Meniu

Kompleksinė-teminė savaitė ikimokyklinio ugdymo įstaigoje „Mano šeima. Kompleksinė-teminė savaitė ikimokyklinio ugdymo įstaigoje „Mano šeima“ Kaip medžiui augant, kylant aukščiau ir įgyjant naujas dideles ir mažas šakas, auga kiekviena šeima. Kuriamos naujos šeimos

Apklausa

"Mano šeima"

pamokos santrauka vyresniojoje grupėje

Tikslas:

Formuoti vaikuose teisingą idėją apie šeimą, mamos, tėčio, senelio, močiutės, sesers, brolio vaidmenį, kurie gyvena kartu, myli vienas kitą, rūpinasi vienas kitu.

Užduotys:

    Įtvirtinti idėjas apie visų šeimos narių darbines pareigas.

    Pratinkite vaikus teisingai atsakyti į klausimus, teisingai parinkti žodžių būdvardžius ir veiksmažodžius.

    Ugdykite nuoseklią kalbą, loginį mąstymą, dėmesį, pažintinį susidomėjimą.

    Puoselėti pozityvius santykius šeimoje, pagarbą, savitarpio pagalbą, meilę visiems šeimos nariams.

Preliminarus darbas:

    Tėvų pavardės, vardo, patronimo ir profesijos žinių įtvirtinimas.

    Žiūrint į šeimos nuotraukas.

    Stebėti ir prisiminti, kokias pareigas, kokius darbus atlieka šeimos nariai namuose.

    Patarlių apie šeimą žinių įtvirtinimas.

    Eilėraščių ir šeimos istorijų skaitymas.

Medžiaga:

Šeimos nuotraukos, saulės ir debesų atvirutės.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Pedagogas: Sveiki, vaikinai! Kokia tavo nuotaika šiandien? Su kokia nuotaika pabudai? Kokius meilius, gerus žodžius ryte išgirdote iš mamos ir tėčio? Kokius žodžius pasakėte atsakydami?

2. Pagrindinis korpusas

globėjas : Šiandien kalbėsime apie svarbiausią dalyką žemėje – apie šeimą. Kas yra šeima ir kodėl žmogui reikalinga šeima. Bet pirmiausia kviečiu pagalvoti ir atsakyti į klausimą: „Ką turi visi žmonės, bet kiekvienas turi savo?

Vaikai : Vardas.

auklėtojas b: Kuo skiriasi skirtingų šeimų žmonės?

Vaikai : Pavardė.

globėjas : Vaikinai, kas gali prisistatyti? (Atsakymai 2 - 3 vaikai .)

Vaikai: Mano vardas... mano pavardė...

globėjas : Ačiū.

globėjas : Vaikinai, ar žinote kaip vadina tame pačiame name, bute gyvenančius žmones?

Vaikai : Šeima.

globėjas : Vaikinai, kokius gimines vienija šeima? Su kuo tu gyveni?

( vaikų atsakymai.)

globėjas : Šeima vienija gimines: tėvus, vaikus, senelius, močiutes, brolius, seseris. Tai mūsų giminės. Vaikinai, atidžiai klausykite eilėraščio, kuris vadinasi „Giminė“, kurį parašė Yakov Akim.

Mama ir tėtis yra mano giminės,

Neturiu giminių,

Ir seserys giminės ir brolis,

Ir išlenktas ausis šuniukas Tishka.

Aš labai myliu savo šeimą

Greitai visoms nupirksiu dovanų.

Tėtis turės motorinę valtį,

Mama virtuvėje - stebuklingas šepetys,

Plaktukas tikras brolis

Kamuolys skirtas mano seseriai, saldainiai - Tishkai.

Ir aš taip pat turiu draugą

Draugas Seryoga taip pat susijęs su manimi.

Nuo ryto bėgau pas jį.

Be jo žaidimas man nėra žaidimas.

Aš jam pasakau visas paslaptis

Aš jam duosiu viską pasaulyje.

globėjas : Ar manote, kad visi eilėraščio herojai yra viena šeima? Išvardink juos.(Vaikų atsakymai.)

globėjas : Draugas Sereža, ar jis šeimos narys?
Vaikai : Ne, jis nėra šeimos narys ar giminaitis.

globėjas : Kas yra eilėraščio herojus?

Vaikai A: Jis yra draugas.

globėjas : Vaikinai, kiekvienam žmogui labai svarbu turėti ne tik giminių, bet ir draugų.

globėjas : Ar šuniuką vardu Tishka galima laikyti šeimos nariu?

Vaikai : Jis ne žmogus, o augintinis, todėl su eilėraščio herojumi nesusijęs.

auklėtojas b: Ar visos šeimos vienodos ar skirtingos?

Tai va, visos šeimos skirtingos: yra daugiavaikės, yra mažos. Ir nesvarbu, kuri šeima didelė ar maža - svarbiausia, kad šeimoje visada būtų ramybė ir pagarba.

globėjas : Vaikinai, ar jūsų tėvai jumis rūpi? Kaip parodomas jų rūpestis, ką jie veikia?

( vaikų atsakymai.)

Pedagogas: Teisingai, vaikinai, tėvai labai myli savo vaikus ir jais rūpinasi.

Pedagogas: Dabar pailsėkime. Siūlau daryti pirštų pratimus.

Pirštų gimnastika "Kas atėjo?"

/ abiejų rankų pirštai sulenkti galiukais kartu /

Kas atvyko? /nykščiai/

Mes, mes, mes / 4 pirštais, išskyrus nykščius /

Mama, mama, ar tai tu? /nykščiai/

Taip, taip, taip / rodomieji pirštai /

Tėti, tėti, ar tai tu? /nykščiai/

Taip, taip, taip /viduriniai pirštai/

Broli, broli, ar tai tu? /nykščiai/

Taip, taip, taip / bevardžiais pirštais /

O sese, ar tai tu? /nykščiai/

Taip, taip, taip / mažais piršteliais

Kartu mes esame viena didelė, draugiška šeima / nykščiai aukštyn /

Taip taip taip. /visi pirštai/

globėjas : O dabar, vaikinai, atidžiai klausykite eilėraščio ir atspėkite, apie ką jis sako ...

1. „Už lango drėgna, niūru, lietus pliaupia.

Žemas pilkas dangus kabo virš stogų.

O namas švarus ir patogus.

Čia turime savo orą.

Šypsokis... aiškiai ir šiltai.

Saulė jau patekėjo į kambarį“.

Žinoma, jūs atspėjote, apie ką tai buvo, tai mama.

Pasakyk geriausius žodžius apie savo mamą, kokia ji? (Rūpestingas, darbštus, švelnus,

malonus, rūpestingas...)

2. Kas ne juokais, o rimtai

Ar vinis išmokys mus plaktuką?

Kas tave išmokys būti drąsiam? Teisingai, tėti.

kas tu tėtis?

Vaikai: sūnus, dukra.

Pasakyk gražiausius dalykus apie tėtį. Koks tavo tėtis? (Drąsus, simpatiškas, malonus, stiprus, drąsus, darbštus...)

3. Kvepianti uogienė, Pyragai skanėstams, Skanūs blynai, pas Jūsų mylimąjį ...

Teisingai: močiutės.

Kokiais meiliais žodžiais jus vadina močiutė?

4. Jis nedirbo iš nuobodulio,

Jam suraudo rankos

O dabar jis senas ir pilkas,

Mano brangusis, mylimasis ... (senelis)

O kas tu esi savo seneliui?

Vaikai: anūkas, anūkė.

5. Kas myli ir mane, ir mano brolį,

Bet ar jai labiau patinka puoštis?

Labai madinga mergina

Mano jauniausia... (sesuo)

kas tu sese?

globėjas : Kokie jūs geri bičiuliai, džiuginate mane savo žiniomis.

globėjas : - Vaikinai, kaip mes išreiškiame meilę savo artimiesiems?(Vaikų atsakymai).

Teisingai! Mes taip pat darome gerus dalykus ir niekada nedarome blogų dalykų, kad nenuliūdintume savo tėvų. Kaip, jūsų nuomone, atrodo džiaugsmas (liūdesys) – kaip saulė ar debesis?(Saulė ir debesis kiekvienam vaikui).

D / ir "Džiaugsmas ir liūdesys"

Pedagogas: Įvardinsiu veiksmus. Jei manote, kad šis poelgis nuliūdins jūsų mamą, kelkite debesį, jei norite – saulę.

Nutapė gražų paveikslą;

Kovok su draugu;

Valgė manų kruopas;

Nuimti žaislai į vietą;

Jie suplėšė knygą;

Eidami jie sutepė striukę;

Sudaužė puodelį

Autobuse užleidome kelią mano močiutei;

Padėjo mamai valyti

Rado močiutės pamestus akinius;

Sudaužė puodelį

Padėjo mamai valyti...

Pedagogas: Šiandien turime fotografijų parodą, kurioje daugelis esate nufotografuoti su savo tėvais. Manau, mums visiems bus įdomu išgirsti istorijas apie jūsų šeimas.

(Pasakykite 2–3 vaikams: kas parodytas paveikslėlyje; mano mamos vardas yra ..., mano tėvo vardas yra ..., F.I. seneliai, kurie yra piešiniuose; kur tu esi, ką veiki, ar myli savo šeimą? ir tt)

globėjas : Vaikinai, kai žiūrite į savo nuotraukas, kalbate apie savo šeimas, kokius jausmus išgyvenate?

Vaikai : Džiaugsmas, gera nuotaika, meilė.

Pedagogas: Kodėl?

Vaikai : Nes aš myliu savo tėvus, o tėvai myli mane.

Pedagogas: Tai va, vaikinai, namai, šeima – tai vieta, kur žmogus jaučiasi apsaugotas, reikalingas, mylimas. Visi šeimos nariai yra tarpusavyje susiję glaudžiais ryšiais, gyvena draugiškai ir laimingai. Šeima yra pats brangiausias dalykas, kurį žmogus turi, todėl visais laikais rusų žmonės kūrė patarles ir posakius apie šeimą. Prisiminkime juos:

„Jei šeimoje darna, lobio nereikia“.

„Branginti šeimą reiškia būti laimingam“.

„Visa šeima kartu ir siela vietoje“.

„Kai saulė šildo, kai mamai gera“.

„Geri vaikai auga geroje šeimoje“.

"Auksas ir sidabras nesensta, tėvas ir motina neturi vertės"

„Šeimoje ir košė tirštesnė“.

„Jūsų namuose net sienos padeda“.

3. Pamokos santrauka

Pedagogas: Gerai, vaikinai, kad jūs visi turite šeimas! Jūs esate laimingiausi vaikai pasaulyje, nes jūsų šeimos myli viena kitą, gyvena darniai.

Ačiū, kad šiandien papasakojai tiek daug naujų dalykų apie savo šeimas, įdomių, reikalingų.

Vaikai: Šeima yra laimė, meilė ir sėkmė.

Šeima – vasaros kelionės į šalį.

Šeima yra šventė, šeimos pasimatymai,

Dovanos, pirkiniai, malonios išlaidos,

Vaikų gimimas. Pirmas žingsnis, pirmas pokštas.

Svajoja apie gėrį, jaudulį ir baimę.

Šeima yra darbas, rūpinimasis vienas kitu.

Šeima reiškia daug namų ruošos darbų.

Šeima yra svarbi! Šeima yra sunku!

Bet neįmanoma laimingai gyventi vienam,

Visada būkite kartu, rūpinkitės meile,

Noriu, kad mano draugai kalbėtų apie tave

Kokia tu gera šeima!

Pedagogas:

Vaikinai!

Mylėk ir vertink laimę!

Tai gimsta šeimoje

Kas gali būti vertingesnis už jį?

Šiame pasakiškame krašte

Nominacija „Ikimokyklinio ugdymo pedagogo metodinė taupyklė“

Vadovaujantis kompleksiniu-teminiu ugdymo proceso konstravimo principu, edukacinei veiklai motyvuoti, siūlomas ne individualių žaidimo technikų rinkinys, o mokomosios medžiagos įsisavinimas rengiant ir vedant bet kokius reikšmingus ir įdomius renginius. ikimokyklinukams konkrečia tema.

Savaitės tema:"Mano šeima".

Tikslas: mokyti vaikus apie šeimą.

Užduotys:

  • mokyti vaikus suprasti suaugusiųjų ir vaikų vaidmenį šeimoje, įvardyti savo šeimos narius;
  • formuoti elementarias vaikų idėjas, kad visi šeimoje rūpi ir myli vienas kitą;
  • ugdyti meilę artimiesiems ir draugams, norą jais rūpintis;
  • ugdyti vaikų emocinį reagavimą.

Finalinis renginys: teatralizuotas žaidimas „Name gyveno didelė šeima“.

Grupė: II jauniausias.

Amžius: 3-4 metai.

1. Kognityvinė veikla, OO Kognityvinė raida(Aplinkos pažinimas)

– „Mano šeima“ – mokykite vaikus įvardyti savo šeimos narius. Žinokite, kad visi šeimos nariai rūpinasi ir myli vienas kitą. Suprasti suaugusiųjų vaidmenį šeimoje. Tegul vaikas džiaugiasi ir didžiuojasi, kad turi šeimą.

2. Motorinė veikla, OO Fizinis vystymasis - lavinti judesių koordinaciją einant ir bėgant tarp objektų; pakartokite ropojimo pratimą; pratimas išlaikyti stabilią pusiausvyrą einant ant pakeltos atramos.

3. Muzikinė veikla, OO Meninė ir estetinė raida-Muzika-ritmas. judesiai - „Taip, taip, taip!“, „Šeima“; Klausymas – „Žvirblis“; Dainavimas - „Saulė turi draugų“, „Bobikas“; Žaidimai, šokiai - „Susipykome, susitaikėme“; Muzikavimas – „Liaudies melodijos“, „Daina apie vardus“.

Savaitės diena

Režimas

Savarankiška veikla

Bendravimas su tėvais

grupė,

pogrupis

Individualus

Pirmadienis

Rytas

1. Variklis.

Kompiuterinio pristatymo peržiūra "Žiūrėk, aš turiu labai draugišką šeimą!"

3. Komunikabilus. T/n: "Kokie mamos ir tėčio vardai?"

4. Variklis. M / p žaidimas "Kiek laiko galite taip sėdėti?".

5. VHL - skaitant S. Teterin eilėraštį „Mama bus labai laiminga“

Siužetinių paveikslėlių svarstymas tema „Šeima“ (F.I. vaikai).

2. Komunikabilus.Žaidimas „Pavadink meiliai“.

1.Komunikatyvus.

1. Puiku Kūrybinės dirbtuvės: „Mano šeimos portretas“ – įvairiomis vaizdinėmis priemonėmis (vaikų pasirinkimu)

(statyba). Grindų statybininkų žaidimai.

3. Komunikabilus.

4. Žaidimas. Siužetas – vaidmenų žaidimas „Šeima“: žaidimo „Įkurtuvės lėlės“ siužetas

5. VHL. A. Usanovo iliustracijų nagrinėjimas „Esu vienintelis savo mamos sūnus“.

1. Padėkite medžiagą savaitės tema tėvų kampelyje.

2. Tėvų apklausa tema "Šeima yra..."

3. Paprašykite savo tėvų sukurti nuotraukų albumą „Mano šeima“.

Vaikščioti

  1. Stebėjimas: krūmas ir medis.
  2. Elementarus buities darbas. Kūgių kolekcija amatams.
  3. Žaidimas. P / ir "1,2,3 - bėkite į pavadintą medį"; "Katė Matijus"

1. Variklis."Susitrauk į ratą"

1. Komunikabilus. Situacinis pokalbis „Apie tai, kaip motina kalnų pelenė dainavo savo dukrai dainą“.

2. Komunikabilus.

3. Kognityvinis tyrimas.

— Kokie kvapai?

  1. Elementarus buities darbas. Peiliai, skraidyklės, grandikliai.
  2. Žaidimas. Siužetas – vaidmenų žaidimas „Šeima“.

II dienos pusė

  1. Variklis.
  2. Komunikabilus. D / ir "Aprengkime lėlę Katją pasivaikščioti"
  3. Variklis. P / ir "Kas gyvena mūsų bute?".
  4. Žaidimas. Pirštų gimnastika „Nusprendei išvirti sriubą, pamaitinti mamą ir tėtį“.

1.Komunikatyvus.

3 .gerai."Priklijuokite ant modelio"

(F.I. vaikai).

1.Komunikabilus.

Pokalbis „Ką aš mačiau (a) su mama ir tėčiu pakeliui į darželį?

2. Kognityvinis tyrimas.

Parengiamieji vaidmenų žaidimo „Šeima“ organizavimo darbai, atributikos iš druskos tešlos gamyba.

  1. Kognityvinis tyrimas(modeliavimas). Mozaika (raštai).
  2. žaidimų. "Muzika lėlėms"
  3. vaizdingas

(nemokamas piešinys).

Vaikščioti

Dangaus stebėjimas.

2.VHL. Eilėraštis „Senelis Egoras“

3. Variklis.

4. Žaidimas. P / ir „Spąstai“, „Katė Matvey“.

1.Komunikatyvus. D / ir "Kas atsitiks pavasarį?" (F.I. vaikai).

1. Komunikabilus. Situacinis pokalbis apie drabužių lankstymą kabinoje.

1. Žaidimas. Siužetas – vaidmenų žaidimas „Šeima“, siužetas „Kelionė į šalį“.

2. Variklis. Pasiūlykite vaikų badmintono pogrupį.

Vakaras

1.Komunikatyvus. OBZH pokalbis „Kaip neklaužada mergina Katya pabėgo iš namų pas močiutę“.

1. Kognityvinis tyrimas. D / ir "Ką mums atnešė tėtis?" (F.I. vaikai).

1. Žaidimas.

Savaitės diena

Režimas

Bendra suaugusiojo ir vaikų veikla, atsižvelgiant į ugdymo sričių integraciją

Savarankiška veikla

Bendravimas su tėvais

grupė,

pogrupis

Individualus

Edukacinė veikla režimo akimirkomis

Rytas

1. Variklis. Rytinė mankšta "Draugiška šeima"

2. Kognityvinis tyrimas."Akmuo skęsta, kamuolys ne."

3. Komunikabilus. Pokalbis „Einu gimtąja gatve su tėčiu, mama ir seserimi.

4. Variklis. Muzikinis žaidimas „Kolobok“.

5. Žaidimas. Komunikabilus- pirštų gimnastika "Pelių šeima"

1. Kognityvinis tyrimas/Komunikacinis Albumo „Mano šeima“ peržiūra. (F.I. vaikai).

2. Komunikabilus.Žaidimas "Kieno kūdikis?".

1. Komunikacinis miuziklas. Ryto ratas - "Labas, drauge!"

2. Elementarus buities darbas. Užduotis yra padėti žaislus prieš pasivaikščiojimą.

3. Komunikabilus.Žodžių žaidimas „Mano šeima“

1. Puiku Kūrybinės dirbtuvės: Pieškite plastilinu „Gėlė močiutei“

2. Kognityvinis tyrimas(statyba). Žaidimai su dideliu statybininku.

3. Komunikabilus. Stalo žaidimai

4. Žaidimas. Siužetas – vaidmenų žaidimas „Šeima“: žaidimo „Mama gamina pusryčius“ siužetas

1. Aplankas - pamaina "Šeimos vaidmuo auginant vaikus"

2. "Freeze frame" - padarykite foto esė tema "Taip mes žaidžiame" (vaidmenų žaidimas "Šeima")

3. Paprašykite tėvų atsinešti šeimos nuotrauką registracijai į tėvų susirinkimą

1. Komunikacinė veikla: OO Kalbos raida – „Pasakojimai apie tavo šeimą“ –
mokyti vaikus atsakyti į suaugusiojo klausimus; aktyvuoti būdvardžius ir veiksmažodžius;
įtvirtinti garsų (g), (n) tarimą. išsiaiškinti savo šeimos sudėtį.
Ugdykite gebėjimą pagarbiai elgtis su savo šeimos nariais.
Išmokite klausytis poetinės mįslių formos.

2 produktyvią veiklą: OO Meninė ir estetinė raida (piešimas)

- „Šeimos portretas“ – ugdyti vaikus maloniai tėčiui, mamai, sau; mokyti perteikti šiuos vaizdus piešinyje turimomis išraiškingumo priemonėmis; sustiprinti apvalių ir ovalių formų idėją,
formuoti gebėjimą juos piešti; išmokyti pamatyti emocinę būseną, perteikti džiaugsmą.

Vaikščioti

1. Kognityvinis tyrimas. Komunikabilus. Oro stebėjimas. Istorijos „Kas man labiausiai patinka oruose“ rinkinys

2. Elementarus buities darbas. Lazdelių kolekcija rankdarbiams.

3. Žaidimas. P / ir „Saulė ir lietus“; "Kas gyvena mūsų bute"

1. Variklis.

p / žaidimas "Nuo smūgio iki smūgio"

1.Komunikatyvus. Situacinis pokalbis „Kaip skruzdėlė ieškojo savo namų?

2. Komunikabilus. Situacinis pokalbis apie drabužių lankstymą kabinoje. 3. Kognityvinis tyrimas.

"Smėlio savybės"

1. Elementarus buities darbas. Kastuvai, kaušeliai, kibirai, grandikliai (plovimo valymo įranga0

2. Puiku.

Kūrybinės dirbtuvės: pieškite kreidelėmis ant grindinio „Mano mylimi tėvai“.

3. Žaidimas. Smėlio žaidimai "Skanėstai mamai"

IIpusę dienos

1. Variklis. Stiprinanti gimnastika „Mūsų grupėje yra visi draugai, bet kartu mes esame šeima!

2. Komunikabilus. Mokytis scenos „Name gyveno didelė šeima“

3. Variklis. P / ir „Surask, ką paslėpsiu“.

1.Komunikatyvus. kognityviniai tyrimai. D / ir "Kas gyvena name?".

1. Komunikabilus. Situacinis pokalbis apie drabužių lankstymą kabinoje

„Apsilankymas Kapitoškoje“.

3.Komunikatyvus. Mini pramoga "Močiutė - mįslė".

4. Puiku. Piešinių ruošimas konkursui „Mano šeima“.

žiūrėdamas animacinį filmuką „Tetos Pelėdos pamokos. Pavasaris".

2. Žaidimas.

Stalo jungas „Draugiška šeima“.

Vaikščioti

1. Kognityvinis tyrimas. Paukščių stebėjimas.

2.VHL. Eilėraštis "Paukštis"

3. Elementarus buities darbas. Pakvieskite vaikus sutvarkyti verandą.

4. Variklis.Žaidimo pratimas „Paukščiai“.

P / ir „Žvirbliai ir katė“, „Varnos“.

1.Komunikatyvus. Kognityvinis tyrimas D / ir "Tai įmanoma - tai neįmanoma" "

(F.I. vaikai).

1.Komunikatyvus.

1. Žaidimas. Siužetas – vaidmenų žaidimas „Vairuotojas“: žaidimo situacija „Vairo keitimas“

Vakaras

1. Žaidimas.„Nepaklusnumo valanda“

1. Variklis.„Užsėsk į ratą“.

2 .Atsipalaidavimas

1. Elementarus buities darbas. Užduotis – sutvarkyti prieš išeinant iš namų.

1.Muzikinis. Nemokama muzika.

1. Žaidimas. Stalo - spausdinti žaidimai apie vaikų interesus.

Savaitės diena

Režimas

Bendra suaugusiojo ir vaikų veikla, atsižvelgiant į ugdymo sričių integraciją

Savarankiška veikla

Bendravimas su tėvais

grupė,

pogrupis

Individualus

Edukacinė veikla režimo akimirkomis

Rytas

1. Variklis. Rytinė mankšta "Draugiška šeima"

2. Kognityvinis tyrimas. Darbas su gamtos kalendoriumi.

3.Komunikatyvus. Pokalbis "Kur ir su kuo aš gyvenu?"

4. Variklis. P / ir „Stebuklingas lankas“.

5. VHL - pakartokite eilėraštį

S. Teterin „Mama bus labai laiminga“

1. Kognityvinis tyrimas"Rinkti ramunę"

(F.I. vaikai).

2. Komunikabilus.Žaidimo situacija „Mandagus meškiukas“

1.Komunikatyvus. Ryto ratas - "Labas, drauge!"

2. Elementarus buities darbas. Užduotis yra padėti žaislus prieš pasivaikščiojimą.

3. Variklis. P / ir "Kamuolis apskritime"

1.Gerai Savarankiška gamybinė veikla „Spalvojimas“

„Vaikų šeimos albumų“ peržiūra

3.Komunikatyvus. Stalo žaidimai („Kieno mama?“, „Asociacijos“).

4. Žaidimas. Integruotas vaidmenų žaidimas temomis „Šeima“, „Vairuotojas“, „Ligoninė“

5.Muzikinis. Grojimas muzikos instrumentais.

1. Konsultacija „Aibolito mokykla. Laikysena“.

3. Tėvų susirinkimas „Jei šeima kartu, siela vietoje“.

NNOD

1. Pažintinė ir tiriamoji veikla: OO Kognityvinė raida (matematika) „Geometrinė šeima“ – išmokti pagal modelį (neskaičiuojant ir neįvardijant skaičiaus) atkurti tam tikrą objektų ir garsų skaičių. Pagerinti gebėjimą atskirti ir įvardyti pažįstamas geometrines figūras: apskritimą, kvadratą, trikampį.

2. Muzikinė veikla. OO Meninis ir estetinis vystymasis - Muzika-ritmas. judesiai - „Taip, taip, taip!“, „Šeima“; Klausymas – „Žvirblis“; Dainavimas - „Saulė turi draugų“, „Bobikas“; Žaidimai, šokiai - „Susipykome, susitaikėme“; Muzikos kūrimas - „Liaudies melodijos“, „Daina apie vardus“

Vaikščioti

1. Kognityvinis tyrimas. Debesų stebėjimas.

2. Komunikabilus. VHL. Rimas „Lietus“

3.Komunikatyvus. Kognityvinis tyrimas. D / žaidimas "Kaip atrodo debesis?"

4. Žaidimas. P / ir „Spąstai“, „Agurkas“.

1. Variklis."šokinėja"

Žaidimo pratimas „Pagauk kamuolį“

1.Komunikatyvus. Situacinis pokalbis „Kaip vaikai nusprendė tapti suaugusiais darželyje“.

Situacinis pokalbis apie drabužių lankstymą kabinoje.

1. Elementarus buities darbas. Kastuvai, kastuvai, grandikliai (valymo įrangos remontas)

2.Žaidimas. Siužetas -

vaidmenų žaidimas „Šeima“, siužetas „Susipažink su svečiais“.

IIpusę dienos

1. Variklis. Stiprinanti gimnastika „Mūsų grupėje yra visi draugai, bet kartu mes esame šeima!

2. Komunikabilus. Žaidimas. D / ir „Įkurtuvės lėlės“.

3. Variklis. P / ir „Šeima“.

4.VHL. Skaitant K. Ušinskį „Gaidelis su šeima“

1.Komunikatyvus.„Pasakų perpasakojimas iliustracijomis“.

2 .gerai."Skarelis mažajai sesutei"

(F.I. vaikai).

1.Komunikabilus.

Pokalbis "Ką važiavome į darželį?"

1. Kognityviniai tyrimai ( modeliavimas). Mozaika (raštai).

2. Žaidimas. Siužetas - vaidmenų žaidimas "Ligoninė", siužetas "Mūsų močiutė susirgo"

3.Gerai(nemokamas piešinys).

Vaikščioti

1. Kognityvinis tyrimas. Stebėjimas, pažintinis pasakojimas „Beržas pavasarį“.

2. Elementarus buities darbas. Kūgių kolekcija amatams.

3. Variklis.Žaidimo pratimas „Kas greičiausias?“.

4. Žaidimas. P / ir „Višta motina ir vištos“, „Surask savo vietą“ .

1.Komunikatyvus. Taip/ir „Kada tai atsitiks?

(F.I. vaikai).

1. Elementarus buities darbas. Situacinis pokalbis apie drabužių lankstymą kabinoje.

1. Žaidimas. Nemokami žaidimai vaikams.

2. Variklis. Pasiūlykite vaikų pogrupį „lauko ritulys“.

Vakaras

1.Komunikatyvus. D / žaidimas "Kam ko reikia darbui?"

1. Kognityvinis tyrimas. D / ir "Vienas - daug"

(F.I. vaikai).

1.Muzikinis. D / ir "Atspėk, ką aš groju?"

2.VHL. Skaitydamas V. Orlovo eilėraštį „Kas yra mano šeima?

1. Žaidimas. Stalo - spausdinti žaidimai apie vaikų interesus

2. Elementarus buities darbas. Užduotis – sutvarkyti prieš išeinant iš namų.

Savaitės diena

Režimas

Bendra suaugusiojo ir vaikų veikla, atsižvelgiant į ugdymo sričių integraciją

Savarankiška veikla

Bendravimas su tėvais

grupė,

pogrupis

Individualus

Edukacinė veikla režimo akimirkomis

Rytas

1. Variklis. Rytinė mankšta "Draugiška šeima"

3. Žaidimas. Komunikabilus. - pirštų gimnastika „Mano šeima“

D / ir "Padėkite seneliui rinkti morkas"

4. Variklis. Muzikinis žaidimas „Kolobok“.

5. Žaidimas. Komunikabilus. - pirštų gimnastika „Nusprendėme išsivirti sriubos, pamaitinti mamą ir tėtį“

1. Kognityvinis tyrimas

Komunikabilus. D / ir „Sukurk istoriją apie savo šeimą iš nuotraukos“ (F.I. vaikai).

2. Komunikabilus.Žaidimas „Kokie mano artimųjų vardai?“.

1.Komunikatyvus. Muzikinis. Ryto ratas - "Labas, drauge!"

Užduotis - nuvalome fikuso lapus.

3 .Muzikinis.

Muzikinio kūrinio „Zlyuka“ klausymas

D. Kobalevskis.

3. Komunikabilus.Žodžių žaidimas „Mano šeima“.

1. Dizainas

„Namas, kuriame gyvenu“

2. Komunikabilus. Stalo žaidimai (loto, domino).

3. Žaidimas. Siužetas - vaidmenų žaidimas "Šeima": žaidimo "Mes maudom dukrą" siužetas

4. VHL. Iliustracijų nagrinėjimas E. Blagininos knygoje „Štai kokia yra mama“.

1. Į tėvų teisės kampelį įdėkite patarimą „Auklėjimo stilius šeimoje“.

2. Sukurti vaikų piešinių parodą tema „Mano šeimos portretas“.

3.Konsultacija „Vaikų sveikata ir tėvų santykiai

1. Gamybinė veikla: OO Meninis ir estetinis vystymas (aplikacija) - "Mano šeima" - išmokyti vaikus padėti daiktus ant lapo tinkamoje vietoje.

Norėdami pritvirtinti galimybę teisingai laikyti šepetį, tolygiai ištepkite formą klijais. Tegul vaikai džiaugiasi ir didžiuojasi, kad jie turi šeimą. Ugdykite užuojautą ir gerumą.

2. Motorinė veikla: OO Fizinis vystymasis (einant) - ugdyti gebėjimą veikti pagal mokytojo signalą, įtvirtinti gebėjimą mesti į tolį.

Vaikščioti

1. Kognityvinis tyrimas. Pastebėjimas: žmonių drabužiai.

2. Elementarus buities darbas. Svetainės takų šlavimas

3. Žaidimas. Variklis. P / ir „Surask savo vietą“; — Bėk pas mane.

4. Variklis.

Žaidimo mankšta „Mažos ir didelės pėdos“.

1. Variklis."Pataikykite kūgį į krepšį"

2. Kognityvinis tyrimas D / ir „Kur pasislėpė lokys?

1.Komunikatyvus. Situacinis pokalbis "Ką eisime pasivaikščioti?"

2. Komunikabilus / Elementarus buities darbas. Situacinis pokalbis apie rankų plovimą po pasivaikščiojimo. 3. Kognityvinis tyrimas

Eksperimentas „Saulės šiluma“

1. Gamybinė veikla

Kūgių klojimas „Mano namas“

2. Žaidimas.

Savarankiška žaidimo veikla.

IIpusę dienos

1. Variklis. Stiprinanti gimnastika „Mūsų grupėje yra visi draugai, bet kartu mes esame šeima!

2. Komunikabilus. Pokalbis „Gerų žodžių pasaulyje“

3. Variklis. P / ir „Stebuklingas lankas“.

4.VHL. Skaitant E. Charušiną „Antis su ančiukais“.

1..Komunikatyvus D / ir "didelis - mažas"

2. .gerai. Kūrybinių dirbtuvių aplikacija iš natūralios medžiagos „Mama, tėti, aš labai draugiška šeima“

(F.I. vaikai).

1.VHC. Komunikabilus.

teatralizuotas žaidimas „Višta su vištomis“, op. I. Saulė.

2. Komunikabilus. Muzikinis D / n: "Atpažinti pagal balsą??"

1. Kognityvinis tyrimas.

Žaidimai jutikliniame kampe.

2. Žaidimas.

Integruotas vaidmenų žaidimas temomis „Vairuotojas“, „Šeima“, siužetas „Į bulvių parduotuvę“

3. Puiku

(nemokamas piešinys).

Vaikščioti

1. Kognityvinis tyrimas. Saulės stebėjimas.

2.VHL. Eilėraštis „Saulė – kibiras“

3. Variklis.Žaidimo pratimas „Kas vikriausias?“.

4. Žaidimas. P / ir „Saulė ir lietus“, „Shaggy dog“.

1.Komunikatyvus. D / ir "balionai"

(F.I. vaikai).

1.Komunikatyvus.

Pokalbis „Kaip aš myliu mamą ir tėtį“.

1 .Elementarus buities darbas.

Pakvieskite vaikus sutvarkyti teritoriją.

2. Žaidimas.

Žaidimas smagus su burbulais.

Vakaras

1.Komunikatyvus. Kūrybinis pasakojimas.

1.Komunikatyvus."Kas dainuoja kokią dainą?" (onomatopoėja).

1. Elementarus buities darbas. Užduotis – sutvarkyti prieš išeinant iš namų.

1. Žaidimas. Pirštų teatras „Šeima“

2. Muzikinis.

Vaikų animacinių filmukų dainų klausytis.

Savaitės diena

Režimas

Bendra suaugusiojo ir vaikų veikla, atsižvelgiant į ugdymo sričių integraciją

Savarankiška veikla

Bendravimas su tėvais

grupė,

pogrupis

Individualus

Edukacinė veikla režimo akimirkomis

Rytas

1. Variklis. Rytinė mankšta "Draugiška šeima"

sėdėti taip?"

2. Komunikabilus. VHL, - pakartokite eilėraštį apie šeimą.

4. Kognityvinis tyrimas. D / ir "Koks tavo vardas?"

5. Žaidimas. Komunikabilus.- Pirštų gimnastika „Pelių šeima“, „Mano šeima“

1. Komunikabilus.

D / ir "Kas ką daro?" - dirbti pagal schemas (pilni vaikų vardai).

1.Komunikatyvus. Muzikinis. Ryto ratas - "Labas, drauge!"

2. Savitarna / Elementarus namų ruošos darbas. Užduotis – nuvalykite kubelius.

3.Muzikinis.

Muzikinio kūrinio „Liūdnas lietus“ orkestruotė, muzika. D. Kobalevskis.

1. Kognityvinis tyrimas

(statyba). Statybinė medžiaga. Lego. Galvosūkiai.

2. Komunikabilus.

Stalo teatras „Repka“.

4. Variklis.

Pasiūlykite mesti žiedą.

1.Konsultacija: „Tėvo vaidmuo auklėjant šeimą“.

2. Atmintinė tėvams „Bendravimo šeimoje taisyklės“ (išdalinti kiekvienai šeimai)

4. Suorganizuokite tėvams mini subbotniką, kuris pakeistų smėlį smėlio dėžėje.

1 . Kognityvinė tiriamoji veikla:

NVO pažinimo raida – „Namai mano šeimai“ –

įtvirtinti gebėjimus statyti namus, papildyti juos detalėmis.

Skatinti pastato pertvarką pagal planą.

Pagerinkite gebėjimą įveikti savo pastatus.

2 . motorinė veikla: OO Fizinis vystymasis

Lavinti judesių koordinaciją einant ir bėgant tarp objektų;

pakartokite ropojimo pratimą; pratimas išlaikyti stabilią pusiausvyrą einant ant pakeltos atramos.

Vaikščioti

1. Kognityvinis tyrimas. Vėjo stebėjimas.

2. VHL. Skaitant A. Kolcovą „Vėjai pučia“.

4. Žaidimas. Variklis. P / ir „Vėjas pučia mums į veidą“; "Apšakytas šuo"

1. Variklis.

„Eime per tiltą“

1. Komunikabilus. Situacinis pokalbis „Kaip višta Petja norėjo būti kaip tėtis“

2. Savitarna. Elementarus buities darbas.

Situacinis pokalbis apie drabužių lankstymą kabinoje.

1. Elementarus buities darbas.

Kastuvai, kaušeliai, kibirai, grandikliai.

2. Žaidimas.

Žaidimai – linksmybės su „vėjo pūstuvu“.

IIpusę dienos

1. Variklis. Stiprinanti gimnastika „Mūsų grupėje yra visi draugai, bet kartu mes esame šeima!

2. Komunikabilus. Pokalbis „Mano šeima“.

3. Variklis. Muzikinis lauko žaidimas „Ežiukų šeima“.

4. Kognityvinis tyrimas. D / ir "Nuostabus krepšys"

2. Komunikabilus. D / ir "Kas pirma, kas tada"

1 .Komunikabilus.

D / žaidimas "Kieno kūdikis?"

2.Savitarna. Elementarus buities darbas. Pratimas „Tiksliausias“

3 .gerai. Baigiamasis renginys. Teatralizuotas žaidimas „Name gyveno didelė šeima“.

1. Žaidimas.

Savarankiški žaidimai vaikų interesams.

2. Kognityvinis tyrimas.

Vaikiškų albumų su nuotraukomis apžiūra „Mano šeima“.

Vaikščioti

1. Kognityvinis tyrimas. Inkstų stebėjimas.

2. VHL. I. Akim „gegužė“.

3. Variklis.

Sveikatingumo bėgiojimas sporto salėje.

P / ir „Žvirbliai ir katė“, „Pelės sandėliuke“.

1. Komunikabilus. Kognityvinis tyrimas D / ir „Tai įmanoma - neįmanoma“ “(vaikų F.I.).

1. Komunikabilus.

D / žaidimas „Maša sutrikusi“.

1. Žaidimas.

Savarankiška žaidimų veikla sklype „Šeima“.

2. Elementarus buities darbas.

Pakvieskite vaikus nušluoti suolus teritorijoje.

Vakaras

1. Žaidimas. Korekcija – vystomas žaidimas „Taupūs žiurkėnai“.

1. Variklis. Pratimas „Pinokis“.

1.Komunikatyvus. OBZH pokalbis „Apie neatitikimą tarp geros išvaizdos ir gerų ketinimų“.

1. Elementarus buities darbas. Užduotis – sutvarkyti prieš išeinant iš namų.

Viktorija Uškalova

Baigiamasis projekto „Mano šeima“ renginys.

Tėvų susitikimas su vaikais vidurinėje grupėje „Mano šeima – kas gali būti brangiau“.

Pramogų eiga:

Tėvai ir vaikai į salę įeina skambant „Šeimos himnui“

Pranešėjas 1: Sveiki - tai reiškia labas popietės, reiškia būti sveikas ir laimingas, tai reiškia būti geros nuotaikos. Kviečiame jus į mūsų tėvų šeimos susirinkimą. Šiandien turime ne tik tėvų susirinkimą, susirinkome kartu su vaikais pasikalbėti apie šeimą, apie savo reikalus ir apibendrinti metų rezultatus bei savo projektą. Taip pat mūsų susitikime yra muzikos vadovas F. I. O. ir fizinis. instruktorius F.I.O.

2 pranešėjas: Šeima kiekvienam iš mūsų yra svarbiausias dalykas gyvenime. Šeima – artimi ir brangūs žmonės, tie, kuriems linkime gero ir laimės, kuriuos mylime, iš kurių imame pavyzdį, kuriems rūpinamės. Šeima yra pasaulis, kuriame karaliauja meilė, atsidavimas ir tarpusavio supratimas. Tai vienas iš visų džiaugsmų, vargų, įpročių ir tradicijų

1 pranešėjas:

Šeimos rate mes augame,

Fondų pagrindas – tėvų namai.

Šeimos rate visos tavo šaknys,

Ir tu į gyvenimą ateini iš šeimos

Švinas 2: Šiandien šioje salėje susirinkome ne veltui,

Šiandien mes jums pasakysime, kokia svarbi šeima yra mūsų vaikams.

Vaikai:

1. Papasakosime apie šeimą

mano! mano! mano!

Žemėje nėra brangesnio

Brangiau, arčiau ir brangiau.

2. Šeima yra mama, tėtis ir senelis,

Močiutė mums gamina skanią vakarienę.

Šeimoje taip pat yra brolių ir seserų.

3. Šeima esu aš,

Ir jie mane vadina:

Kačiukas ir medus, kiškis, paukštis.

Kažkas yra mano brolis, o kažkas yra mano sesuo.

Šeima - kurioje visi mane myli ir glosto,

Ir nėra nieko geriau už ŠEIMA!

4. Mano tėtis yra geriausias!

Jis labai draugiškas su mama!

Taip, ir su manimi prisipažįstu visiems

Beveik jokių problemų.

O mama maloni ir švelni!

Ir dieną ir naktį man reikia!

Pranešėjas 1: Jei šeimoje smagu, vadinasi, smagu ir dainuoti.

Daina apie šunį (Kieme už statinės)

Švinas 2: Manau, daugelis man pritars, kad šeima prasideda nuo meilės, gerumo, rūpinimosi vienas kitu ir, žinoma, nuo namų. Nepaisant to, kad daugelis nori būti nepriklausomi, šeima išliks prioritetu kiekvieno žmogaus gyvenime.

Kiekviena šeima turi savo namą, tačiau ne visi žino, kad žodis namas yra ne rusiškas. Jis kilęs iš lotyniško žodžio „dominium“ – turėjimas. Žodis namas reiškia ne tik pastatą, bet ir gyvenimą po jo stogu, artimų ir mylinčių žmonių rate. Jų vieningumas, draugystė, palaikymas, darna, mokėjimas sutarti vienas su kitu – tai yra namų stiprybė.

Namas kitoks. Mūsų vaikai taip pat turi antrus namus, kuriuose praleidžia didžiąją dienos dalį. O apie kokį namą mes kalbame, dabar suprasite.

(Vaikai skaito eilėraštį apie darželį)

1. Pasaulyje yra nuostabus namas

Vaikai tame name mokomi

Manau, kad šis namas

Geriausias pasaulyje

2. Aš einu čia kiekvieną dieną

mokytis, augti, augti

Ir aš išeinu iš čia

Visada šiek tiek protingesnis

3. Jei įeisite į šį namą

Jūs pateksite į magišką pasaulį

Jūs linksmai juoksitės, liūdėsite ir nerimausite

Ši šventė daugelį dienų gyvens jūsų sieloje!

1 vedėjas: atspėk, apie kokį namą mes kalbame? Žinoma, apie darželį. Ir mes einame į darželį, ir mūsų grupė yra mūsų šeima.

Šokių darželis

2 šeimininkas: Jūsų dėmesiui pristatome trumpą pristatymą apie mūsų vaikų gyvenimą darželyje.

Multimedijos pristatymas apie vaikų gyvenimą darželyje

Pranešėjas 1: Šeima – tai tėvai, artimi žmonės, namai. Tai bendri džiaugsmai ir rūpesčiai, bendri darbai. Tai yra laimė ir meilė. O dabar mūsų šeimos kalbės apie savo šeimos tradicijas (vaikų ir tėvų skaičių)

2 šeimininkas: Dabar pažaisime šiek tiek?

ŽAIDIMAS „Surink piramidę“

Švinas 2: O dabar išsiaiškinsime, kaip mūsų vaikai gerai išmano savo tėvų pareigas šeimoje. Vaikinai, aš įvardinsiu įvairius darbų tipus, o jūs choru atsakysite, kas šį darbą atlieka, tėtis ar mama, ir parodykite, kaip jie tai daro:

ŽAIDIMAS "Pantomima"

skalbia, važinėja mašina, gamina vakarienę, taiso televizorių, plauna grindis, aria sodą, renka vaikus į darželį, laisto gėles, ilsisi ant sofos, mezga, skaldo malkas, sėdi prie kompiuterio.

1 pranešėjas: Matau, pavargote, laikas ištiesti kojas, kviečiame šokti

Šokis „Susipyko-susitaikęs“ (šokis su tėvais)

1 pranešėjas: Per metus visi dalyvavote grupės ir darželio gyvenime. Visi stengėsi prisidėti, o šiandien apdovanojimas surado aktyviausius, atsakingiausius tėvelius (išleistuvės).

Vaikai deklamuoja eilėraštį

Šeima esame mes. Šeima esu aš.

Mano šeima yra mano tėvas ir mama.

Šeima yra Dimka, mano brolis.

Šeima yra mano pūkuotas katinas.

Šeima – krikšto mamos ir dėdės.

Šeima yra Kalėdų eglutė gražioje aprangoje.

Šeima yra šventė aplink stalą.

Šeima yra laimė, šeima yra namai.

Kur jie myli ir laukia ir neprisimena blogio.

Pranešėjas:Šiandien pamatėme, kad visos mūsų vaikų šeimos yra stiprios, draugiškos ir mylinčios. Liaudies išmintis byloja: „Vaikas išmoksta tai, ką mato savo namuose. Tėvai jam yra pavyzdys! Nepamiršk apie tai“. Rūpinkitės savo šeimomis, rūpinkitės vieni kitais, padėkite savo artimiesiems! Ir vaikai paseks jūsų pavyzdžiu! Būkite visi sveiki ir laimingi! Tačiau nepamirškite, kad darželis taip pat yra didelė draugiška šeima ir mes stengsimės, kad mūsų namuose vyrautų ramybė ir harmonija.

TAMARA BIKETOVA
Baigiamasis projekto „Mano šeima“ renginys

Abstraktus baigiamasis projekto renginys"Mano šeima»

data: 15.05.2018.

Pilnas vardas, pareigos mokytojas: Biketova Tamara Valerievna, mokytoja. Kryptis plėtra: socialinė-komunikacinė raida.

Dominuojantis edukacinis regione: socialinis ir komunikacinis vystymasis

Tema: "Mano šeima» dalyvaujant tėvams.

Amžiaus grupė: vidurinė grupė.

Švietimo integracija regionuose: pažinimo raida, kalbos raida, meninė ir estetinė raida.

Vaikų veiklos rūšys:

kalba

žaidimų

Muzikinis

Tikslas: toliau supažindinti su istorija šeimos, šeimos tradicijos, užmegzti partnerystes su mokinių šeimos.

Ugdymo uždaviniai:

Švietimo: stiprinti vaikų sąvokas šeima„kilmė“ ir „šeimos medis“; išplėsti savo supratimą apie šeima, žinios apie savo artimus giminaičius;

Švietimo: plėtoti dialoginę ir monologinę kalbą; pasididžiavimo savo jausmu šeima; vaikų pasitikėjimas savimi ir savo jėgomis; ugdyti aktyvumą, iniciatyvumą;

Švietimo: ugdyti meilę ir pagarbą visiems savo nariams šeimos, pareigos jausmas ir meilė artimui, Tėvynei; skatinti atvirai ir nuoširdžiai reikšti savo jausmus; atkreipti tėvų dėmesį į aktyvaus bendro poilsio svarbą, siekiant stiprinti šeimos santykius.

Nariai: tėvai, vaikai, globėjai

parengiamieji darbai: kvietimas į šventę, pasiruošimas plakatų šeimos„Mūsų tradicijos šeimos» , emblemų gamyba šeimos, herbas, mokomasi su vaikais eilėraščių, dainelių „Mano šeima

Įranga:

Piešiniai, vaikų ir tėvelių plakatai tema „Mano šeima";

Šeimos nuotraukos su gyvenimo scenomis šeimos; giminės medžio maketas, grupės vaikų nuotraukos, darbuotojų nuotraukos, Saulė su spinduliais, mokinių giminės medžiai, gerų linkėjimų žvakė, namelis, mikrofonas, kiekvieno herbas šeimos.

Parengiamasis darbas su vaikais.

Kurti albumus su šeimos nuotraukomis, "Mano vardas";

Šeimos albumų su nuotraukomis tyrimas;

Pokalbis su vaikais apie „šeimos medį“, apie herbą šeimos, kilmės dokumentas šeima ir jos nariai,

Mokymasis eilėraščių, patarlių, posakių, mįslių, dainelių apie šeima, namas;

Grožinės literatūros skaitymas;

Remdamiesi tema „Mano šeima", piešinių konkursas;

vaidmenų žaidimai: “Šeima", „Dukros - mamos“;

Didaktiniai žaidimai tema „Mano šeima";

Mokantis dainą „Mama, aš ir tėtis? šeima.

Preliminarus darbas su tėvai:

Konsultacijos „Kaip susikurti savo šeimos medį šeimos", „Giminės medžio kūrimas šeimos» , „Kūrimas su vaikais“, „Kaip pasidaryti šeimos herbą“;

Bendradarbiavimas su tėvais sudarant giminės medį;

Paprašykite tėvų pasikalbėti apie savo vaikystę, mokslo metus, šeimos tradicijas;

Aptarkite narių vardų reikšmę šeimos.

žodyno darbas: gentis, tėvai, protėviai, kilmė, tradicijos, giminės medis, herbas šeimos, šeima, Tėvo namai.

Metodinės technikos: netikėtumo akimirka, probleminė situacija, žodžių žaidimas, pokalbis, klausimai vaikams, eilėraščių skaitymas, dainelės dainavimas, smulkmenos, fiksų šokis, IKT naudojimas, pagalba, padrąsinimas, patarimas, herbų peržiūra, genealogijos , nuotraukos.

Šventės eiga:

Tėvai ir vaikai įeina į po salę "Himnas šeimos»

vedėjas: Laba diena, mieli svečiai, vaikai, mamos, tėčiai, seneliai. Mums labai malonu matyti jus visus čia kartu, su draugiška šypsena, meiliu ir maloniu žvilgsniu. Būtent šie žmonės kuria stiprius, laimingus šeimos kuriame auga nuostabūs vaikai.

Mes kartu - ir viskas gerai,

Ir lietus ir šaltas vėjas

Ačiū mano šeimai

Už tai, kad esi pasaulyje!

vedėjas: Mieli suaugusieji ir vaikai! ŠIANDIEN Gegužės 15-oji - TARPTAUTINĖ diena šeimos IR TODĖL susirinkome kaip draugiška kompanija smagiai praleisti šį vakarą draugiškai šeima

Matau ir suaugusius, ir vaikus geros nuotaikos, o kad būtų dar geriau, mūsų vakarą pradės mūsų vaikai.

Pirmas vaikas: Šeima yra didelis žodis! NIKITA

Antras vaikas: Šeima yra skambantis žodis! ANGELINA

trečias vaikas: Šeima yra svarbus žodis, ROMAN MOORE.

Visi tau tai pasakys.

ketvirtas vaikas: Šeima yra saulė, NIKITA

Penktas vaikas: Šeima yra žvaigždės danguje. ANGELINA

šeštas vaikas: Visa šeima yra meilė. ROMAS MOORE'as.

Pirmaujantis: Sūnų ir tėvų meilė,

Dukterų ir mamų meilė.

Kartu: Mes dovanojame jums savo meilę!

KSENIJA. Todėl visada skubu namo, kad ir kur būčiau.

Ten juk brolis, mano tėtis, mano mama.

Ten manęs laukia žaislai, sėdintys kampe -

Lėlės, lokiai ir drambliai, aš žinau, kad jie nemiega.

Aš juos visus labai myliu, o jie myli mane.

Tegul visa mano visad būna laiminga šeima!

LERA. Man labai patinka, kai visi susirenka, stalas padengtas balta staltiese,

Sesuo su mama, tėtis ir aš, esame vadinami šeima!

Aš turiu šeima -

Mama, tėtis, sesuo ir aš.

Mes gyvename geriausiai

Garsiai dainuojame dainas.

niekam neleisiu

įžeisti Mano šeima.

Tegul jis visada gyvena šeima -

Mama, tėtis, sesuo ir aš.

GREGORIUS. Jei priimi meilę ir ištikimybę,

Prie jų pridedamas jausmas, švelnumas,

Padauginę viską iš metų, gausite - šeima!

PAULINA. Kas nutiko šeima? Tu manęs klausi, aš tau atsakysiu su malonumu.

šeima yra namai, mano sodas už lango, šeima yra maža tėvynė!

vedėjas: Puiku, kad kiekvienas žmogus turi šeima. Vaikinai, pasakyk: „Ką veikiate namuose savaitgaliais, kai šalia yra visi giminaičiai?

vedėjas: Ir, žinoma, viskas žiūrėti televizorių su šeima. Esu tikras, kad turite mėgstamų TV laidų. Ir ką?

vedėjas: Vaikinai, įsivaizduokime, kad visi buvome pakviesti į televizijos studiją vaikų programai - "Mano šeima» . Ar sutinkate dalyvauti šioje programoje?

vedėjas: Laba diena, mieli žiūrovai. Pradėkime savo perdavimą "Mano šeima» ir aš, jos vedėja Tamara Valerievna, sveikinu jus. Šiandien mūsų studijoje programos svečiai ir dalyviai, darželinukai "Teremok" Kuvandyko miestas. Vaikinai atėjo į mūsų studiją papasakoti apie save, apie savo šeima, apie jiems brangius ir artimus žmones.

vedėjas: Bet pirmiausia padarykime šiek tiek "apšilimas" su vaikais. Vaikinai, kiekvienas giminaitis šeima turi vardą. Dabar užduosiu jūsų mįsles apie gimines, o jūs nesidrovėkite, atsakykite choru.

Ji spinduliuoja šviesą, duobutę iš šypsenos, Nėra brangesnio už ją pačią... (Mamytė)

Atspėk, kas tai: laikraštis, kaklaraištis, kepurė. Laukiu jūsų atsakymo, draugai. Kas čia? (tėtis)

Įsimylėjėliai, kad tave mokytų, jie vadinami ... (tėvai)

Tėtis, mama, brolis ir aš - Draugiški kartu... (šeima)

Skanūs blynai, valgome... (močiutės)

Jis sušlapina duonos gabalėlį šiltame piene, Mūsų mylimasis vaikšto su lazda rankoje ... (senelis)

Anksčiau rimas padėdavo, o dabar jis tapo klastingas.

Tu mano draugas, neskubėk, neužsikabink!

Jie siuva ir verda aspicą, žinoma, mums ... (ne tėčiai, o mamos)

Taiso stogus, baldus, karkasus, žvejoja... (ne mamos, o tėčiai)

Mūsų namuose triukšmas ir šurmulys, dulkės ir nešvarumai visada yra iš ... (ne mamos, o vaikai)

vedėjas: Šauniai padirbėta! O dabar patikrinsime, ar jūsų tėvai taip pat gali atsakyti.

vedėjas: Mes prašome su mumis interviu duoti:

Ką apie savo vaikus gali pasakyti tėčiai ir mamos?

(mamos ir tėčiai atsako į vedėjos klausimus, o vaikas sutinka arba nesutinka su tėvų atsakymu).

pavyzdiniai klausimai:

Koks geriausio draugo vardas (mergina) tavo sūnus (dukra?

Jūsų vaiko mėgstamiausias maistas?

Kokius žaidimus tavo sūnus (dukra) mėgsta žaisti labiausiai?

Mėgstamiausias tavo vaiko animacinis filmas?

Jūsų vaiko mėgstamiausia pasaka?

Ką jūsų vaikas mėgsta veikti laisvadienį?

Kas tavo vaikui skaito pasakas?

Ar jūsų vaikas jums padeda namuose?

Ką tavo vaikas myli labiausiai, tėtį ar mamą? Kodėl?

vedėjas: Šiandien mūsų televizijos laidoje atidaryta nuotraukų paroda, daugelis iš jūsų sukūrėte giminės medžius, herbą šeimos su tėvais. Mūsų žiūrovams bus įdomu išgirsti istorijas apie jus šeimos.

vedėjas: Žinau, kad VADIM Valiulinas ir jo mama labai stengėsi ir paruošė mums tokią istoriją apie savo draugišką šeima. Paklausykime Vadimo.

globėjas: Vaikinai, ne veltui ant namo surengiau nuotraukų parodą. namas, šeima yra ta, vieta, kur žmogus jaučiasi apsaugotas, reikalingas, mylimas. Visi nariai šeimos sujungti vienas su kitu glaudžiais ryšiais ir gyventi draugiškai bei laimingai.

globėjas: Dabar Nastya D. papasakos, kiek ilgai laukė jos gimimo ir kodėl ji buvo pavadinta būtent taip, o ne kitaip.

globėjas: Siūlau, vaikinai, pailsėti. Atsistokime šalia kėdžių. (Kol vaikai ilsisi, padėkite medžius į priekį) (groja lėta muzika)

1. Įsivaizduokite, kad esate sudžiūvusi sėkla (vaikai pritūpia ir susitraukia į kamuolį, galva žemyn, uždengta rankomis)

2. Pavasario saulė pradeda šildyti, o sėkla pradeda augti (Vaikai pradeda lėtai kilti, rankos nuleidžiamos)

3. Auga kotelis, atsiranda šakelių, ant šakelių atsiranda lapai. (Vaikai ištiesina kūnus. Pakelkite rankas, kumščiais ant galvų)

4. Ateina šventinis momentas – sprogsta pumpurai ir atsiveria žiedai. (rankos į šonus, staigiai sugniaužkite kumščius ir ištieskite)

Ir mūsų daigas virto žydinčiu medžiu.

globėjas: Medis auga, kyla vis aukščiau, apauga naujomis šakomis, didelėmis ir mažomis, todėl kiekviena auga šeima. Vaikinai, o dabar kviečiu pasivaikščioti alėja, bet tai neįprasta. (Vaikai prieina prie medžių skambant ramiai muzikai).

vedėjas: Kas atspėjo, kaip tai neįprasta? (Alėjoje auga medžiai, herbai, kurie buvo pagaminti namuose su tėvais).

vedėjas: Ar žinote, kad žmonės nuo seniausių laikų stengėsi išsaugoti savo artimųjų atminimą ateities kartoms. Arina K. papasakos kaip žmonės paliko informaciją apie gimines.Sėskim ir pasiklausykime.

ARINA K. Nuo seno žmonės stengėsi išsaugoti artimųjų atminimą ateities kartoms. Kadangi jų buvo daug, bet prisiminti reikėjo visus, žmonės nutarė savo vardus, pavardes užsirašyti į specialius sąsiuvinius, kad vėliau šią informaciją galėtų perduoti savo vaikams, anūkams, proanūkiams. Šie įrašai buvo vadinami "kilmės". Ir tada žmonės sugalvojo eskizuoti savo "kilmė" medžio pavidalu (rodomas šeimos medis, kuriame lapuose ir šakose pavaizduotos kartos ir nariai šeimos.) Taigi palikuonių atmintyje daug metų, net šimtmečius buvo saugoma informacija apie daugybę giminių kartų. Ir medį pradėjo vadinti "Genealoginis medis".

Kaip auga medis, kyla aukščiau ir įgyja naujų šakų, didelių ir mažų šeima. Nauja šeimos, atsiranda vaikai, vaikai auga savo vaikus. ir kt. Todėl žmonės sugalvojo sudaryti vadinamąjį šeimos medį.

vedėjas: Kas prisimena šių medžių pavadinimus? („Šeima“ arba genealoginiai medžiai).

vedėjas: Tai jūsų šeimos medis, pasakojantis jūsų istoriją šeimos. Pažiūrėkite, kokius gražius medžius išaugote, juos puošdami pademonstravote kūrybiškumą ir fantaziją. Akivaizdu, kaip tu myli savo šeimą.

vedėjas: Tęsiame TV laidą. Man atrodo, kad Uljana Skripačiova nori mums kai ką pasakyti. Ji supažindins mus su savo šeimos medžiu šeimos. (Istorija apie šeimos medį.)

vedėjas: O Stepanas mus supažindins su šeimos herbu. Kas ant jo nupiešta? Ką tai reiškia? Dabar mes išsiaiškinsime.

vedėjas: Vaikinai, šeimyninė laimė kaip ugnis, ją irgi reikia palaikyti geru žodžiu ir darbais. Puiku, kad visi turi šeima. Ar žinome dainą apie šeima? Mūsų televizijos laidoje skelbiama muzikinė pertrauka.

Daina "Mama, aš ir tėtis"

vedėjas: Kas gali būti geriau "draugiškas šeimos» , kur tave supranta, lauk, myli, jei reikia, visada palaiko ir padeda. Šeima yra šeimos židinys.

O dabar klausysimės pasakojimo apie nuostabųjį ROMANO Mirzojano šeima-šeima. vedėjas: Kokie jūs geri bičiuliai! Jūs padarėte keletą labai įdomių pristatymų! Saugokite ir saugokite savo šeimos medį šeimos. Taip pat ačiū, Fixik. Ar žinote kokį įdomų žaidimą? Žaisk su vaikinais.

FIXIKOV šokis su Kristina Mirzoyan

vedėjas: Vaikinai, mes einame į tą pačią grupę. Ar manote, kad mes visi kartu šeima?

Vaikų darželis yra jūsų antrieji namai. Mūsų grupė turi savo medį – draugystės ir harmonijos medį. Mes, auklėtojos, ir visi dirbantys darželyje, kaip saulės spinduliai jus labai mylime ir šildome savo šiluma. (Stende prie saulės pritvirtinti spinduliai su darželio darbuotojų nuotraukomis).

vedėjas: Šeima– mūsų šalies dalis. Tėvynė prasideda ant tavo namų slenksčio, ji didžiulė ir graži. Kiekvienas turi vieną Tėvynę, kaip ir motiną. Didžiuojamės savo miestu, kuriame gyvename. kaip tai vadinasi? (Kuvandyk) Didžiuojamės savo šalimi. Ir kaip tai vadinasi? (Rusija)

RUSTAM. Yra įvairių žemės dalių.

Tik ten, kur tėvo namai, mano tėvynė.

Linksminkitės, augkite ir dainuokite, žinokite, kad Tėvynė yra su jumis.

Prisiminkite pagrindinius žodžius

Visi vaikai: Motina! Tėvynė! Šeima!

vedėjas: Tęsiame TV laidą "Mano šeima» . Ir per rubriką

„Pro kūdikio burną“šiek tiek sužinome apie šeimos paslaptis.

Vaizdo įrašas su teiginiais, vaikų samprotavimais.

vedėjas: Na, dabar pati mėgstamiausia rubrika "Šlovės akimirka"

Muzikinis konkursas „Juokingi dalykai“

VISI. Mes pradedame dainuoti dainas, prašau nesijuokti!

Nežiūrėkite į mus taip – ​​galime būti drovūs!

ARINA Išeisiu, išeisiu šokti su visiškai naujais batais,

Visi vaikinai sako, kad aš kaip paveikslas!

STEPANAS. Žaidžiu futbolą su tėčiu, stoviu prie vartų,

Ir kelius pasikasysiu – mama numalšins skausmą.

NASTIJA K. Ryte mamos atveža, o kartais būname užsispyrę.

Pasibelsim į rūbinę, o tada eisime žaisti.

ROMA MOORE. Aš tingiu keltis ryte, eiti miegoti vakare,

Geriau neiti į darželį: Aš nusprendžiau ištekėti!

Nastya D. Nuėjau pas močiutę, taip, aš linksma sėkmė:

Aš išsekiau dvi dešimtis savo užknisusi nosimi!

ROMA MIRZ. Tegu aš mažas, bet valgau duoną su kefyru

Netrukus eisiu į kariuomenę ir tapsiu vadu.

ARINA K. Mama, tėtis ir brolis – čia ji mano giminės!

O, ačiū, brangieji, kad turiu jus visus!

STEPANAS. Mano marškiniai staiga pradėjo smaugti, aš vos nenumiriau iš baimės.

Tada supratau: „E-mano! Aš iš to išaugau!

Nastya K. Aš turiu rožę kišenėje - palaidą rožę,

Turiu tokį charakterį kaip dilgėlė!

Romas Moore'as. Kasdien įdėdavau po rublį į taupyklę.

Visus metus taupau, kad nusipirkčiau mažąjį broliuką.

Nastya D. Tėvai neturi laiko, neturi laiko kalbėtis su vaiku,

Kas bendrauja sode, sparčiai vystosi!

ROMA MIRZ. Merginos mane dievina, sako, kad esu mažo ūgio,

Ir aš dešimt kartų pabučiavau Natašą darželyje!

VISI. „Ditty“ turi pradžią, „ditty“ turi pabaigą.

Kas klausėsi mūsų dainų, atvirai pasakius – gerai padaryta!

vedėjas: Taigi mūsų žavinga TV laida baigėsi.

EVELINA. Atėjo laikas, laikas baigti, džiaugiamės visais svečiais,

Kad pasirinkai laiką ir žiūrėjai į mus.

Danilas. Šeimos džiaugsmas laimingi veidai!

Linkiu visiems šeimos spindi meile!

ARTEM P. Įleisk šeimos linksmi vaikų juoko garsai,

Gražių ir linksmų švenčių visiems!

ARTEM M. Meilė klesti aplink Žemę.

Ramybės jūsų namams ir kiekvienam šeima!

vedėjas: Šeima– viso gėrio, kuris yra vaike, pagrindas. IN šeima pagarba ir meilė. Mylėkite savo vaikus, gerbkite jų nuomonę, norus ir jie jums atsakys tuo pačiu! Draugaukite su vaikais!

Noriu palinkėti, kad jūsų židinys visada spindėtų meile ir laime. Linkiu tau ramybės, gerumo ir klestėjimo.

Labai ačiū visiems už aktyvų dalyvavimą, už šypsenas. Tikiuosi, kad išlaikysime šią gerą tradiciją – susitikimus šeimos rate.

Finalinio renginio vidurinėje grupėje santrauka

„Kartu draugiška šeima“.

Tikslas: sudaryti sąlygas formuotis vaikų idėjoms apie šeimą, apie savo šeimos narius.

Užduotys:

  • Kognityvinis - formuoti vaikų idėjas apie šeimą (jos narius, šeimos santykius, kad šeima yra kiekvienas, kuris gyvena su vaiku);
  • Socialinis-komunikacinis- paskatinti vaikus įsijungti į žaidimo situaciją su suaugusiuoju dienos tema. Ugdykite emocinį reagavimą, geranoriškumą. Ugdykite meilės, pagarbos ir meilės jausmą šeimos nariams;
  • kalba - įvaldyti žodinio bendravimo įgūdžius. Ugdykite iniciatyvą ir savarankiškumą verbaliniame bendravime su kitais. Turtinti vaikų žodyną;
  • Fizinis – tęsti vaikų motorinės veiklos formavimą, sveikos gyvensenos vertybių formavimą, vaizdinių judesių ugdymą per žaidimą, gebėjimą orientuotis erdvėje.

Įranga ir medžiagos:šeimos nuotraukos, kamuolys, rankų siluetai.

Metodai : verbalinis, imlus informaciją.

FOD : per šeimos albumo puslapius.

INSTRUKCIJA OD:

Vaikinai, atkreipkite dėmesį į šią nuotrauką. Ką iš jo atpažinote? (Vladika)

Vladai, pasakyk, prašau, kas dar pavaizduotas šioje nuotraukoje? (Vladiko istorija)

Kaip visus šiuos žmones galima pavadinti vienu žodžiu? (Šeima). Parodau dar kelias nuotraukas, pasakoja vaikai.

Pedagogas: Taigi, kas yra šeima? (vaikų sąrašas). Teisingai, vaikinai, šeima – artimi žmonės.

Kaip gyvena tos pačios šeimos nariai: kartu ar atskirai? (Gali būti kartu, gali būti atskirai)

Pedagogas: Vaikinai, pabandykite atspėti mįslę:

Penki ir penki - broliai,

Taigi jie visi gimsta kartu.

Jei jie iškasa lovą -

Visi jie laiko vieną pečių ašmenį.

Nenuobodžiauk, o žaisk

Viskas kartu viename žaisle

O žiemą visa minia

Jie kartu slepiasi karavane.

Tai yra „penki ir penki“.

Spėkit kaip jie vadinasi? (Vaikai spėja)

Pedagogas: O kaip atspėjai, kad tai pirštai? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Vaikinai, ar jums patinka žaisti su pirštais? Kokį žaidimą žinai?

Vaikai:

Šis pirštas yra senelis

Šis pirštas yra močiutė,

Šis pirštas yra tėtis

Šis pirštas yra mama

Šis pirštas esu aš.

Draugiška šeima kartu.

Pedagogas: Ar norite išmokti kitą žaidimą?

E. Saveljevos pirštų gimnastika „Mano šeima“.

Žinau, kad turiurankas aukštyn delnu aukštyn

Draugiška šeima namuoselink savęs, ištieskite pirštus)

Tai mama, tai aš,paeiliui skaičiuoti pirštus)

Tai mano močiutė

Tai tėtis, tai senelis.

Ir mes neturime nesantaikos! (teigiamai papurtykite gautą kumštį)

Apie ką šis žaidimas? (Apie šeimą)

Pedagogas: Turiu tokį delną (rodo delno siluetą). Parodykite jai mažiausią pirštą. kaip tai vadinasi? (Mažasis pirštas). Kas tavo šeimoje mažiausias? Kaip jūs arba jūsų seserys ir broliai yra meiliai vadinami šeimoje?

Žaidimas su kamuoliu „Pasakyk maloniai“.

Tikslas: gebėjimas formuoti žodžius priesagų pagalba, vaikų žodyno turtinimas, motyvacija savo šeimos narius vadinti meiliais žodžiais.

Dukra - dukra, dukra.

Sūnus, sūnus, sūnus, sūnus.

Sesuo yra sesuo.

Brolis yra brolis.

Tėtis - tėtis, tėtis.

Senelis - senelis, senelis.

Baba - močiutė, močiutė.

Anūkas – anūkė.

Anūkė – anūkė.

Vaikinai, ar galite įminti kitas mįsles?

Be ko pasaulyje

Suaugusieji negali gyventi, o vaikai?

Kas visada tave palaikys?

Jūsų draugiška... (Šeima).

Tu dirbi, buvai pavargęs

Ir visai nepailsėjo.

Aš paprašysiu saulės

Nešviesk pro langus ryte:

Nesikelk taip anksti

Nežadink tavęs... (Mama)

Kas atlieka sunkų darbą

Ar galima šeštadieniais? -

Su kirviu, pjūklu, kastuvu

Tai stato, mūsų dirba... (Tėtis).

Kas nenustoja mylėti

Kepa mums pyragus

Skanių blynų?

Tai mūsų ... (močiutė).

Jis nedirbo iš nuobodulio,

Ant rankų yra nuospaudų.

Ir dabar jis senas ir pilkas -

Mano brangusis, mylimasis ... (senelis).

Kas yra juokingas vaikas

Greitai šliaužiate ant pilvo?

nuostabus berniukas -

Tai mano jauniausias... (Brolis).

Kas myli mane ir mano brolį,

Bet ar jai labiau patinka puoštis?

Labai madinga mergina

Mano vyriausia... (sesuo).

Šaunu, vaikinai, padarėte puikų darbą. Dabar šiek tiek pailsėkime. Žaiskime vandens žaidimą. (Vaikai „priplaukia“ pas vandens mokytoją ir jį erzina):

„Vanduo, vanduo,

Neskambink man su tavimi

aš myliu savo šeimą

Aš pabėgsiu pas mamą ir tėtį!

(Vaikai bėga, mokytoja pasiveja).

Pedagogas: Vaikinai, noriu jums padovanoti šiuos delnus ir siūlau ant jų nupiešti visą savo šeimą. (Vaikų kūrybinis darbas vadovaujant mokytojui).

Pažiūrėkime, kas atsitiko.

Darbo analizė.

Rezultatas A: Mes visi turime šeimą.

Vieni turi didelį, kiti – mažą. Bet kiekvienoje šeimoje esi mylimas ir juo rūpinamasi. Jūs esate laimingiausi vaikai pasaulyje.

Atspindys: apie ką mes šiandien kalbėjome? Kas tau patiko?