Меню

Пластилінографія у старшій групі на тему весни. План – конспект Заняття з ліплення (пластилінографія) Тема: «Весняний краєвид. Весняний виріб пап'є-маше «Великодне яйце»

Гінекологія

Олена Нестерюк
Заняття з ІЗО діяльності в техніці пластилінографії «Весняне дерево»

Конспект з ІЗО діяльності у техніці пластилінографії« Весняне дерево» друга молодша група

Ціль: Вчити дітей малювати весняні листочки в техніці пластилінографії.

Виховні: Виховувати дбайливе ставлення до природи, помічати красу весняної природи, викликати бажання зберігати її красу у роботі.

Освітні: Розширити знання дітей про особливості змін дерев навесні. Познайомити з новим способом отримання зображення, навчати дітей самостійно відщипувати маленькі шматочки пластилінувід великого шматка і скочувати невеликі кульки, прикладаючи до дереву, гілочкам придавлювати пластилін пальчиком.

Розвиваючі: Розвивати творчість дітей, дрібну моторику, уяву, мислення, пам'ять, увагу.

Попередня робота. Екскурсія територією дитячого садка, спостереження за деревами. Розмова про спостереження на прогулянці за різними деревах. Проведення дидактичних ігор: «Від якого дерева листок» , "Коли це буває".

Матеріали: пластилін зеленого кольору , намальоване дерево на папері, підставка для пластиліну.

Хід заняття.

Хлопці, яка зараз пора року? (весна)

Які зміни відбулися у природі з приходом весни?

(На деревахз'явилися зелені листочки, на землі виросла трава, птахи літають високо.

Набухають нирки,

Пробиваються листочки,

Починають мурахи

Поправляти свої палаци. Г. Долонщиків

Показую дітям гілочку з листочками.

Якого кольору листочки?

Листки великі чи маленькі?

Хлопці, ми зараз перетворимося на гарні дерева.

Фізмінутка

«Вітер дме нам в обличчя, - махаємо руками на обличчя

Захиталося деревце. - хитаємо піднятими руками в сторони

Вітерець все тихіше, тихіше - плавно опускаємо руки вниз

деревце все вище, Више.» - тягнемося на носочках вгору.

Хлопці, а я маю намальоване деревоале воно зовсім без нирок і листків. Зараз весна, що не вистачає дереву? (листочків)А давайте зараз зробимо листочки на дереві із пластилінуі в нас вийде цілий ліс. (Відповіді дітей)

Спочатку беру зелений пластиліні відщипую від нього маленький-маленький шматочок. Скачую між пальчиками. Прикладаю кульку, що вийшла, на гілочки дерева, натискаю на скатану кульку пальцем і виходить листок.

Займайте місця за столами.

Підсумок: Хлопці, ви швидко впоралися із завданням, молодці! Давайте помилуємося, який чудовий весняний ліс у нас вийшов. Але справжні дерева ростуть повільнотому їх потрібно берегти. Потрібно охороняти дерева, дбати про них, а навесні разом із батьками садити молоді деревця!

Оформлення виставки робіт.

Публікації на тему:

Скоро Новий рік– найцікавіше, казкове та чарівне свято, яке з нетерпінням чекають і дорослі, і діти. Жоден Новий рік не.

На аркуш паперу малюємо контур стовбура дерева олівцем, потім діти за допомогою джгутиків із пластиліну. коричневого кольору"малюють" стовбур і.

Під час прогулянки ми з дітьми спостерігали за птахами, які прилітали до нас на ділянку. У групі ми продовжили розмову про птахів, з'ясували, яких.

Конспект заняття з аплікації «Весняне дерево»Конспект заняття з аплікації «Весняне дерево» Завдання: Освітні: закріпити навички акуратного наклеювання; продовжувати формувати.

Конспект спільного заняття з батьками з пластилінографії «Осіннє дерево»Майстер клас " Осіннє дерево» Санкт-Петербург ДБДОУ дитячий садок№ 64 Вихователь вищої категорії - Воробйова Катерина Михайлівна.

Що може бути дорожчим для батьків, звичайно ж подарунок дитини виготовлений власними руками. Ось яку чудову листівку ми зробили.

Я ліплю із пластиліну, Пластилін ніжніший, ніж глина. Я ліплю з пластиліну ляльок, клоунів, собак Ю. Моріц Ліпка завжди є цікавою.

Цілі:

1. Викликати інтерес до весняної природи, що прокидається, познайомити з весняними змінами, дати уявлення про первоцвіти.

2. Продовжувати знайомити дітей із нетрадиційною технікоюзображення - пластилінографією, вчити створювати виразний образ за допомогою передачі об'єму та кольору.

3. Закріпити вміння та навички дітей у роботі з пластиліном - розкочування, сплющування, розмазування використовуваного матеріалу на основі, розгладжування готових поверхонь.

4. Розвивати дрібну моторику рук.

Матеріал для заняття:

Щільний картон оранжевого (рожевого) кольору, розмір – 15х20 см;

Набір пластиліну;

Дошка для ліплення;

Волога серветка для рук;

Ілюстрація із зображенням проліски.

Хід заняття

1. Організаційна частина

Вос-ль: Провесною на відкритих місцях, на проталинках, де сніг встиг розтанути, з'являються перші квіти. Спробуйте вгадати, як вони називаються.

Перший виліз із в'язниці

На проталинці.

Він морозу не боїться,

Хоч і маленький.

Діти. Це проліск.

Вс-ль: Вірно. А хтось із вас знає, чому він так називається?

Діти. Проліск з'являється з-під снігу; він розпускається, коли ще багато снігу; бо він білий, як сніг...

Педагог. А тепер послухайте казку про пролісок і ви дізнаєтеся, чому його так називають.

Завивав зимовий вітер, а в будиночку було тепло та затишно. У цьому будиночку ховалася квітка. Він ховався у своїй цибулини під землею та снігом. Потім випав дощ. Краплі пробили снігове покривало і застукали по цибулинці. Вони говорили про світлий наземний світ, і слідом за ними крізь сніг пробився ніжний і наполегливий сонячний промінь і пригрів цибулину.

Хто там? Увійдіть! - сказала квітка.

Не можу! - сказав сонячний промінь. - Мені ніяк не відчинити двері.

Почекай до літа, тоді я наберу сили.

А коли буде літо? - запитав квітка і повторював це питання щоразу, як новий сонячний промінь пробивався під землю. Але до літньої пори було ще далеко, всюди лежав сніг, і щоночі вода посмикувалася льодом.

Як мені це набридло! - сказала квітка. - Все тіло ниє! Я мушу потягнутися, випростатися і вийти на волю, я маю поклонитися літу і побажати йому доброго ранку. Ах, яке це буде щастя!

Квітка встала, потягнулась і налягла на свою оболонку. Він рвонувся вгору, несучи на зеленому стеблі блідо-зелений бутон, дбайливо прикритий вузькими щільними листочками, і опинився в снігу. Сніг був холодний, але пробиватися крізь нього було набагато легше, а сонячне проміння було тепер зовсім близько, так близько, як ніколи раніше. Вони дзвеніли і співали:

Ласкаво просимо! Ласкаво просимо!

І квітка піднялася назустріч світлому сонячному світові.

Промені гладили і цілували його так ніжно, що він зовсім розкрився. Він стояв білий, як сніг, прикрашений зеленими смужками, зніяковіло і радісно схиливши голову.

Прекрасна квітка! - співали сонячні промені. - Як ти ніжний і свіжий!

Ти перший! Ти єдиний! Коханий наш! Ти несеш у міста та селища звістку про літо, про тепле літо...

Йому було так радісно... Він стояв у біло-зеленому вбранні і славив літо. Але до літа ще було далеко, хмари закрили сонце, і повіяв різкий холодний вітер.

Рано ти прийшов! - сказали Негода та Вітер. - Ми ще покажемо нашу силу! Ти ще нас дізнаєшся! Сидів би краще вдомаі не вискакував на вулицю хизуватися вбранням. Не прийшла ще твоя пора!

І знову настали холоди. Потяглися похмурі дні без жодного сонячного променя. Погода стояла така, що маленькій квітці можна було промерзнути наскрізь. Але він і сам не знав, який він сильний: йому додавали сил життєрадісність і віра в те, що літо все одно прийде... і так він стояв, сповнений любові, віри та надії, у білому вбранні на білому снігу, і схиляв голову коли густо падали снігові пластівці і дмухали крижані вітри.

Ти зламаєшся, - казали вони. - Замерзнеш, засохнеш! Що ти шукав? Навіщо довірився сонячному променю? Він обдурив тебе. І поділом тобі, безумець. Ех ти, вісник літа!

Безумець! - повторив квітка, коли настав морозний ранок.

Вісник літа! – зраділи діти, які вбігли до саду. -

Помилуйте, який він славний, який гарний, найперший, єдиний!

І від цих слів квітці стало так добре, як від теплих сонячних променів... (З казки "Пролісок» г.-до Андерсена.)

Вос-ль: Тепер ви знаєте, чому його називають проліском - рости він починає під снігом і з'являється рано навесні, не боїться ні холоду, ні морозів, ні сильного вітру. Ось такий він загартований! А ще його називають вісником весни. Хто побачить блакитні чи білі квіти проліска, розуміє, що весна прийшла! А влітку пролісок знову сховається в своїй цибулинці, що знаходиться в землі, буде в ній відпочивати і набиратися сил, щоб перезимувати зиму і раніше прокинутися ранньою весною.

Фізкультхвилинка «Прийшла Весна»:

Весна, весна! Прийшла весна!

Тепло на крилах принесла.

І ось на самому сонці

З піднятою гордою головою

Розцвів проліск блакитний.

Він весь пухнастий, сріблястий,

На сонці маленький стоїть.

Посланець він весни надійний,

Він не боїться холодів.

За ним прийдуть квіти інші,

Він первісток серед квітів.

Бавовни у долоні.

Короткі помахи руками-крилами. Ходьба.

Підняти вище підборіддя. Руки в сторони.

Присідання.

Нахили тулуба.

Повороти ліворуч-праворуч.

Вос-ль: Ніжні квіти проліска, схожі на дзвіночки, привертають увагу всіх, хто їх бачить. Люди збирають первоцвіти в букетики, не думаючи про те, що в неволі вони швидко зав'януть, бо без своєї цибулинки, підземної комори, яка їх живить, квіти довго не проживуть. Тому, щоб не губити природу, можна сфотографувати квіти, намалювати або виконати ліпну картинку із зображенням.

2. Практична частина

1. Стебло. На початку роботи скачати три тонкі довгі ковбаски із пластиліну зеленого кольору та закріпити їх на основі, намітивши майбутню композицію (стеблинки можуть бути розташовані прямо, можуть бути різної висоти, з нахиленою верхньою частиною).

2. Листики. Листочки у проліска двох видів: великі, подовжені, розташовані біля основи стебел, і дрібні - у верхній частині стебла.

Велике листя. Скачати довгу товсту ковбаску зеленого кольору, стекою розділити її на три частини, кожну пальчиками по черзі сплющити, загострити з обох боків, потім розташувати листочки в нижній частині стебел, розплющити, закріпити на основі.

Дрібні листочки. Виконуються за тим же принципом, що й велике листя, тільки меншого розміру. Готові листочки розташувати у верхній частині стеблинок і злегка притиснути до основи, сильно не розплющуючи їх.

3. Квіти. Спочатку скачати горошину із пластиліну зеленого кольору і розплющити її на кінці верхньої частини стебла; вийде частина рослини, яка називається чашолистком, який з'єднує квітку та стебло.

Далі приступити до виготовлення пелюсток проліска: скачати ковбаску білого (блакитного) кольору, розділити стекою на три рівні частини, кожну загострити зрештою, як у листочків. Викласти з готових пелюсток квітку наступним чином: дві пелюстки з'єднати кінчиками у чашолистки, а верхні кінчики нахилити вправо і вліво, третя пелюстка розташувати між першими двома по центру і злегка притиснути до основи, сильно не розплющуючи. Так само зобразити інші проліски.

Розминка для пальчиків «Квітка»:

Виросла висока квітка на галявині,

Вранці весняним розкрив пелюстки. Всім пелюсткам красу та питання Дружно дають під землею коріння.

Руки у вертикальному положенні, долоні притиснуті один до одного, заокруглити пальці. Розвести пальчики убік. Ритмічний рух пальцями разом-нарізно. Покласти долоні тильною стороною на стіл, розвести пальці.

3. Підсумок заняття

Педагог. Тепер проліски радуватимуть нас цілий рік. А ви можете не лише розповісти про квіти, які першими з'являються після довгої зими, а й показати, як вони виглядають, на своїх картинках.

Проліски

Сонце ялинки пригріло,

Сосни та ламали,

На галявину вийшли сміливо

Перші проліски.

Розпрямилися, розцвіли

У дні весни погожі

Діти ніжні землі

На хлопців схожі.

На проталинці стоять,

На вітрі хитаються,

Наче зірочки, горять,

Конспект заняття з ліплення (пластилінографія)
Тема: "Весняний пейзаж"

(Старша група)

Тема: “Весняний пейзаж” (освітня область “Художньо – естетичний розвиток” в інтеграції з освітньою областю “Мовленнєвий розвиток”.

Ціль: створення весняного пейзажу у техніці пластилінографії.

Завдання:

Навчальні: навчати виконанню фону із пластиліну на пластиковій або картонній основі та композиції із пластиліну на плоскій основі з використанням непридатного матеріалу.

Розвиваючі : розвивати естетичне сприйняття світу природи; розвивати почуття композиції, уміння гармонійно розміщувати зображення лежить на поверхні основи.

Виховні: виховувати любов до творчості, доброзичливість, чуйність, цілеспрямованість; формувати позитивний емоційний настрій, інтерес та впевненість у своїх силах.

Хід заняття

Хлопці до нас у групу надійшов сьогодні листа від художника. Художнику надійшло замовлення зобразити краєвид. Але у художника проблема: у нього закінчилися фарби та олівці, і він не знає, що йому робити.

Подивіться на столи, а у нас є фарби чи олівці?

І ми не маємо. А як ми можемо допомогти художнику?

Ой, хлопці, я знаю дуже цікаву техніку, яка називається пластилінографією (малювання пластиліном). Хлопці, а у нас є пластилін?

- Чи зможемо допомогти митцю?

- Для того щоб дізнатися який краєвид потрібно намалювати художнику, нам необхідно відгадати загадку: Завірюха затихла, вітри змовкли,

У ялин трохи блищать голки.

А Дід Мороз сідає у сани,

Йому настав час прощатися з нами.

Йому на зміну, велично

Йде красуня одна.

Про неї ви знаєте чимало,

Звати красуню ... (Весна)

- Звичайно ж, хлопці, це весна. Скажіть, які ознаки притаманні весні?

Діти: Все оживає, тане сніг, світить сонце, прилітають птахи, починає пробиватися трава та з'являються перші квіти.

- Молодці хлопці. Пропоную вам пройти за столи та допомогти художнику виконати замовлення.

- Хлопці, перед вами лежить листок, розташуйте його горизонтально. Починаємо створення весняного краєвиду з роботи фону. Хлопці чим ми малюватимемо краєвид? Ми малюватимемо пластиліном, як крейдою.

- Верхню частину листа нам потрібно покрити синім пластиліном-небо, а нижню частинуу два шари: перший шар коричневим, а другий зеленим – земля

- Беремо шматочок синього пластиліну і ведемо прямими лініями праворуч наліво. І так зафарбовуємо усю верхню частину.

Потім беремо шматочок зеленого пластиліну та прямими лініями ведемо праворуч наліво.

І так зафарбовуємо всю нижню частину. Подивіться уважно на зразок.

Потім пальчиком необхідно розгладити грудочки пластиліну, що утворилися, вирівняти фон.

- Щоб дізнатися які об'єкти будуть на нашому пейзажі, художник приготував для вас загадки. Готові відгадувати? Отже, 1 загадка: Білі овечки

Не сидять на грубці.

А пливуть здалеку

Кучові… (Хмари)

Молодці хлопці, хмари ми будемо виконувати у формі равлика.

Беремо шматочок пластиліну кладемо на дошку і розкочуємо довгу ковбаску. І тепер скручуємо ковбаску равликом. Ось так.

Молодці хлопці. Маємо хмару на небі і приплющуємо вказівним і середнім пальцем. Ось така у нас вийшла хмарка.

- Чи готові відгадувати наступний об'єкт?

Послухайте уважно загадку:Не високо, не низько,

Недалеко, не близько.

Пропливає в небі Шар-

Розжарений як пожежа. (Сонечко)

Звичайно, це сонечко.

Яким кольором ми малюватимемо сонечко? (жовтим)

Беремо шматочок пластиліну і розкочуємо його між долонями круговими рухами. Робимо кульку. Потім прикладаємо до картону і притискаємо пальчиками так щоб вийшов такий коржик.

Хлопці, чого не вистачає нашого сонечка? (Лучиков)

По краях сонечка вказівним пальцем ведемо невеликі промінчики.

А для того щоб наше сонечко було красивим, ми стеком у кожної лучини зробимо надрізи.

- У мене для вас є така загадка: Висока та зелена

Буде скошена вона

Вівці, кози та корови

Їсти завжди її готові. (Трава)

Нашому пейзажу не вистачає молодої зелені трави.

Яким кольором знадобиться пластилін для зображення трави? (зеленим)

Правильно хлопці. Беремо шматочок зеленого пластиліну і відщипуємо 4 шматочки розміром з горошину. Розкочуємо невеликі ковбаски. Це буде трава

2 травинки ми маємо на передньому плані (ближче до нас). А решта на задньому плані (ближче до горизонту). Тепер кожну ковбаску розмазуємо пальцем вгору.

- Ну і яка весна без перших весняних квіточок.

А відгадати які квіточки ми малюватимемо, нам допоможе загадка:

З ніжно-білою головою,

Прям з-під кучугур,

З'являється на світ,

Маленька квіточка! (Пролісок)

- Молодці хлопці. Коли настає весна, проліски пробиваються через траву і тягнуться до сонечка.

Оскільки проліски тільки почали пробиватися через траву, ми можемо з вами побачити невеликі бутончики пролісків.

Бутон ми з вами зробимо з 3х гарбузового насіння.

Беремо перше насіння і розташовуємо його в траві. І так маємо проліски в кожній травинці.

Ось такий гарний краєвид у нас вийшов.

- Діти візьміть роботи і вийдіть на килим.

Скажіть, що ми сьогодні робили?

Пейзаж якої пори року?

Які прийоми використали?

Впоралися із завданням?

Молодці хлопці. У вас вийшли гарні роботи, акуратні та найголовніше красиві.

Зараз я пропоную вам організувати виставку, для цього підійдіть до роздягальні, а я закріплю ваші роботи на стенді.


Ірина Колоцей
Конспект освітньої діяльностіз пластилінографії «Моя весна»

Конспектзаняття з малювання (пластилінографія)

Тема: «Наша весна»

(Старша група)

Завдання: продовжувати знайомити дітей з нетрадиційною технікою зображення - пластилінографією, уміння створювати виразний образза допомогою передачі обсягу та кольору; розвивати естетичне сприйняття світу природи; розвивати почуття композиції, уміння гармонійно розміщувати зображенняна поверхні основи; закріпити вміння та навички дітей у роботі з пластилін - розкочування, сплющування, розмазування використовуваного матеріалу на основі, розгладжування готових поверхонь; виховувати любов до творчості, доброзичливість, чуйність, цілеспрямованість; формувати позитивний емоційний настрій, інтерес та впевненість у своїх силах.

Хід заняття

Хлопці відгадайте загадку. Слухайте уважно….

Завірюха затихла, вітри змовкли,

У ялин трохи блищать голки.

А Дід Мороз сідає у сани,

Йому настав час прощатися з нами.

Йому на зміну, велично

Йде красуня одна.

Про неї ви знаєте чимало,

Звати красуню (Весна)

Звичайно ж хлопці, це весна. Скажіть, які ознаки весни ви знаєте?

Яке ласкаве та ніжне слово - весна! Веснанесе всім радість життя, радість творчості, діяльності! Це почуття охоплює всіх людей і поети пишуть вірші, композитори – музику, художники – картини. Зараз я прочитаю вірші про весні, а ви уважно слухайте та подумайте яка веснабуде на ваших картинах.

Посміхнеться сонечко нам з тобою,

А сніжок розплачеться блакитний!

У струмку кораблики попливуть.

І трава зелена – тут як тут!

О. Теплякова

На деревах - Ти глянь,-

Там, де були бруньки,

Як зелені вогні вогні

Спалахнули листочки.

Т. Дмитрієв

Якщо сніг повсюди тане,

День стає довшим,

Якщо все зазеленіло

І в полях дзвенить струмок,

Якщо сонце яскравіше світить,

Якщо птахам не до сну,

Якщо став тепліший вітер,

Виходить, до нас прийшла весна.

Є. Карганова

Сподобалися вірші?

Я вам сьогодні пропоную намалювати весну….

Подивіться на столи, а у нас є фарби чи олівці?

А як же ми малюватимемо?

Ой, хлопці, я знаю дуже цікаву техніку, яка називається пластилінографія(малювання пластилін) .

Хлопці, а ми маємо пластилін?

Пропоную вам пройти за столи та спробувати малювати пластилін.

Хлопці, перед вами лежить листок, розташуйте його горизонтально.

Верхню частину листа я вам пропоную покрити синім пластилін-небо, а далі ви подумайте та виконуйте самостійно. (під звуки краплі та весняний спів птахів, діти малюють весну).

Ось такий гарний краєвид у нас вийшов.

Діти візьміть роботи і вийдіть на килим.

Скажіть, що ми сьогодні робили?

Пейзаж якої пори року?

Які прийоми використали?

Впоралися із завданням?

Молодці хлопці. У вас вийшли гарні роботи, акуратні та найголовніше красиві.

Зараз я пропоную вам організувати виставку, для цього підійдіть до роздягальні, а я закріплю ваші роботи на стенді.

Публікації на тему:

Конспект безпосередньо освітньої діяльності «Весна прийшла» Конспект безпосередньо освітньої діяльності на тему "Весна прийшла". Інтеграція освітніх областей: «Комунікація», «Пізнання»,.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності (НД). Тема: "Весна". Освітня область: пізнання світу природи світ людини.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності з пластилінографії у другій молодшій групі «Сонечко променисте» Галина Копилова Конспект заняття з пластилінографії «Сонечко променисте». Мета: Сприяти художньо-естетичному розвитку дітей.

Конспект. безпосередньо освітньої діяльності з малювання. «Весна прийшла» (інтеграція освітніх областей «Мовленнєвий розвиток»,.

КОНСПЕКТ ОСВІТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ПЛАСТИЛІНОГРАФІЇ У ПІДГОТОВЧІЙ ГРУПІ Інтеграція освітніх областей: «Пізнавальне.

.

Конспект освітньої діяльності у техніці пластилінографії для старшого дошкільного віку «Тистечко-паски» («Тистечко-паски») Назва: робітники в пекарні Мета: Навчаємо дітей ліпити предмети, передавати форму, величину. Завдання: Освітні.