Меню

Ліпка тема середня група зима. «Конспект заняття з ліплення на тему: «Зимушка-зима. НОД з ліплення в середній групі

Препарати

Анастасія Ліньова

Цілі: Продовжувати вчити скочувати ковбаски та конструюватиїх задуманий предмет як барельєфа (зображення виступає над площиною тла). Удосконалювати вміння розуміти та аналізувати зміст вірші. Розвивати дрібну моторикупальців, окомір і уяву. Виховувати акуратність.

Попередня робота: розгляд картин з зимовими пейзажами, знайомство з властивостями снігу

Роздатковий матеріал. Кола з блакитного картону діаметром приблизно 12-15 см за кількістю дітей, білий пластилін, стеки, музичний супровід. «Зимушка- зима»

Діти розташовуються на килимі разом із вихователем. В групу залетіла« сніжинка» - Лист. Читання дітям листи.

«Здрастуйте, хлопці! Я зовсім маленька дівчинка Сніжинка. Я недавно з'явилася на світ. Але я знаю, що моя мама – це Матінка-Водиця. У нас велика родина. Є сини у Матінки – Водиці, мої брати – Туман, Дощ, Льод та ми доньки – Роса та Сніжинки. У всіх дітей різні характери: всі ми любимо різні часироку (хто весну та літо, хто осінь, хто зиму). Зараз на вулиці зима, а зиму любимо ми – Сніжинки та мій братик Льод. Мого братика ви сьогодні бачили. Лід приходив до вас у гості. А ось сестриць своїх я втратила! Поки ми опускалися з неба, повіяв сильний Вітер, всі мої сестрички розлетілися! Мені дуже сумно однієї, допоможіть мені, будь ласка, знайти моїх сестриць! Ваша Сніжинка.

Ще Сніжинказалишила нам опис своїх сестриць, давайте послухаємо!

Вихователь читає дітям уривок з вірші До. Бальмонта:

Світло-пухнаста

Сніжинка біла.

Яка чиста,

Яка смілива!

Вихователь:

Яка сніжинка у вірші? (Смілива, чиста, біла.)

Як ще можна описати сніжинку? (Холодна, колюча, блискуча і т. д.)

А давайте трошки пограємо з нашою Сніжинка? (Давайте)

Фізмінутка

Ми сніжинки, ми пушинки,

Покружляти ми не проти.

Ми сніжинки-балеринки,

Ми танцюємо день та ніч.

Встанемо разом ми до гуртка –

Виходить сніжок.

Хлопці, але ж ми зовсім забули, що у нашої Сніжинки нещастя! Допоможемо, хлопці, знайти сестриць, Сніжинці? - (Так)

Давайте ми з вами зробимо таких сестричок для нашої Сніжинки(Показ зразка)

Проходь до своїх місць.

Діти проходять до своїх робочих місць. Грає мелодія «Зимушка- зима»

Ліплення:

Скочуємо кілька кульок однакового розміру і розкочуємо їх у тоненькі ковбаски. Вихователь показує дітям, як на круглому картоніскласти з ковбасок, що перетинаються в центрі сніжинкуі прикрасити її короткими ковбасками чи іншим способом.

Підсумок заняття:

Діти, подивіться які гарні сестриці Сніжинки у нас вийшли! Тепер нашій Сніжинціне буде так сумно! Усі ви великі молодці!


Загальноросійський проект конкурсів
методичних розробок уроків та позакласних заходів
для освітян.
«Зимова чарівність»
Інтегроване заняття – ліплення
середня група
тема: «Вальс сніжинок»
Програмний зміст:
- закріплювати вміння дітей використовувати прийоми ліплення, засвоєні раніше;
- вчити дітей ліпити сніжинки прийомом розкочування ковбасок із пластиліну
між долонею та столом;
- розвивати дрібну моторику рук;
- розширити уявлення дітей про зиму, сніг, сніжинки;
- Виховувати самостійність, активність, творчість.
Матеріал:
«Зимушка – Зима» - вихователь у костюмі зими, зразки сніжинок, темно-синій папір (картон) та пластилін білого кольору.
Прийом ліплення: розкочування, з'єднання деталей, вдавлювання.
Зв'язок з іншими заняттями та видами діяльності.
Слухання пісні: "Ах ти зимушка зима"; читання казки "Жарти бабусі зими"; розгляд сніжинок через лупу; читання оповідання І.Ільїна та Є.Сегала «Сніжинки».
Хід заняття:
Тихо грає музика, входить «Зимушка-зима». Читає вірш:
«Сніжинки»
Немов пух, летять із небес
Крихітки ніжні - сніжинки,
Покриваючи поле, ліс,
Гори, доли та улоговинки…
Як химерний їхній візерунок,
Який гарний з них килим!
А.ФедотовЗимушка: «Про яку пору року йдеться у вірші? Як ви здогадалися, що то зима? Хто приносить зиму? А як ми дізнаємось зиму?»
Відповіді дітей (по морозу, снігу, холоду тощо)
Зимушка запрошує дітей пограти у рухливу гру «Випав біленький сніжок». Діти стоять гуртком, виконуючи рухи відповідно до тексту вірша:
Випав біленький сніжок, (діти присідають)
Збираємось у гурток. (утворюють коло)
Ми потопаємо, ми потопаємо! (тупають ногами)
Будемо весело танцювати. (кружляють навколо себе)
Будемо ручки зігрівати. (потирають долоні)
Ми поплескаємо, ми поплескаємо! (плескають у долоні)
Стрибатимемо веселіше. (стрибають)
Щоб було тепліше. (стрибають)
Ми пострибаємо, ми пострибаємо! (стрибають)
Зимушка вносить трохи снігу та пропонує дітям розглянути, з чого він складається. Разом милуються гарними сніжинками. Роздає дітям трохи сніжинок. На долоньках дітей сніг тане, у цей час зимівля читає вірш:
Сніжинка впала до мене на долоню,
Її я зігрію диханням трошки,
Сніжинка, ти у хованки вирішила грати.
Тебе на моїй долоні не бачити.
Зимушка: «Сніжинки це крапельки води, які замерзли на морозі, у теплі вони тануть. Сніжинки – це маленькі крижинки. Давайте подивимося на вирізані сніжинки. Ви помітили, що всі сніжинки є різними. Справжня сніжинка вся зроблена з льоду. Лід у сніжинках дуже тендітний: ледь торкнешся – і він ламається. Чим сильніший мороз, тим тендітнішими стають сніжинки. А як сніжинки ламаються, то чується легкий звук. Цей звук ми чуємо, коли йдемо снігом «скрип-скрип» чули? Тому й кажуть: «Скрипучий сніг».
Фізкультхвилинка:
Зима пропонує дітям взяти аркуші паперу. Разом із зимівлею діти поступово починають зминати їх.
Зимушка: «Зараз ми уявимо, ніби йдемо гуляти сніжком».
Діти йдуть між столами (чується хрускіт паперу), змінюють аркуші паперу в «снігові грудки».
Потім пропонує пограти в гру «Потрап у ціль». Діти кидають «снігові грудки» в ціль-кошик.
Сідають на свої місця.
Зимушка пропонує дітям придумати слова про сніг та сніжинки (легкий, білий, пухнастий, іскристий, чистий тощо)
Зимушка: «Чудові слова, чудовий сніг! Він несе нам багато радості та розваг! А що можна зліпити зі снігу?
Відповіді дітей.
Зимушка: «Погляньте які красиві сніжинкиможна зліпити із пластиліну, давайте спробуємо їх зліпити.
Показує кілька зразків.
Читання вірша:
Сніжинки – картинки,
Поглянь – швидше.
У кожної по шість
Сріблястих променів,
І кожен зазубрений промінчик –
Зими зачарований ключик.
Розгляд, пояснення.
Розглядають готові зразки сніжинок, милуються ними.
Згадати з дітьми прийоми розкочування, з'єднання деталей, вдавлювання.
Запропонувати розкотити ковбаски (довжина 6-8 см, діаметр 0,5 см) і скласти сніжинки.
Практична частина.
Діти розкочують із білого пластиліну тонкі ковбаски та складають сніжинки.
Зимушка: «Давайте розкладемо сніжинки на темному тлі, наче на вечірньому небі білі сніжинки»!
Зимушка кличе дітей до себе, змахує чарівною паличкоюі каже: «Навколо себе обернися, і в сніжинку перетворись!»
Ми сніжинки, ми пушинки,
Покружляти ми не проти.
Ми сніжинки – балеринки
Ми танцюємо день та ніч.
Встанемо разом ми до гуртка –
Виходить сніжок.
Звучить музика. Діти разом із зимівлею танцюють «Вальс сніжинок», потім діти підходять до стенду – «вікно» прикріплюють свої сніжинки.
Зимушка читає вірш:
Сніжинка – чарівниця
Танцює, веселиться,
Як метелик пурхає,
Все крутиться, літає.
Візьму її в долоню,
Приклею на віконце.
Ошатна картинка-
У віконці – диво – крижинка.
Підбиття підсумків, милування красою сніжинок.

ЄВГЕНІЯ ЄРМАКОВА

Програмні завдання: продовжувати навчати дітей скачувати ковбаски та конструюватиїх задуманий предмет як барельєфа (зображення виступає над площиною тла). Розвивати дрібну моторику пальців, окомір і уяву. Виховувати акуратність.

Попередня робота: розгляд картин з зимовими пейзажами, знайомство з властивостями снігу

Матеріал: круги з синього картону діаметром приблизно 12-15 см за кількістю дітей, білий пластилін, стеки, музичний супровід. «Кружляють сніжинки» .

Хід заняття:

Діти розташовуються на килимі у півколо разом із вихователем. В групу залетіла« сніжинка» .

«Здрастуйте, хлопці! Я зовсім маленька – Сніжинка. Я тільки сьогодні народилася. Але я знаю, що моя мама – це вода. Я була маленькою крапелькою води, але зараз на вулиці так холодно, що поки я летіла до вас з неба, - замерзла, і перетворилася на Сніжинку. Зі мною з неба падали мої сестрички- сніжинки, Але вони загубилися і мені дуже сумно і нудно однієї»

Хлопці, як допомогти Сніжинці? Давайте зробимо їй сестриць - Сніжинок із пластеліну. Щоб вони вийшли красиві та як справжні їх треба розглянути. З яких частин складається сніжинка?

Є прямі смужки (показ, які рівні, довгі, прямі. Але є й короткі. Покажіть довгі смужки та короткі) (показ дітей). Ось яка Сніжинка.

Вихователь читає дітям уривок із вірша До. Бальмонта:

Світло-пухнаста

Сніжинка біла.

Яка чиста,

Яка смілива!

Вихователь:

Хочете зліпити такі сніжинки? Скочуємо кілька кульок однакового розміру і розкочуємо їх у тоненькі ковбаски. Вихователь показує дітям, як на круглому картоні скласти з ковбасок, що перетинаються в центрі. сніжинкуі прикрасити її короткими ковбасками чи іншим способом.

Фізкультхвилинка.

Ми сніжинки, ми пушинки,

Покружляти ми не проти.

Ми сніжинки-балеринки,

Ми танцюємо день та ніч.

Встанемо разом ми до гуртка –

Виходить сніжок.

Хлопці, зробимо сестриць Сніжинці? - (Так)

Давайте ми з вами зробимо таких сестричок для нашої Сніжинки(розкладання зразка на столи)

Проходьте до своїх місць.

Діти проходять до своїх робочих місць. Грає мелодія «Кружляють сніжинки»

Ліплення дітей.

Підсумок заняття:

Діти, подивіться які гарні сестриці Сніжинки у нас вийшли! Тепер нашій Сніжинціне буде так сумно! Усі ви великі молодці!

Публікації на тему:

Конспект інтегрованого заняття «Сніжинка» для дітей середньої групиАвторський конспект інтегрованого заняття в середній групі дитячого садкаТема: «Сніжинка» Завдання: 1. Заохочувати дітей виразно передавати.

Конспект НОД у середній групі «Сніжинка»Завдання: розвивати мовлення дітей розширювати уявлення дітей про час року, про сніг. розвивати спостережливість, інтерес до природи розвивати.

Конспект інтегрованого заняття з ліплення в середній групі «Соняшник»Тема: СОНЯШНИК Програмний зміст: Познайомити дітей з рослиною соняшник. Вчити описувати рослину, милуватися її красою.

Мета: викликати в дітей віком інтерес до заняття, вчити дітей відбивати враження, отримані під час спостереження зимової природи, Розвивати художньо.

Конспект заняття з ліплення в середній групі «Каченята»Конспект заняття з ліплення у середній групі. Тема "Каченята" Мета: вчити дітей ліпити предмет, що складається з кількох частин, передаючи деякі.

Конспект заняття з ліплення в середній групі «Ліплення крокодила»Програмний зміст: 1. Вчити дітей ліпити предмети з кількох частин, правильно розташовувати частини, дотримуючись пропорції. Вчити з'єднувати.

Конспект заняття з ліплення в середній групі «Ми веселі матрьошки»Мета: Вчити дітей ліпити людину. Розвивати вміння об'єднувати свою роботу з іншими дітьми. Закріпити прийом примазування та відтягування.

Конспект заняття з ліплення у середній групі.

Тема тижня "Зима". Ліплення «Сніжинка» (техніка - наклеп).

Мета: навчити дітей прийомом наліпу зображати сніжинку.

Завдання:

Навчальні: продовжувати вчити дітей ділити пластилін на частини, скочувати ковбаски і конструювати їх задуманий предмет як барельєфа (зображення виступає над площиною фону).

Виховні:

Розвиваючі: пізнавальний інтерес дітей, дрібну моторику пальців, окомір і уяву.

Попередня робота: розгляд картини з зимових пейзажів.

Роздатковий матеріал:круги або квадрати з картону блакитного, синього, фіолетового та сірого кольорівдіаметром 12-15см за кількістю дітей, дошка для ліплення, білий пластилін, стека, музичний супровід.

Хід заняття:

Вихователь: Діти, послухайте, будь ласка, загадку:

Білим пледом ліс укритий,

І ведмідь у барлозі спить.

Сніг, як біла облямівка.

Хто господарював?

Діти: Зима.

Вихователь: Правильно, хлопці, настала зима. Як ви думаєте, якого кольору найбільше взимку? Чому?

Діти: відповіді дітей.

Вихователь: А ви любите зиму?

Діти: Так.

Вихователь: За що ви любите зиму?

Діти: відповіді дітей.

Вихователь: У мене для вас є ще одна загадка, послухайте:

З неба зірочки летять

І на сонечку блищать.

Точно в танці балеринки,

Кружать взимку ...

Діти: Сніжинки.

Вихователь: Молодці, хлопці, правильно відгадали.

А давайте трохи пограємо. Зараз ми всі з вами перетворимося на сніжинок.

Фізмінутка

Ми сніжинки, ми пушинки,

Покружляти ми не проти.

Ми сніжинки - балеринки,

Ми танцюємо день та ніч.

Встанемо разом ми до гуртка –

Виходить сніжок.

Вихователь: Які гарні сніжинки літали у нас із вами у групі. А тепер я пропоную вам зліпити сніжинку. Подивіться, які красиві сніжинки можна зліпити із пластиліну, давайте спробуємо.

Показує кілька зразків. Читання вірша:

Сніжинки – картинки,

Поглянь – швидше.

У кожної по шість

Сріблястих променів,

І кожен зазубрений промінчик –

Зими зачарований ключик. Л.Шеховцова

Ліплення: Скочуємо кілька кульок однакового розміру і розкочуємо їх у тоненькі ковбаски. Вихователь показує дітям, як на круглому або квадратному картоні скласти з ковбасок, що перетинаються в центрі, сніжинку і прикрасити її короткими ковбасками або іншим способом.

Підсумок заняття: Діти, подивіться, які гарні сніжинки у нас вийшли. Ви все великі молодці.


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Сценарій організації та проведення прогулянки з дітьми середньої групи. Тема тижня "Зима".

Ціль: Формувати у дітей перші зв'язні уявлення про зиму, закріплювати знання дітей про властивості снігу (білий, холодний, легкий). Сприяти створенню позитивного емоційного настрою.

Конспект НОД з екології у середній групі. Тема: "Зимушка-Зима".

Закріпити уявлення дітей про зимові явища. Розширити уявлення про життя диких тварин, рослин у зимову пору року. Формувати уявлення про користь природних явищ для тварин і беруть участь у природній природі.

Конспект заняття з ліплення в середній групі Тема: «Зимушка – зима»
Цілі:
Освітня:
- уточнити знання дітей про зимові природні явища;
- закріплення знань художніх засобів вираження (інтонація), закріпити вміння виразно читати вірші;
- вчити відгадувати загадки;
- збагачувати активний словник дітей;
- удосконалювати вміння дітей ліпити предмети, що з куль різної величини.
Розвиваючі:
- розвивати мислення, пов'язану мову, творчу уяву.
Виховні:
- Виховувати вміння уважно слухати, не перебивати інших.
Матеріал:
Картини із зображенням зими, іграшка сніговик, конверт із загадками, пластилін, дошки для ліплення, медальйони у вигляді сніжинок.
Попередня робота:
Заучування віршів про зиму, екскурсії територією дитячого садка, бесіди про зимові ознаки.

Хід заняття:
- Хлопці сьогодні ми ще раз із вами поговоримо про зиму. Зима чудова пора року. Хлопці, а які знаєте ознаки зими? Взимку сильні морози. Часто йде сніг. Взимку великі снігові замети. Річка замерзає та покривається льодом. На деревах іній.
- Та хлопці правильно це всі ознаки зими. А який перший місяць зими? (грудень)
– Другий місяць зими? (січень)
– Третій місяць зими? (лютий)
- Так правильно це три місяці зими. Хлопці, а ми з вами вчили вірші про зиму та зимових місяцях. Зараз нам Ліза розповість вірш, а ми послухаємо та скажемо про який місяць вона розповіла. Вранці рано у грудні,
Перший сніг уже на подвір'ї.
Розчищаємо ми доріжки,
У теплому хутряному одязі.
- А який місяць розповіла Ліза? (Про грудень). Правильно хлопці у грудні висипають перший сніг. Стає холодно і ми одягаємо теплий одяг.
- А зараз Ліля розкаже вірш.
Відкриваю календар-
Починається січень.
У січні, у січні
Багато снігу на подвір'ї
Сніг на даху, на ґанку
Сонце у небі блакитному
У нашому будинку топлять пічки,
У небо дим іде стовпом.
– Про який місяць розповіла Ліля? (Про січень). Чому ви так вирішили? (З січня починається новий рік. У січні багато снігу. Правильно, молодці – діти.
- Ще Максим розповість вірш.
Дують вітри в лютому,
Виють у трубах голосно.
Змійкою мчить по землі
Легка позйомка
Піднімаючись мчать у далечінь
Літаків ланки
Це святкує лютий
Армії народження.
- А це вірш про якийсь місяць? (лютий). Так правильно в лютому, дмуть вітри, на землі займ і свято 23 лютого день захисників Вітчизни.
- Молодці ми згадали вірші, а які гра ми граємо взимку? (Катаємося на санчатах, на ковзанах, на лижах, граємо в сніжки та ліпимо сніговика).
- Ось як багато цікавих занятьвзимку.
- Ой, хлопці, хтось стукає. (Вношу сніговика).
- Хлопці, це сніговик до нас прийшов.
- Здрастуйте хлопці, як у вас тут весело, а мені нудно стояти на вулиці одному ось я і вирішив до вас прийти. А що ви робите?
- Ми говоримо про зиму.
- Хлопці, а в мене є загадки. Відгадаєте їх?
- Давай спробуємо.
Ось уже місяць сніг,
Незабаром зустрінемо новий рік,
У сніговій сплячці вся природа
Підкажи той час року? (зима)
З неба він летить узимку,
Не ходи тепер босий,
Знає кожна людина,
Що завжди холодний (сніг)
Що за зірочки наскрізні
На пальті та на хустці?
Усі наскрізні вирізні.
А візьмеш – вода у руці. (сніжинки)
Випав сніг найчистішої проби
З нього скрізь (кучугури)
З мітлою в руці,
З відром на голові
Стою взимку я надворі. (Сніговик)
– Ось які молодці всі загадки відгадали.
- А у нас є ще цікава гра «Зимушка – зима»
Фізкультхвилинка «Зимушка – зима».
Привіт зима – зима (кланяється)
Що у подарунок принесла? (руки в сторони)
Білий сніг пухнастий (присідаємо, проводимо по уявному снігу)
Іній сріблястий (руки вгору)
Лижі, санки та ковзани (імітують рухи)
І на ялинці вогники! (роблять ліхтарики)
- Ось яка весела гра.
- Та у вас весело, а мені самому нудно.
- Хлопці, а давайте зліпимо для сніговика друзів сніговиків. Сідайте за столи на свої місця.
- Але перш ніж ліпити розімнемо пальчики.
Пальчикова гімнастика. "Зимова прогулянка".
(Загинаємо пальчики по одному.)
Раз два три чотири п'ять
("Йдемо" по столу вказівним та середнім пальчиками.)
Ми надвір прийшли гуляти.
("Ліпимо" грудочок двома долонями.)
Бабу сніжну ліпили,
(Крішать рухи всіма пальцями)
Пташок крихтами годували,
(Ведемо вказівним пальцем правої руки по долоні лівої руки)
З гірки ми потім каталися,
(Кладемо долоні на стіл то однією стороною, то іншою)
А ще у снігу валялися.
(Отрушуємо долоні)
Усі у снігу додому прийшли.
(Рухи уявної ложкою, руки під щоки)
З'їли суп і спати лягли.
- Молодці, а тепер давайте ліпити сніговиків. Згадуємо, що сніговик складається з трьох кульок (велика, менша і найменша), зліпите шапочку з коричневого пластиліну, нас, очі, а з гілочок паличок зробите руки сніговику.
Діти ліплять сніговиків.
- Ось які сніговики вийшли, поставимо їх на тацю біля сніговика. Тепер тобі не буде нудно.
- Спасибі хлопці, а в мене теж є для вас подарунки, щоб ви пам'ятали про зиму ось такі сніжинки медальйони.
- Спасибі сніговик, залишайся з нами подивишся, як хлопці проводять час у дитячому садку.
- Хлопці, скажіть, що ми сьогодні робили? Розмовляли про зиму та зимових забавах. Розповідали вірші, відгадували загадки, грали, ліпили сніговика.
- Молодці хлопці, але зима закінчилася, і давайте з нею попрощаємось. Скажімо, до побачення Зимушка – зима, до зустрічі через рік.

Heading 1Default Paragraph FontTable Normal
No List-ђHeading 1 Char