Меню

Аплікація квіти на галявині середньої групи. Конспект заняття з аплікації у середній групі. Колективна робота «Квіткова галявина. Сонечко об'ємне

Онкологія

Конспект ООД з аплікації у нетрадиційній формі «Квіткова галявинка» (середня група)

Цілі. Викликати у дітей позитивний відгук на красу природи та передачу свого ставлення до неїнетрадиційними засобами.

Програмний зміст. Вчити дітей зображати природу, використовуючинетрадиційні матеріали. Виховувати самостійність у створенні композиції. Розвивати творчі здібності, фантазію, почуттякольори, естетичний смак. Вчити виконувати роботу старанно та акуратно.

Матеріал до ООД . Музика Е. Грига«Ранок» , м'яч, конверти з розрізними картинками із зображеннямквітів на кожну дитину, квіти з різнокольорових клаптів, ватяні палички, клей, серветки, одноразові тарілки, фарба гуаш зеленогокольори, тички, клейонка.

Попередня робота. Розгляд ілюстрацій із зображеннямквітів, малюванняквітів у вільний час, дидактичні ігри на тему, бесіди про весну, загадки, вірші.

2015г

Хід ООД.

Діти входять догрупу.

Здрастуйте, хлопці! Привітайте з нашими гостями. Скажіть, яка зараз пора року? А які ознаки весни ви знаєте та спостерігаєте зараз?(Відповіді дітей) . Правильно, навесні починають розпускатися першіквіти-проліски. Нині ще рано,квітів поки що не знайти, але я вас дуже хочу запросити на однуквіткову галявинуі не лише побувати там, а й самим ненадовго статиквітами(під музику проходимо на полянку )

Подивіться, хлопці, як багато тутквітів! А пам'ятаєте, я вам обіцяла, що й ви збудетеквітами? Давайте візьмемося за руки, зробимо коло.

Встаньте, діти, встаньте в коло,

Ми-великийквітучий луг.

На лузі ростутьквіти

Небувалої краси!

(у цей час надягаємо маски-шапочки)

Дивіться, ось ви й сталиквіточками! Ой, як гарно одразу стало навколо! А давайте ми пограємо у гру та подивимося, якіквіти ви знаєте. (гра з м'ячем)

Сподобалось вам нагалявині? Так би й гуляли тут, милувалися… але я хочу вам запропонувати самим зробити маленькіполянки. Ви готові? Тоді пройдемо до столів

. (Діти сідають за столи) .

Подивіться перед вами лежать конверти, а в конвертах сховалисяквіти. А ось які цеквіти, Ви дізнаєтесь, коли зберете картинки.(Робота з розрізними картинками)

Молодці, хлопці! Скажіть, чому ми так любимоквіти? Чому прийнято їх дарувати?Квіти малюють художники, про них пишуть пісні та вірші. Наші хлопці підготували вірші проквітах.

На лузі, біля тієї доріжки, що веде до нас прямо в будинок,

Рісквітка на довгій ніжці, білий, з жовтеньким вічком.

Яквітка зірвати хотіла, піднесла до нього долоню,

А бджола зквітки злетіла, продзижчала мені«Не чіпай» !

***

Ось пролісок нагалявинія його знайшов!

Віднесу проліск мамі, хоч і не розцвів.

І мене зквіткоютак ніжно мама обняла,

Що розкрився мій проліск від її тепла!

***

Зимові морози сонечко прогнало,

Крихка фіалка нагалявині встала.

До сонця синій віночок тягнеться вперто.

Першу фіалку я зірву для мами!

Ось які вірші знають наші хлопці! Але тепер нам час за роботу. Подивіться, що у вас на столах лежать всі необхідні матеріали. Давайте перевіримо. Згадайте, як треба працювати із клеєм? Потрібно брати трохи клею, щоб робота була чистою, акуратною, надлишки прибирати серветкою. Розташуйте на тарілочкахквіти. Подивіться, щоб вони підходили покольору. А тепер намажте їх клеєм і приклейте до тарілочок.(Діти виконують роботу) .

Добре, хлопці. А зараз я вас запрошую на нашугалявину трохи відпочити.

Фізмінутка.

Оськвіточка виростає

(діти навпочіпки, повільно піднімають голову)

Пелюсток випускає

(Руки в сторони і трохи вгору)

Він голівку піднімає

(Ручки піднялися вище і трохи округлилися над головою)

Іквіточка розкриває.

(Діти встають на повний зріст і розкривають ручки)

Ось і виросликвіти небувалої краси!

(Діти повертаються на свої місця)

Подивіться свої роботи. Як ви вважаєте, чого в них не вистачає?(Відповіді дітей) . Я думаю, що тут не вистачає листочків. Давайте заповнимо порожні місця зеленими листочками. Для цього ми візьмемо ось такі спеціальні тички, опустимо їх у тарілочки із зеленою фарбою та примокуватимемо до нашої роботи. Тепер у нас вийшла справжнісінькагалявина з квітами.

Молодці, хлопці! Тепер давайте складемо наші роботи, щоб вийшло одне великеквіткове поле.

Рефлексія. – Чим ми займалися сьогодні? Що вам сподобалось? А що було для вас важким? А що було легким та простим?

Конспект НОД з ІЗО діяльності в середній групі на тему:

"Квіткова галявина"

(Колективна аплікація)

Інтеграція освітніх галузей: «Пізнання», «Комунікація», «Художня творчість».

Ціль: вивчати вирізати округлі деталі, зрізуючи кути прямокутника, складати з частин ціле; виховувати дружелюбність у процесі колективної роботи.

Обладнання: квіти у вазі або малюнки квітів (ромашки, волошки, конвалії та ін); на кожну дитину по 5 прямокутників, по 2 квадрати; аркуш паперу зеленого кольору овальної форми 50-60 на 30 см.

Хід:

1. Вступне слово:

Вихователь: Хлопці, вам подобаються квіти? Чи тішать вони вас своєю красою? Чи знаєте ви їхню назву?(Відповіді дітей). Ось у нас у вазі стоять різні квіти. Про деякі з них вигадані загадки:

(Вихованець показує квітку та читає загадку, звертаючи увагу дітей на її особливості).

Колоситься в полі жито.

Там, у житі, квітку знайдеш.

Яскраво – синій та пухнастий,

Тільки шкода, що не запашний.(Волошка)

Навіть мурашка

Не пропустить свій будиночок:

Шлях – доріжку до зорі

Висвітлюють ліхтарі.

На великих стовпах поспіль

Лампи білі висять.(Конвалія)

Білий кошик,

Золоте донце.

У ній лежить росинка

І сяє сонце.(Ромашка)

Коли в лісі побачиш цілу галявину таких квітів, залюбуєшся ними так, що забуваєш про час. Квіти настільки радують нас, що люди стали садити їх біля своїх будинків, на вулицях міст. Ми з вами теж на ділянці садимо квіти. Давайте прикрасимо квітами і нашу групу. Зелена галявина у нас уже є. Настав час посадити на ній квіти.

2. Показ прийомів роботи.

Вихователь: Подивіться, кожна квітка складається з серцевини та пелюсток.

Яку форму має серцевина квітки?(Круглу). З якої геометричної фігури можна вирізати коло?(Відповіді дітей) . З якої фігури вирізати пелюстки квітки?(Відповіді дітей) . Подивіться, як це можна зробити.

Вихователь показує прийоми вирізування кола із квадрата, пелюсток – із прямокутника.

Ось у мене готові пелюстки та серединки квітів. Хто зможе скласти із цих деталей квітку?(Діти виконують завдання).

Яка квітка у нас вийшла?(Ромашка). Тепер ми приклеїмо пелюстки до одного кола, а потім зверху наклеїмо другий. Одна квітка готова. Але на галявині має рости багато кольорів. Допоможіть мені виростити їх. (Діти виконують завдання).

3. Підсумок заняття.

Вихователь: Які гарні квіти ви отримали! Несіть їх на нашу галявину.Діти розкладають зроблені ними квіти на аркуші зеленого кольору, милуються створеною композицією.

Ось яка у нас квіткова галявина! Скільки на ній квітів!

Олена Кандакова

Доброго часу доби, гості та друзі моєї сторінки!

Ми з моїми маленькими митцями виготовили аплікацію до початку літа! Про виконання якої і йтиметься у моїй публікації.

Оскільки ми живемо на Півночі, літо до нас приходить із великим запізненням. У нас тільки недавно на деревах з'явилися листочки, трава почала зеленіти. Наші перші північні квіти це кульбаби, фіалки та жовтці, які першими розкривають свої бутони. Але так само квіти швидко відцвітають. А нам хочеться, щоб квіти були яскравими, довго цвіли та їх було багато. Ось і прийшла ідея зробити із кольорового паперу галявину з гарними квітами.

Аплікацію виконували у два етапи.

Перший етап – підготовчий,де разом із дітьми у вільній діяльності зробили заготівлі та деталі для нашої роботи.

1. З кольорового паперу яскравих кольорів, нарізали смужки (5-7мм – шириною, та 8-10см – довжиною);

2. За шаблонами кіл ми обводили та вирізали серединки для квітів (жовтого та білого кольору);

3. З паперу зелених відтінків та фігурних ножиць вирізали листочки та стеблинки;

4. За шаблонами кольорів обвели та вирізали різноманітні квіти;

5. Зі шматка шпалер (зеленого кольору, що залишилися після ремонту, зробили основу для галявини.

6. Розгляд та бесіди по картинах та малюнках, читання віршів про квіти.

При виконанні аплікації було поставлено завдання:

1. Заохочувати бачити красу квітучого луки, галявини;

2. Вміти розуміти, що поети у віршах, а художники у малюнках, картинах передають красу природи;

3. Закріпити знання про будову кольорів;

4. Викликати бажання передати красу побаченого у колективній роботі;

5. Виховувати дбайливе ставлення до рослин.

Із завданнями мої творці впоралися чудово! Розумнички! Це видно з готової роботи!

А тепер прошу подивитися, як діти намагалися виконати поставлені завдання.

Робимо петельки з нарізаних смужок для майбутніх квітів. Наклеюємо петельки на серединки кольорів.



Так як хлопці втомилися, Максим вирішив усіх розвеселити і підбадьорити грою на губній гармошці!

Літо, літо до нас прийшло!

Стало сухо та тепло.

Доріжкою прямо

Ходять ніжки босоніж.

Кружлять бджоли, в'ються птахи.

А Максимко веселиться! (В. Берестов)

Готові квіти хлопці наклеювали на основу галявини.

Наклеюємо траву та листочки.


Чому так багато світла?

Чому раптом так тепло?

Від того, що це літо

На все літо до нас прийшло! (І. Мазнін)

Публікації на тему:

ДИТЯЧИЙ МАЙСТЕР - КЛАС "КВІТКОВА ПОЛЯНА" В МОЛОДШІЙ ГРУПІ Шановні колеги, друзі та всі, хто заглянув до нас на сторінку! Пропонуємо.

Даний дидактичний посібник спрямовано розвиток дрібної моторики і логічного мислення. Розвиток дрібної моторики рук у дітей дошкільного.

Конспект колективної аплікації «Квіткова галявина»Ціль: Розвинути почуття колективізму, створити емоційний настрій у дітей. Завдання: 1. Продовжувати навчати займатися колективною діяльністю;

Конспект безпосередньо освітньої діяльності «Квіткова галявина» у молодшій групіКонспект безпосередньо освітньої діяльності художньо-естетичного розвитку. Тема: "Квіткова галявина" Вікова група:.

Конспект НОД для дітей підготовчої до школи групи. Колективна аплікація «Поляна з пролісками»Програмне утримання: Освітні завдання: 1. Викликати інтерес до створення колективної композиції. 2. Формувати вміння дітей втілювати.


Аплікації для дітей – це одні з найулюбленіших ігор та забав. Але ж саме граючи, карапузи вчаться! Вони поступово освоюються у світі кольору та форм. А ще вони отримують задоволення від того, що самі, своїми руками, можуть створити красу. І якщо батьки хочуть допомогти своїй дитині, ми підкажемо ідеї для аплікації з кольорового паперу.

Що ми можемо запропонувати:

  • Схеми та трафарети для аплікацій різних фігур: квіти, тварини, комахи та казкові герої.
  • Покажемо, які цікаві нетрадиційні техніки аплікації.
  • І, звичайно, подаруємо вам море позитиву! Впевнені, що з нами вам буде цікаво!
А головне, всі ці дитячі аплікації для карапузів різного віку. І на рік дитині буде цікаво грати, і доросліший отримає задоволення від цього заняття. Чому? Тому що ми підготували збори, до яких входять аплікації для дітей із різними можливостями.

Для наймолодших

Хто сказав, що сюжетна аплікація – це складно? Навіть молодша група може впоратися із деякими видами аплікацій. Будемо зараз творити гарний кошик, а в ньому квіти.

Що нам знадобиться для аплікації:

  • Кольоровий тонкий папір;
  • Картон;
  • Олівець;
  • Трафарети;
  • Клей.

Їжачок

Аплікації для найменших – це творчість, де враховуються можливості навіть найменшого непосиди. І цей приклад з «їжачком» якраз підійде для карапузів, що до трьох років ще не можуть вирізати і клеїти, зате у них добре вдасться взяти участь у роботі. Як?



Сонечко об'ємне

Ця аплікація чудово підійде для дітей 3-4 років. Вона просто виготовляється.


Послідовність виконання аплікації:

Квіткова галявина

Ця галявина – аплікація у молодшій групі для дітей 4 років. Вона може бути будь-якого розміру та кольору. І над нею можуть дружно працювати кілька малюків одночасно. Важливо лише кожному з них вказати його фронт роботи.


Заняття у 3 етапи:

Маленький кумедний курча

Дуже оригінально можна приготувати святкові листівки. У цьому допоможе аплікація у підготовчій групі.


Потрібно вирізати такі деталі:

Ципу

Малята мислять абстрактно, для них не має значення така дрібниця, як колір або форма персонажа, якщо при цьому його образ передає, подібні до дитячих, емоції. Але як зробити аплікацію саме такою, щоб малюк відчув споріднену душу? Ось чудовий тому приклад!


Знайомтеся, Ципа! У нього:

  • Тіло – квадратик;
  • Око - 2 кружечки (чорний і білий, і білий при цьому трохи більше);
  • Дзьоб – трикутник;
  • Лапки теж трикутні;
  • Крильце - півколо;
  • Чубчик – півмісяць.


А тепер, довіртеся карапузу, нехай він вибере, що буде якимось кольором! Поясніть, що кожна фігура означає, навіщо це пташці. Щоправда, цікаво? Так, пошук потрібних трафаретів для аплікацій – це вже гра. Залишилось тільки все склеїти!

Сонечко

Ускладнюємо завдання. Нам доведеться допомогти діткам освоїти, як зробити аплікацію-панно. Багато деталей, які є як фоном, так і самостійною частиною картини. Центральна частина - бешкетна мордочка усміхненого Сонечка.


Довірте роботу над посмішкою вашому кошеняті. Або можете роздрукувати готові мордочки:


А самі займіться приготуванням жовтих, золотистих та помаранчевих гуртків різної величини.


Збираємо картину на блакитному тлі.


Можете наклеювати кружечки у вигляді промінчиків, або по колу, головне - чергувати їх забарвлення. У середині панно розміщуватиметься саме Сонечко.

Бузок

Напевно, обривна аплікація – це наймиліше й ніжніше, що можна собі уявити. Вона просто виглядає так пухнасто, що не віриться, що це все створено. Такий ефект рвана аплікація набуває за рахунок невеликих нерівних частин, зібраних в одну композицію.


Букет

Це – не просто квіти, а конструкція, яка стоятиме. При цьому ми зробимо усі частини рослини. Самі квіточки, листочки та стеблинки. Ця проста аплікація в середній групі дітлахами освоїться дуже швидко.



Сніговик

Ми робили з вами вітальні листівки, запрошення на урочистість, картини і навіть спогад про дитинство вашого карапуза. Але тепер ми спробуємо зробити ялинкову іграшку.


Оскільки вона складається з двох основ і 16 кіл, роздруковуємо шаблони для аплікацій, це дозволить швидко, і не затримуючись на підготовчих роботах, перейти до конструювання іграшки.

Докладніше про заготівлі. Основа – 2 кола однакового розміру, намальовані вісімкою. Додаткові кола діаметром рівні тим, що у основі.
Ще нам потрібна мотузочка в 4 рази більша за довжину основи. І декоративні намистинки.

Поляна

Поляна – це багатокомпозиційна аплікація у дитячому садку для дітей 5-6 років. Тут ми познайомимося з моделями, які потрібно спочатку зробити, а потім закріпити на основі. Об'ємні види аплікацій виконуються таким оригінальним зразком.


Наша основа – блакитний картон. Це – небо. Світить сонечко. Росте трава, у якій цвітуть квіти. А над ними пурхають метелики та бабки. Усі частини виконані із складеного в гармошку паперу.

Скарбничка майстер-класів з аплікації + цікаві ідеї

Приємно усвідомлювати, що зроблені дітьми різні види аплікацій, такі як аплікація з рваного паперу цінні, або з гофрованого матеріалу, – гарна пам'ять. Та й незаперечне свідчення того, що карапузи наші мають талант. Дитина розвивається. І в цьому ми допомагаємо йому.

Заняття почалося з розповідання казки про різнобарвну країну і добру Фею Квітів. Одного разу в цій країні пролився і дощ і змив усі фарби. І дітям було запропоновано перетворити цю чорно-білу країну на квіткову. Під час заняття тихо звучала музика П.І. Чайковського. Було проведено фізхвилинку "Квіти".

Завантажити:


Попередній перегляд:

Російська Федерація Ростовська область Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа зі статусом «Козаче». Жирнівський дитячий садок «Івушка» загальнорозвиваючого виду, художньо-естетичного пріоритетного розвитку вихованців

Заняття з образотворчої діяльності в розвитку художньо- естетичного смаку в дітей віком

«Квітковий дощ»

(Колективна робота)

Середня група МБДОУ д/с "Івушка"

Вихователь Алтухова С.А.

Ціль: Розвивати почуття колективізму, емоційний настрій дітей.

Завдання:

Навчальні:

Продовжувати навчати займатися колективною діяльністю

Закріпити навички створення композиції

Розвиваючі:

Розвивати естетичний смак, орієнтуватися на аркуші паперу

Розвивати уяву, творче мислення.

Виховують:

Виховувати в дітей віком розуміння краси, любов до природи.

Обладнання:

Запис твору П.І. Чайковського "Вальс квітів"

Картинки із зображенням квітів»

Ватман для основи аплікації із силуетним зображенням річки,

Дерев, будинків, хмар, сонця, звірів, птахів.

Матеріал до заняття:- клей, пензлики, ножиці, серветки, квіти для наклеювання.

Методичні прийоми:

Сюрпризний момент

Музичний супровід

Фізмінутка

Попередня робота:

Розгляд ілюстрацій із зображенням квітів

Прослуховування музичного твору П.І. Чайковського «Вальс квітів»

Вирізання кольорів із кольорового паперу.

Хід заняття.

(тихо звучить музика П.І. Чайковського "Вальс квітів")

Вихователь: Діти, сьогодні я розповім вам казку.

У деякому царстві, далекому державі за високими горами,

за темними лісами розкинулася чарівна країна. В цій

країні колись було дуже красиво, цвіли квіти, співали птахи,

Звірі гуляли сонячними галявинами. Люди жили в різнобарвні

Них будинках, все навколо було яскравим та барвистим.

Але одного разу над цією країною пролітали хмари, і з неї

Пролився дощ, який змив усі фарби. Все навколо стало

Безбарвним та сумним. Такою і залишилася б країна, якби

Мимо не пролітала добра Фея Квітів. Задумалася вона, що ж

Їй зробити, щоб оживити чарівну країну і вирішила:

Зібрала всі квіти, які тільки у неї були, у велике

Запашна хмара (демонструє намальовану хмару) та

Подула на нього. Пролився над країною квітковий дощ.

Все навколо зарясніло яскравими фарбами: дерева та кущі,

Будинки та мости, навіть звірі та птахи в небесах – все вкрилося

Квіти. З того часу цю чарівну країну всі стали називати

«Країною квітів», та й сама Фея вирішила в ній оселитися,

Тому що дуже вже там стало красиво.

Діти, чи хотіли б ви, як Фея Квітів, перетворити чорно-білу країну на квіткову? (Відповіді дітей)

Вихователь: А які квіти ви знаєте?

Діти: Ромашка, кульбаба, троянда, волошки, айстри і т.д.

(Вихованець показує основу для аплікації «Квітковий дощ», на

якої укріплена одна квітка-зразок.)

Вихователь: Хлопці, гляньте, перед вами чорно-біла країна. Як

Ви думаєте, що нам потрібно зробити, щоб вона перетворилася на

Квіткову?

Діти: Прикрасити її різними кольорами з паперу.

Вихователь: А зараз: раз, два, три – перетворюю вас на квіти!

(фізхвилинка «Квіти»)

На узліссі між купиною

За ніч виросли квіточки

Несміливо листочки підняли:

"Здрастуй сонечко!" сказали

Легкий теплий вітерець

По узліссі пробіг

Перший ніжний метелик

Над квітами залунав

На галявину, на галявину,

Виходь чесний народ.

Разом із першими квітами

Заведемо ми хоровод

Вітерець ледве дихає

Пелюстки колишає

Головками качають

Квіточками засипають.

Вихователь: Раз, два, три знову ви стали дітьми!

Проходьте будь ласка за столи і перетворимо з вами чорно-

Білу країну в квіткову, наклеїмо квіточки за кольором

Підходять до хмаринки, сонечка, дерев, будинків, птахів,

Звірам, річці. (Показ вихователем способу наклеювання

Квітів.)

Під час роботи тихо звучить музика П.І. Чайковського "Вальс Цветов".

Вихователь тихенько підходить до кожної дитини, хто не може

допомагає.

Вихователь: Кожен із вас став чарівником: ви прикрасили

Країну, і вона стала Квітковою. Які назви можна надати

Річці, лісу, будинкам, вулицям? (василькова річка, кульбаба

Сонце, ромашкові будинки тощо)

А тепер підемо на вулицю та розглянемо, які квіти є у нашій Дитячій країні.

Список літератури:

1. Колективна творчість дошкільнят

(За редакцією А.А Грибовський. - М: 2004р.

2. Сенсомоторний розвиток дошкільника на заняттях з

образотворчому мистецтву: Посібник для педагогів, центр дошкільних установ. - М: Гуманіт. Вид ВЛАДОС, 2001р.

3. Ликова І.А.: Образотворча діяльність у дитсадку. - М

.:Карапуз-Дідактика, 2007р.

4. Дитинство: Програма розвитку та виховання дітей у д/садку.

В.І. Логінова, Т.І. Бабаєва, Н.А. Ноткіна.

(за ред. Т.І. Бабаєвої, З.А. Михайлової, Л.М. Гурович: Акцидент, 1996р.)