Меню

Казка чому місяць не має сукні. «Чому місяць не має сукні». Конспект НОД за напрямком «Ткацька майстерня» у рамках реалізації інноваційного проекту. Питання для закріплення

Кольпіт

Конспект спільної діяльностіз дітьми середньої групищодо розвитку зв'язного мовлення. Переказ казки «Чому місяць не має сукні».

Мета: Розвивати зв'язне мовлення. Активізувати мовлення дітей новими словами та висловлюваннями: молодий місяць, повний місяць, кравець, зняв мірку, вузько і коротко, удвічі ширше. Розширити уявлення дітей про місяць та місяць. Ознайомити з роботою кравця.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Державна бюджетна дошкільна освітня установа

дитячий садок № 26 Кіровського району

Конспект Безпосередньої освітньої діяльностів освітній галузі

«Мовленнєвий розвиток»

у середній групі
«Чому місяць не має сукні»

вихователь: Чучман А.А.

Санкт – Петербург

2016 р.

Конспект спільної діяльності з дітьми середньої групи з розвитку зв'язного мовлення. Переказ казки «Чому місяць не має сукні».

Мета: Розвивати зв'язне мовлення. Активізувати мовлення дітей новими словами та висловлюваннями: молодий місяць, повний місяць, кравець, зняв мірку, вузько і коротко, удвічі ширше. Розширити уявлення дітей про місяць та місяць. Ознайомити з роботою кравця.

Попередня робота: Спостереження за місяцем та місяцем.

Матеріал: Сербська казка «Чому в місяця немає сукні», площинні фігури місяць і місяць, картинка кравця, різні сукні, фланелеграф.

Хід діяльності

Хлопці, відгадайте мою загадку.

Вночі на небі один

Золотий апельсин

Пройшли два тижні

Апельсина ми не їли

Але залишилася в небі тільки

Апельсинова часточка.

(місяць)

Молодці! Місяць який? (…)

А місяць який? (…)

Вихователь показує на фланелеграфі:

Спочатку місяць дуже тонкий, говорять про нього – молодий, щодня потроху – трохи росте, через кілька днів він схожий на півкола, а ще за кілька днів його називають місяцем. Це явище називають повним місяцем. Повторіть (…)

Потім місяць починає спадати і з кожним днем ​​стає все тоншим і тоншим, поки зовсім його не буде видно.

Я прочитаю вам казку, послухайте її.

/Вихованець читає казку/

Про кого ця казка? (…) про місяць і кравця

Що захотів місяць? (…) пошити собі плаття

Кого він попросив пошити сукню? (…) кравця

Кравець знімає мірки, кроїть і потім шиє одяг.

Давайте ще раз послухаймо цю казку.

/Вихованець читає казку з виділенням інтонацією слів: вузько та коротко, удвічі ширше, кілька днів./

Яким був місяць, коли він уперше прийшов до кравця? (… молодим і тоненьким)

Чому сукня місяцю не підійшла? (…він став більшим)

Як сказав кравець про першу сукню? (… воно вузько та коротко)

Що казав кравець, коли бачив, що сукня не підходить місяцю? (...мабуть, я помилився)

Що сталося, коли місяць прийшов за кілька днів за другою сукнею? (… воно знову було мало)

Як сказав кравець про місяць, коли була готова третя сукня? (… місяць став місяцем, удвічі ширшим, ніж був)

Чим скінчилась казка? (... кравець втік, і місяць його не знайшов)

Молодці все запам'ятали!

А тепер давайте заглянемо у гості до місяця.

Фізкультхвилинка

Місяць небом пливе.

Хто живе на місяці? (Ходьба)

Там гуляє хитрий лис,

Він дивиться на землю. (Діти нахиляються на кілька секунд.)

Маше лисиць своїм хвостом,

Срібне хутро густе. (Діти махають руками за спиною)

А навколо літають зірки,

Залітають до лисиці у гості. (Діти махають руками перед собою)

Послухайте як можна розповісти цю казку.

/Вихованець розповідає казку, використовуючи показ казки на фланелеграфі/

Хто хоче спробувати розпочати розповідати цю казку?

/Дитина починає розповідати, вихователь йому допомагає/

Хто продовжить? (…)

Хто розкаже кінець казки? (…)

Молодці!

/У разі без проблемного переказу запитати всю казку у 2-3 дітей/

Після переказу можна запропонувати дітям завдання на розвиток графічних навичок на кшталт: «розфарбуй місяць і місяць», штрихування.


Вирішив місяць пошити собі сукню.

Зняв з нього кравець мірку і сів за роботу. У призначений термін настав місяць за сукнею.

А сукня і вузько і коротко.

— Мабуть, я помилився, — каже кравець. І знову сів до роботи.

У призначений термін настав місяць за сукнею.

Знову плаття мало.

— Мабуть, і тепер я помилився, — сказав кравець. І знову почав кроїти та шити.

Втретє прийшов місяць до кравця.

Побачив кравець: іде по небу цілий місяць — не місяць, а місяць цілий, та вдвічі ширший, ніж сукню, яку він щойно пошив. Що було робити кравцю? Кинувся він тікати. Шукав його місяць, шукав та не знайшов.

Так і лишився місяць без сукні.

Питання для закріплення

Ти знаєш, як шиють одяг? Що потрібно зробити для того, щоб одяг вийшов впору?

Чи правильно зробив кравець, коли зняв мірку з місяця? Навіщо він це зробив?

Що ж сталося, коли місяць прийшов по сукню?

Скільки разів приходив місяць за своєю сукнею? Ти здогадався, чому сукня для місяця весь час мала йому мало?

Чому кравець втік, коли побачив місяць утретє?

Ти знаєш, який місяць буває? Спробуй намалювати кілька картинок, як поступово вузенький місяць росте і перетворюється на повний місяць. А потім намалюй, як поступово повний місяць зменшується і перетворюється на вузенький місяць.

А ти зміг би пошити сукню для місяця? Яким би воно в тебе вийшло?

Урок з російської грамоти Тема: Казки народів світу. Сербська казка. «Чому місяць не має сукні». Ненецька казка «Зозуля»

24.02.2016 1101 295 Хасенова Ристи Саїмівна

Казки народів світу. Сербська казка. «Чому місяць не має сукні». Ненецька казка «Зозуля»
Ціль:
1. Продовжити знайомство із казками народів світу. Удосконалювати вміння читати текст.
2. Збагачувати словниковий запас. Розвивати вміння визначати м'якість та твердість приголосних звуків за допомогою глухих букв, м'якого та твердого знака. Розвивати вміння міркувати.
3. Виховувати допитливість через казку.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: Виставка книг (казки народів світу), стрічка літер.
На дошці "Казка - брехня, та в ній натяк, добрим молодцям урок".
Хід уроку:
I. Орг. момент. Психологічний настрой.

З добрим ранком! Розпочато день.
Насамперед женемо ліньки!
Вранці треба не позіхати,
І прокинутися та вставати!

З яким настроєм ви хлопці прокинулися? - А з яким настроєм прийшли до школи!
Я сподіваюсь, що гарний настрійдопоможе впоратися зі всіма завданнями на уроці.
Але для цього, якими ще ви маєте бути?
Уважними Зосередженими Доброзичливими тощо.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Хвилина чистописання.
Ро, зю, бя Ти
2. Переказ казки «Снігуронька».
3.Робота по стрічці букв.
- Які літери показують м'якість приголосного?
- Які букви показують твердість приголосного?
– Які з них не мають звуку? Ъ, Ь
На дошці слова. Річка, Льоня, носи, день, груша, Люся, Олена, діти, окуляри, робот, місяць, місяць.
Робота у зошиті.
- Записати лише ті слова, в яких усі згодні м'які (лист із коментуванням).
- Скласти та записати пропозицію зі словами діти. (Фронтальне опитування).
Діти прийшли до школи.
- підкреслити тверді, м'які приголосні. - Розділити на склади, поставити наголос.
фізхвилинка
ІІІ. Робота з новій темі.
1. Відгадайте загадку. "Рогатий, а не бодається". А відгадка перебуває серед слів, записаних на дошці.
2. Звернемося до набору слів.
У цьому слові міститься звук завжди твердий. Місяць.
Інтонування слова у зошит
Словникова робота. Місяць – це ……
Розглянути малюнок у підручнику.
- Якої доби можемо побачити місяць.
– Кому довелося бачити місяць?
3. Читання казки. «Чому місяць не має сукні?» с.138
Первинне читання учителем.
- Чому на кожній примірці сукня була мало місяця?
- Хто здогадався на що перетворився місяць?
Загадка

Над будинком біля доріжки
Висить шматок коржика (Луна).

З чим порівнюється місяць? (інтонування слова місяць).
- Відгадати загадку у букварі. - Із чим порівнюється місяць?
Повторне читання учнями по ланцюжку.
У зошиті з читання зробити замальовку. Місяця та місяця.
Що б ти зробив на місці кравця? (Відповіді дітей). фізхвилинка
Узагальнення за казкою.
- Що казкового, незвичайного трапилося?
- Який образ дано місяцю?
- Чи може це статися у реальному житті?
– Чому?
4. Читання казки. «Зозуля» с.140
Первинне читання учителем.
Розмова за змістом казки.
-Який настрій викликає ця казка?
-Придумай свій кінець казки.
Підсумок уроку.
З якими казками познайомились?
Що впізнали нового?

Завантажити матеріал

Повний текст матеріалу дивіться в файлі, що завантажується.
На сторінці наведено лише фрагмент матеріалу.


Зазирнув півмісяць до кравця,
Не до небесного, а до земного.
- Зший мені, майстер, ошатну сукню.
Буду по небу у свято гуляти я.
Зняв кравця з півмісяця мірку,
Запрошує його на примірку.

Але всього за чотирнадцять днів
Вдвічі став місяць повнішим.
І в плечах і в грудях йому тісно.
Так одужав місяць небесний.
Ледве не плаче з досади кравця:
- Що за біс пожартував з мене!
Ваша світлість трохи поповніла
Або від прання матерія села, –
Я, правду сказати, не зрозумію…
Гаразд! Нову мірку зніму.


Ось проходять за добу добу.
Не втрачає кравця жодної хвилини.
Ну, а місяць – гуляка нічний –
Став тим часом повним місяцем.


Приміряє він тісне плаття
І, зітхаючи, бурмоче прокляття:
- Гріховодник, шахрай, лиходій!
Посоромився б добрих людей.
За останні три дні та три ночі
Сукня стала тіснішою і коротшою!
Нічого не відповів кравець.
Де вже сперечатися кравцю з місяцем!
Зняв він мірку із замовника знову:
- Буде до свята сукня готова!

Шви у сукні кравець розпоров,
Груди розширив, надставив поділ.
Доопрацювати залишилося трошки,
А вже місяць стукає у вікно.
Та не місяць, а тоненький серп –
У цей час він йшов на шкоду.
Не місяць, а лише половинка:
Тільки ріжки та кругла спинка.


Весь затрясся від гніву кравцем:
- Ні, досить жартувати з мене!
Догодити вам я намагався здуру.
Що ні день, ви міняли фігуру:
То ви робилися круглим, як млинець,
То худим, як цей аршин.
Шити вам сукню – пусте заняття.
Залишайтеся краще без сукні!

вірш Маршак С.Я. Ілюстрації

Зазирнув півмісяць до кравця,

Не до небесного, а до земного.

Зший мені, майстер, ошатну сукню.

Буду по небу у свято гуляти я.

Зняв кравця з півмісяця мірку,

Запрошує його на примірку.

Але всього за чотирнадцять днів

Вдвічі став місяць повнішим.

І в плечах і в грудях йому тісно,

Так одужав місяць небесний.

Ледве не плаче з досади кравця:

Що за біс пожартував з мене!

Ваша світлість трохи поповніла

Чи від прання матерія села,

Я, правду кажучи, не зрозумію...

Гаразд! Нову мірку зніму.

Ось проходять за добу добу.

Не втрачає кравця жодної хвилини.

Ну, а місяць, гуляка нічний,

Став тим часом повним місяцем.

Приміряє він тісне плаття

І, зітхаючи, бурмоче прокляття:

Гріховодник, шахрай, лиходій!

Посоромився б добрих людей.

За останні три дні та три ночі

Сукня стала тіснішою і коротшою!

Нічого не відповів кравець.

Де вже сперечатися кравцю з місяцем!

Зняв він мірку із замовника знову:

Буде до свята сукня готова!

Шви у сукні кравець розпоров,

Груди розширив, надставив поділ.

Доопрацювати залишилося трошки,

А вже місяць стукає у вікно.

Та не місяць, а тоненький серп:

В цей час він йшов на шкоду.

Не місяць, а лише половинка:

Тільки ріжки та кругла спинка.

Весь затрясся від гніву кравцем:

Ні, досить жартувати з мене!

Догодити вам я намагався здуру.

Що ні день, ви міняли фігуру:

То ви робилися круглим, як млинець,

То худим, як цей аршин.

Шити вам сукню – порожнє заняття.

Залишайтеся краще без сукні!