Ponuka

Plasticineografia v seniorskej skupine na tému jar. Plán - abstrakt Hodiny modelovania (plasticineografia) Téma: „Jarná krajina. Jarné remeslá papier-mâché "Veľkonočné vajíčko"

Gynekológia

Elena Nesteryuk
Lekcia o výtvarnom umení v technike plastineografie "Jarný strom"

Synopsa o výtvarnom umení činnosti v technike plastineografie« jarný strom» druhá juniorská skupina

Cieľ: Učiť deti kresliť jarné listy v technike plastineografie.

Vzdelávacie: Pestujte úctu k prírode, všímajte si krásu jarná príroda, vzbudzujú túžbu zachovať jej krásu v práci.

Vzdelávacie: Rozšírte vedomosti detí o vlastnostiach zmeny stromy na jar. Predstavte nový spôsob získavania obrazu, naučte deti samostatne odštipovať malé kúsky plastelíny z veľkého kusu a zrolovať malé guľôčky, pričom na strom, vetvičky na stlačenie plastelínový prst.

Vzdelávacie: Rozvíjať kreativitu detí, dobré motorové zručnosti, predstavivosť, myslenie, pamäť, pozornosť.

Prípravné práce. Exkurzia po území MŠ, pozorovanie o stromy. Rozhovor o postrehoch na prechádzke za rôznymi stromy. Vedenie didaktiky hry: "Z čoho list stromu» , "Keď sa to stane".

materiálov: plastelíny Zelená farba , nakreslený strom na papieri, stáť za plastelíny.

Priebeh kurzu.

Chlapci, aké je ročné obdobie? (Jar)

Aké zmeny nastali v prírode s príchodom jari?

(Na stromy objavili sa zelené listy, tráva rástla na zemi, vtáky lietali vysoko.)

opuchy obličiek,

listy prerazia,

Mravce začínajú

Opravte svoje paláce. G. Ladonščikov

Ukazujem deťom konár s listami.

Akú farbu majú listy?

Sú listy veľké alebo malé?

Chlapci, teraz sa zmeníme na krásne stromy.

Fizminutka

„Vietor nám fúka do tváre, mávame rukami pred tvárou

kýval sa malý strom. - švih so zdvihnutými rukami do strán

Vetrík je tichší, tichší – plynulo spúšťame ruky nadol

strom je stále vyšší, vyššie." - natiahneme sa na prsty na nohách.

Chlapci, mám kresbu drevo, ale je úplne bez pukov a listov. Teraz je jar, čo chýba strom? (listy) A teraz poďme robiť listy plastelínové drevo a budeme mať celý les. (odpovede detí)

Najprv beriem zelenú. plastelíny a odštipnem z nej malý, malý kúsok. Prevaľujem sa medzi prstami. Výslednú guľu som položil na konáre strom, zatlačím prstom na vyvaľkanú guľu a dostanem list.

Posaďte sa pri stoloch.

Výsledok: Chlapci, úlohu ste rýchlo splnili, výborne! Pozrime sa, aké úžasné máme jarný les. Ale skutočné stromy rastú pomaly preto ich treba chrániť. Treba chrániť stromy, starať sa o ne a na jar spolu s rodičmi vysadiť mláďatá stromčeky!

Usporiadanie výstavy diel.

Súvisiace publikácie:

Čoskoro Nový rok- najzaujímavejšia, najúžasnejšia a najčarovnejšia dovolenka, na ktorú sa tešia dospelí aj deti. Ani jeden Nový rok.

Na list papiera nakreslíme ceruzkou obrys kmeňa stromu, potom deti použijú bičíky z plastelíny Hnedá"nakresliť" kmeň a.

Počas prechádzok sme s deťmi pozorovali vtáky, ktoré prileteli na našu lokalitu. V skupinke sme pokračovali v rozprávaní o vtákoch, zisťovali, ktoré.

Zhrnutie lekcie v aplikácii "Jarný strom" Zhrnutie lekcie o aplikácii "Jarný strom" Úlohy: Vzdelávacie: upevniť zručnosti úhľadného lepenia; pokračovať vo formovaní.

Synopsa spoločnej hodiny s rodičmi o maľbe plastelíny „Jesenný strom“ majstrovská trieda" jesenný strom» Petrohrad GBDOU MATERSKÁ ŠKOLAČíslo 64 Vychovávateľ najvyššej kategórie - Vorobyeva Ekaterina Mikhailovna pre.

Čo môže byť pre rodičov drahšie, je samozrejme darček pre dieťa vyrobený vlastnými rukami. Tu je nádherná pohľadnica, ktorú sme vytvorili.

Vyrezávam z plastelíny, Plastelína je mäkšia ako hlina. Vyrezávam bábiky, klaunov, psíkov z plastelíny J. Moritz Modelovanie je vždy zaujímavé.

Ciele:

1. Vzbudiť záujem o prebúdzajúcu sa jarnú prírodu, predstaviť jarné zmeny, dať predstavy o prvosienkach.

2. Pokračujte v zoznamovaní detí s netradičná technika obrázky - plastineografia, naučiť sa vytvárať expresívny obraz prenosom objemu a farby.

3. Upevniť zručnosti a schopnosti detí pri práci s plastelínou - vaľkanie, sploštenie, rozmazanie použitého materiálu na podklad, vyhladenie hotových plôch.

4. Rozvíjajte jemnú motoriku rúk.

Materiál lekcie:

Hrubý kartón oranžovej (ružovej) farby, rozmer - 15x20 cm;

Sada plastelíny;

Doska na modelovanie;

Vlhčené obrúsky na ruky;

Ilustrácia zobrazujúca snežienky.

Pokrok v lekcii

1. Organizačná časť

Vos-l: Na začiatku jari sa na otvorených miestach, na rozmrznutých miestach, kde sa roztopil sneh, objavujú prvé kvety. Skúste uhádnuť, ako sa volajú.

Prvý von z žalára

Na rozmrazení.

Nebojí sa mrazu

Aj keď je malý.

deti. Toto je snežienka.

Sun: Správne. Vie niekto z vás, prečo sa to tak volá?

deti. Spod snehu sa objaví snežienka; kvitne, keď je ešte veľa snehu; lebo je biely ako sneh...

učiteľ. Teraz si vypočujte rozprávku o snežienke a zistíte, prečo sa tak volá.

Zimný vietor zavýjal a v dome bolo teplo a útulno. V tomto dome sa ukrýval kvet. Uchýlil sa do svojej žiarovky pod zem a sneh. Potom sa spustil dážď. Kvapky prerazili snehovú pokrývku a búchali do cibuľky kvetu. Rozprávali sa o jasnom pozemskom svete a po nich jemný a vytrvalý slnečný lúč prerazil sneh a zahrial žiarovku.

Kto je tam? Prihlásiť sa! - povedal kvet.

Nemôžem! Povedal Sunbeam. - Nemôžem otvoriť dvere.

Počkaj do leta, potom naberiem silu.

A kedy bude leto? - spýtal sa kvet a opakoval túto otázku zakaždým, keď sa pod zemou dostal nový slnečný lúč. Ale letný čas bol ešte ďaleko, všade ležal sneh a voda sa každú noc krútila ľadom.

Aký som z toho unavený! - povedal kvet. - Celé telo bolí! Musím sa natiahnuť, narovnať a ísť na slobodu, musím sa pokloniť letu a priať si ho dobré ráno. Ach, aké to bude šťastie!

Kvet vstal, natiahol sa a oprel o svoju ulitu. Vyrútil sa hore, niesol bledozelený púčik na zelenej stonke, starostlivo pokrytý úzkymi hustými listami, a ocitol sa v snehu. Sneh bol studený, ale preraziť ho bolo oveľa jednoduchšie a slnečné lúče boli teraz veľmi blízko, tak blízko ako kedykoľvek predtým. Zvonili a spievali:

Vitajte! Vitajte!

A kvetina sa zdvihla v ústrety jasnému slnečnému svetu.

Lúče ho hladili a bozkávali tak nežne, že sa úplne otvoril. Stál biely ako sneh, ozdobený zelenými pruhmi, sklonil hlavu v rozpakoch a radosti.

Krásny kvet! spievali lúče slnka. - Aký si nežný a svieži!

Si prvý! Ty si jediný! Náš obľúbený! Prinášate do miest a obcí správy o lete, o teplom lete...

Bol taký šťastný... Stál v bielo-zelenom outfite a chválil leto. Ale leto bolo ešte ďaleko, mraky zakryli slnko a fúkal ostrý studený vietor.

Prišiel si skoro! - povedal Zlé počasie a vietor. - Ukážeme našu silu! Stále nás poznáte! sedel by som lepšie doma a nevyskočili na ulicu, aby sa pochválili outfitmi. Váš čas ešte neprišiel!

A opäť prišla zima. Pochmúrne dni sa vliekli bez jediného slnečného lúča. Počasie bolo také, že nastal čas, aby malý kvietok premrzol. Sám však nevedel, aký je silný: posilňovala ho veselosť a viera, že leto aj tak príde ... a tak sa postavil, plný lásky, viery a nádeje, v bielom oblečení na bielom snehu a sklonil sa hlavu, keď husto padali snehové vločky a fúkal ľadový vietor.

Rozbiješ sa, povedali. - Zmrzneš, uschneš! Čo tu hladáš? Prečo dôverovať slnečnému lúču? Oklamal ťa. A poslúži ti správne, blázon. Ach, ty, zvestovateľ leta!

Šialenec! - zopakoval kvet, keď prišlo mrazivé ráno.

Summer Herald! - tešili sa deti, ktoré vbehli do záhrady. -

Obdivujte, aké slávne, aké krásne, úplne prvé, jediné!

A z týchto slov bol kvet taký dobrý ako z tepla slnečné lúče... (Z rozprávky „Snežienka“ od pána Andersena.)

Vos-l: Teraz už viete, prečo sa nazýva snežienka - začína rásť pod snehom a objavuje sa skoro na jar, nebojí sa chladu, mrazu ani silného vetra. Taký je horúci! Hovorí sa mu aj ohlasovateľ jari. Kto vidí modré alebo biele kvety snežienok, chápe, že prišla jar! A v lete sa snežienka zas ukryje do svojej cibule, ktorá je v zemi, oddýchne si v nej a naberie silu, aby prezimovala a skoro na jar sa zobudila.

Telesná výchova „Prišla jar“:

Jar, jar! Prišla jar!

Priniesol teplo na krídlach.

A tu na slnku

S hrdou hlavou hore

Kvitnúca modrá snežienka.

Je celý našuchorený, strieborný,

Malý stojí na slnku.

Je spoľahlivým poslom jari,

Chladu sa nebojí.

Iné kvety ho budú nasledovať,

Je prvorodený medzi kvetmi.

Zatlieskaj.

Krátke mávajúce ramená. Chôdza.

Zdvihnite bradu. Ruky na stranu.

Drepy.

Náklony tela.

Otáča sa doľava a doprava.

Vos-l: Jemné kvety snežienok, podobné zvončekom, upútajú pozornosť všetkých, ktorí ich uvidia. Ľudia zbierajú prvosienky v trsoch a nemyslia si, že v zajatí rýchlo uschnú, pretože bez cibule, podzemnej špajze, ktorá ich živí, kvety dlho nevydržia. Preto, aby ste nezničili prírodu, môžete fotografovať kvety, kresliť alebo urobiť štukový obraz s ich obrazom.

2. Praktická časť

1. Stonky. Na začiatku práce zviňte tri tenké dlhé klobásy zo zelenej plastelíny a pripevnite ich na základňu, pričom načrtnite budúce zloženie (stonky môžu byť rovné, môžu mať rôznu výšku, so šikmým vrcholom).

2. Listy. Listy snežienky sú dvoch typov: veľké, predĺžené, umiestnené na spodnej časti stoniek a malé - v hornej časti stonky.

Veľké listy. Zrolujte dlhú hustú zelenú klobásu, rozdeľte ju na tri časti stohom, každú splošte prstami, naostrite na oboch stranách, potom umiestnite listy na spodok stoniek, zarovnajte, pripevnite na základňu.

Malé listy. Vykonávajú sa podľa rovnakého princípu ako veľké listy, len menšie. Hotové listy umiestnite na vrchol stoniek a zľahka pritlačte k základni, bez toho, aby ste ich veľmi sploštili.

3. Kvety. Najprv zo zelenej plastelíny zrolujte hrášok a na konci hornej časti stonky ho vyrovnajte; získate časť rastliny nazývanú sepal, ktorá spája kvet a stonku.

Ďalej pokračujte vo výrobe okvetných lístkov snežienok: zrolujte bielu (modrú) klobásu, rozdeľte ju na tri rovnaké časti v stohu, každú z koncov naostrite, ako sú listy. Rozložte kvet z hotových okvetných lístkov nasledovne: spojte dva okvetné lístky s hrotmi na sepaloch a nakloňte horné hroty doprava a doľava, umiestnite tretí okvetný lístok medzi prvé dva do stredu a zľahka zatlačte na základňu , bez toho, aby to veľmi sploštilo. Podobne znázornite ďalšie snežienky.

Zahrievanie prstov "Kvet":

Na čistinke vyrástol vysoký kvet,

V jarné ráno otvoril okvetné lístky. Všetkým okvetným lístkom, kráse a výžive sú priateľsky dané podzemné korene.

Ruky vzpriamené, dlane stlačené k sebe, zaoblené prsty. Roztiahnite prsty od seba. Rytmický pohyb prstov k sebe a od seba. Položte dlane na stôl zadnou stranou, roztiahnite prsty.

3. Zhrnutie vyučovacej hodiny

učiteľ. Teraz nás snežienky potešia po celý rok. A o kvetoch, ktoré sa po dlhej zime objavia ako prvé, môžete nielen rozprávať, ale aj ukázať, ako vyzerajú na vašich obrázkoch.

snežienky

Slnko vianočného stromčeka hrialo

Borovice a popadané stromy,

Odvážne vyšiel na čistinku

Prvé snežienky.

Narovnaný, rozkvitnutý

Pekné jarné dni

Deti nežnej zeme

Podobne ako u chlapov.

Stoja na rozmrazení

Húpanie vo vetre

Ako keď hviezdy horia

Abstrakt lekcie o modelovaní (plasticineografia)
Téma: „Jarná krajina“

(skupina seniorov)

Predmet: „Jarná krajina“ (vzdelávacia oblasť „Výtvarne – estetický vývoj” v integrácii so vzdelávacou oblasťou „Rozvoj reči“.

Cieľ: tvorba jarnej krajiny v technike plastineografie.

Úlohy:

Návody: naučiť, ako vyrobiť pozadie z plastelíny na plastovom alebo kartónovom základe a kompozíciu z plastelíny na plochom základe s použitím odpadového materiálu.

Vzdelávacie : rozvíjať estetické vnímanie prírodného sveta; rozvíjať zmysel pre kompozíciu, schopnosť harmonicky umiestniť obraz na povrch základne.

Vzdelávacie: pestovať lásku k tvorivosti, dobrú vôľu, vnímavosť, cieľavedomosť; formovať pozitívne emocionálne naladenie, záujem a sebavedomie.

Pokrok v lekcii

Chalani v našej skupine dnes dostali od umelca list. Umelec dostal objednávku na zobrazenie krajiny. Umelec má však problém: došli mu farby a ceruzky a nevie, čo má robiť.

Pozrite sa na tabuľky, máme farby alebo ceruzky?

A my nie. Ako môžeme pomôcť umelcovi?

Ach chlapci, veľmi dobre viem zaujímavá technika, ktorá sa nazýva plastineografia (kresba plastelínou). Chlapci, máme plastelínu?

- Môžeme pomôcť umelcovi?

- Aby sme zistili, akú krajinu potrebuje umelec nakresliť, musíme uhádnuť hádanku: Snehová búrka sa utíšila, vetry ustali,

Smrekové ihličie je trochu lesklé.

A Santa Claus sedí na saniach,

Je čas, aby sa s nami rozlúčil.

Aby ho nahradil, majestátne

Krása je len jedna.

Vieš o nej veľa

Kráska sa volá ... (jar)

- Samozrejme chlapci, je jar. Aké sú znaky jari?

Deti: Všetko ožíva, sneh sa topí, svieti slnko, prilietajú vtáčiky, začína sa predierať tráva a objavujú sa prvé kvety.

- Výborne chlapci. Navrhujem, aby ste šli k stolom a pomohli umelcovi dokončiť objednávku.

- Chlapci, pred vami je plachta, položte ju vodorovne. Vytváranie jarnej krajiny začíname na pozadí práce. Chlapci, ako nakreslíme krajinu? Kresliť budeme plastelínou, ako farbičkami.

- Musíme zakryť hornú časť listu plastelínou modrej oblohy a nižšia časť v dvoch vrstvách: prvá vrstva je hnedá a druhá je zelená - zem

- Vezmeme kúsok modrej plastelíny a nakreslíme rovné čiary sprava doľava. A tak natrieme celú vrchnú časť.

Potom vezmeme kúsok zelenej plastelíny a nakreslíme rovné čiary sprava doľava.

A tak natrieme celú spodnú časť. Pozrite sa pozorne na vzorku.

Potom je potrebné prstom vyhladiť vytvorené hrudky plastelínu, aby sa vyrovnalo pozadie.

- Aby ste zistili, aké objekty budú v našej krajine, umelec pre vás pripravil hádanky. Ste pripravení hádať? Takže, 1 hádanka: Biela ovca

Nesedia na sporáku.

A plávať z diaľky

kupovité oblaky)

Výborne chalani, predvedieme mraky v podobe slimáka.

Vezmeme kúsok plastelíny, položíme ho na dosku a vyvaľkáme dlhú klobásu. A teraz zakrútime klobásu so slimákom. Páči sa ti to.

Výborne chlapci. Oblak položíme na oblohu a sploštíme ukazovákom a prostredníkom. Tu máme oblak.

- Ste pripravení uhádnuť ďalší objekt?

Pozorne počúvajte hádanku:Nie vysoké, nie nízke

Nie ďaleko, nie blízko.

Vznáša sa na oblohe Shar-

Horúci ako oheň. (Slnko)

Samozrejme je to slnko.

Akou farbou nakreslíme slnko? (žltá)

Vezmeme kúsok plastelíny a krúživými pohybmi ho prevaľkáme medzi dlaňami. Vyrábame loptu. Potom ho nanesieme na lepenku a stlačíme prstami, aby sme získali taký koláč.

Chlapci, čo chýba nášmu slnku? (Luchikov)

Ukazovákom kreslíme malé lúče pozdĺž okrajov slnka.

A aby naše slnko bolo krásne, pri každom lúči urobíme zárezy so stohom.

- Mám pre vás nasledujúcu hádanku: Vysoká a zelená

Bude skosená

Ovce, kozy a kravy

Vždy je pripravená. (tráva)

V našej krajine chýba mladá zelená tráva.

Akú farbu potrebujeme plastelínu na zobrazenie trávy? (v zelenom)

Presne tak chlapi. Vezmeme kúsok zelenej plastelíny a odštipneme 4 kúsky veľkosti hrášku. Vyvaľkajte malé klobásky. Bude to burina

Do popredia (bližšie k nám) položíme 2 steblá trávy. A zvyšok v pozadí (bližšie k horizontu). Teraz roztiahnite každú klobásu palcom nahor.

- No aká by to bola jar bez prvých jarných kvetov.

A hádať, aké kvety nakreslíme, nám pomôže hádanka:

S jemnou bielou hlavou

Priamo spod závejov

vzniká,

Malá kvetina! (snežienka)

- Výborne chlapci. Keď príde jar, snežienky sa predierajú trávou a siahajú po slnku.

Keďže snežienky sa práve začali predierať trávou, môžeme s vami vidieť malé púčiky snežienok

Z 3 tekvicových semienok urobíme púčik.

Vezmeme prvé semienko a umiestnime ho do trávy. A tak do každého stebla trávy umiestňujeme snežienky.

Máme tu takú krásnu krajinu.

- Chlapci, vezmite si prácu a choďte von na koberec.

Povedz mi, čo sme dnes robili?

V akom ročnom období je krajina?

Aké metódy boli použité?

Splnili ste úlohu?

Výborne chlapci. Odviedli ste dobrú prácu, úhľadnú a hlavne krásnu.

Teraz vám navrhujem, aby ste zorganizovali výstavu, príďte do šatne a upravím vašu prácu na stánku.


Irina Kolotseyová
Abstraktné vzdelávacie aktivity o plastineografii "Moja jar"

Abstraktné lekcie kreslenia (plastineografia)

Predmet: „Naša Jar»

(skupina seniorov)

Úlohy: pokračovať v oboznamovaní detí s netradičnou technikou obrázky - plastelineografia, schopnosť vytvárať expresívne obrázok prostredníctvom prenosu objemu a farby; rozvíjať estetické vnímanie prírodného sveta; rozvíjať zmysel pre kompozíciu, schopnosť harmonicky umiestniť obrázok na povrchu základne; upevňovať zručnosti a schopnosti detí pri práci s plastelína - valcovanie, sploštenie, rozmazanie použitého materiálu na základni, vyhladenie hotových povrchov; pestovať lásku k tvorivosti, dobrú vôľu, vnímavosť, cieľavedomosť; formovať pozitívne emocionálne naladenie, záujem a sebavedomie.

Pokrok v lekcii

Chlapci hádajte hádanku. Pozorne načúvať….

Víchrica utíchla, vetry stíchli,

Smrekové ihličie je trochu lesklé.

A Santa Claus sedí na saniach,

Je čas, aby sa s nami rozlúčil.

Aby ho nahradil, majestátne

Krása je len jedna.

Vieš o nej veľa

Meno krásky (Jar)

Samozrejme chlapci toto Jar. Povedz mi, aké sú znamenia jar vieš?

Aké sladké a nežné slovo - Jar! Jar prináša všetkým radosť zo života, radosť z tvorivosti, činnosti! Tento pocit zahŕňa všetkých ľudí a básnici píšu poéziu, skladatelia píšu hudbu, umelci píšu obrázky. Teraz budem čítať poéziu o jar, a ty pozorne počúvaš a premýšľaš o čom Jar bude na vašich obrázkoch.

Slnko sa bude na teba a na mňa usmievať

A sneh bude plakať modro!

Lode budú plávať v prúde.

A tráva je zelená - presne tam!

O. Teplyakovej

Na stromoch - Vyzeráš -

Kde boli obličky

Ako zelené svetlá

Listy sa rozhoreli.

T. Dmitriev

Ak sa všade roztopí sneh

Deň sa predlžuje

Ak je všetko zelené

A na poliach znie potok,

Ak slnko svieti jasnejšie

Ak vtáky nespia,

Ak sa vietor oteplí

Tak prišla k nám Jar.

E. Karganovej

Páčili sa vám verše?

Dnes vás pozývam na kreslenie jar....

Pozrite sa na tabuľky, máme farby alebo ceruzky?

Ako ideme kresliť?

Chlapci, poznám veľmi zaujímavú techniku, tzv plastineografia(Maľba plastelíny) .

Chlapci, máme plastelíny?

Navrhujem, aby ste šli k stolom a pokúsili sa kresliť plastelíny.

Chlapci, pred vami je plachta, položte ju vodorovne.

Odporúčam vám zakryť hornú časť listu modrou farbou plastelína - obloha, a potom sa zamyslite a urobte to sami. (za zvukov kvapky a jarného spevu vtákov deti kreslia jar).

Máme tu takú krásnu krajinu.

Chlapci, vezmite si prácu a choďte von na koberec.

Povedz mi, čo sme dnes robili?

V akom ročnom období je krajina?

Aké metódy boli použité?

Splnili ste úlohu?

Výborne chlapci. Odviedli ste dobrú prácu, úhľadnú a hlavne krásnu.

Teraz vám navrhujem, aby ste zorganizovali výstavu, príďte do šatne a upravím vašu prácu na stánku.

Súvisiace publikácie:

Zhrnutie priamo vzdelávacích aktivít „Prišla jar“ Abstrakt priamo vzdelávacích aktivít na tému "Prišla jar." integrácia vzdelávacích oblastiach: "Komunikácia", "Poznanie".

Súhrn priamych vzdelávacích aktivít (GCD). Téma: "Jar". Vzdelávacia oblasť: poznanie sveta prírody svet človeka.

Synopsa priamo vzdelávacích aktivít v plastineografii v druhej juniorskej skupine "Radiant Sun" Galina Kopylova Zhrnutie lekcie plastineografie "Žiarivé slnko." Účel: Podporovať umelecký a estetický rozvoj detí.

ABSTRAKT. priamo vzdelávacie aktivity v kreslení. „Prišla jar“ (integrácia vzdelávacích oblastí „Rozvoj reči“,.

ABSTRAKT VZDELÁVACÍCH AKTIVIT O PLASTILINOGRAFII V PRÍPRAVNOM SKUPINE Integrácia vzdelávacích oblastí: „Kognitívne.

.

Súhrn vzdelávacích aktivít v technike plastineografie pre starší predškolský vek "Pie-cake" („Kulichova torta“) Názov: pracovníci v pekárni Účel: Učíme deti vyrezávať predmety, sprostredkovať tvar, veľkosť. Ciele: Vzdelávacie.