Meniu

Kelionė į žaliosios šalies vidurinę grupę. Pamokos „Kelionė į žalią šalį“ santrauka. Vyresniojo ikimokyklinio amžiaus Išsami atvira pamoka tema: „Kelionė į žalią šalį“

Ginekologija

Vyresnysis ikimokyklinis amžius.

Išsami atvira pamoka šia tema:

„KELIONĖ Į ŽALIĄ ŽEMĘ“

Tikslas : išplėsti žalios spalvos idėją, sukurti palankų emocinį foną.

Užduotys :

Išplėskite idėjas apie žalią spalvą, ugdykite gebėjimą subtiliai pajusti spalvą ir pasirinkti tinkamus būdvardžius jai apibūdinti.

Ugdykite dialoginę kalbą. (Kalbos užduotis).

Ugdykite klausos ir regos dėmesį (Ugdymo užduotis).

Ugdykite gebėjimą naršyti erdvėje (Developing).

Plėsti ir apibendrinti žinias apie miško gyventojus (Mokomoji užduotis).

Toliau mokyti vaikus nuimti emocinę ir kūnišką įtampą, ugdyti gebėjimą greitai pereiti nuo aktyvios prie pasyvios veiklos.

Ugdyti norą gyventi taikiai ir draugiškai, išmokyti vaikus džiaugtis patiems, kai jie džiugina kitus (Edukacinis).

Įranga ir medžiagos: žali daiktai (bareliai, kubeliai, kepurės, popieriniai lapai, kaspinas, žaisliniai karoliukai, rutulys, rutulys, siūlai, rutuliukai, sagos, pieštukas, plastilinas, eglutė, žaislas gyvatė), magnetofonas, žalias audinys.

Kurso eiga.

Sklandi, rami muzika.

Pedagogas:

Žalia spalva vidurdienį glosto šešėlį,

Jis suteikia sielai ramybę ir regėjimą,

Ir žolės žalia, ir tamsa miškuose,

Žalia spalva svyruoja akyse.

- Sveiki, vaikinai! Aš esu Žalioji fėja ir šiandien kviečiu jus aplankyti mano stebuklingą žaliąją šalį. Ar norite į jį patekti? Tada jūs turite pabandyti! Siūlau tęsti mano eilėraštį ir pavadinti viską žalia, ką žinai. Kas tai galėtų būti?(vaikų atsakymai)

- Kiekvienas teisingai pavadintas daiktas yra bilietas į mano šalį ir dabar galite nuvykti į nuostabią žalią pievą.

1 pratimas.

- Štai mes žalioje šalyje. Atsipalaiduokite, atpalaiduokite pečius, nuleiskite laisvas rankas, atpalaiduokite veidą. Rankose turiu stebuklingą žalią dėžutę. Matai, kas jame? Tiesa, daiktų daug ir jie visi žali. Atidžiai apžiūrėkite objektus, palieskite juos.

Groja muzika, vaikai žiūri apie 30 sekundžių.

- Kaip jums atrodo ši spalva: rami ar trikdanti? ramina ar jaudina? liūdna ar laiminga? minkštas ar kietas?(šiltas, šviežias, švarus, ramus, minkštas, gražus)

- Žinoma vaikinai. Žalia yra harmonijos ir pusiausvyros spalva. Jis derina šaltas ir karštas spalvas. Jam nei šalta, nei karšta. Žalia gali nuraminti ir sukurti ramybę sieloje. Jis yra nuostabus gydytojas. Žalia padeda sumažinti blogą nuotaiką, mažina nerimą, mažina nuovargį. Neatsitiktinai būdami gamtoje, miške, žalios žolės ir medžių apsuptyje jaučiamės geriau, malonesni, stipresni..

Sudėkite visus daiktus atgal į dėžutę.

2 pratimas.

- O dabar šiek tiek pažaisime. Paprašysiu jūsų visų stovėti šalia manęs aplink mūsų proskyną. kokios ji spalvos? Kodėl ji žalia? Paimsime savo dėžutę, įdėsime tušinuką ir spėliosime, kokį daiktą ten radome. Tada gausime šį daiktą ir įdėsime į bet kurią žalios pievos vietą. Žiūrėk, aš paėmiau šį žalią kubą ir įdėjau į viršutinį žalios pievos kampą.

Atsakymų variantai: žalią mašiną dedu į apatinį žalios aikštės kampą, žalią gėlę padedu prie žalio kubo, žalią drugelį uždedu ant žalios gėlės, žalią pieštuką padedu po žalia gėle.

- Puiku, vaikinai, matau, kad jūs puikiai orientuojatės erdvėje, vadinasi, galime šiek tiek atsipalaiduoti.

3 pratimas

- Atsisėskite ant žolės, užmerkite akis ir klausykite žalio eilėraščio.

(groja muzika)

Žaliame, žaliame, žaliame miške

Žalią lapą, kaip vėliavą, nešu.

Žalias kūgis guli kaip amatas,

Kažkur skamba žalia muzika.

Žalias žiogas žalioje šalyje

Groja man žalią dainą.

- Kuris mano šalies gyventojas minimas šiame eilėraštyje?

- Žinoma, žiogas, o kokius dar žalius miško gyventojus atpažįstate? (žalias driežas, laumžirgis, drugelis, gyvatė, varlė, vikšras, blakė, žiogas)

- O dabar kiekvienas iš jūsų pavirs bet kokiu žaliu padaru ir, prasidėjus muzikai, judėsite kaip jūsų herojai. Tie. skris drugelis, šoks žiogai, šliaužios gyvatės. Parodykite, kaip judės jūsų personažas, bet kai muzika nutrūks, jūsų personažas turėtų sustingti.

(muzika kartojasi kelis kartus)

- Jūs man parodėte, kas gyvena tikrame žaliame miške. Ir aš jums papasakosiu apie vieną nuostabų savo žaliosios šalies gyventoją.

Pasaka "Zelenushka"

Vienas žalsvas vaiduoklis visus išgąsdino. Pasirodė ir po pietų, ir ryte, ir gatvėje, ir parduotuvėje. Žmonės išsigando ir bėgo į visas puses. Kiti vaiduokliai priekaištavo Zelenuškai: „Negąsdinkite visų, kokią paniką keliate“.(Vaikas Zelenuškos atvaizde pateikia savo atsakymą. Pvz.: Aš negąsdinau, jie patys bijo. Niekas su manimi nedraugauja, todėl ir gąsdinau žmones. Mano nuotaika bloga, todėl gąsdinu juos).

- Vaikinai, kad Zelenuška nebūtų tokia pikta, išmokime ją draugauti. O kad būtume draugais, ką turėtume daryti? Žinoma, šypsokis! Juk draugystė prasideda nuo šypsenos.!

- O dabar nupieškime savo šypsenas ir dovanokime jas vieni kitiems, savo mamoms ir tėčiams. Kokių nuostabių šypsenų sulaukėme. O dabar visi grįžtame į darželį.

- Ar patiko veikla ir kas patiko labiausiai??

- Man taip pat buvo malonu su jumis bendrauti ir tikiuosi, kad dar tikrai susitiksime.!


Sudėtingos tezės

vyresnis ikimokyklinis amžius
Išsami atvira pamoka šia tema:
„Kelionė į žaliąją šalį“

Svergunova Tatjana Yuzikovna, auklėtoja MBDOU Nr. 37, Armavir

Tikslas: išplėsti žalios spalvos idėją, sukurti palankų emocinį foną.

Užduotys:

  1. Išplėskite idėjas apie žalią spalvą, ugdykite gebėjimą subtiliai pajusti spalvą ir pasirinkti tinkamus būdvardžius jai apibūdinti.
  2. Ugdykite dialoginę kalbą. (Kalbos užduotis).
  3. Ugdykite klausos ir regos dėmesį (Kūrimo užduotis).
  4. Ugdykite gebėjimą naršyti erdvėje (Kūrimas).
  5. Plėsti ir apibendrinti žinias apie miško gyventojus (Mokomoji užduotis).
  6. Toliau mokyti vaikus nuimti emocinę ir kūnišką įtampą, ugdyti gebėjimą greitai pereiti nuo aktyvios prie pasyvios veiklos.
  7. Ugdyti norą gyventi taikiai ir draugiškai, išmokyti vaikus džiaugtis patiems, kai džiugina kitus (lavinamasis).

Įranga ir medžiagos: žali daiktai (bareliai, kubeliai, kepurės, popieriaus lapai, juosta, žaisliniai karoliukai, rutulys, rutulys, siūlai, rutuliai, sagos, pieštukas, plastilinas, Kalėdų eglutė, žaislas gyvatė), magnetofonas, žalias audinys.

Kurso eiga.

Sklandi, rami muzika.

Pedagogas:

Žalia spalva vidurdienį glosto šešėlį,

Jis suteikia sielai ramybę ir regėjimą,

Ir žolės žalia, ir tamsa miškuose,

Žalia spalva svyruoja akyse.

Sveiki, vaikinai! Aš esu Žalioji fėja ir šiandien kviečiu jus aplankyti mano stebuklingą žaliąją šalį. Ar norite į jį patekti? Tada jūs turite pabandyti! Siūlau tęsti mano eilėraštį ir pavadinti viską žalia, ką žinai. Kas tai galėtų būti? (vaikų atsakymai)

Kiekvienas teisingai pavadintas daiktas yra bilietas į mano šalį ir dabar galite nuvykti į nuostabią žalią pievą.

1 pratimas.

Štai mes žalioje šalyje. Atsipalaiduokite, atpalaiduokite pečius, nuleiskite laisvas rankas, atpalaiduokite veidą. Rankose turiu stebuklingą žalią dėžutę. Matai, kas jame? Tiesa, daiktų daug ir jie visi žali. Atidžiai apžiūrėkite objektus, palieskite juos.

Groja muzika, vaikai žiūri apie 30 sekundžių.

Kaip jums atrodo ši spalva: rami ar trikdanti? ramina ar jaudina? liūdna ar laiminga? minkštas ar kietas? (šiltas, šviežias, švarus, ramus, minkštas, gražus)

Žinoma vaikinai. Žalia yra harmonijos ir pusiausvyros spalva. Jis derina šaltas ir karštas spalvas. Jam nei šalta, nei karšta. Žalia gali nuraminti ir sukurti ramybę sieloje. Jis yra nuostabus gydytojas. Žalia padeda sumažinti blogą nuotaiką, mažina nerimą, mažina nuovargį. Neatsitiktinai būdami gamtoje, miške, žalios žolės ir medžių apsuptyje jaučiamės geriau, malonesni, stipresni.

Sudėkite visus daiktus atgal į dėžutę.

2 pratimas.

O dabar šiek tiek pažaisime. Paprašysiu jūsų visų stovėti šalia manęs aplink mūsų proskyną. kokios ji spalvos? Kodėl ji žalia? Paimsime savo dėžutę, įdėsime tušinuką ir spėliosime, kokį daiktą ten radome. Tada gausime šį daiktą ir įdėsime į bet kurią žalios pievos vietą. Žiūrėk, aš paėmiau šį žalią kubą ir įdėjau į viršutinį žalios pievos kampą.

Atsakymų variantai: žalią mašiną dedu į apatinį žalios aikštės kampą, žalią gėlę padedu prie žalio kubo, žalią drugelį uždedu ant žalios gėlės, žalią pieštuką padedu po žalia gėle.

Puiku, vaikinai, matau, kad jūs puikiai orientuojatės erdvėje, vadinasi, galime šiek tiek atsipalaiduoti.

3 pratimas

Atsisėskite ant žolės, užmerkite akis ir klausykite žalio eilėraščio.

(groja muzika)

Žaliame, žaliame, žaliame miške

Žalią lapą, kaip vėliavą, nešu.

Žalias kūgis guli kaip amatas,

Kažkur skamba žalia muzika.

Žalias žiogas žalioje šalyje

Groja man žalią dainą.

Kuris mano šalies gyventojas minimas šiame eilėraštyje?

Žinoma, žiogas, bet kokius dar žalius miško gyventojus atpažįstate? (žalias driežas, laumžirgis, drugelis, gyvatė, varlė, vikšras, blakė, žiogas)

O dabar kiekvienas iš jūsų pavirs bet kokiu žaliu padaru ir, prasidėjus muzikai, judėsite kaip jūsų herojai. Tai yra, skris drugelis, šoks žiogai, šliaužios gyvatės. Parodykite, kaip judės jūsų personažas, bet kai muzika nutrūks, jūsų personažas turėtų sustingti.

(muzika kartojasi kelis kartus)

Jūs man parodėte, kas gyvena tikrame žaliame miške. Ir aš jums papasakosiu apie vieną nuostabų savo žaliosios šalies gyventoją.

Pasaka "Zelenushka"

Vienas žalsvas vaiduoklis visus išgąsdino. Pasirodė ir po pietų, ir ryte, ir gatvėje, ir parduotuvėje. Žmonės išsigando ir bėgo į visas puses. Kiti vaiduokliai priekaištavo Zelenuškai: „Negąsdinkite visų, kokią paniką keliate“. (Vaikas Zelenuškos įvaizdyje atsako. Pvz.: Aš negąsdinau, jie patys bijo. Niekas su manimi nedraugauja, todėl ir gąsdinu žmones. Mano nuotaika bloga, todėl bijau).

Vaikinai, kad Zelenuška nebūtų tokia pikta, išmokime ją draugauti. O kad būtume draugais, ką turėtume daryti? Žinoma, šypsokis! Juk draugystė prasideda nuo šypsenos!

O dabar nupieškime savo šypsenas ir dovanokime jas vieni kitiems, savo mamoms ir tėčiams. Kokių nuostabių šypsenų sulaukėme. O dabar visi grįžtame į darželį.

Ar patiko pamoka, o kas patiko labiausiai?

Man taip pat buvo malonu su jumis bendrauti ir tikiuosi, kad dar tikrai susitiksime!

Nadežda Kuzmina
GCD konspektas apie ekologiją „Kelionė į žalią šalį“ antroje jaunių grupėje

Programos turinys: įtvirtinti žinias apie smėlio savybes, lavinti lytėjimo jautrumą ir smulkiąją motoriką, ugdyti pagarbą gamtai.

parengiamieji darbai: pokalbiai apie laukinius gyvūnus, vabzdžius, paukščius, žvilgsnį iliustracijos apie gamtą, stebėjimai ir darbas gamtos kampelyje grupėse, eksperimentuoti su smėliu, žaisti su smėliu.

Medžiagos, įranga: vazoninės gėlės, žaislai, spalvotas smėlis, spalvotas "Pieštukai" eksperimentai su spalvotu smėliu užpildytu smėliu, smėlio žaidimai, smėlio dėžė, draudžiami gamtos ženklai, laistytuvas.

Pamokos eiga:

Smėlio mįslė:

Jam labai reikia vaikų

Jis yra ant kiemo takelių

Jis yra statybvietėje ir paplūdimyje,

Ir netgi ištirpsta stikle.

Auklėtojas. Vaikinai, šiandien kviečiu jus į Pesochnaya Šalis. Mūsų kelias ilgas. Jis guli skersai Žalia šalis. Ar tu drąsus, ar esi stiprus, malonus? Tada eime, / įjunkite diską paukščių balsais /

Vaikai vaikšto, pakeliui žiūri į gėles, gyvūnus, paukščius, draudžiamuosius ženklus; atsakyti į mokytojo klausimus.

Auklėtojas. tai Žalia šalis. Pažiūrėkite, kokios čia skirtingos ir gražios gėlės.

Ar tarp jų yra žinomų gėlių? Kuris? Pavadinkite juos.

Vaikų atsakymai (kambarinės ir sodo gėlės - pelargonija, lelija, kaktusas, fikusas; rožė, tulpė, ramunėlė,)

Auklėtojas. – Žiūrėk, čia gyvena ne tik augalai, bet ir gyvūnai, paukščiai, vabzdžiai. Kokius laukinius gyvūnus pažįsti? Paukščiai? Vabzdžiai?

Vaikų atsakymai / Laukiniai gyvūnai: lapė, vilkas, voverė, ežiukas. Vabzdžiai: amūrai, vabalai ir. ir tt Paukščiai: varna, žvirblis ir. ir tt d/

Auklėtojas. Vaikinai, čia yra draudžiamųjų ženklų. Jie padės tinkamai elgtis Žalia šalis. Ką jie reiškia?

Vaikų atsakymai (negalite skinti gėlių, gaudyti vabzdžių, rinkti gyvūnų, traiškyti vabzdžių)

Auklėtojas. Niekas įžeisti: Nei bitė, nei musė,

Nei sraigė, nei vabzdys, tamsus pilvas,

Ne žiogas žolėje, vikriai lekiantis,

Ne lapijoje šviečianti boružėlė

Ne zylė, ne strazdas, ne aklas kurmis,

Jokiu būdu, niekada neįžeisk gyvo žmogaus.

/ Paukščių čiulbėjimas sustoja ... vaikai prieina prie stalo su smėliu / ...

Auklėtojas. - Žiūrėk, čia ji - Sandy Šalis! Ir mus pasitinka Smėlio fėja šalyse/mokytoja parodo lėlę ir kalba jos vardu/

Sveiki, vaikinai. Aš, smėlio fėja, magijos meilužė šalyse. Aš tau parodysiu savo Šalis bet aš turiu taisykles. Aš myliu savo Šalis o aš ir mano mažieji gyventojai labai nusiminusi, kai jie krenta ant grindų ir pabėga nuo mano šalyse, todėl žaidžiant su smėliu reikia paspausti rankomis virš smėlio dėžės.

Ateik arčiau stalo. Pasisveikinkite su smėlio gyventojais šalyse. Padėkite rankas ant smėlio. Ką jauti, koks jausmas liečiant? (Šiltas, minkštas, laisvas)

Žinoma, šilta. Perbraukime rankomis per smėlį, padovanokime jam dalelę savo šilumos.

Taip pat pajutote, kad jis švelnus, kai su juo žaidžiame.

Kai paimame jį į ranką, pažiūrėkite, kaip jis teka tarp pirštų.

Kodėl? /birus smėlis/

Iš ko pagamintas smėlis? /Iš grūdų/

Kokios spalvos smėlis? /geltona, ruda/

Kur gamtoje galima rasti smėlio? (paplūdimyje)

Paplūdimys yra upės krantas. Tai yra, upių ir kitų rezervuarų krantuose yra daug smėlio.

Kokius dar vandens telkinius žinai? (Ežerai, upės, jūros, vandenynai) Pabandykime juos pagaminti. Iškaskite smėlį, lipkite į smėlio dėžės dugną.

Radai upių, ežerų.

Galite žaisti įvairius žaidimus su smėliu. Pavyzdžiui, palikti „Nepaprasti pėdsakai“- rodomos įvairios galimybės palikti pėdsakus smėlyje (žaislai):

"Meškos ateina"- vaikas su jėga spaudžia smėlį kumščiais ir delnais. „Šokantys kiškiai“- pirštų galiukais vaikas atsitrenkia į smėlio paviršių, judėdamas įvairiomis kryptimis.

„Gyvatės šliaužioja“- vaikas smėlio paviršių banguoja atpalaiduotais ar įtemptais pirštais (įvairiomis kryptimis).

„Vorų klaidos bėga“- vaikas judina visus pirštus, imituodamas vabzdžių judėjimą.

(žaidimo pabaigoje nupurtykite rankas)

Fizminutka "Smėlio grūdeliai"

3. Pažiūrėkite į smėlį šalyje lyja. (Smėliui sudrėkinti naudokite laistytuvą).

O kur vanduo pasislėpė? (smėlis praleidžia vandenį)

Lietus paliko savo pėdsakus ir smėlyje. Padėkite rankas ant smėlio. Ką jautėte? Kaip jaučiasi smėlis? (Smėlis tapo šaltas, šlapias, kietas, sunkus)

Kai žaidi, ką darai su šlapiu smėliu? (kulichiki, bokštai, kelias, pyragas)

Smėlis ne tik sausas, šlapias, bet ir įvairiaspalvis. Pasakų smėlis šalyse paruošė jums staigmeną – spalvotą smėlį. Jie gali nuspalvinti bet kokį paveikslėlį.

5. Fėja paruošė jums stebuklingus pieštukus, užpildytus spalvotu smėliu. Padarykime nuotraukas ryškias ir gražias. Bet prieš tai pažaiskime pirštais. pirštų žaidimas "Eime pasivaikščioti".

Savarankiškas vaikų darbas.

Fėja pagiria vaikus, dovanoja smėlio rinkinį, atsisveikina.

Auklėtojas. Ar jums patiko mūsų kelionė?

Manau, kad prisimenate, kad turite rūpintis visais gyventojais ir Pesochnaya Šalys, ir žalia šalis

Mokytojas skaito eilėraštį

Pas mus bet kuriuo metų laiku

Išmintinga gamta moko.

Paukščiai mokosi giedoti

Voras – kantrybė

Bitės lauke ir sode

Jie mus moko, kaip dirbti.

Sniegas moko mus tyrumo.

Saulė moko gerumo.

Mes, visų rūšių medžiai,

Visi dideli miško žmonės,

Jie moko stiprios draugystės.

Integruota pamoka vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikams. Santrauka „Kelionė į gėlių šalį“


Ostanina Viktorija Aleksandrovna, MDOU DS KV „Vaivorykštė“ SP „Sidabrinė kanopa“ auklėtoja
Produkto aprašymas: Siūlau jums integruotos pamokos, skirtos vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikams, santrauką. Ši pažintinė veikla leis vaikams įtvirtinti žinias apie lauko gėles, jų vertybes žmogui ir išmokyti pamatyti juos supantį grožį.
Tikslas: sudaryti sąlygas ugdyti vaikų pažintinį susidomėjimą.
Užduotys:
- lauko ir lauko gėlių pavadinimų, jų gydomųjų savybių tvirtinimas;
- žinių apie vaivorykštės spalvas įtvirtinimas;
- lavinti vaikų atmintį, vaizduotę ir vaizdinį mąstymą;
- bėgimo mankšta
Medžiagos ir įranga: Gnomo kostiumas, pasakų knyga, balta paletė, septynios spalvos dėti paletėje, dvipusė juosta, laukinių ir miško gėlių nuotraukos, siužetinės nuotraukos apie gamtos nelepinimą (raudoname rėmelyje), gėlės su mįslėmis, pėsčiųjų takas, piešimo popierius, pirštų dažai, lėkštė, lankelis, dirbtinės gėlės (pagal vaikų skaičių), du krepšeliai, geležiniai maži varpeliai pagal berniukų skaičių, drugelių kaukės pagal mergaičių skaičių, miuziklas įranga, ramios muzikos garso įrašas, mėlyni kaspinėliai 1 m.pagal vaikų skaičių, balionai pagal vaikų skaičių.
Preliminarus darbas:
- Susipažinimas su lauko gėlėmis ir jų naudingomis bei kenksmingomis savybėmis;
- Eilėraščių apie gėles mokymasis. Paraiškos numeris 3.
- Pažintis su žaidimais „Rugužėlė“, „Varpai“

Renginio eiga

Vaikai rinkosi į salę. Salę puošia įvairių lauko gėlių atvaizdai. Ant centrinės sienos kabo balta paletė.
Pranešėjas: Sveiki, vaikinai. Šiandien susirinkome į šią salę skirti šiek tiek laiko įdomiam pokalbiui apie gėles. Aplink mūsų darželį daug gražių gėlių. Jūsų mamos ir tėčiai, seneliai padėjo mums padaryti mūsų svetaines tokias ryškias ir gražias. Štai kiek gėlių auga gėlynuose. Sakykite, vaikinai, ar gėlės auga tik gėlynuose?
Vaikų atsakymai.
Pranešėjas: Teisingai. Gėlės auga laukuose ir pievose ir net miške. Koks kitas žodis reiškia laukines gėles?
Vaikų atsakymai.
Pranešėjas: Teisingai, vaikinai. Laukinės gėlės.
Pabarbenti į duris.
Prieina prie durų vedėjas, jas atidaro, ant grindų guli vokas.
Pranešėjas: Keista, nieko nėra, tik kažkas paliko laišką. Vaikinai, perskaitykite laišką?
Vaikų atsakymai.
Pranešėjas: Klausykite, vaikinai: „Vaikinai, man skubiai reikia jūsų pagalbos. Gėlių žemei gresia pavojus! Nykštukas".
O, vaikinai, gerajam dėdei gnomui reikėjo mūsų pagalbos. Ar aš jums papasakojau istoriją apie dėdę Nykštuką?
Vaikų atsakymai.
Šeimininkas: Ne? Tada klausyk.
(atverčia knygą ir skaito)

…….Seniai, stebuklingoje Gėlių šalyje, gyveno geras dėdė Nykštukas. Žinojo kiekvienos gėlės pavadinimą, atidžiai stebėjo, kad debesys laistų visas gėles ... .... Kad saulė laiku patektų ir gėles sušildytų savo spinduliais. Gėlės jam atsiliepė tuo pačiu ir nenustojo džiuginti Nykštuko savo įvairove ir spalva. Jie dainavo jam dainas savo neįprasta kalba ir pražydo spalvingais dažais. Nykštukas labai mėgo piešti ir buvo didelis svajotojas, todėl jo šalyje buvo įvairiausių gėlių. Jis nutapė juos savo dažais ir jie atgijo, kai tik Nykštukas baigė piešti!
Užveria knygą.
Pranešėjas:Įdomi istorija?
Vaikų atsakymai.
vedėjas(vėl skaitoma iš knygos): Gėlių šalyje kažkaip atsitiko bėda. Piktasis burtininkas pavogė visas spalvas iš dėdės Gnomo, o gėlės prarado žavesį ir nuvyto. Nykštukas pasikvietė vaikinus į pagalbą ir jie grąžino stebuklingą dėdės Gnomo paletę. Šį kartą vėl problema. Vaikinai, ar galime padėti dėdei Gnome? Ar grąžinsime jam paletę?
Vaikų atsakymai.
Pranešėjas: Smagu, kad visi tokie drąsūs. Tačiau pakeliui jūsų laukia ne paprastos užduotys. Iš tiesų, Uncle Gnome paletėje yra septynios vaivorykštės spalvos. Pavadink juos prašau.


Vaikai vardija vaivorykštės spalvas.
Pranešėjas: Taigi kiekvienas mūsų testas bus vaivorykštės spalvos. Bet rinkti dėdės nykštuko paletę. Turime patekti į stebuklingą gėlių šalį, tam turime sandariai užmerkti akis ir ištarti stebuklingus žodžius:
"Gėlės - gėlės,
Stebuklingi lapai
Vienas du trys,
Kviečiu jus aplankyti!"
Vaikai užmerkia akis ir sako magiškus žodžius.


Pranešėjas:Štai mes esame stebuklingoje šalyje! Nuotykis prasideda!

Raudona spalva.


Pranešėjas: Kad mūsų paletei išgautum raudoną spalvą ...... dabar skaitysiu pasakų knygoje, reikia atspėti visas mįsles apie gėles.
Vaikai sprendžia mįsles. Žr. 1 priedą.
Pranešėjas: Puiku, vaikinai, jūs įspėjote visas mįsles. Čia mes pelnėme raudoną spalvą!
Vedėjas prie paletės prideda raudoną spalvą.
Pranešėjas: Priekinė dalis yra oranžinė.
Oranžinė spalva.


Pranešėjas: Norint išgauti tokią spalvą, reikia sunkiai dirbti ir surinkti visas gėles, kurios išaugo vejoje.
Žaidimas „Rink gėles“
Medžiagos: lankelis, dirbtinės gėlės, du krepšeliai.
Žaidimo eiga:
Visi žaidėjai yra suskirstyti į dvi komandas. Jie statomi 2 kolonomis. Vos tik pasigirdus muzikai, žaidėjai paeiliui bėga prie ekspromto pievelės (joje guli lankelis su gėlėmis), paima 1 gėlę, bėga atgal, deda į krepšį. Vos gėlės pievoje baigiasi, muzika nutyla.
Pranešėjas:Šaunu, vaikinai, padarėte puikų darbą. Oranžinė yra mūsų!

Geltona.


Pranešėjas: Vaikinai, kokias geltonas lauko gėles žinote?
Vaikų atsakymai.
Pranešėjas: Gerai padirbėjo, pavadino daugybę geltonų gėlių: vėdrynai, kiaulpienės, bitkrėslė, jonažolė, piemenėlis, raktažolė, šaltalankis ir net ramunėlė, nes yra dviejų spalvų – baltos ir geltonos. Tai viskas, ramunėlės padės mums gauti geltoną spalvą. Turime didelę ramunėlę, ant kurios lapų reikia dėti vaistinių augalų nuotraukas, kai tik visi ramunėlių lapai bus užpildyti be klaidų, gausite norimą spalvą.
Ramunėlių žaidimas
Medžiagos: didelės ramunėlės, stalas, molbertas, gėlių nuotraukos (vaistiniai), magnetukai.
Žaidimo eiga:
Vaikai apžiūrinėja vaistinių gėlių paveikslėlius, gulinčius ant stalo, ir paeiliui vadina jų gydomąsias savybes, prisega pavadintą gėlę prie ramunėlės žiedlapio.
Pranešėjas: Puiku vaikinai, daug žinių jūsų protingose ​​galvose! Būk geltonas.
Pagalbininkas prie paletės prisega geltonai.
Pranešėjas:Žalia priekyje.
Žalia spalva.


Pranešėjas: Vaikinai, gėlės neapsieina be savo gyvų draugų, vabzdžių. Juk būtent vabzdžiai apdulkina gėles, vadinasi, padeda joms augti. Būtent vabzdžiai padės mums įgyti žalią spalvą – visų gyvų dalykų spalvą. Magiškoje pasakų knygoje yra mįslių apie vabzdžius. Teks juos atspėti.
Vedėja skaito mįsles iš knygos, o vaikai jas spėlioja. Paraiškos numeris 2.
Pranešėjas: Ir mums pavyko šią užduotį. Mėlyna spalva siunčiama į paletę.
Pranešėjas prie paletės pritvirtina mėlyną spalvą.
Mėlyna.


Pranešėjas: Atspėk mįslę, vaikinai.
„Kabo mėlynas varpas,
Jis niekada neskambina.
(Varpas)"
Vaikų atsakymai.
Pranešėjas: teisingai, tai varpas. Pažaiskime žaidimą vaikinai.
Žaidimas "Varpai"
Medžiagos: Varpeliai pagal berniukų skaičių, drugelių kaukės pagal mergaičių skaičių, muzikinė aparatūra, ramios muzikos garso įrašas.
Žaidimo eiga:
Berniukai laiko varpelius rankose ir skambina tardami žodžius:
„Varpas mėlynas,
Pažaisk su manimi
Paskambink man savo varpeliu
Kukli pievos gėlė!
Vos pasibaigus žodžiams, groja rami muzika ir plazda drugeliai. Muzika baigiasi ir drugelis turi paimti varpelį už rankenos. Jei drugelis ar varpas lieka neprilygstamas, jis palieka žaidimą.
Pranešėjas: Kiek drugelių! Ir skamba varpai. Gaukite mėlyną, kurios nusipelnėte.
Pranešėjas prideda spalvą prie paletės.

Mėlyna spalva.


Pranešėjas: Mėlyna spalva suteiks mums labai gražią gėlę, vadinamą rugiagėlėmis. Rodo paveikslėlį. Ar žinojote?
Vaikų atsakymai.
Pranešėjas: Klausykite istorijos apie rugiagėlę:
Šeimininkas atsiverčia knygą ir skaito.
…….„Rugiagėlė yra žavi gydytoja. Nėra tokio rugių lauko, kuriame neaugtų grakščios ir mielos rugiagėlės. Jie žydi nuo gegužės iki rugsėjo. Lotyniškas pavadinimas - Centauréa - kilo iš graikų būdvardžio centaureus, tai yra, priklausantis kentaurui. Mitas sako, kad šiomis gėlėmis kentauras Chironas buvo išgydytas nuo jį įkandusios hidros nuodų. Rugiagėlės priklauso Compositae šeimai ir yra naudojamos medicinoje kaip dekongestantas. Liaudies terapijoje akims gydyti naudojamas gėlių užpilas sniego vandenyje. Rugiagėlės kenkia ir gyvūnams – karvėms, arkliams. Jei jie valgys rugiagėlę, jie gali net mirti.
Norėdami gauti mėlyną spalvą paletėje, turite žaisti žaidimą „Rugužėlė“. Kadangi rugiagėlės auga lauke, žaidimas taip pat bus siejamas su lauku, tiksliau – su šienapjūtėmis, kurios pjauna žolę laukuose.
Žaidimas "Rugužėlė"
Žaidimo eiga: pasirinkti tris vejapjoves. Jie „Pjaus žolę ir rinks joje rugiagėlę. Visi kiti vaikai yra rugiagėlės. Skamba rami muzika ir vaikai – žydi rugiagėlės: Atsisėdę ant snukio pradeda tarti žodžius choru (G. Zelenkino eilėraštis „Rugužėlė“) ir pamažu kyla ir ištiesia rankas aukštyn:
„Tirpdo rugiagėlę
Su kutais žiedlapiu,

Kaip mėlyna šviesa
Gėlė šildo akį.
Kai tik vaikai baigia tarti žodžius, muzika nutrūksta ir šienapjovės išlenda su žodžiais:
„Aš žoliapjovė, šienapjovė, šienapjovė
Pjaunu žolę, pjaunu, pjaunu
Ir sau krūva narvos!
Po šių žodžių šienapjūtės bando nuo „rugiagėlių“ nuplėšti prie juosmens prisegtus kaspinus. Žaidimas kartojamas porą kartų.
Pranešėjas: Gerai padirbėję vaikinai, gerai žaidėte ir gaukite mėlyną spalvą.
Pritvirtina jį prie paletės.
Pranešėjas: Na, einame toliau, laukiame paskutinio išbandymo.
Violetinė.


Pranešėjas: Vaikinai, tai pats sunkiausias išbandymas ir negalime išsiversti be gero nykštuko. Paskambinkime dėdei Gnome. Šaukime kartu: „Gerasis Nykštuke, ateik padėk vaikinams!
Vaikai garsiai vadina gnomą.


Į liūdną muziką patenka į Gnome.
Nykštukas: Sveiki, vaikinai. Mano stebuklingoje gėlių šalyje yra problemų! Ar žinote apie tai?
Vaikų atsakymai.
Pranešėjas: Labas geras nykštukas. Perskaitėme Jūsų laišką ir drąsiai leidžiamės į kelionę. Pažvelkite į mūsų spalvų paletę. Atlikome daug užduočių ir pelnėme beveik visas spalvas. Tačiau mums reikia jūsų pagalbos, kad atliktume paskutinę užduotį. Juk tik tu jį pažįsti, mano knygoje apie jį nieko neparašyta.
Nykštukas: Taip, aš žinau šią užduotį. Vaikinai, jūs tikriausiai negalite to susitvarkyti.
Pranešėjas: Gnome, tu pirmiausia pasakyk man, kokia tai užduotis, o tada mes arba džiaugsimės, arba nusiminsime.
Nykštukas: Norėdami gauti paskutinę spalvą
Reikia išmokti eilėraščius apie gėles.
Pasakykite mums garsiai
Ir pasiimk violetinę!
Vaikai skaito poeziją.
Pranešėjas: Matai, dėde Gnomai, vaikinai ir čia atliko savo darbą. Bet ...... mano knygoje nėra violetinės spalvos ...
Nykštukas: Gal blogai atrodai?
Pranešėjas: Dabar pažiūrėsiu atidžiau.
Šeimininkas atsiverčia knygą ir perverčia puslapius.
Pranešėjas: Violetinės spalvos tikrai nėra, bet yra tokie žodžiai: „Vaikams neužtenka žinoti poezijos, reikia išmokti taisykles!“ Dėde Gnomai, ką tai gali reikšti?
Nykštukas: Nežinau, deja.
Moderatorius aptaria: Kelių eismo taisyklės vaikai taip pat žino elgesio taisykles gaisro atveju ...... O kokios taisyklės asocijuojasi su gėlėmis? Padėkite vaikams! Galbūt žinote taisykles, kurios gali praversti Gėlių šalyje?
Vaikų atsakymai.
Pranešėjas: Teisingai, vaikinai! Vadinkime juos po vieną.
Vaikai įvardija elgesio miške, pievoje taisykles.
Žr. priedą Nr.4.

Pranešėjas: Puiku vaikinai. štai, paskutinė purpurinė spalva!
Tvirtinama prie paletės.
Pranešėjas: Dabar jūsų stebuklinga paletė baigta! Galite piešti laisvai ir visos jūsų gėlės atgys kaip anksčiau. Mums, vaikinams, laikas grįžti namo...
Nykštukas: Ačiū vaikinai. Tu man labai padėjai. Kaip gaila, kad negalite likti su manimi Gėlių šalyje. Ar dar kada ateisi manęs aplankyti?
Vaikų atsakymai.
Nykštukas: Kad nebūtų labai nuobodu kelyje, norėčiau padovanoti įvairiaspalvių balionų. Jie labai panašūs į mano spalvas! Ačiū vaikinai, iki susitikimo kitą kartą!
Nykštukas palieka.


Pranešėjas: Mums tikrai laikas namo. Užmerkite akis ir pasakykite magiškus žodžius: „Gėlės – gėlės,
Stebuklingi lapai
Vienas du trys,
Parvežkite mus namo!"
Pranešėjas: Atmerk akis, mes jau namie. Ar jums patiko mūsų kelionė?
Vaikų atsakymai.
Pranešėjas: Kas tau labiausiai įsiminė?
Vaikų atsakymai.
Pranešėjas: Tikiuosi, kad dabar jūs tikrai prisiminsite, kad gėlės yra gamtos dovanos ir neturėtumėte jų draskyti! Greitai pasimatysime!

Naudotos knygos:
Interneto šaltinis https://yandex.ru/images/search?text=field+flowers+photo+and+names
Interneto šaltinis
http://domovenok-as.ru/volshebnyi-korob/detskie-zagadki/zagadki-pro-nasekomyh-dlja-detei.html

Paraiška Nr.1. Mįslės apie gėles.

Lauke rugiai rugia.
Ten, rugiuose, rasite gėlę.
ryškiai mėlyna ir pūkuota,
Tik gaila, kad jis nėra kvapnus.
(rugiagėlė)
Sode yra garbanė -
Balti marškinėliai,
Auksinė širdis.
Kas tai yra? (ramunėlių)
balti taškeliai
Ant žalios kojos. (Pakalnutė)
Aš tapu baltas kaip pūkuotas kamuolys švariame lauke,
ir vėjelis papūtė – stiebas liko.
(Kiaulpienė)
Iš žalios vištienos
Pilnai padengtas pūkais
Tampu išdidus
Raudonasis gaidys! (Aguona)
Ši mėlyna gėlė
Primena mums tave
Apie dangų – tyrą, tyrą,
Ir švytinti saulė
(Nepamiršk manęs)
Sode yra garbanė -
Balti marškinėliai,
Auksinė širdis.
Kas tai yra? (ramunėlių)
Mėlynas varpas kabo
Jis niekada neskambina.
(Varpas)
Net naktį skruzdėlė
Nepraleiskite savo namų:
Kelias iki paryčių
Apšvieskite žibintus.
Ant didelių stulpų iš eilės
Lempos baltos. (Pakalnutė)
Lipu vis aukščiau ir aukščiau
Užlipsiu iki pat stogo!
Leisk man neturėti rankų ir kojų -
Nenuostabu, kad mane vadina... (Bindweed)
Pasak legendos, mano gėlė
Atsidaro lobis.
Jie sako, kad kartą per metus
Stebuklas įvyksta.
Bet aš būsiu sąžiningas:
Aš visai nežydiu!
(papartis)
Lauke prie daubos
Raudona košė.
(Dobilas)
geltonos gėlės -
lakuoti skruostus,
penki plaktuvai,
Ir lapai keičiasi. (Buttercut)
Išauginta iš svogūno
Bet maistui tai netinka.
Ant šviesaus stiklo
Tai atrodo kaip gėlė. (Tulpė)

Priedo numeris 2. Mįslės apie vabzdžius.

Išvaizda, žinoma, maža,
Tačiau viskas, kas įmanoma, tempiama į namus.
Neramūs vaikinai -
Visas jų gyvenimas susijęs su darbu. (Skruzdėlės)
Ant kvapnios gėlės
Skraidanti gėlė atsisėdo. (Drugelis)
Ant didelio spalvoto kilimo
Selos eskadrilė -
Atsidarys, užsidarys
Dažyti sparnai. (Drugeliai)
Ant žolės prie kojų
Ugnis veržėsi
Bet jis ilgai nedegė -
Skrisk su vėju. (Drugelis)
Kas turi visą nugarą taškais?
Kas ganosi ant lapų?
Kieno klausiame
Pakilk į dangų
Ir atnešti mums duonos iš ten? (Boružė)
Jis ruošia tinklus kaip žvejys,
Ir jis niekada negauna žuvies. (Voras)
Pavargę nuo vabalo
hamakas,
Jokiu būdu išeiti. (žiniatinklis)
Kas yra aukščiau mūsų
Aukštyn kojomis
Nebijokite vaikščioti
Ir nebijo kristi? (Skristi)
Su žaliomis uniformomis
Žolėje pievose
Gyvi muzikantai
Ant ilgų kojų. (Žiogai)
Kas kiekvienoje sutiktoje gėlėje
Nuleidžia jo proboscis
O paskui į avilį
Skuba kaip kulka
Ir kažkas slepiasi kampe? (Bitė)
Neklausė leidimo
Užskrido – ir įkando! (uodas)

Priedo numeris 3. Eilėraščiai apie gėles.

ramunės
Z. Aleksandrova

Maža saulė ant mano delno, -
Balta ramunėlė ant žalio stiebo.
Su baltu apvadu, geltonomis širdelėmis...
Kiek pievoje, kiek prie upės!
Žydi ramunės ir jau čia vasara.
Puokštės megztos iš baltų ramunėlių.
Moliniame ąsotyje, stiklainyje ar puodelyje
Didelės ramunės linksmai būriuojasi aplinkui.

Mūsų meistrai kibo į darbą
Visi vainikai pinami iš baltų ramunėlių.
Ir ožiukas Timka, ir telyčia Maška
Mėgstu dideles skanias ramunes.
Kiaulpienė
Olga Vysotskaya
Nuleido saulę
Auksinis spindulys.
rožių kiaulpienė
Pirma, jaunas.
Jis turi nuostabų
Auksinės spalvos.
Jis yra didelė saulė
Mažas portretas.
Vėlgi, atėjus vasarai
Žydinčios kiaulpienės...
ramunės
Jekaterina Serova
puošnios suknelės,
geltonos sagės,
Nė taškelio
Ant gražių drabužių.
Labai juokinga
Šios ramunės yra
Čia jie žaidžia
Kaip vaikai, etiketėse.
VARPAS
Madinga mėlyna kepurė
Varpas išdykęs.
Kas nesusitiks -
Pasilenkęs ant žemės.
Kiaulpienė
Kiaulpienė prajuokino visus -
Įlipk į pūkuotą sarafaną,
Kaip suktukas sukosi
Sarafanas subyrėjo.
RUMULĖLĖS
margalapis didelėmis akimis,
Draugai su dobilais ir koše.
linksmintis erdvėje,
Bėga į mišką, bet į lauką.
MIŠKO VIOLETĖ
I. Butrimova

Rasos lašas nukrito ant švelnaus lapo,
Jame saulė šviečia rožiniai rytai.
Miško žibuoklė sugėrė rasą,
Ir saulėtekio švelnumas, ir miško grožis.
Ji skleidžia magišką nektarą
Netoli Maskvos esantys miškai – dieviška dovana.
O kamanė, skrendanti, džiaugiasi
Malonus violetinio miško kvapas.
Ir nėra ko lyginti su tokiu stebuklu,
Ją tiesiog reikia saugoti ir mylėti.

Prašymas Nr.4. Elgesio gamtoje taisyklės.

1. Aplinka turi būti saugoma!
2. Jūs negalite skinti gėlių. Pirma, jūs negalite sugadinti natūralaus grožio, antra, jie naudingi žmonėms ir gyvūnams, trečia, jie gali būti nuodingi žmonėms. Vasaros pasivaikščiojimas - ekskursija į darželį. vidurinė grupė

Pamokos „Kelionė į žalią šalį“ santrauka

Tikslas: išplėsti žalios spalvos idėją, sukurti palankų emocinį foną.

Užduotys:

    Išplėskite idėjas apie žalią spalvą, ugdykite gebėjimą subtiliai pajusti spalvą ir pasirinkti tinkamus būdvardžius jai apibūdinti.

    Ugdykite dialoginę kalbą.(Kalbos užduotis) .

    Ugdykite klausos ir regos dėmesį(Kūrimo užduotis) .

    Ugdykite gebėjimą naršyti erdvėje(Kūrimas) .

    Plėsti ir apibendrinti žinias apie miško gyventojus(Mokomoji užduotis) .

    Toliau mokyti vaikus nuimti emocinę ir kūnišką įtampą, ugdyti gebėjimą greitai pereiti nuo aktyvios prie pasyvios veiklos.

    Ugdyti norą gyventi taikiai ir draugiškai, išmokyti vaikus džiaugtis patiems, kai džiugina kitus(lavinamasis) .

Įranga ir medžiagos: žali daiktai(bareliai, kubeliai, kepurės, popieriaus lapai, juosta, žaisliniai karoliukai, rutulys, rutulys, siūlai, rutuliai, sagos, pieštukas, plastilinas, Kalėdų eglutė, žaislas gyvatė) , magnetofonas, žalias audinys.

Kurso eiga.

Sklandi, rami muzika.

Pedagogas:

Žalia spalva vidurdienį glosto šešėlį,

Jis suteikia sielai ramybę ir regėjimą,

Ir žolės žalia, ir tamsa miškuose,

Žalia spalva svyruoja akyse.

Sveiki, vaikinai! Aš esu Žalioji fėja ir šiandien kviečiu jus aplankyti mano stebuklingą žaliąją šalį. Ar norite į jį patekti? Tada jūs turite pabandyti! Siūlau tęsti mano eilėraštį ir pavadinti viską žalia, ką žinai. Kas tai galėtų būti?(vaikų atsakymai)

Kiekvienas teisingai pavadintas daiktas yra bilietas į mano šalį ir dabar galite nuvykti į nuostabią žalią pievą.

1 pratimas.

Štai mes žalioje šalyje. Atsipalaiduokite, atpalaiduokite pečius, nuleiskite laisvas rankas, atpalaiduokite veidą. Rankose turiu stebuklingą žalią dėžutę. Matai, kas jame? Tiesa, daiktų daug ir jie visi žali. Atidžiai apžiūrėkite objektus, palieskite juos.

Groja muzika, vaikai žiūri apie 30 sekundžių.

Kaip jums atrodo ši spalva: rami ar trikdanti? ramina ar jaudina? liūdna ar laiminga? minkštas ar kietas?(šiltas, šviežias, švarus, ramus, minkštas, gražus)

Žinoma vaikinai. Žalia yra harmonijos ir pusiausvyros spalva. Jis derina šaltas ir karštas spalvas. Jam nei šalta, nei karšta. Žalia gali nuraminti ir sukurti ramybę sieloje. Jis yra nuostabus gydytojas. Žalia padeda sumažinti blogą nuotaiką, mažina nerimą, mažina nuovargį. Neatsitiktinai būdami gamtoje, miške, žalios žolės ir medžių apsuptyje jaučiamės geriau, malonesni, stipresni.

Sudėkite visus daiktus atgal į dėžutę.

2 pratimas.

O dabar šiek tiek pažaisime. Paprašysiu jūsų visų stovėti šalia manęs aplink mūsų proskyną. kokios ji spalvos? Kodėl ji žalia? Paimsime savo dėžutę, įdėsime tušinuką ir spėliosime, kokį daiktą ten radome. Tada gausime šį daiktą ir įdėsime į bet kurią žalios pievos vietą. Žiūrėk, aš paėmiau šį žalią kubą ir įdėjau į viršutinį žalios pievos kampą.

Atsakymų variantai: žalią mašiną dedu į apatinį žalios aikštės kampą, žalią gėlę padedu prie žalio kubo, žalią drugelį uždedu ant žalios gėlės, žalią pieštuką padedu po žalia gėle.

Puiku, vaikinai, matau, kad jūs puikiai orientuojatės erdvėje, vadinasi, galime šiek tiek atsipalaiduoti.

3 pratimas

Atsisėskite ant žolės, užmerkite akis ir klausykite žalio eilėraščio.

(groja muzika)

Žaliame, žaliame, žaliame miške

Žalią lapą, kaip vėliavą, nešu.

Žalias kūgis guli kaip amatas,

Kažkur skamba žalia muzika.

Žalias žiogas žalioje šalyje

Groja man žalią dainą.

Kuris mano šalies gyventojas minimas šiame eilėraštyje?

Žinoma, žiogas, bet kokius dar žalius miško gyventojus atpažįstate?(žalias driežas, laumžirgis, drugelis, gyvatė, varlė, vikšras, blakė, žiogas)

O dabar kiekvienas iš jūsų pavirs bet kokiu žaliu padaru ir, prasidėjus muzikai, judėsite kaip jūsų herojai. Tai yra, skris drugelis, šoks žiogai, šliaužios gyvatės. Parodykite, kaip judės jūsų personažas, bet kai muzika nutrūks, jūsų personažas turėtų sustingti.

(muzika kartojasi kelis kartus)

Jūs man parodėte, kas gyvena tikrame žaliame miške. Ir aš jums papasakosiu apie vieną nuostabų savo žaliosios šalies gyventoją.

Pasaka "Zelenushka"

Vienas žalsvas vaiduoklis visus išgąsdino. Pasirodė ir po pietų, ir ryte, ir gatvėje, ir parduotuvėje. Žmonės išsigando ir bėgo į visas puses. Kiti vaiduokliai priekaištavo Zelenuškai: „Negąsdinkite visų, kokią paniką keliate“.(Vaikas Zelenuškos įvaizdyje atsako. Pvz.: Aš negąsdinau, jie patys bijo. Niekas su manimi nedraugauja, todėl ir gąsdinu žmones. Mano nuotaika bloga, todėl bijau) .

Vaikinai, kad Zelenuška nebūtų tokia pikta, išmokime ją draugauti. O kad būtume draugais, ką turėtume daryti? Žinoma, šypsokis! Juk draugystė prasideda nuo šypsenos!

O dabar nupieškime savo šypsenas ir dovanokime jas vieni kitiems, savo mamoms ir tėčiams. Kokių nuostabių šypsenų sulaukėme. O dabar visi grįžtame į darželį.

Ar patiko pamoka, o kas patiko labiausiai?

Man taip pat buvo malonu su jumis bendrauti ir tikiuosi, kad dar tikrai susitiksime!