями рук дітей, піднятих вертикально долонями вгору.

— Діти, до нас у гості прийшла лялька Настя. (Інтерактивна лялька вітається з дітьми). Привіт, Насте, розкажи нам вірш.

Настя:За вікном дзвеніть краплі, первоцвіти зацвіли,

З півдня прибули у квітні качки, гуси, журавлі.

Вихователь:Діти, наша Настя дуже сумна, вона втратила свої намисто. Допоможемо їй знайти їх. У вас у кожного на столі стоїть контейнер із піском. Опускаємо руки в пісок, шукаємо в ньому бусинки і викладаємо на тацю. Зараз Єгор наниже на свій шнурок зелені намистини, Ілля – червоні, Поліна – жовті, Данило – сині. Ось які гарні намисто вийшли у всіх хлопців. Я допоможу Насті надіти їх. (Надягаю ляльці намисто).

(Настя дякує дітям).

Вихователь:А зараз ми витрімо руки вологими серветками. Хлопці, навесні стає тепло, і вся природа прокидається: зайці починають міняти білу шубку на сіру, ведмідь виходить із барлоги. Давайте пограємо у гру «Зайчик сіренький сидить».

(Вихованець проводить гру «Зайчик сіренький сидить», другий вихователь грає роль ведмедика)

Зайчик сіренький сидить і вухами ворушить, ось так, ось так і вухами ворушить.

(Діти ворушать руками, піднявши їх до голови)

Зайчику холодно сидіти, треба лапочки погріти, хлоп, хлоп, хлоп, хлоп, треба лапочки погріти.

(Зі слова «хлоп» і до кінця фрази діти ляскають у долоні)

Зайчику холодно стояти, треба зайчику поскакати, стрибок, стрибок, стрибок, стрибок, треба зайчику поскакати.

(За словами "скок-скок" і до кінця фрази діти підстрибують на обох ногах на місці)

Ведмедик зайчика злякав, зайчик стриб... і поскакав.

(Діти тікають, а ведмедик їх ловить)

Сідаємо на стільчики.

- Хлопці, навесні свято у наших мам. Подивіться, у нас на дошці висять фотографії матусь. Єгоре, покажи нам свою маму. (Всі діти показують на фотографії свою маму). Сьогодні ми намалюємо для мам листівки до свята.

Подивіться, яка квітка стоїть на столі у вазі. Це мімоза. Ось ніжка, де він стоїть. Вона називається "стебло". А це листочки. Стебло і листочки зеленого кольору. А тепер давайте його понюхаємо. Ах, як пахне! У мене на аркуші намальована стеблинка і листочки, а квіточки ми малюватимемо з вами. Закатайте рукави та уважно дивіться. Я вмочую в жовту фарбу кінчик пальчика і прикладаю його до аркуша паперу, де стебло. Мій пальчик ніби хитається на гойдалці (трохи вперед, трохи назад). Я прибираю пальчик, гляньте, він брудний, що потрібно зробити? (Витерти вологою серветкою). Давайте потренуємось. Уявіть, що фарба стоїть біля вас. Обмочуємо палець у фарбу, прикладаємо до долоні (трохи вперед-назад). Ще раз спробуємо. Обмочуємо в фарбу та прикладаємо.

- А тепер приступаємо до роботи. Малюйте акуратно. Коли закінчимо, витріть пальці серветкою.

— Ой, які гарні квіти ви отримали! А зараз кожен повісить листівку поряд із фотографією своєї мами. (Діти прикріплюють кожен свою листівку до фотографії мами). А я свою листівку подарую Настінці. Хлопці, Насті дуже сподобалося, як ви сьогодні займалися – ми пограли у гру «Струмочок», «Зайчик сіренький сидить», збирали намисто для ляльки, малювали для мам листівки до свята. Молодці! (Лялька прощається з дітьми).

Вихователь:Всі хлопці сьогодні добре попрацювали, наше заняття закінчено.

Автори: Краєва Оксана Сергіївна, вихователь, Лимар Тетяна Володимирівна, вихователь, Муніципальна освітня установа для дітей, які потребують психолого-педагогічної та медико-соціальної допомоги, центр діагностики та консультування «Шанс» (МОУ ППМС ЦДК «Шанс»), м. Серпухов , Московська область.