Meniu

Grupės mazgų santrauka paruoš linksmą mugę. Folkloro pramogų konspektas parengiamojoje grupėje „Mugė. Auksinė Khokhloma. Apytikslis veiksmų planas

krūties vėžys


Integruotų užsiėmimų su vyresniosios logopedinės grupės vaikais konspektas
„Linksmybių mugė“.
Tikslas: įtvirtinti įvairių tapybos rūšių žinias, įgūdžius ir gebėjimus. Ugdykite parengiamojo amžiaus vaikų kūrybiškumą, atmintį, vaizduotę. Pagerinti savarankišką įvairių tapybos technikų naudojimą. Kurti šventinę nuotaiką, ugdyti emocinį reagavimą suvokiant tautodailės ir amatų kūrinius. Ugdyti pagarbų požiūrį į liaudies amatininkų darbą. Parodoje parodykite skirtingų tapybos tipų skirtumus.
Medžiaga: guašas, indeliai su vandeniu, paletės, skudurai, šepečiai (ploni, platūs, plokšti) Parengiamieji darbai: modeliuoti žaislus, molinius indus, užtepti foną (in
priklausomai nuo dažymo)
Indų gaminimas iš papjė mašė (uždedant ant jo fono, priklausomai nuo paveikslo). Kartoninių indų rašto iškirpimas. Mokytis smulkmenų, patarlių ir posakių apie darbą. Vaikų supažindinimas su valstybine švente – šventėmis „Mugė“. Vaikų supažindinimas su įvairiomis tapybos rūšimis (mokslo metais), jų ypatumais, elementais. Savo rašto piešimas iš elementų, pavyzdžiui: Gorodets (Khokhloma, Dymkovo ir kt.) paveikslai. Vaikų kūrybiškumo, atminties, vaizduotės ugdymas.
Muzikos salė buvo skirta integruotam GCD „Linksmoji mugė“. Stalai yra paruošti vaikų darbui "meno dirbtuvėse" (puslankiu) ant stalų yra gaminių ruošiniai, kuriuos vaikai dažys, guašas, indeliai vandens, įvairių rūšių teptukai, skudurai. Ant atskiro stalo – skirtingų meistrų gatavi gaminiai.
Gorodetskis
meistrai
Khokhloma
meistrai

K
Polkhovas-
Maidanas
Dymkovo 7) meistrai
Gželskis
meistrai
Filimonovskis
meistrai

Šeimininkė sėdi salėje ir dainuoja dainą. Vaikai rusiškais kostiumais įeina ir stovi šalia šeimininkės, tada pasisveikina ir žemai nusilenkia.
Mokytojas: Sveiki, šeimininke, susitikite su svečiais!
Šeimininkė: Sveiki, mieli svečiai, prašau atvykti į mano trobelę. Mano trobelė erdvi, šviesi, vietos užtenka visiems. Sėdžiu, parduodu darbus ne mugėje. Netrukus mugė, bet produktų mažai, jei atėjo svečiai, padėkit.
Kaip įprasta Rusijoje – reikalai ginčijasi kartu, bet bent jau išmesk.
Mokytojas: Taip, mes specialiai atėjome padėti. Tikrai vaikinai? Pradėkime dirbti. Verslas prieš malonumą. Ar žinai posakius ir patarles apie darbą?
Skamba rusų liaudies melodija. Vaikai eina į „dirbtuves“, susėda prie stalų ir pradeda dirbti; prisiminti ir tarti patarles ir posakius apie darbą (pakaitomis).
Jei būtų medžioklė, pasiteisintų bet kokia medžioklė.
Nebus nuobodu, kai jūsų rankos bus užimtos.
2 vaikas:
„Ar ne todėl, kad žmonės taip šventai vertino šį žaislą
Kad jis yra jo šviesos ilgesys
Ar į figūras įdėjote ryškias figūras?
Šiandien putojanti žaislų eilė
Ji išeina parodyti savo aprangos.
Mokytojas eina toliau: O štai Khokhlomos meistrai.
„Kaip burtininkė, šiluma yra paukštis Neišeina iš proto
Enchantress - amatininkė,
Auksinė Khokhloma.
vaikas:
Žavėkis mano prekėmis, tik nesiderėk,
Šaukštai paauksuoti, susukti raštai!
(Rodomi dažyti šaukštai, gėrimas iš kartono)
vaikas:
Ateik pasižiūrėti!
Nėra gražesnių už mūsų Khokhloma gaminių!
(rodo popiežiaus košės lėkštę).
Mokytojas: Ar pavargote nuo šeimininko, dirbti?
Ar ne laikas mums pasilinksminti?
Žaidimas.
Turiu skrynias, dėžutes, karstus, juose suskilusios nuotraukos. Reikia pridėti paveikslėlių ir atspėti, kuris paveikslas pavaizduotas. Kieno komanda greitesnė. O kad mums būtų linksmiau, šeimininke, įjunk muziką. (Vienas, du, trys – pradėkite žaidimą.) Vaikai dėlioja paveikslėlius ir atspėja ant jo nupieštą paveikslą.
Mokytojas: Gerai padaryta, vaikinai, jie atliko darbą.
Šeimininkė: Kur mūsų šeimininkai?
Prašau ateiti čia
Užimkite savo vietas,
Ir pabandykite šiek tiek!
Vaikai eina į savo darbo vietas ir toliau piešia daiktus.
Mokytojas: Šioje dirbtuvėje dirba Gorodets meistrai. Paklausykime ką
jie kalba apie savo verslą.
Darai tai paskubomis – darai iš juoko.
Paukštis atpažįstamas skrendant, o žmogus – darbe.
Ne veltui sakoma, kad meistro darbas bijo.
Atkaklumas ir sunkus darbas viską įveiks.
Darbas žmogų pamaitina, bet tinginystė sugadina.
Be pastangų net žuvies iš tvenkinio neištrauksi.
9. Amatas ne jungas, pečių netraukia.
10. Ką pasėsi, tą ir pjausi.
11. Koks meistras, toks darbas.
12. Nuobodžia diena iki vakaro, kai nėra ką veikti.
Mokytojas: Jūs gerai žinote patarles ir posakius. Čia pamatysime, kaip dirba mūsų meistrai. (Artėja prie Filimonovų meistrų.)
Netoli Tulos yra kaimas,
Vardas Filimonovo.
Ir ten gyvena meistrai,
Ko gero atneša į namus.
Ir gerai, kad ten nėra paprasta,
Ir ne auksas, o sidabras.
Filimonovo žaislas
Tai vadinama.
Vaikas (meistras): Jis dainuoja perpildytas, ryte pažadina visus žmones.
Gaidys išdidžiai nešioja auksines šukas. (Rodo savo gaidį, kurį piešia.)
Vaikas (šeimininkas): Arklys bėga - visa žemė dreba
Lauke, žolė - skruzdė guli veidu žemyn. (Rodo arklį.)
Mokytojas: O dabar eisime pas Dymkovo meistrus.
„Yra didelis kaimas, vadinamas Dymkovo.
Jie mėgo dainas ir šokius.
Kaime gimė stebuklai – pasakos.
Žiemą vakarai ilgi
Ir iš molio išlipdė.
Visi žaislai nėra paprasti
Ir stebuklingai nudažytas.
1 vaikas: Gražus dažytas žaislas,
Visi dainuoja, nedailiai ryškiai.
Ir matau jauną džiaugsmą.
Tapo amatų menu.
vaikas: "Jei pažvelgsite į lentas,
Pamatysite stebuklus!
Gorodets raštai Subtiliai išryškinti rankomis.
vaikas: „Gorodetso arklys bėga
Visa žemė aplink dreba!
Paukščiai skraido ryškiai.
Ir vandens lelijos žydi.
(Rodyti dažytas lentas)
Mokytojas eina toliau: „O ką daro Polkhovo - Maidano meistrai?
vaikas: „Paėmiau į rankas teptuką ir dažus,
Tapo burtininku iš pasakos.
Ant matrioškos yra ryškus sarafanas, nudažytas po Polkhovsky Maidanu.
vaikas: Kurgane nuostabiai žydėjo aguonos.
Papuošalai visam gimtajam kraštui.
Ir Polkhovo Maidane, vaikai
Nuo pat ryto jis gamino žaislus.
Mokytojas: O ką Gzhel meistrai mums pasakys apie savo gaminius?
vaikas: Mėlyni paukščiai baltame danguje.
Mėlynų gėlių jūra
Ąsočiai ir puodeliai – tikra istorija ar ne tikra istorija?
Auksiniai rankdarbiai.
vaikas: Mėlyna pasaka yra šventė akims.
Kaip lašai pavasarį Glostymas, rūpestis, šiluma ir kantrybė Rusijos skambusis Gželis!
Mokytojas: Taigi liaudies amatininkai baigė tapyti. Baigęs darbą – drąsiai eik!
Saulė teka, mūsų mugė atidaroma. Kviečiame visus į mugę. (Skamba rusų liaudies melodija „Apvalus šokis“, vaikai eina pro vartus į mugę ir susėda ant kėdžių.)
Mokytojas: Drąsus vaikinas nuėjo mugėje iki galo
Ne parduodamas produktas
Parodyk save žmonėms.
(Neša šaukštus ant padėklo (ant virvelės ant kaklo)
Prekiautojas (berniukas): Šaukštai, šaukštai, dažyti šaukštai. Kas nori šiek tiek pažaisti. (Orkestras ir dainos)
Mokytojas: Saulė nusileido.
Mūsų mugė uždaryta.
(Vaikai ir mokytoja atsisveikina su svečiais ir išeina).
Chastushki.
Išeinu ir pradedu
Aš dainuoju dainas tau,
Užkimškite svečių ausis
Kad nenukristų nuo kėdžių.
Paprašiau tėčio arklio
Jis atsakė: „Nejuokauk“
Nejuokauju, mielas tėti,
Pirkite bent iš Dymkovo.
Aš pasidarysiu ryškiai lūpas,
Aš nuleisiu tau antakius suodžiais,
Kaip Dymkovo ponia
Eisiu gatve.
Mačiau pro langą
Dažyta kiaulytė
Tėtis išsiėmė visą atlyginimą
Ir aš nusipirkau žaislą.
Garlaivis plaukia palei Vyatką,
Negirdėk jo pyptelėjimų,
Nes paskęsta
Jo Dymkovo švilpukas.
Tu klausei šūkių,
Mes sakome ačiū
Jūs, berniukai ir mergaitės
Ir ačiū svečiams.

Integruotos pamokos su 6-7 metų vaikais santrauka

„Linksma Polchovo mugė – Maidano meistrai“

Ugdymo sritys (integracija): pažinimo raida, kalbos raida, meninė ir estetinė raida.

Tikslas: Ugdyti susidomėjimą liaudies menu ir amatais, Rusijos gyvenimu ir papročiais.

Užduotys:

  • Toliau supažindinti vaikus su liaudiškais žaislais Polkhov – Maidan, ugdant estetinį požiūrį į daiktus, formuojant grožio suvokimą.
  • Norėdami sudominti vaikus Polkovo - Maidano žaislu (matrioška), išmokykite juos piešti piešinį pagal žaislą, patobulintą spalvinimą. Išmokite perteikti pagrindinę spalvą piešdami piešinį.
  • Toliau ugdyti vaikus liaudies tradicijomis, siūlant suvaidinti mugės akimirką
  • Sudaryti sąlygas savarankiškai kūrybinei veiklai

Veikla: pažintinė, komunikacinė, produktyvi, tautosakos suvokimas.

Įranga: Rankdarbiai, matrioškų ruošiniai, teptukai, dažai, indeliai vandens, skudurai, tapybos raštų pavyzdžiai, CD grotuvas su rusų liaudies melodijų rinkiniu, dėžutė su staigmena.

Preliminarus darbas:

  • Produktų ir iliustracijų, vaizduojančių liaudies meną ir amatus, tyrimas;
  • Tapybos gaminiai su tapybos elementais pagal Khokhloma, Gzhel, migla, Polkhov-Maidan.
  • Mokymasis burtų, eilėraščių.

Pamokos eiga:

Mokytoja apsirengusi rusų liaudies kostiumu. Grupės kambaryje surengta „Liaudies amatų“ mugė. Stalai yra paruošti vaikų darbui „meno dirbtuvėse“ prie Polchovo-Maidano matrioškos tapybos.

Pedagogas:

Ei, sąžiningi ponai! Prašome apsilankyti pas mus čia! Kaip pas mus konteineriai-barai, Visokios prekės... Ateik, ateik. Žiūrėk, žiūrėk... Vaikai prieina prie rusų liaudies muzikos, pasižiūri į „Liaudies amatų“ mugę.

Pedagogas: Pažiūrėkite, vaikinai, kiek čia įvairių produktų. O kas žino, kuo šiandien „prekiaujama“ mūsų mugėje? (Žaislai) Jei pažvelgsite atidžiau, tai ne paprasti žaislai, o pagaminti menų ir amatų meistrų: Khokhloma, Gzhel, Gorodets, Dymkovo. Tačiau yra vienas žaislas, kuris jau seniai garsėjo Rusijoje. Čia klausyk.vaikas skaito mįslę: Raudona, šilkinė nosinaitė, Ryškiai žydinti sarafanas, Ranka remiasi į medinius šonus, O viduje paslapčių: gal trys, o gal šešios. Truputį paraudo mūsų rusas ....... (matrioška)

Pedagogas: Vaikinai, ar žinote, kurie iš meistrų pagrindiniai gamina lizdines lėles? (Polkhovo-Maidano meistrai). Žinoma, tu teisus. Sėskite, mieli svečiai, ant suoliuko. – Sėdėkime šalia ir gražiai pasikalbėkime. Nižnij Novgorodo sritis garsėja savo mediniais žaislais – Gorodetsky, Semenovskij, Fedosejevskiu. Ir Polkhov-Maidanskiye iš jų yra jauniausias. Kitų liaudies amatų meistrai pirmiausia turėjo rimtą darbą - gamino buityje reikalingus daiktus: indus, įrankius, o jei buvo laiko, gamino žaislus vaikams pramogoms. O Polkovo meistrai yra priešingai. Anksčiau jie gamino žaislus įvairaus amžiaus ir skoniams vaikams: piramides, kiaulytės grybus, švilpiančius paukščius, lizdines lėles, ridenimo lazdeles, vaikiškus muzikos instrumentus ir visus šiuos gaminius vadino smagiu žodžiu „taratushki“. Na, o tada, jei buvo laiko, gamindavo patiekalus. Metai iš metų keitėsi Polkhov žaislų – Maidano meistrų asortimentas.

Vaikinai, o dabar kviečiu jus žaisti. Fizik. minutė (pantomimos žaidimas). Trumpam paverskime žaislais Polkhov – Maidano meistrai.Užsukite į ratą. Kai tik pavadinsiu bet kurį žaislą, reikia pabandyti pavaizduoti jį judantį. Vaikai tampa ratu. Mokytoja sako: „Matrioška!“, O vaikai bando judėti taip, kaip įsivaizduoja, kaip vaikšto matrioška. Mokytoja sako: „Paukščiai švilpia!“, vaikai kaip paukščiai skraido ir švilpia. Mokytoja sako: „Arkliai ant lazdos!“, Vaikai šokinėja kaip arkliai. Puiku vaikinai. Vaikas skaito eilėraštį: Žaisk linksmiau, akordeonas Pas tave atėjo matrioška. Medinis šaukštas Matryoshka ruddy. Atidžiai pažiūrėkite į šias lizdines lėles, vaikinai, jos visos skirtingos. Kai kurie dažyti, o kiti tiesiog mediniai. Sakykite, kuriuos iš jų galima neštis į mugę, o kurie dar nėra paruošti? (tapyta, dažyta) Aišku, nupiešta matrioška gražesnė. O kas žino, kaip vadinasi nedažytas medinis gaminys? (Linas). O kas gamina medinę matriošką? (žaislų gamintojas). Na, o kad lizdinės lėlės būtų tokios elegantiškos ir gražios, jos turi būti ...... .. (dažai, spalva). Ir kas tai daro? (dailininkas). Polchovo - Maidano matrioškos paveiksle yra ryškesnių spalvų - avietinė, violetinė. Dažnai šios spalvos pateikiamos priešingai: tamsiai žalia su tamsiai žalia, mėlyna su geltona. Be to, dažant būtina visus elementus nubrėžti juodais dažais. Veidas taip pat dažomas daugiausia tik juodai – akys, nosis, lūpos ir plaukai „apvalių apskritimų“ pavidalu. Gaminant šią lizdinę lėlę, jos figūra iš priekio yra tvirtai papuošta gėlėmis, lapais ir uogomis. Pažiūrėkite kiek turime nedažytų žaislų, siūlau trumpam pavirsti amatininkais, nueiti į dailės dirbtuves ir nupiešti mūsų lizdines lėles, kad vėliau galėtumėte jas pristatyti mugėje. Vaikai eina į darbo vietas, atsisėda.

Pedagogas: Prieš pradedant darbą, siūlau pasiklausyti, kaip dirbo meistrai.Vaikai skaito poeziją: 1 vaikas: pasiėmiau teptuką ir dažusJis tapo magu iš pasakos Ant matrioškos lėlės, ryškios sarafos Nutapytos po Polkhovskio Maidanu. 2 vaikai: ant piliakalnio nuostabiai žydėjo aguonos. Puošmena visai gimtajam kraštui. O Polkhovsky Maidane vaikai nuo pat ryto gamina žaislus. globėjas : Na, „Priežastis – laikas, o linksmybės – valanda“. Pradėkime dirbti. Bet pirmiausia ištieskime pirštus. Fizik. minutė (žaidimas pirštais) „Pagalbininkai“
Vienas, du, trys, keturi (suspauskite ir atlaisvinkite kumščius),
Išplovėme indus (trys delnai ant kito).
Arbatinukas, puodelis, kaušas, šaukštas
Ir didelis kaušas (sulenkiame pirštus, pradedant nuo nykščio).
Išplovėme indus, (vėl trys su vienu delnu ant kito)
Sulaužėme tik puodelį (sulenkiame pirštus, pradedant nuo mažojo pirštelio).
Suskilo ir kibiras
Nulūžo arbatinuko nosis,
Šiek tiek sulaužėme šaukštą.
Taigi mes padėjome mamai. Dabar galite pradėti tapyti. Skambant rusų liaudies muzikai, vaikai pradeda piešti medines matrioškas.
Pedagogas: Tapydami lizdines lėles, pirmiausia pavaizduosime didžiausią gėlę. Prisiminkite, kaip piešėme Maidano aguonas (rodome piešinių pavyzdžius). Nupiešę gėlę, pasiūlykite nupiešti lapus. Veidas nupieštas pagal išankstinį žymėjimą. Piešdami atkreipkite dėmesį į tai, kad vaikai teptuką gerai išplautų, nušluostytų ant šluostės, kitaip dažai išsipurvins ar suplonės, raštas nepasirodys ryškus ir skambus. globėjas : Taigi liaudies amatininkai baigė tapyti. Kaip sakoma: "Baigęs darbą, eik drąsiai!" Surinkite žmones, ateina prekybos meistras! Pagal rusų liaudies muziką vaikai eina į mugę. 1 vaikas skaito, Aš sušuksiu: Štai koks grožis, Vežame į mugę! Skaito 2 vaikas, šauksiu: Svečiai, svečiai, žiūrėk, Ir įvertink mūsų prekes! Vaikai kviečiami patiems pagirti savo žaislus, bet taip, kad būtų įdomu juos apsvarstyti (gražus, ryškus, spalvingas, dažytas ir pan.)

Pedagogas: Kelyje sukasi dulkės. Matrioškos ateina iš mugės Ant avinų, ant jaučių,

Viskas su dovanomis rankose. Auga skirtingos merginos, bet panašios viena į kitą. Jie visi gyvena vienas kitame, Ir tik vienas žaislas!

Saulė nusileido, Mūsų mugė užsidarė. Vaikinai, jūs visi padarėte viską, ką galėjote, o jūsų darbas tiesiog nuostabus. Meistrai iš Polkhov-Maidan atsiuntė jums mažas dovanėles už jūsų kūrybiškumą. Dėžutė atsidaro, o ant pagaliuko stovi gaidys. Vaikams įteikiamos dovanos.


Olga Blaženkova
GCD santrauka parengiamojoje grupėje „Linksmas mugė“

GCD santrauka parengiamojoje grupėje« linksmybių mugė»

Pagaminta Blazhenkova Olga Gennadievna.

Tikslai ir siekiai:

Toliau supažindinti vaikus su liaudies gaminiais, ugdyti estetinį požiūrį į daiktus.

Padėkite vaikams pastebėti ir pabrėžti pagrindinius turtus išraiškingumas: ryškumas, spalvų elegancija, dekoratyvumas, tapybos elementų įvairovė.

Ugdykite kūrybiškumą, vaizduotę, domėjimąsi piešimu

Prisidėti prie holistinio pasaulio vaizdo formavimo ir akiračio plėtimo, ugdyti domėjimąsi liaudies menu, pagarbą liaudies amatininkų darbui, nacionalinį pasididžiavimą Rusijos žmonių įgūdžiais.

Ugdyti ikimokyklinukų geranorišką požiūrį į kitus, patriotinių jausmų, pilietiškumo ugdymą;

Ugdyti laisvo bendravimo su suaugusiaisiais ir vaikais apie produktyvios veiklos procesą ir rezultatus įgūdžius.

Technologijos:

Sveikatos taupymas

Modeliavimas

Įranga: nešiojamas kompiuteris su elektroninio laiško iš Matryoshka įrašu; vokas su mįslėmis apie Rusijos meistrų gaminius; žaidimas „Sulenk paveikslėlį“- supjaustyti į gabalus paveikslėlius su Dymkovo, Khokhloma ir Gzhel produktais; labirinto žaidimas "Kieno elementas"; dažyti Khokhloma, Dymkovo ir Gzhel meistrų gaminiai su mišriu fonu ir elementais; Khokhloma, Dymkovo ir Gzhel meistrų gaminių ruošiniai ir tapybos elementai klijavimui; pieštukai, klijai, kartonas.

SOOD progresas:

globėjas: Vaikinai, šiandien mums į darželį atėjo laiškas el. Kaip manai, nuo ko?

Vaikai: Išreikškite jų prielaidas.

globėjas: Klausykite mįslės ir tada galėsite atsakyti į klausimą, kas atsiuntė mums laišką.

Augti skirtingos merginos

Bet jie atrodo panašūs

Jie visi sėdi vienas šalia kito

Ir tik vienas žaislas.

Vaikai: Tai Matrioška.

globėjas A: Teisingai, vaikinai. Šį laišką mums atsiuntė Matryoška. Paklausykime jo.

(Skamba kaip laiškas: Sveiki, vaikinai. Padėk man, prašau. Mes laikomės « linksmybių mugė» ir as labai noriu ten. Bet tam turiu pasistengti šviesus Rusijos meistrų gaminiai. Šviesus jau prasidėjo ir aš neturėsiu laiko pats gaminti produktų.)

globėjas: Na, vaikinai, padėkime Matrioškai?

Vaikai: Taip!

globėjas: Norint gaminti žaislus ar indus, reikia žinoti, kas ir kur buvo daroma Rusijoje. Kur gamino žaislus, kur molinius ar medinius indus. Tu esi pasiruošęs? Tada pasiskirstykime į komandas.

(Vaikai suskirstyti į tris komandas)

globėjas: Turėsime keletą užduočių.

1 užduotis: "dėlionės"

globėjas: Pirmoje užduotyje išsiaiškinsime, į kokius Rusijos meistrų gaminius reikėtų atvežti Sąžininga Matryoshka.

Visi žaislai nėra paprasti,

Ir stebuklingai nudažytas

Sniego baltumo, kaip beržai,

Apskritimai, ląstelės, juostelės -

Iš pažiūros paprastas modelis

Bet tu negali žiūrėti į šalį.

Vaikai: Dymkovo žaislas.

globėjas: Taip, klausyk kitos mįslės.

Ak taip, indai, koks stebuklas, abu geri, ir tai,

Visi elegantiški ir gražūs, dažyti, visi gėlėmis!

Štai ir rožė, ir ramunėlės, ir kiaulpienės, rugiagėlės,

Su mėlynu tinkleliu aplink kraštą tiesiog negalite atitraukti akių.

Jie sukūrė šį stebuklą netoli,

Tą indą piešė Rusijoje, mieste... (Gzhel.)

globėjas: Ir ši mįslė buvo atspėta, gerai padaryta. Tačiau yra dar viena paslaptis. Pažiūrėkime, ar galite su tuo susitvarkyti.

Šaka sklandžiai sulinko ir virto žiedu.

Šalia tripirščio lapelio braškė raudona.

Ji spindėjo, pakilo, liejo saldžias sultis.

O žolė kaip pakraštys. Kas čia? … (Chokhloma)

globėjas: Gerai padaryta, mes įveikėme trečią mįslę.

2 užduotis: „Sulenk paveikslėlį“

globėjas: O dabar užduotis sunkesnė. Kiekviena komanda turi po voką su sulūžusių žaislų ar indų gabalėliais. Reikia juos sujungti ir išsiaiškinti, kokie gaminiai ant jų pavaizduoti.

(Vaikai dėlioja paveikslėlius iš gabalėlių, klijuoja ant kartono ir įvardija vaizduojamus gaminius bei jų gamybos vietą)

globėjas: Jūs, vaikinai, esate puikūs. Atlikome ir antrą užduotį. Taigi, ar esate pasiruošę atplėšti trečiąjį voką?

Vaikai: Taip.

3 užduotis: labirinto žaidimas "Kieno elementas"

globėjas: Jūsų staluose yra labirintai, kuriuose susimaišo keliai nuo elementų iki gaminio. Turite nubrėžti kelią nuo Gzhel gėlės iki Gzhel gaminio, nuo Khokhloma gėlės iki Khokhloma gaminio, nuo Dymkovo elemento iki Dymkovo žaislo. Pažiūrėkime, kuri komanda gali greičiau atlikti užduotį. Mes pradėjome.

globėjas: O dabar daug ilsimės.

(Kūno kultūros minutė "Stalo reikmenys")

Čia yra didelis stiklinis arbatinukas, ( "išpūsti" pilvas, viena ranka ant diržo)

Labai svarbus kaip viršininkas. (Kitas yra išlenktas kaip nosis)

Čia yra porcelianiniai puodeliai, (Pritūpęs, viena ranka ant diržo)

Labai trapus, vargšas.

Čia yra porcelianinės lėkštės, (Sukiokitės, rankomis nubrėžkite apskritimą)

Tik belskite - jie sulaužys.

Štai sidabriniai šaukšteliai (Ištieskite, užmerkite rankas virš galvos)

Čia yra plastikinis padėklas -

Jis atnešė mums indus. (Padarykite didelį ratą)

globėjas: Puikiai pailsėjome? Pasiruošę atplėšti ketvirtąjį voką?

Vaikai: Taip!

4 užduotis: Žaidimas "Sumišimas".

globėjas: Menininkas tapė Khokhloma, Dymkovo ir Gzhel meistrų gaminius. Bet atrodo, kad jis kažko užsiima. Reikia surasti klaidas ir jas pavadinti. Laimi ta komanda, kuri rado daugiausia klaidų.

(Pavyzdžiui: Dymkovo jauna ponia - modelis yra Gzhel, o fonas yra geltonas (Filimonovskis); Khokhloma lenta - Gorodets raštas, rudas fonas ir kt.).

5 užduotis: „Sukurk modelį“.

globėjas: Prieš kiekvieną komandą, vieno iš liaudies produktas amatai: Gzhel arbatinukas, Dymkovo jauna ponia ir Khokhloma lenta. Bet jie nėra dažyti. Ant padėklų yra Gzhel, Dymkovo ir Khokhloma tapybos elementų. Turite pasirinkti reikiamus elementus ir jais papuošti gaminį.

(Vaikai pasirenka elementus, atitinkančius jų gaminį, ir klijuoja juos ant ruošinio)

globėjas: Na, vaikinai, jūs atlikote visas „Matrioshka“ užduotis. Jūs pagaminote nuostabius gaminius, kuriuos atsiųsime Matryoshka el.

GCD santrauka vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams „Mugė“

Tikslas:
1. Apibendrinti ir sisteminti vaikų mintis apie liaudies amatus.
2. Toliau supažindinti su rusų liaudies papročiais ir tradicijomis.
3. Didinti domėjimąsi folkloru.

Įranga: tautodailės ir amatų dirbiniai, tautiniai kostiumai, elektroninis pristatymas, pristatymų peržiūros įranga.

Preliminarus darbas: ruošiant prezentaciją, mokantis rusų liaudies patarlių ir priežodžių, mokantis lojančiųjų eilių, žiūrint į rusų dailininkų paveikslus,

Pamokos eiga

1 skaidrė (pavadinimas)
Pedagogas: Kartu su Tanya ir Vania daug keliavome, aplankėme įvairias mūsų šalies vietas, susipažinome su liaudies amatų meistrais. Kokius menininkus aplankėme? (vaikų atsakymai)
Ką jie gamina? (vaikų atsakymai)
O kodėl meistrai gamino savo gaminius? (vaikų atsakymai)
Teisingai, norėdami įtikti savo šeimai ir užsidirbti pinigų.
Kur jie pardavė savo gaminius? (vaikų atsakymai)
Teisingai! Mugėje! Į mugę buvo kviečiami žmonės – mugės barniai. Pažiūrėk, kas tai? (atkreipia vaikų dėmesį į ekraną)
2 skaidrė (garsas)

Greitai ateik čia! Ateik sąžiningi žmonės! Pradėkime linksmintis! Mugė kviečia mus visus! Nagi, piliečiai! Pradžiuginkime visus! Nagi, įvertink tai! Pirkite! Nebūk drovus!

3 ir 4 skaidrės (nuotrauka "Svenskaya Fair", "Fair")



Pedagogas: Mugė yra didelė rinka. Mugės vykdavo kelis kartus per metus – per didžiąsias bažnytines šventes (Kalėdas, Maslenicą, Velykas ir Trejybę). Žiemą mugė prasidėdavo vos atsidarius rogučių trasai. Kaip jūs suprantate šią išraišką? (vaikų atsakymai)
Prekiavo viskuo ir daug: jei miltais - tai maišais, jei malkomis - tai vežimais. Prekiaujama avalyne, drabužiais, indais ir buities reikmenimis.
5 skaidrė (šypsniai)


Pedagogas: Mugėje visada gausu žmonių. Čia ir prekeiviai, ir pirkėjai, ir būdelės, ir stebėtojai.
Kaip suprasti, kas yra bootleggers? (vaikų atsakymai)
Lėlių teatro artistai, mugėse pasirodymus rodę buferiai mažose palapinėse – būdelėse.
Kas yra stebėtojai? (vaikų atsakymai)
Žiūrovai yra sąžiningų pasirodymų žiūrovai.
Į mugę žmonės ateidavo ne tik parduoti ir pirkti, bet ir pasilinksminti.
Tada jie sakydavo apie tokius žmones: „Matyk žmones, bet parodyk save!
6 skaidrė (garsas – fizinė minutė)
Kviečiame vaikus į smagų žaidimą!
O ko nepriimsime, už ausų pakelsime!
Ausys bus raudonos, kaip gražu!
Vyksta rusų liaudies žaidimas „Leshy“.
7 skaidrė (petražolės)
Nebuvo geresnės lėlės ir ne,

Pažįstamas visuose planetos kampeliuose,
Viena – pramoga
Kiti – pamoka!
Pats linksmiausias žaislas pasaulyje...
Linksma rusiška Petruška! (Iš už ekrano pasirodo pirštinių lėlė Petruška)
PetražolėsŠtai ir aš! Sveiki, vaikinai! Kodėl tuštoki kaip kumeliukai?
globėjas Užteks juokelių, laikas pakviesti visuomenę!
Petražolės Laikas beigelių? Tai aš visada pasiruošęs!
globėjasŠaukia: "Pradėkime farsą!"
Petražolės Užpuolė chuliganas?!
globėjas Nepainiokite žodžių ir negąsdinkite publikos veltui. Jie atvyko čia pasilinksminti, aplankyti jus! Sušukite "Mes turėsime šou!"
Petražolės Jūsų laukia puiki staigmena, pamatysite pakankamai to, ko dar nematėte!
globėjas Petražolė, neapgaudinėk vaikinų! Šaukite: „Šįvakar linksminame komediją!
Petražolės Pas mus koldūnus mėto asilas, barstykite žmones, antraip pataikys!
globėjas Petražolės! Vaikinai atėjo pas tave aplankyti, o tu juos taip priimi! Negerai! Negerai!
Petražolės Taip, tu neįsižeisi ant manęs! Aš tiesiog juokingas!
Ateik į mugę! Mūsų prekės yra svarbios, kiekvienas prekybininkas pagirs.
Sveiki atvykę pas mus čia! Iš gerų bičiulių paimame centą ir už dyką atiduodame raudonosioms mergelėms.
(Mokytoja greitai apvelka vaikus, vaizduodama pirklius, reikalingas rusų liaudies aprangos detales. Vaikai eina į ekspromtą prekybos pasažą)
1 padėklas (matrioškos, uždengtos antklode)
Pedagogas: Vaikinai, mįskite mįslę, ir sužinosite, kokius suvenyrus su savimi pasiima mūsų šalyje viešintys turistai.
Merginos slepiasi šioje jaunoje moteryje,
Kiekviena sesuo už mažesnį požemį.
Raudoni skruostai, spalvingos nosinės.
Džiaugsmingos rankos ploja... (matrioškos)

Mokytojas atidaro dėklą

2 padėklai (Khokhloma meistrų gaminiai)
Hawker

Bet dažyti indai – karalius tokių turėjo!
Taip, visi sumušti!
O mūsiškiai nemuša, nuo to niekas neišsilies!
Shchi iš jo yra skanesnis, o košė yra švelnesnė!
Pedagogas: Vaikinai, iš kur tie patiekalai? (vaikų atsakymai)
Atėjus šaltai žiemai žiemos vėjas švilpia ir dejuoja.
Ta saulėta Khokhloma mums primena vasarą.
Lėkštėse nėra pusiau tamsos, vazose ir druskos purtyklėse nėra sutemų
Khokhloma plūduriuoja vasarą, nudažyta labai sumaniai.
Vaikai su mokytoja apžiūri „Khokhloma“ gaminius
3 padėklas (muzikos instrumentai uždengti antklode)
Pedagogas: Kuo prekiaujate?
Hawker
Ir tu įmink mįsles, tada sužinosi!
Jūs paimate jį į rankas, tada ištempkite, tada suspauskite.
Balsingas, elegantiškas, linksmas, trijų eilių.
Pažais – tik paliesk, mūsų rusai.... (harmoninis)

Oi, skamba, skamba, linksmina visus rajone.
O jai tereikia trijų stygų muzikai.
Atspėk, kas tai yra mūsų... (balalaika)

4 padėklas (drabužiai)
Hawker
Šalikai ir nosinės mamai ir dukrai!
Nagi! Skristi į! Nebūk šykštus, pirkite!

5 padėklai (indai: šaukštai, dubuo)
Hawker
Šaukštai, dubenys! Keptuvės, svogūnai!
Kirvis, šukutės! Išsaugokite pinigų maišą!
8 skaidrė (prekybininkai)
Pedagogas: pardavėjai turguje buvo vadinami pirkliais arba prekybiniais barkeriais.


9 skaidrė (nuotrauka „Blynų savaitė“)
Pedagogas: Smagiausia mugė buvo Užgavėnių metu. Tai truko visą savaitę.
10 ir 11 skaidrės (paveikslėliai "Sniego miestelio užfiksavimas", "Užgavėnės. Matymas")



Pedagogas: didžiausios šventės susiklostė Maslenicos mugėje. Čia buvo labai smagu: ir kumščiais, ir apsnigto miestelio užgrobimu, ir važinėjimu trejetu, ir amerikietiškus kalnelius surengė, ir Žiemos atvaizdą degino. Jos pelenai buvo išbarstyti lauke, kad rudenį būtų gausus derlius.
12 skaidrė (blynai)


Pedagogas: Ir žinoma, Maslenitsa mugėje buvo daug blynų. Net patarlės sugalvojo:
Po velnių, ne pleištas – skrandis nesuskils!
Nagi, suvalgyk blyną, kad ateitų pavasaris!
Blynai, blynai, blynai, kaip pavasario ratai!
Pamokos santrauka
Pedagogas:Žaidėme, linksminomės, o dabar prisiminkime, kur buvome šiandien? Kas yra mugė? Kokios prekės ten parduodamos? Kas parduoda prekę? Kokius meistrus matėme? Puiku vaikinai! Dėkoju už dėmesingumą! Viso gero!
Tekstinės informacijos šaltiniai:
A.A. Vachruševas, E.E. Kochemasova Metodinės rekomendacijos pedagogams „Sveikas, pasauli!“, Balass LLC, 2011 m.

Pristatymas tema: Mugė

Tikslai:
1. Toliau supažindinkite vaikus su liaudiškais Dymkovo žaislais, ugdydami estetinį požiūrį į daiktus.
2. Ugdyti vaikus liaudies tradicijomis, parodant, kaip liaudies menas neatsiejamas nuo liaudies muzikos ir liaudies žodinio meno.
3. Padėkite vaikams pastebėti ir išryškinti pagrindines žaislo Dymkovo išraiškingumo priemones: ryškumą, spalvų eleganciją, dekoratyvumą, tapybos elementų įvairovę. Sutelkite dėmesį į originalus, kad vaikai norėtų piešti bet kokius žaislus.
4. Išmokyti vaikus savarankiškai pasirinkti tapybos technikas ir elementus, spalvų derinį, perteikti savo požiūrį į piešinį.
Preliminarus darbas:
Su vaikais mokomės eilėraščių apie „Dymkovo“ žaislus, apžiūrime gatavus žaislus.
Medžiaga pamokai:
Įvairių spalvų guašas, didelis kišenėlis, mažas kišenėlis, popieriniai arkliuko šablonai, drėgnos servetėlės, garso įrašas, Dymkovo moliniai žaislai.
Pamokos eiga:
Amatininkė: Sveiki, geri žmonės. Labai džiaugiuosi, kad esu svečiuose. Ką aš matau! Koks stebuklas! Kiek džiaugsmo aplinkui! Tikrai, vaikai, čia gražu? Ak kvapą gniaužiantis!
Amatininkė: Teka ryški saulė,
Paskubėkite pas mugiškus žmones!
Ir smagu mugėje
Žmonės mėgsta karuseles!
Nagi, vaikinai, važiuokime į karuselę!
Karuselės žaidimas.
Petražolės: Ir mugėje prekės
Parduodami samovarai
Parduodamos šakės
Ir saldainiai ir beigeliai.
Amatininkė: Žmonės perka džiovyklą,
Ir už nuostabų žaislą
Žiūrėkite ilgai nekvėpuodami
Kaip gerai
Pirkite žaislus
Ponios, maži gyvūnai.
Pažiūrėk, koks gyvas
Žirgas gražus, drąsus.
Vaikinai, pažiūrėkite, kiek nuostabių žaislų yra mūsų mugėje. Kas tai per žaislai? (Dymkovo)
Petruška: Kokius žinote „Dymkovo“ žaislus?
(vaikai skaito eilėraščius apie Dymkovo žaislus)
Amatininkė: Gerai padaryta, vaikinai. Tai va, arklys, kalakutas, jauna panelė, elnias ir t.t. yra Dymkovo žaislai. Ir kur jie gamina tokius nuostabius, dažytus žaislus? (Dymkovo kaime)
Amatininkė: Taip, jie gaminami Dymkovo kaime, netoli Vyatkos miesto, ant Vyatkos upės kranto, gamina žaislus iš raudono molio. Žiema ilga, šalta, krosnyse dega žaislai, iš kaminų veržiasi dūmai. Šilta ir jauku meistrų namuose. Pažvelkime į Dymkovo kaimą ir pasigrožėkime ištapytais Dymkovo meistrų namais. (žaidimas „Trečias papildomas“, du Dymkovo tapybos namai ir trečiasis Filimonovsky, vaikai randa papildomą namą).
Petruška: Kirilai, kaip tu žinai, kad tai Dymkovo meistrų namai?
Vaikas: šie modeliai nėra paprasti,
Ir stebuklingai nudažytas
Sniego baltumo kaip beržai,
Apskritimai, ląstelės, juostelės
Iš pažiūros paprastas modelis
Bet tu negali žiūrėti į šalį.
Petražolė: O, kas yra ši nuostabi skrynia?
Amatininkė: Vaikinai, pažiūrėkite, kiek čia sniego baltumo arklių. Kad jie atgytų, kiekvienas meistras savo žaislui turi pritaikyti Dymkovo raštą. Sėskime savo dirbtuvėse ir prisiminkime, kokius Dymkovo raštus žinome?
Petražolės: Vaikinai, kokios spalvos dažus naudosime?
O kaip mes piešime apskritimus? (didelis kibimas) Ir taškai? (mažas dūris)

Vaikai piešia pagal muziką.

Amatininkė: Rusijoje sakydavo: „Kai baigsi darbą, eik drąsiai“. Ei, žmonės šok į apvalų šokį!

Darbo analizė.

Amatininkė ir Petruška: puiki mūsų Rusija

Ir mūsų žmonės yra talentingi.

Apie Rusijos vietinius amatininkus

Visas pasaulis kalba!

Vaikas: O, jūs brangūs svečiai!

Nupiešėme dovanų.

Jie bandė rašyti

Jie ketino tau duoti. (vaikai svečiams dovanoja savo piešinius)

  • Muzikinė pasaka „Vilkas ir septyni vaikai, bet naujai“
  • Kalbos raidos užsiėmimų santrauka. Tema: Stepių mįslės
  • Integruoto GCD santrauka edukacinėse srityse „Žinios“, „Socializacija“ parengiamojoje grupėje „Šalis, kurioje gyvename“