Meniu

Netradicinės technikos piešimo pamoka parengiamojoje grupėje tema „Puokštė vazoje“ (krapštymas). Pamokos apie netradicinį piešimą parengiamojoje grupėje santrauka: „Stebuklinga drožlė Pamokos apie netradicinį piešimą parengiamojoje grupėje santrauka

gimdymas

Piešimo pamokos parengiamosios mokyklos grupėje „Atspindys vandenyje“ santrauka. Netradicinė technika piešimas

Parengė ir vedė mokytoja Davydova V.S.

Piešimo pamokos santrauka

priešmokyklinėje grupėje.

Pamokos tema:"Atspindys vandenyje"

Pamokos tikslas ir uždaviniai:

1. Besivystantis.

Tobulinkite akvarelės tapybos techniką. Išplėsti piešimo „ant neapdoroto“ metodo galimybes gavus atspaudus kaip išraiškingą ir vaizdingą vaikų tapybos priemonę.

2. Švietimo.

Supažindinti vaikus su dvigubų (veidrodinių simetriškų) vaizdų (monotipijų) piešimo technika. Išmokyti vaikus daryti harmoningą spalvinę kompoziciją, pažangius rudens įspūdžius.

3. Švietimo.

Didinkite susidomėjimą gamtos pažinimu ir idėjų demonstravimu vizualinė veikla.

Ankstesnis darbas:

Iliustracijų, garsių Rusijos dailininkų paveikslų, vaizduojančių rudens peizažus, reprodukcijų svarstymas. Nagrinėjant nuotraukas, iliustracijas, kuriose vaizduojami vandenyje atsispindėję medžiai. Vaikščiojimo medžio stebėjimas.

Įranga:

Baltas popierius, akvarelės, 2 skirtingų dydžių teptukai, indelis vandens, servetėlė, reprodukcijos, iliustracijos, vaizduojančios vandenyje atsispindinčius medžius.

Vieta:

Meninis žodis:

eilėraščiai

I. Bunin „Už lango“

Pro langą matau debesų krūvas

Šalta, sniego balta, kaip žiemą,

O dangaus šviesumas šlapiai mėlynas.

Rudens popietė šviesi ir į šiaurę

Debesys išeina. Auksiniai klevai

O prie balkono balti beržai

Jie eina per dangų su retais lapais,

Ir ledo kristalai kibirkščiuoja apačioje.

Jie, siūbuodami, tirpsta, ir už namo

Vėjas siautėja... Durys balkone

Jau uždaryta žiemai

Dvigubi rėmai, lydytos orkaitės -

Viskas saugo apgriuvusį namą nuo šalčio,

Ir vėjas sukasi aplink tuščią sodą

Ir šluodamas lapus alėjomis,

Ji dūzgia senuose beržuose... Diena šviesi,

Bet šalta – netoli sniego...

I. Bunin „Iš lango“

Kedro šakos – žalios spalvos siuvinėjimai

Tamsus pliušas, šviežias ir storas,

Ir už pliušinio kedro, už balkono -

Sodas skaidrus, lengvas kaip dūmas:

Obelys ir pilki takai,

Smaragdo ryški žolė

Ant beržų pilki kačiukai

Ir verkiančių nėrinių šakos.

O ant klevų – dūmai kiaurai

Šydas su auksinėmis muselėmis,

O už jo - slėnis, miškas,

Mėlyna, tirpimo atstumas.

Pamokos eiga:

1. Įvadas (4 min.)

Mokytojas groja klasikinę muziką. Rodo paveikslėlius vaikams rudens gamta.

P .: Vaikinai, ką menininkas nupiešė šiame paveikslėlyje?

D .: Menininkas nutapė gamtą.

P .: Kai menininkas piešia gamtą, kaip vadinasi toks paveikslas?

D.: Peizažas.

Vaikai prisimena, kad peizažai yra tokie ypatingi paveikslai, kuriuose menininkas vaizduoja gamtą. Žiūrėdami į peizažus, atrodo, kad žiūrime pro langą ir matome tikrą mišką ar upę, lauką ar pievą ...

Mokytoja skaito I. Bunino eilėraštį „Už lango“.

Mokytojas kviečia vaikus piešti peizažus su medžių atspindžiu vandenyje.

2. Darbo eiga (20 min.)

Mokytojas paaiškina darbų seką.

Paimame balto popieriaus lapą, perlenkiame per pusę, pažymėdami lenkimo liniją, atidarome lapą, padedame ant stalo taip, kad lenkimo linija eitų kaip horizonto linija: lyg dangus aukščiau, o vanduo žemiau. Labai greitai ir tiksliai nupieškite mėlyną dangų viršutinėje lapo pusėje iki užlenkimo. Sulenkiame lapą ant grindų, kad gautume dangaus atspaudą vandenyje. Paimame ploną šepetėlį ir piešiame medžius, vėl lapą, sulenkite per pusę. Tada imame geltonų, oranžinių, raudonų spalvų dažus ir piešiame lapus ant medžių, ant žemės. Atidarykite lapą ir pažiūrėkite, ką turime rudens peizažas su medžių atspindžiu vandenyje.

Po pasirodymo mokytoja kviečia vaikus pradėti dirbti, pataria popieriaus lapą padėti vertikaliai. Piešti reikia greitai, o svarbiausia – atsargiai, nes jei popierius bus sausas, atspindys neveiks.

3. Baigiamoji dalis.

Pamokos pabaigoje vaikai apžvelgia savo darbus, dalijasi įspūdžiais.

Mokytojas užduoda vaikams klausimus apie tai, ką jie šiandien nupiešė? Kaip vadinasi dažymo technika? ir pan.. Šie klausimai pamokos pabaigoje padeda vaikams įtvirtinti išmoktą medžiagą.

Anotacija tiesiogiai švietėjiška veikla už įsitraukimą parengiamoji grupė"Mes esame drugeliai".

Produkto aprašymas:šios pamokos ypatumas tas, kad vaikų supažindinimas su netradicine piešimo technika – monotipija vyksta aktyvia forma, organizuojant kolektyvinę protinę veiklą, ieškant netradicinio drugelio vaizdavimo būdo; savo struktūra pamoka turi inicijavimą, motyvacinį aspektą, psichokinetinį apšilimą, nustatymą probleminė situacija, atspindys. Ši medžiaga bus naudinga parengiamosios grupės auklėtojams, meninės orientacijos papildomo ugdymo mokytojams, mokytojams pradinė mokykla.

Tikslas: Vaikų meninių ir kūrybinių gebėjimų formavimas gamtos priemonėmis.
- Sukurkite sąlygas savarankiškai ieškoti naujo drugelio vaizdavimo būdo.
- Supažindinkite su „monotipo“, „spaudos“ sąvokomis, įtvirtinkite simetrijos idėją kaip įvaizdžio išraiškingumo priemonę.
- Didinti susidomėjimą gamtos pažinimu ir įspūdžių atspindžiu skirtingi tipai meno veikla.
- Ugdyti bendravimo įgūdžius, pasitikėjimą, iniciatyvumą.

Medžiagos ir įrankiai vaikams:
- Baltas popierius dydis 15cmx20cm;
- akvarelė, teptukai, indelis vandens, žirklės, klijų pagaliukas;
- atskiri 5x7 dydžio spalvų kortelių rinkiniai iš popieriaus aplikacijai (Dalis kortelių šviesių, linksmų tonų, kita dalis kurčių, įtemptų, tamsių tonų. Kiekvienas vaikas turi po 10-12 kortelių)
- maži raudonos, geltonos ir žalios spalvos popieriniai vikšrai;


- vaiko autoportretas visu ūgiu, nupieštas flomasteriais arba spalvotais pieštukais A5 formatu ir iškirptas pagal kontūrą.


Matomumas:
- nudažyta panelė - vatmano lapo dydžio transformacija "Miegančios gėlės" (gėlės nupieštos ant popieriaus, o žiedlapiai iškirpti ir priklijuoti prie gėlės vidurio. Iki tam tikro momento žiedlapiai surenkami pumpuras;



- telegrama žiedlapio pavidalu;
- mažas drugelis iš popieriaus;
- Monotipijos kūrimo algoritmas (nuotraukų serija);
- multimedijos pristatymas „Drugeliai“.

Įranga: multimedijos diegimas;
Muzikos linija:„Drugeliai“ F. Couperin

Preliminarus darbas:
- Ankstesnėje pamokoje arba laisvoje veikloje būtina, kad kiekvienas vaikas flomasteriais ar spalvotais pieštukais nupieštų savo autoportretą A5 formatu ir iškirptų pagal kontūrą.
- Vabzdžių, įskaitant pasivaikščiojimui skirtus drugelius, tyrimas enciklopedinio turinio knygose.
- Svarstymas įvairių daiktų, žaislai supančioje tikrovėje dėl jų simetrijos. Pedagogas: Vaikinai, aš siūlau jums pažaisti mažą žaidimą „Kandžiai“ (Cathy Davies „Popieriaus plėšymo technika“). (Mokytojas duoda vaikams mažus balto popieriaus lapus)Įsivaizduokite, kad šis lapas yra visos jūsų nuoskaudos, baimės, nerimas. Atsikratykime jų – suplėšykime į mažus gabalėlius ir išmeskime! (Žaidimas trunka kelias minutes, tada visi kartu nuima popierius)
Netikėtas beldimas į duris nutraukia vaikų žaidimą. Buvo pristatyta skubi telegrama. Mokytojas skaito telegramą.
Pedagogas:"Padėkite! Išgelbėk mus! Piktoji burtininkė pavertė mus amžinu miegu! Ir mes taip norime visus įtikti savo grožiu! Ir parašas: „Gėlės“
Pedagogas: Vaikinai, ar norėtumėte padėti gėlėms ir jas nuvilti?
Vaikai: Taip!
Pedagogas: Bet prieš jums leisdamasis į sunkią kelionę, noriu sužinoti, ar esate pasirengęs išbandymui? Žiūrėk, mano lentoje yra tokios pačios užburtos gėlės. (atkreipia dėmesį į skydelį su gėlėmis). Ir kiekvienas iš jūsų turi tris vikšrus skirtinga spalva. Kiekvieno vikšro spalva turi savo reikšmę: raudona – bijau, negaliu ir nenoriu išspręsti vabzdžių problemos; geltona - noriu padėti išspręsti problemą, bet nežinau kaip arba kažko bijau; žalia – aš pasiruošęs išspręsti problemą. Raudoni vikšrai bijo lipti aukštai ir sėdėti ant žolės, geltoni – ant stiebo, o žali – pačioje žiedo viršūnėje. Taigi, jei nesate pasiruošę padėti vabzdžiams, pasirinkite raudoną vikšrą ir pastatykite jį ant žolės šalia gėlių. Jei nesate tikri savo jėgomis, bet tikrai norite padėti, tuomet rinkitės vikšrą geltona spalva ir padėkite ant kotelio. Ir jei viskas tvarkoje - esate pasitikintis savimi ir pasiruošęs padėti - tada vikšras yra žalias, kuris bus ant pumpuro.

Vaikai pasirenka vikšrus ir pritvirtina juos prie gėlių. Jei visi vikšrai žali, tai mokytojas visus giria už drąsą. Jei yra geltoni vikšrai ir raudoni vikšrai, tai tolesniame darbe mokytojo dėmesio centre turi būti vaikai, kurie pasirinko šiuos vikšrus.


Pedagogas: Vaikinai, kai jūs patys esate įsitikinę, kad šios gėlės yra užburtos ir kietai miega. O kam reikia žadinti gėles, išskyrus žmones, ar jų kam nors reikia?
Vaikai: Drugeliai, bitės renka nektarą.
Pedagogas: Jūs teisus, todėl gėles reikia pažadinti. Ir kaip mes galime tai padaryti? ((Vaikai siūlo įvairius variantus. Būtina vesti vaikus į mintį, kad galite pavirsti vabzdžiu, būtent drugeliu)
Pedagogas: Vaikinai, tikrai galime lengvai virsti drugeliais. Be to, kiekvienas iš jūsų turi savo autoportretą. Mums tereikia pridėti sparnus ir antenas. Tačiau prieš tapdami drugeliais prisiminkime, kaip jie atrodo. Atidžiai pažiūrėkite į drugelius, jų sparnus ir pabandykite atskleisti mažą jų paslaptį.

Žiūrėti daugialypės terpės pristatymą „Drugeliai“

Pedagogas: Taigi, kas pastebėjo, koks yra drugelių ypatumas, kokia jų paslaptis?
(Papildomai galite apsvarstyti iš popieriaus iškirpto drugelio atvaizdą. Dėl to vaikinai turėtų atspėti, kad vienas drugelio sparnas labai panašus į kitą) Kaip vadiname objektus, turinčius tas pačias puses? (Simetriškai).
Pedagogas:Šauniai padirbėta! Jūs atskleidėte drugelių paslaptį. O dabar pabandykime transformuotis į drugelius: darysime kaip jie, mąstysime kaip jie.

Pedagogas:Įsivaizduokime, kad atsiduriame stebuklingame sode. ( Pamažu įsijungia F. Couperino „Drugelių“ muzika Vaikai pripranta prie vaizdo ir daro viską, ką šiame paveikslėlyje sako mokytojas.) Aplink mus yra daug gražios gėlės, įkvėpkite jų nuostabaus aromato ir lėtai iškvėpkite. Dar kartą giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Žiūrėk, tu sėdi tiesiai ant gėlės ir esi mažas vikšras, pūkuotas ir žalias. Niekas nenori draugauti su tokiu kailiniu. Vikšras liūdnas, išsigandęs ir vienišas. Tačiau ji nenuvilia. Mažo voro vikšras paprašė iš sidabrinių siūlų nupinti antklodę, kad pasislėptų nuo pašalinių akių. Vikšras vieną kartą apsisuko į antklodę, du kartus apsivyniojo, tris kartus apsivyniojo ir užmigo. Burtininkė Pavasaris apie tai sužinojo, nusprendė padėti vikšrui, palietė stebuklinga lazdele prie sidabrinio kokono (mokytojas bando glostyti kiekvienam vaikui šiuo metu galvą) o vikšras pabudo iš miego, pradėjo lipti iš kokono, sunku, kokonas siauras, bet pavyko iš jo išlipti. O kai vikšras išlipo iš kokono, jam kažkas buvo už nugaros. Ji atsigręžė ir pamatė sparnus, kurie atrodė kaip gėlės. Vikšras pažvelgė į vandens lašą, o iš ten į jį pažvelgė gražus drugelis. Ji išskleidė sparnus ir skraidė, skraidė, skraidė. Ir tada pavargusi, bet patenkinta grįžo pas ją stebuklingas sodas pagal savo mėgstamas spalvas.
Pedagogas: Vaikinai, visada yra problemų, baimių, abejonių. Tačiau reikia išmokti juos įveikti, nebijoti sunkumų ir atsiminti, kad visada atsiras žmonių, pasiruošusių tau padėti.

Pedagogas: Taigi, mes daug sužinojome apie drugelius, jautėmės kaip drugeliai. Dabar belieka tik juos nupiešti. Tačiau susidūrėme su nauja problema: laiko liko nedaug, bet pažiūrėkite į įmantrius drugelių sparnų raštus. Ir atkreipkite dėmesį, kad šių raštų niekas nepiešia, jie atsiranda savaime. Taigi mes turime kažkaip sukurti šiuos modelius ant sparnų, ir jie yra visiškai vienodi ant abiejų sparnų ir labai greitai. Ką mes darome? Siūlau pasidalyti į tris grupes ir sugalvoti naujas būdas drugelių vaizdai.

Vaikai pagal pageidavimą skirstomi į tris grupes. Turite 4 minutes rasti naują būdą. Po šio laiko vienas grupės atstovas pasiūlo sugalvotą metodą. Diskusijos metu grupėse pedagogas gali nepastebimai joje dalyvauti, nukreipti paieškas tinkama linkme, vesdamas vaikus prie monotipijos technikos „išradimo“.
Po smegenų šturmo mokytojas apibendrina sugalvotus metodus, tiksliau vieną metodą - „monotipiją“.

Pedagogas: Vaikinai, iš tiesų, tuos pačius drugelio sparnus galima padaryti naudojant spaudą. O jūsų sugalvotą metodą galima pavadinti „monotipu“: „mono“ reiškia „vienas“, „spausdinimo klaidos“ – atspaudas, įspaudas. Tai yra, tokiu būdu galima padaryti tik vieną atspaudą.

Mokytojas siūlo sudaryti monotipijos darbo etapus. Vaikinai ištaria kiekvieno etapo turinį – ekrane pasirodo nuotrauka, kurioje matomas būtinas veiksmas. Taigi prieš vaikus atsiranda darbo algoritmas.

Pedagogas: Monotipijos pagalba gaminsime sparnus. O kai gautas atspaudas išdžiūsta, reikia nupjauti popieriaus kraštus sparnelių pavidalu ir flomasteriu piešti ant sparnų gyslų. Ir tada priklijuokite savo autoportretą prie sparnų.
Savo pasakojimą mokytojas iliustruoja nuotraukomis, įtraukdamas jas į anksčiau sukurtą darbo algoritmą.

Pedagogas: Taigi, visi pasiruošę eiti. Belieka tik prisiminti, kokias spalvas naudosime savo darbe. (Vykdomas „spalvinis apšilimas: vaikai dėlioja prieš save spalvotas korteles. Mokytojas prašo vaikų pasiimti tų spalvų korteles, kuriose norėtų pavaizduoti drugelių sparnus. Tada paprašo pasiimti tų spalvų kortas, kurių reikėtų vengti darbe.
Pedagogas: Vaikinai, vėl kelkite ryškias kortas. Žiūrėk, čia jau pasidarė gražu, ir įsivaizduok, kaip bus puiku, kai tapsi tokių spalvų drugeliais!

Prieš save praktinis darbas mokytoja dar kartą atkreipia vaikų dėmesį į darbo algoritmą, primena spalvas, kurias reikėtų naudoti darbe, taip pat primena saugaus darbo su žirklėmis taisykles. Vaikinai padaro 2-3 spaudinius, tada iš jų išsirenka geriausią.
Jei kas nors atliko užduotį anksčiau nei kiti, mokytojas pakviečia jį žaisti su savo drugeliu, „skraidyti“ kitoje grupės dalyje, nes visi vaikai turėtų dalyvauti gėlių „nuviliojime“.

Pedagogas: Taigi, visi drugeliai paruošti – laikas pažadinti gėles! (Kai visi vaikinai susirenka prie gėlių, mokytojas pasiūlo „skraidinti“ prie gėlių, „ir tyliai nuima lipnią juostelę, kuri laiko pumpurus uždarytus, o žiedus atsiveria).
Pedagogas: Klijuokite drugelį ant gėlės. Tuo pačiu metu, jei jums patiko pamoka ir viskas pavyko, tada drugelį galima klijuoti prie pumpuro arba virš gėlių. Jei kažkas nepasisekė ar kažkas nepatiko, tada ant kotelio. Ir jei viskas buvo blogai ir neįdomu, tai ant žolės. Tačiau prisimenate, kad iš pradžių visi drugeliai buvo vikšrai. Ir todėl, vaikinai, priklijavę drugelį, pasiimkite vikšrą sau.

Tikslas: Mokinių supažindinimas su netradicine technika „grata“.

Užduotys: ugdyti daiktų grafinio vaizdavimo technikų įsisavinimo įgūdžius. Norėdami formuoti susidomėjimą menine veikla, toliau lavinkite vaizduotę, smulkiąją motoriką.

Įranga: vandens triukšmo garso įrašas, gėlo vandens gyvūnų nuotraukos, įvairiaspalviai akmenukai, paruošti popieriaus lapai su dažais, vaškas ir rašalas, dantų krapštukai, nešiojamas kompiuteris.

Pamokos eiga:
Vaikai stovi kartu su mokytoju ratu. Prieš pamokos pradžią siūlau visiems susikibti rankomis ir nusišypsoti vieni kitiems, taip nudžiuginsime vieni kitus ir nusiteiksime produktyviam šiandieniniam darbui. Žaiskime žaidimą "Kaip sekasi?" į sporto salės dainą.

Kaip sekasi? - Kaip šitas! (parodyti kumščius nykščiais į viršų).
-Kaip sekasi? Kaip šitas! (Jie vaikšto).
-Ar tu bėgi? Kaip šitas! (Šuoliai).
- Kaip miegi naktimis? - Kaip šitas! (Padėkite galvą ant delnų.)
-Kaip tu tai priimi? Kaip šitas! (Ranka daro griebimo judesį.)
- Ar tu duodi? - Kaip šitas! (Ištraukite ranką į priekį.)
-Kaip tu juokauji? - Kaip šitas! (Paerzinkite delnais ties nosimi).
-Ar tu grasini? - Kaip šitas! (grasina vienas kitam smiliumi).

Pedagogas: O dabar kviečiu jus visus į kelionę, bet spėkite, kur mes eisime!
/Įsijungiu įrašą "The sound of water"./
Koks veidrodis guli – saulė, dangus, debesys – visi juo žavisi?
– Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Tikrai, mes einame su jumis prie ežero. Bet kaip mes galime nusileisti iki jo dugno? Ar galime įsėsti į povandeninį laivą? Atsisėskite ir greitai plaukite. Užmerkite visas akis rankomis.
Taigi įbridome į patį ežero dugną, kartu pažiūrėkime, kokie ten gyventojai. Kas čia toks? (Rodoma vėžio nuotrauka).

Galvosūkiai:
-Ji pati šliaužioja, neša savo namus ant savęs? (Sraigė)

- Yra kiaulė - paršelis,
Katė turi kačiuką
Yra žuvis - vardas Lenokas,
Ir žuvis turi sūnų - ... (kepti)

- Vaikščioja upės dugnu - šliaužia,
Ir žnyples nešiojasi su savimi. (Vėžiai)

Fizinis lavinimas:
Žaidimas upeliais ir ežerais.
Vaikai stovi ratu. Kai duodamas signalas „Srautai“, vaikinai vienas po kito stovi dviem kolonomis, uždėdami rankas ant priekyje esančio vaiko pečių. Prie signalo: „Ežeras“ – vaikai stovi dideliame rate, susikibę rankomis. Prie signalo „Kalnas“ – susikibę už rankų lėtai eikite centro link. Signalas: „Gūžimai“ – pritūpkite ir prispauskite galvas prie kelių. „Smėlis“ – verpimas.

Pedagogas: Vaikinai, tylu, tylu, visai arti mūsų priplaukė lydeka, turi labai aštrius dantis, nes tai plėšrūnas gėluose vandenyse, gulėkime žemai ir žiūrėkime (parodykite trumpą filmuką su lydeka).

Pedagogas: linksmas žaidimas mes gavome, o dabar siūlau nupiešti viską, ką matėme, bet piešime neįprastais objektais, atkreipkite dėmesį, prieš jus yra objektai. Tamsus popieriaus lapas – mūsų ežeras, o jo gyventojus draskysime paprastais dantų krapštukais. Pabandykime kartu nupiešti sraigę? Kas gali pasakyti, nuo ko pradėti? Manau, kad reikia pradėti nuo namo apvalkalo, o tada antenomis nupiešti jos liemenį ir galvą (aš rodau savo pavyzdiniame lape). Kad mūsų ežero gyventojams būtų patogiau, galite piešti dumblius, akmenukus skirtingų dydžių, oro burbuliukai vandenyje.

Vaikai toliau piešia patys, mokytojas padeda individualiai – pataria, taiso. Pasibaigus vaizdinei veiklai, vaikai su mokytoja sudaro darbų parodą.

Pirštų gimnastika:
Vaikai pirštų judesius kartoja paskui mokytoją su pieštuku, teniso kamuoliuku ir akmenukais.

Pedagogas: Kiek skirtingų gėlo vandens gyventojų nupiešėte: žuvis, mailius ir varles!!! Ką veikia tavo žuvis? Ir tavo? O čia – visa žuvų šeima! Kiekvienas gavo labai šaunų ežerą, kiekvienas turi savo, ypatingą! Gaila, bet mums jau laikas grįžti, bet kol kylame savo povandeniniame laive, apibendrinkime: kur mes buvome? kas tau patiko labiausiai? Kas tau labiausiai įsiminė?

Pamokos apie netradicinį piešimą parengiamojoje grupėje santrauka: „Stebuklingas pleistras“

Programos užduotys

Kūrimo užduotys:

vystytis vaikams Kūrybiniai įgūdžiai(naudojant gautus pareiškimus), kūrybiškas mąstymas, suvokimas, fantazija, meninis ir estetinis skonis, spalvų suvokimas, malonus požiūris į visą aplinkinį pasaulį.

Ugdykite pasitikėjimo savimi jausmą, prisidėkite prie teigiamų emocijų formavimo.

Edukacinės užduotys:

Ugdykite tikslumą, susidomėjimą pamoka.

Mokymosi užduotys:

Įtvirtinti gebėjimą dirbti įvairiomis netradicinėmis piešimo technikomis:

Vaško kreidelės, suglamžytas popierius, vamzdeliai, vatos tamponu, kamštienos, porolono.

Įtvirtinti galimybę popieriaus lape išdėstyti objektus erdvėje.

Toliau mokykite vaikus piešinyje perteikti džiugią nuotaiką.

Medžiaga: audinių šukės, putplasčio kaučiukas, vaško kreidelės, suglamžytas popierius

Pamokos eiga:

Pažiūrėkite į svečius, pasisveikinkite.

Ar visi sėdi? Ar tau patogu?

Dabar aš jums papasakosiu išsamiai

Kas atsitiko mums.

Per kalnus, virš jūros

Pas mus nusileido stebuklo lapas.

Mes turime draugų, turime paslaptį

Aš jums pasakysiu

Ir aš tau pasakysiu, ką daryti.

Žinau, kad galite dirbti kaip tikri menininkai. Tačiau šiandien būsime ne tik menininkai, bet ir magiški menininkai.

Ant kiekvieno iš jų yra albumo lapas.

Ką tu matai lape?

Koks audinys?

Vaikinai, kadangi esame magiški menininkai, ar atskleisime kiekvienos šukės paslaptį?

(Romai, kas gali išeiti iš tavo pleistro ir iš tavo Olesijos?). Tai gali būti objektas arba kraštovaizdžio dalis.

Užmerkime akis ir kiekvienas pagalvos, kaip atskleisti savo skiautelės paslaptį?

Muzika - Ramus.

Suskaičiuosiu iki trijų ir atmerksime akis. Vienas du trys…

Vaikinai, kad kiekvieno paveikslas būtų įdomesnis, neįprastas, gražesnis, ką mes galime naudoti be šepetėlių? (Vaško kreidelės, baltas guašas, putplastis, glamžytas popierius, vamzdeliai, paletė.)

Prisiminkime, kaip naudoti vamzdelį?

Kam skirtas vamzdelis?

Kas yra paletė?

Kam tai?

Kad jūsų rankos ir pirštai pieštų ne tik įdomiai, bet ir tvarkingai, graži nuotrauka ir nepavargę, mes juos šiek tiek treniruosime:

Pirštų gimnastika:

Du šimtakojai

Bėk taku

Taigi bėk, taip bėk

Ir jie susitiko vienas su kitu

apkabino, apkabino

Pavalgėme juos išsklaidėme.

Įjungiu muziką:

Kiekvienas pasiima po baltą lapą,

Kad viskas užvirtų

Ir padėk mums

Putplastis, vamzdeliai

Tu, imk, kreipkis

Papuoškite stebuklo lapą.

Na, imkitės verslo

Pabandykime.

Viskas susitvarkys, žinau

Ir padedu patarimais.

Jei reikia kalbėti

Ir kviesti pagalbą

Tu aš. Aš, žinoma, jums, vaikinai,

Padėsiu jei reikės.

Vaikai pradeda dirbti.

Kol vaikai piešia, Vanya, papasakok, ką nupiešėte? Ką Veronika pridėjo, kad pagamintų žuvį?

Pamokos pabaigoje atkreipkite dėmesį į tą, kuris piešė skirtingos medžiagos. Vaikų piešinius įdėkite į anksčiau kartu su vaikais darytus rėmelius.

Dabar imkite savo darbą ir stovėkite ratu kaip karuselė. Ir mes ėjome ratu, parodysime vieni kitiems savo piešinius, o dabar apsisuksime ir parodysime svečiams.

Natalija Volkova
Netradicinės piešimo technikos pamoka parengiamojoje grupėje „Nuostabioji transformacija“.

Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaiga

20 bendrojo raidos tipo darželis "Alyonushka"

Netradicinės piešimo technikos pamoka parengiamojoje grupėje

« stebuklinga transformacija» .

Dmitrovo miestas

MDOU Nr. 20 "Alyonushka"

Grupė"Brukas"

globėjas: Volkova Natalija Alekseevna

Programos turinys: Sužadinkite susidomėjimą kuriant išraiškingą žiemos peizažo vaizdą. Išmokite derinti skirtingus vaizdus piešimo technikos perteikti būdingus kraštovaizdžio bruožus ( šlapio lakšto dažymas, antspaudas, piešimas).

pagerinti techniniai įgūdžiai( sumaniai naudokite šepetį, piešti plačios linijos visame šepetėlio šerelyje ir plonos linijos- pabaiga).

Ugdykite spalvų pojūtį kūrybinė vaizduotė, estetinis skonis.

Ugdykite grožio jausmą per meilę gamtai.

Pamokos eiga:

globėjas: Vaikinai, šiandien iš pašto dėžutės ištraukiau voką, pažiūrėkime, kas ten yra? Tai spalvos, bet spalvos ne paprastos, o stebuklingos. Tai mano draugas – atsiuntė menininkas, aš jam pasakiau, kad tu tikrai myli piešti, todėl jis jus nustebino. Jis taip pat paprašė jūsų atidaryti vieną paslaptis: vaikinai, visi mus supantys objektai turi savo spalvas, taigi ir savo spalvas. Jūsų žaislai, baldai, kilimas, net akys, drabužiai – viskas turi savo spalvas. Ar manote, kad metų laikai turi spalvų?

Vaikai: taip aš turiu.

globėjas: Kokias pavasario spalvas žinai?

(skaidrių projektorius)

Vaikai: išvardink pavasario spalvas.

globėjas: Vasaros spalvos?

Vaikai išvardija vasaros spalvas.

globėjas: Rudens spalvos.

Vaikai išvardija rudens spalvas.

globėjas: Kokias žiemos spalvas žinai?

Vaikai išvardija žiemos spalvas.

globėjas: spalvos atitinka sezono nuotaiką. Žiemos spalvos ramios, "šalta", o vasarą - vyrauja ryškūs, įvairiaspalviai, šilti tonai.

Vaikai žiūri į stebuklingą langą.

globėjas: Kodėl rankose laikau stebuklingas spalvas? Padėsiu juos ant stalo. (įdėti). Kas nutiko? (Žiemos spalvos išnyksta stebuklingame lange). Kodėl spalvos staiga dingo? Tikriausiai todėl, kad pašalinau stebuklingas spalvas. Ar įsivaizduojate, kas nutiks pasauliui, jei išnyks visos spalvos?

Vaikai: Pasaulis taps beveidis, bespalvis, skaidrus, kaip spalvinimo knygelė.

globėjas: Pažiūrėkime, ar dingo visi dažai. Pavasario spalvos vietoje, vasara vietoje, ruduo vietoje, tik žiemos spalvos dingo.

Kadangi esu kaltas dėl žieminių spalvų dingimo, vadinasi, turėčiau jas grąžinti. Vaikinai, ar galite padėti man susigrąžinti spalvas? Norėdami grąžinti žiemos spalvas, turime tapti burtininkais, o burtininkai kuria stebuklai su magišku burtu. Dabar messiu žiemos magišką burtą, o tu kartok jį paskui mane.

„Visą naktį pūga dengė taką,

Ir šiandien plečiasi sidabrinis pledas,

Kibirkštys suksis, ji pati jas pasiima,

O mama į nėrinius pina – žiema.

Visi raštai supinti į nuostabų apvalų šokį,

Stebuklaižiema guli už langų.

Dabar apskritimai, tada nuostabaus grožio linijos,

Languose yra baltos ir mėlynos gėlės.

Einu prie lango – uždėsiu ranką.

Kvėpuosiu pro langą, žiūrėsiu į raštus.

(pirštų gimnastika)

globėjas: Ką galime pamatyti pro atitirpusią skylę apšalusiame lange?

Vaikai: namai, sniegas, medžiai, žmonės.

globėjas: Jūs matote žiemos peizažą, bet žiemos spalvos dingo ir norėdami jas pamatyti bei prisiminti, turime kreiptis pagalbos į kitus burtininkus. Kokius burtininkus pažįsti?

Vaikai: Winx Fėjos, Haris Poteris ir kt.

globėjas: Ne, vaikinai, šie burtininkai mums nepadės, kreipkimės į menininkus ir poetus, nes jie irgi burtininkai. Ar galite parašyti eilėraštį ar sukurti paveikslą? Taigi magai yra savo amato meistrai.

Mokytojas prašo vaikų pažiūrėti "stebuklingas langas". Pasirodo menininkų paveikslai.

1 nuotrauka – eilėraščio skaitymas

Žiema dainuoja - šaukia,

Apšiurę miško lopšiai

Pušyno skambutis.

Aplink su giliu ilgesiu

Plaukimas į tolimą kraštą

Pilki debesys.

2 nuotrauka - eilėraščio skaitymas

Sužavėtas nematomo

Miškas snaudžia po miego pasaka.

Kaip balta skara

Pušis pririšta.

3 nuotrauka - eilėraščio skaitymas

Sniegas plazda, sukasi,

Lauke balta.

IR apsivertė balos

Šaltame stikle

Ar prisimeni žiemos spalvas? Paruošta piešti žiemos peizažą? Visi žinote, kad stebuklas visada atsiranda iš nieko, o dabar aš jums parodysiu, kaip sukurti stebuklą.

Vaikai užima savo vietas.

globėjas: padėkite lapą horizontaliai priešais save. Paimkite kempinę į ranką, pamerkite į indelį vandens ir išspauskite vandens perteklių. Tada uždenkite popieriaus lapą plonu vandens sluoksniu, nepalikdami sausumo "salos". Tada paimkite storą šepetį, nuleiskite jį į indelį su vandeniu ir nupieškite ant teptuko mėlynus dažus. Lapo viduryje nupieškite didelę bangą, nuplaukite teptuką, pieškite dažus su bulla ir nupieškite baltą po mėlyna banga. Jei dažai pradeda skleistis, nebijokite. Po balta banga nupieškite kitą mėlyną ir vieną violetinę. Po to iki lapo galo nupieškite pakaitomis mėlynas ir baltas mažas bangeles.

Viršutinę lapo dalį atspausdinkite suglamžyta sausa servetėle, pamirkyta mėlynais dažais.

Dabar pažiūrėk, ką turi. Taip, kažko trūksta. Pasiilgome įspūdžio. Siūlau eiti paskui juos į žiemos mišką.

Logaritminiai pratimai:

Einame per sniego pusnis

Mes vaikštome, einame.

Pakelkite kojas aukščiau

Keliame, keliame.

Čia išsirikiavo medžiai

Rikiuotis, rikiuotis.

Danguje kyšo šakos

Taip jie išsikiša ir taip išsilaiko.

Krūmai po medžiais

Krūmai čia, krūmai ten.

Visi nori užaugti

Augti, augti.

Kaip išsirikiavo medžiai

Rikiuotis, rikiuotis.

Danguje kyšo šakos

Mes vaikštome, einame.

Pakelkite kojas aukščiau

Keliame, keliame.

Prieš mus yra Kalėdų eglutė

Kalėdų eglutė, Kalėdų eglutė.

dygliuota adata,

Adata, adata.

Jis gali pasigirti sarafanu,

Girkite, girkite.

žalias grožis,

Mes vaikštome, einame.

Pakelkite kojas aukščiau

Juk vaikštome sniego pusnymis.

Matosi kiškio pėdsakai

Pėdsakai čia, pėdsakai ten.

Sniege nematyti kiškių,

Sėdėdami jų nesimato.

Ir varna ant medžio

Kur varna? - yra varna.

Garsiai krenkščia pabudęs,

"Karas" pabudęs, "Karas" pabudęs.

Kaip slidinėjame

Mes vaikštome, einame.

Ir mes negąsdiname gyvūnų

Mes negąsdiname, negąsdiname.

Ir linksma minia

Visa minia, taip, minia,

Mes grįšime namo

Visi namie? - Uru, namo!

Judesiai atliekami pagal tekstą.

globėjas: Ar jums patiko pasivaikščiojimas? O dabar pasivaikščiojimo įspūdžius perkelkime į savo paveikslus.

Vaikai vaidina piešimas. (po didele banga vaikai piešia medžius, krūmus. Taškeliais vaizduojami bėgančio kiškio pėdsakai, varnomis skraidantys žandikauliai, tarp bangų piešiantys eglutes.) globėjas: Na, mano jaunieji menininkai, ar gavote žiemos peizažą? Kokie gražūs darbai.

Mokytojas prieina prie vaikų ir parodo geriausią darbą, skaito eilėraštį.

„Užburta žiema

Užkerėtas, stovi miškas

Ir po snieguotu pakraščiu,

Nejudantis, kvailas

Jis spindi nuostabiu gyvenimu.

Ir jis stovi užkerėtas, -

Negyvas ir negyvas

Magiškai užburtas miego

Visi susipynę, visi surišti

Šviesos grandinė žemyn“.

Ant "stebuklingas langas" pasirodo žiemos spalvos.

globėjas: Vaikinai, žiūrėk, žiema turi spalvų! Mums ir jums pavyko išgelbėti žiemą nuo spalvos pasikeitimo, tapome tikrais herojais. Ir taip pat mes nudažytas tokie nuostabūs paveikslai, kuriuos galima pasikabinti ant sienos ir grožėtis žiemos peizažo grožiu.