Meniu

Laisvalaikis antroje jaunesniųjų grupėje pamokos metmenyse (jaunesnioji grupė) šia tema. Kūno kultūros laisvalaikis jaunesnėje grupėje „Kolobok“ Auklėtojos laisvalaikis antroje jaunesnėje grupėje

Gimdos patologija

Kūno kultūros laisvalaikis

v jaunesnioji grupė"Kolobok"

Veda: fizio instruktorius

Karyakina Svetlana Nikolaevna,

pedagogė Zinchenko Evgenia Sergeevna,

muzikos vadovas

Ožereljeva Elvira Vadimovna

Maskva, 2014 m

Kūno kultūros laisvalaikis

jaunesnėje grupėje „Kolobok“

Tikslas : rusų kalbos pažinimas folkloras(pasaka „Kolobok“), per kūno kultūrą.

Užduotys : mankštintis vaikščiojant kolona po vieną, atliekant užduotis; šokinėja nuo lanko ant lanko, išmok nutūpti ant sulenktų kojų; lavinti judesių koordinaciją šliaužiant keturiomis;

ugdyti emocinį reagavimą, ritmo pojūtį, ugdyti muzikinio ir ritminio judėjimo įgūdžius, ugdyti meilę muzikai.

parengiamieji darbai : mokyti vaikus pagrindinių judėjimo rūšių; mokymasis lauko žaidimų ir šokių; skaitymas vaikams n. Su. „Kolobok“; teatralizuotas pasakos spektaklis.

Įranga: briaunotas takelis, moduliai, "pėdsakai", tunelis, plokšti lankai,

suoliukas, pasakų personažai - lėlės bibabo, pianinas, magnetofonas, muzikos įrašas.

judėti

Skamba kaip sporto žygis. Vaikai skambant muzikai įeina į salę – pastatą.

Fizio instruktorius - Sveiki, vaikinai! (vaikų atsakymas ) Šiandien eisime aplankyti pasakos. Apsisukite vienas po kito, kelionė prasideda!

Vaikščiojimas ir bėgimas vienas po kito pakaitomis.

D. - 2 apskritimai. Mūzos. Tilicheeva "Mes vaikštome ir bėgame".

Instruktorius - Sustabdyti! Tada eisime per mišką, ten daug stebuklų.

Yra kelias, yra kalva,

Yra pelkė, yra audinė.

Kliūčių ruožas: vaikščioti briaunuotu taku, rankos ant diržo, nugara tiesi; vaikščiojimas nuožulnia plokštuma (moduliai), laisvos rankos; ėjimas su žingsniu pėdomis; kopimas tuneliu.

D. -2 apskritimai. Mūzos. Morozovas „Kolobok“

Instruktorius - Štai mes ateiname! Pažiūrėkite, vaikinai, kas mus sutinka!

Senelis išeina (Instruktorius ) ir močiutė (auklėtojas b):

Sveiki, vaikinai! (vaikų atsakymas )

Senelis – Iškepk tave, močiute, mes turime bandelę – vaišinsime svečius.

močiutė – Vaikų daug, o ir tyrimų reikės daug.

Instruktorius - Vaikinai, padėkime močiutei!

močiutė - Taip, ar gali tai padaryti?

Instruktorius – O dabar parodysime, kokie dideli vaikinai!

lauko skirstomieji įrenginiai atliekama pagal ritmingą muziką.

1. „Tokie mes esame dideli“: I.p. - stovint kojas klubų plotyje, rankos išilgai kūno. Pakelkite rankas į šonus, aukštyn, ištieskite, grįžkite į pradinę padėtį. D. - 4-5 kartus.

močiutė - Dabar matau, daryk.

2. „Pažymėsime tvartą, iškraptysime tvarto dugną“: ir. n. - stovint su kojomis pečių plotyje, rankos už nugaros. Pasilenkite į priekį - žemyn ir mojuokite rankomis į dešinę ir į kairę. Ištiesinkite, grįžkite į pradinę padėtį. D. - 4 kartus.

Instruktorius – Iššluojame tvartą, iškrapštome statinės dugną. Taigi mes surinkome miltus kolobokui!

3. „Minkyti tešlą“: i. n. - stovi kojas klubų plotyje, rankos ant diržo. Atsisėskite, trenkite kumščiais į grindis. Grįžkite į pradinę padėtį. D. - 3-4 kartus.

Instruktorius - Išminkyti su grietine, suminkyti su sviestu. Įkišo tešlą į orkaitę – štai kokia buvo iškepta rausva bandelė! (vaikai ima kamuoliukus iš krepšio ) Jie padėjo koloboką ant lango, kad atvėstų, o jis paėmė ir nušoko nuo jo.

4. „Šuolis su bandele“: i. n. - kojos šiek tiek viena nuo kitos, kamuolys sulenktomis rankomis ties krūtine. Šokinėja ant dviejų kojų apsisukant aplink save, pakaitomis su vaikščiojimu vietoje. D. - 2 kartus. Mūzos. Rauchwerger 1frg. "zuikiai".

Instruktorius Ir bandelė riedėjo taku.

5. „Kolobokas rieda taku“: i. p. - sėdi ant kulnų, kamuolys ant grindų. Sukant kamuolį ratu abiem kryptimis pakaitomis, apversdamas jį rankomis. D. - 3 kartus.

Instruktorius - Bandelė rieda į vieną pusę, paskui į kitą.

Muzikinis vadovas - Susuka, meduolis kočioja, ir jį pasitinka zuikis.

Zuikis ( auklėtojas ) - Kolobok! Koks rausvas, skanus. Kolobok, Kolobok, aš tave suvalgysiu!

Mūzos. rankas . - Kiškiai, nevalgyk mūsų koloboko. Geriau žaisk su mumis.

Zuikis - Ką gali padaryti vaikai?

Instruktorius – Vaikinai moka šokinėti nuo guzelio iki guzelio.

Zuikis - Man patinka šokinėti!

Šokinėjimas „nuo guzelio iki guzelio“ . Plokšti lankai yra išdėstyti lygiagrečiai dviem eilėmis (po 6 gabalus, 40 cm atstumu vienas nuo kito) - tai yra „nelygumai“.

Vaikai deda kamuoliukus į krepšį ir išsirikiuoja į dvi stulpelius, tada šokinėja ant dviejų kojų nuo guzelio iki guzelio (nesustabdę arba su trumpa pauze prieš atsitrenkimą), nusileidžia ant pusiau sulenktų kojų.

D. - 2 kartus. RNP „Eisiu, ar išeisiu“.

Mūzos. rankas . - Kol zuikis šokinėjo, bandelė nuriedėjo. Susuka, meduolis voliojasi, ir vilkas jį pasitinka.

vilkas (mokytojas ) - U-U-U-U! Imbierinis žmogus! Meduoliuke, meduoliuke, aš tave suvalgysiu.

Mūzos. rankas - Vilkai, nevalgyk Koloboko. Geriau žaisk su mumis.

Vilkas - Ką gali padaryti vaikinai?

Instruktorius – Vaikinai moka šokti, šok su mumis.

RNP „O tu baldakimas“: kulnai, štampavimas, spyruoklės .

Instruktorius - Vaikinai, vilkas bijo šunų, išgąsdinkime jį, kad jis pabėgtų! (vaikai "loja" - vilkas bėga )

Mūzos. rankas Ir bandelė ritosi toliau. Rieda, bandelė rieda, ir meška pasitinka.

meška nerangus,

Vaikščioja per mišką.

renka spurgus,

Dainuoja dainą.

Turėti ( auklėtojas ) - Meduolių žmogeli, meduoliuku, aš tave suvalgysiu.

Mūzos. rankas . - Mišenka, nevalgyk Koloboko. Geriau žaisk su mumis.

Turėti - Ką gali padaryti vaikinai?

Instruktorius Vaikinai moka laipioti rąstais.

Turėti - Už avietes? Tada aš su tavimi.

"Meškos". Vaikai - „meškiukai“ išsirikiuoja ant starto linijos, atsistoja ant suolo (žurnalas ) ant keturių kojų su atrama ant delnų ir kelių ir nušliaužkite iki suolo galo. Pratimas kartojamas 2 kartus skambant ritminei muzikai.

Mūzos. rankas - Kol meška lipo, meduolis nuriedėjo. Susuka, meduolis vyniojasi, o lapė pasitinka jį.

Liza (mokytoja ) - Kolobok - raudona pusė, aš tave suvalgysiu!

Mūzos. rankas - Lisonka, nevalgyk Koloboko. Geriau pažaisk su mumis, vaikinai bus zuikiai, o tu juos sugausi.

Lapė - Gerai, aš myliu zuikius.

Žaidimas „Lapė ir kiškiai“: Vaikai - kiškiai šoka, šokinėja pagal Filippenko muziką „Zuikių šokis“,E. Makšancevos ir T. Volginos žodžiai.

Zuikiai išėjo pasivaikščioti

Ištieskite letenas.

Šok-šok, šuoli-šok,

Ištieskite letenas.

Oi, kaip šalta

Galite nušalti nosį!

Šok-šok, šuoli-šok,

Galite nušalti nosį!

Zuikiai pradėjo šokti

Sušildykite letenas.

Šok-šok, šuoli-šok,

Sušildykite letenas.

(Vaikai tekste atlieka vaizdinius judesius)

Mūzos. rankas - Štai ateina lapė, raudonplaukė sesuo.

Zuikiai pabėga, kolobokas išgelbėtas.Jie pabėga ir atsisėda ant kėdžių.

Instruktorius. - Jie pergudravo lapę, negalėjo valgyti bandelės. O tu, Kolobokai, nekrisk į dantį! Eik pas močiutę ir senelį. Ir mums laikas grįžti į darželį.

Mobilusis žaidimas „Lygiu keliu“. Mokytojas veda vaikus į ratą ir kviečia žaisti. Eilėraščio skaitymas:

Ant lygaus tako

Mūsų kojos vaikšto.

Mūsų kojos vaikšto

Ant lygaus tako

Akmenys, akmenys...

Duobėje – bumas!

Vaikai vaikšto, o pagal žodžius „ant akmenukų, ant akmenukų“ šokinėja ant dviejų kojų, šiek tiek judėdami į priekį, ant žodžių „į skylę - sprogimas! pritūpti. „Mes išlipome iš duobės“, – sako mokytoja, o vaikai atsikelia. Žaidimas kartojamas. Norėdami pratęsti vienokį ar kitokį vaikų judėjimą, kiekvieną eilėraščio eilutę galite pakartoti keletą kartų.

Instruktorius. - Šiandien tu buvai pasakoje ir padėjai kolobokui, puiku vaikinai!

Už drąsą, miklumą dovanojame medalį „Keliautojas į pasakų šalį“ (su bandelės atvaizdu).

Vaikai išeina iš salės skambant linksmai muzikai.



2 jaunių grupėje finalinis laisvalaikis
„Svečiuodama močiutę ir senelį“
Tikslas: apibendrinti, įtvirtinti ir sisteminti per metus gautas vaikų žinias.
Užduotys:
1.
2.
konsoliduoti bendrąsias sąvokas (vaisiai, vabzdžiai, laukiniai gyvūnai ir kt.)
įtvirtinti vaikų gebėjimą atpažinti objektus naudojant įvairius analizatorius;
3. išsiaiškinti vaikų mintis apie naminių gyvūnų jauniklius;
4. toliau mokyti vartoti jauniklių vardus vienetais. numeris; i.p.
5. toliau dėstyti mįsles;
6. vystytis smulkiosios motorikos įgūdžius rankos;
7.
įtvirtinti gebėjimą sudaryti geometrinių formų raštą;
8. toliau ugdyti foneminį suvokimą;
9.
įtvirtinti vaikų gebėjimą sudaryti daiktavardžius naudojant mažybinį žodį
meilios priesagos;
10. skatinti emocinį vaikų suartėjimą;
11. teikti vaikams džiaugsmą, malonumą iš bendros veiklos.
Laisvalaikio eiga:
Skamba kaip muzikine tema„Aplankymas pasakoje“.
Vaikai įeina į salę skambant muzikai ir tampa puslankiu.
Eisime taku
Eikime tiesiai į pasaką.
Vienas du trys keturi Penki!
Žaiskime pasaką.
Mano brangūs vaikai, jums patinka klausytis pasakų. Taip pat mėgstu pasakas. O tu man
padėk jiems pasakyti.
Tada klausykite, kokią pasaką papasakosime.

Jis buvo kepamas iš miltų,
Jis buvo sumaišytas ant grietinės,
Ant lango jis šąla,
Riedėjo taku
Jis buvo linksmas, drąsus
Ar jis dainavo pakeliui?
Kas čia? (kolobokas)
Na, klausyk istorijos. Senelis ir Baba gyveno. Kažkaip močiutė iškepė koloboką. (V
namo lange rodoma bandelė). Išėjo rausva, graži bandelė. Taip nuobodu
jis vienas. Senelis ir Baba nusprendė pakviesti svečių.
Močiutė: Ar į miestą įsuktum, bandelė,
į darželį. Pakviestų vaikus į svečius
Pedagogas: Ir bandelė riedėjo taku. Ilgai vaikščiojo. Galiausiai atsidūrė mūsų
darželis. Pamačiau vaikus, apsidžiaugiau.
Kolobok: Kiek vaikinų! Dabar man nebus nuobodu, bus mano seneliai
džiaugiuosi. Ar norėtum ateiti su manimi aplankyti mano senelių?
Pedagogas: Su malonumu, bandelė.
Ačiū už kvietimą. Eime, vaikinai, eime.
Eisime taku
Eisime siauruku
Ir jie atėjo į pavasario mišką.
Kiek čia stebuklų!
Lapai bunda
Ir voras pabudo.
Pabusk galva
Pabusk liežuvis.
Skruzdėlės pabudo
Ir šimtakojai.

Pabusti aukštakulniai
Pažadink kojas.
Žiogai šokinėja
Musės skrido
Pabusti pečiai
Pažadinti rašikliai.
(kaip vabzdžiai įvardijami, rodomos nuotraukos su jų atvaizdu)
Kas pabudo pavasarį? Kaip juos pavadinti vienu žodžiu?
Nuėjome su tavimi į proskyną. Kur beržas.
O už beržo kažkas į mus žiūri. Kas tai, spėk?
pūkų rutulys,
ilga ausis,
Protingai šokinėja
Mėgsta morkas?
Iš kur žinai, kad tai zuikis?
(Vaikui uždedama zuikio kepurė)
Zuikis: Meduoliuku, meduoliuku, aš tave suvalgysiu.
Vaikai: nevalgykite zuikio koloboko. Visi važiuojame aplankyti močiutės ir senelio.
Auklėtoja (zuikio vardu sako):
Buvau pas senelius kaime. Man kažkas krenta nuo medžio. Viską surinkau
maišelyje, bet aš nežinau, kas tai yra?
(atsižvelgiant į tai, nuostabus krepšys vaisius)
Kaip aš galiu tai pavadinti vienu žodžiu.
Didaktinis žaidimas: "Atspėk liesdamas?"
Didaktinis žaidimas "Atspėk skonį?"
Susitvarkėme su visomis užduotimis, kviečiame zuikį su savimi.

Štai ateina vaikas
Ilgas kelias.
Bėgime truputį.
Močiutė šiandien
Mūsų visų laukia apsilankymas.
Nori mums pasakyti
kuris gyvena su ja.
Vėl esame proskynoje. Kur krūmas
Kažkas žiūri iš už krūmo. Kas tai, spėk?
Kam šalta žiemą
Vaikščioji piktas, alkanas?
Kaip atspėjote, kad tai vilkas? (Vaikui uždedama vilko kepurė)
Vilkas: Meduolis, meduolis, aš tave suvalgysiu!
Vaikai: Nevalgykite vilko koloboko. Lankomės pas močiutę ir senelį.
Pedagogas: (Jis pasakoja vilko vardu).
O pas senelius po mišką išsibarstę žvėrys. Gyvūnai turi kūdikių.
Miške pasiklydę gyvūnai.
Mamos išėjo į taką, ieškodamos vaikų.
Ir vilkas negali jiems padėti, jis nepažįsta jų balso. Ar galime padėti vilkui ir gyvūnams atsidurti?
Vaikas Igogas sušuko,
Taigi tai yra... (kumeliukas)
(rodoma skaidrėje)
Kieno mažasis sūnus
Staiga sušuko
Aš ... woo ... (šuniukas)
(rodoma skaidrėje)

oink oink
Staiga sumurmėjo vaikas
Taigi tai yra... (kiaulė)
(rodoma skaidrėje)
Miau miau kūdikis miau
Tai mažas... (kačiukas)
(rodoma skaidrėje)
Bitė-bitė-bitė
staiga kraujavo vaikas
tai mažas ... (ėriena)
(rodoma skaidrėje)
Mu MuMu maukia vaikas,
Tai mažas... (veršelis)
(vaikai randa skaidrėje).
Pedagogas: Gerai padaryta! Padėjo visoms mamoms susirasti jauniklius. Ir balsas išmokė vilką
atskirti gyvūnus.
Vilką kviečiame pas save.
Mes šiek tiek vaikštome
Nutiesėme taką.
Ėjome, vaikščiojome
Jie pateko į tankų mišką.
O miško tankmėje mūsų kažkas laukia. Sužinok, kas tai?
Adatos nugaroje.
Ilgas, dygliuotas
Ir susisuka į kamuoliuką
Nėra galvos ir kojų.

Kas čia? Kaip tu atspėjai? Žiūrėk, ežiukas liūdnas. Parodyk kaip jis
liūdnas. Jis pateko į bėdą.
Jo ežiukai prarado plunksnas.
Padėkime, rinkkime adatas ežiukams. (Vaikai verda adatas su skalbinių segtukais)
Ežiukas apsidžiaugė. Ką mes turime su tavimi nuostabūs ežiukai pasirodė, šypsokimės,
Rodyti. Kaip galime džiaugtis?
Pedagogas: Ir meduolis man pasakė, kad šiame tankiame miške auga keisti medžiai,
panašus į ežiuką. Kas tai per medžiai? (valgė)
Kodėl jie atrodo kaip ežiukai? Kolobokui sulankstykime geltonas eglutes
trikampiai. O kodėl žalia?
(Prie stalų vaikai krauna eglutes iš trikampių)
Einame taku.
Mes nepertraukiame tylos.
Už akmenuko nukrito
Šiek tiek išsigandome.
Parodyk, kaip bijai.
Ir ką nors pažadino.
Žiemą jis miega kieme.
Po didele pušimi.
O kai ateis pavasaris.
Atsibunda iš miego.
Kaip atspėjote, kad tai lokys? (Užsidėjau meškos kepurę)
Meškiukas: Meduoliuku, meduoliuku, aš tave suvalgysiu.
Vaikai: Nevalgykite koloboko meškos. Mes žaisime su jumis.
Didaktinis žaidimas: „Atspėk, kas paskambino?
Meška, tu dabar miške,
Mes jums skambiname. Aha!
Nuka akys,

greitai uždaryti
Kas tau paskambino
Greitai sužinokite.
Mūsų kojos ėjo
Draugiškas, prie pat trasos.
Močiutei Varvaruškai,
Senelis Jegoruška.
Mes einame į kojines
Ir tada ant kulnų
Pažiūrėkite į mus visus
Kaip sekasi vaikams?
Kažkas mūsų laukia pakraštyje. Kas čia?
Raudona apskretėlė. Gyvena miške
Jis kaime vagia vištas.
Kaip atspėjote, kad tai lapė? (aš užsidėjau lapės kepurę).
Lapė: meduolis, meduolis. Aš tave suvalgysiu,
Vaikai: Nevalgykite lapės koloboko. Mes dainuosime jums dainą.
Kokią dainą dainavo bandelė.
Pirštų žaidimas „Kolobok“
Aš esu bandelė, bandelė
(sukite rankose įsivaizduojamą bandelę)
Nubraižytas statinės apačia
(dešinė ranka subraižo kairę)
Prie tvarto methen
(imituoti grindų šlavimą)
Sumaišyti su grietine

(dešine ranka atlikite sukamuosius judesius)
Pasodinta į orkaitę
(parodyti abi rankas ištiestas į priekį)
Šalta ant lango
(ranka nupieškite langą)
Aš palikau savo močiutę
Palikau senelį.
(braukite rodomuoju ir viduriniu pirštu)
Lisa: Vis tiek valgyk.
Pedagogas: Vaikinai, šaukime lapę meiliai, koloboko ji nevalgys.
Didaktinis žaidimas „Pavadink meiliai“.
O čia mažas namelis.
Dūmų žiedas virš vamzdžio.
Atrodo, kad vakarienė ruošiama.
Yra čia kas nors ar ne.
(Močiutė išeina iš namų su samovaru. Vaikai susėda prie stalo gerti arbatos
beigeliai ir saldainiai)

Privati ​​ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga Nr. 229 Rusijos geležinkeliai

Kūno kultūros 2 jaunių grupėje santrauka

« Apsilankymas pasakoje»

Užbaigė: mokytoja Balandina V.Yu.

Tikslas. Pasitenkinimas natūralus poreikis judančių vaikų, gerinant ikimokyklinukų judesių koordinaciją.

Užduotys:

Išmokykite vaikus nušokti nuo 15 cm aukščio daiktų.

Pagrindiniams judesiams įtvirtinti: šokinėjant vaikus ant dviejų kojų judant į priekį; šliaužiojimas keturiomis ir šliaužimas po lanku, abiem rankomis ridenant kamuolį į skirtingas puses.

Pataisykite pagrindines spalvas: raudoną, geltoną, žalią, mėlyną.

- Sukelti vaikams emocinę reakciją į žaidimo pamoką ir norą joje dalyvauti.

Išmokyti vaikus laikytis elementarių žaidimo taisyklių, naršyti erdvėje.

Integracija: sveikata, bendravimas, socializacija.

Įranga:

Gimnastikos suolai - 2 vnt.; kamuoliukai pagal vaikų skaičių; plastikiniai kubeliai 4 spalvų, 10 vnt. Visi; plastikiniai lankeliai - 4 vnt.; lankinė gimnastika - 1 vnt; žaislai (pelė, varlė, zuikis, gaidys, lapė, vilkas, lokys), namas - teremok.

Preliminarus darbas:

Pasakos „Teremok“ skaitymas, iliustracijų pasakai peržiūra, stalo teatras; lauko žaidimai „Varlė gaudo vabzdžius“, „Lapė ir vištos“, „Kiškiai ir vilkas“

Veiklos eiga.

Mokytojas pasitinka vaikus prie įėjimo į salę ir praneša pm, kad dabar jie vyks į pasakų šalį, lauką, kuriame pastatytas neįprastas namas - teremok. (vaikai į salę įeina kolonoje įprastu žingsniu po vieną).
Auklėtojas . (Vaikams rodo pelę):


Jis nei žemas, nei aukštas, nei aukštas

Čia yra laukas, laukas, pelė veikia.

(vaikai vaikšto mažais žingsneliais ant kojų pirštų.)
Ji sustojo prie durų ir pasibeldė:
Kas, kas gyvena žemumoje?

Niekas jai neatsakė

Pelė įėjo į teremoką, mato: ten didelis maišas, o jame visi grūdai susimaišę. O pelytė nusprendė išrūšiuoti grūdus, suberti į maišus.

Žaidžiamas lauko žaidimas„Kiekvienas grūdas savo maiše“:

vaikai šliaužia po lanku, paima po vieną kubą, vėl šliaužia po lanku, paleidžia kubą į tam tikrą lanką (lankai pažymėti tam tikra spalva).

Auklėtojas. (paima varlę ir tęsia istoriją):

Lauke yra teremokas, teremokas,

Čia per lauką ausis bėga laukeliu...
(vaikai šokinėja po salę kaip varlės – tupi, rankos ant grindų – atsistumia kojomis ir šokinėja į priekį, atitraukia rankas kuo toliau nuo savęs)

Auklėtojas. Ji sustojo prie durų ir pasibeldė:

Kas, kas gyvena teremochkoje?
Kas, kas gyvena žemumoje?

PELĖ: I - pelė norushka. Ir kas tu esi?
VARLYS: Aš esu varlė.
PELĖ: Ką tu mėgsti daryti?
VARLYS: Mėgstu gaudyti uodus ir vabzdžius.

Žaidžiamas lauko žaidimas„Varlė gaudo klaidas»: vaikai tupi ratu, mokytojas neša ant vaikų galvų virvę, prie kurios pririšama „blakė“, vaikai bando pašokti ir iš sėdimos padėties bando pasiekti blakę.

Auklėtojas. (Paima gaidį ir tęsia)

Lauke yra teremokas, teremokas,
Štai per lauką skuba gaidys.

(Vaikai laksto palaidi kaip gaidžiai, aukštai iškėlę kelius, rankomis glostydami šlaunis.) Prie durų sustojo ir pasibeldė:

Kas, kas gyvena teremochkoje?
Kas, kas gyvena žemumoje?

PELĖ: I - pelė-norushka.
VARLYS: Aš - varlė - varlė. Ir kas tu esi?
KOKERIS: I - gaidys - auksinės šukos.

Leisk man gyventi su tavimi

Jie pradėjo gyventi kartu.

Mokytojas paima kiškį:

Lauke yra teremokas, teremokas.
Jis nėra žemas, ne aukštas, ne aukštas.
Štai zuikis bėga per lauką..

(vaikai šokinėja ant dviejų kojų judėdami į priekį.)

Prie durų jis sustojo ir sušuko:
- Kas, kas gyvena mažame namelyje?

Kas, kas gyvena žemumoje?

PELĖ: Aš esu pelė.

VARLYS: Aš esu varlė.
PENKI: Ir kas tu esi?
HARE: Esu šokinėjantis zuikis. gyvenkime kartu.

Keturios pradėjo gyventi.
Pasirodo lapė.

MOKYTOJAS:

Lauke yra teremokas, teremokas,
Jis nėra žemas, ne aukštas, ne aukštas.
Štai lapė laksto per lauką

(vaikai ant kojų pirštų galų bėga paskui mokytoją, kuris rankose laiko žaislą lapės.)

Ji sustojo prie durų ir pasibeldė:
- Kas, kas gyvena mažame namelyje?
Kas, kas gyvena žemumoje?
Žvėrys:

Aš esu pelė.
Aš esu varlė.
Aš esu gaidys, auksinės šukos.
Esu šokinėjantis zuikis. Ką tu gali padaryti?

FOX: Žinau saugoti gaidžius ir vištas.
mobilusis žaidimas „Lapė, vištos ir gaidžiai»: vaikai stovi ant gimnastikos suolų, po to šokinėja nuo jų ir, mėgdžiodami gaidžius bei vištas, vaikšto, pešasi grūdus, kakti, varna. Mokytojui gavus signalą "Lapė!" atgal į suolus. Lapė bando ką nors sugauti.

MOKYTOJAS: Stovi teremoko, teremoko lauke

Jis nėra žemas, ne aukštas, ne aukštas.

Čia yra laukas, laukas, kuriame bėga vilkas ...

(vaikai plačiu žingsniu kaip vilkas bėga paskui mokytoją) sustojo prie durų ir pasibeldžia:

Kas, kas gyvena teremochkoje?
Kas, kas gyvena žemumoje?

Žvėrys:

Aš esu pelė.

Aš esu varlė.
Aš esu gaidys, auksinės šukos.
Aš esu lapė - sesuo. Ką tu gali padaryti?

VILKAS: Man patinka žaisti slėpynių su zuikiais.
VARLYS: Žaisk su mūsų zuikučiu.
Mobilusis žaidimas „Kiškiai ir vilkas“

MOKYTOJAS: Viršūnė ir zuikis pakankamai žaidė ir nuėjo į teremoką pailsėti.

(pasirodo lokys)

Lauke yra teremokas, teremokas,
Jis nėra žemas, ne aukštas, ne aukštas.

Čia, lauke, lokys skuba,
Prie durų jis sustojo ir pasibeldė:
Kas, kas gyvena teremochkoje?
Kas, kas gyvena žemumoje?

Žvėrys:

Aš esu pelė.

Aš esu varlė.
Aš esu gaidys, auksinės šukos.
Aš esu lapė - sesuo

Aš esu pilkas vilkas. Ką tu mėgsti daryti?

TURĖTI: Mėgstu eiti į mišką, pjauti malkas.
(
vaikai atlieka judesius – skaldo malkas, tada ima kamuoliukus ir
sukite juos po kambarį įvairiomis kryptimis abiem rankomis.)
MOKYTOJAS užbaigia laisvalaikį


Kūno kultūros konspektas „Svečiame pas voverę“ jaunesnėje grupėje

Ermilova Irina Aleksandrovna, Atkarsko 5 lopšelio-darželio „Zvezdochka“ jaunesnės grupės mokytoja
Apibūdinimas:Ši plėtra bus įdomi jaunesnės grupės pedagogams
Programos turinys:
Edukacinės užduotys:
1. Motyvuoti vaikus fizinei veiklai;
2. Pritvirtinkite Skirtingos rūšysėjimas, bėgimas, šokinėjimas ant dviejų kojų judant į priekį;
3. Formuoti gebėjimą veikti organizuotai, vadovaujantis mokytojo kolektyvu.
4. Ugdyti vaikų paprasčiausius figūrinius ir išraiškingus įgūdžius (gebėti mėgdžioti būdingus pasakiškų gyvūnų judesius);
5. Prisidėti prie taisyklingos laikysenos formavimo;
6. Įtvirtinti įgytas žinias apie laukinius gyvūnus.
Edukacinės užduotys:
1. Kelkite norą padėti kitiems;
2. Ugdyti vaikus emociškai teigiamu požiūriu į užsiėmimus pratimas;
Kūrimo užduotys:
1. Ugdyti fizines savybes: jėgą, vikrumą, orientaciją erdvėje, judesių koordinaciją, greitį, pusiausvyrą;
2. Lavinti vaikų mąstymą, atmintį, dėmesį ir kalbą;

Vaikai įeina į sporto salę. Zuikis stovi salės centre ir tyčiojasi.
Pedagogas: Sveiki Bunny! Koks tu protingas. Priešingu atveju, ar ketinate apsilankyti?
Zuikis:- Taip, aš ketinu aplankyti Beločką. Ji kviečia ir tave. Taigi pasiruoškite, laikas eiti.
Pedagogas:– Mielai nueisime pas Voverę, pažiūrėsime, kaip ji gyvena miške, pažaisime su ja. Tiesiog pamatyk mus, Bunny. Mes visiškai nežinome kelio.
Zuikis:- Aišku, sek paskui mane. (Vaikai rikiuojasi už zuikio)
Pedagogas:- Pasiruošę?
Vaikai: - Taip!
Pedagogas:- Na, tada eime!
„Vaikštome vienas paskui kitą
Miškas ir pavasarinė pieva.
Giliai įkvėpkite per nosį
Laikykite nugaras tiesiai! (vaikščioti)
Mes einame taku
Uždedame rankas už nugaros
Ir vaikštome ant kulnų. (vaikščioti ant kulnų)
Mes išsirikiavome pakaušyje,
Pakelta ant kojų pirštų (vaikščiojimas ant kojų pirštų).
Jie bėgo lengvu bėgimu (lengvas bėgimas).
Kaip žirgai šuoliavo (tiesus šuolis).
Tylėk, tylėk, neskubėk
Perjungti į vaikščiojimą
Vėl mūsų kojos
Jie eina taku “(vaikščiojimas).
(Vaikai sustoja ratu. Zuikis atkreipia dėmesį į proskyną su gėlėmis.)
Zuikis: Dabar mes einame šiuo keliu
Miške rasime pievą su gėlėmis.
(Jie artėja prie proskynos, kurioje yra gėlių krepšelis.)
Pedagogas:- Vaikinai, žiūrėk, čia proskyna. Tik gėles kažkas jau surinko į krepšelį. Kokio tipo gražios gėlės! kokios jos spalvos? (individualus ir grupinis atsakymas).
Zuikis:Šias gėles galima padovanoti Voverei.
Pedagogas: Gerai, duosime x Voverei. Bet pirmiausia pažaiskime su gėlėmis ir parodykime Zuikui, kaip mokame daryti pratimus (vaikai sustoja ratu, išdalinamos 2 gėlės)
Vaikai: Mes juokingi vaikinai,
Kaip sportiniai zuikiai
Šokime ir šokinkime
Lavinsime kojas
Spalvų pratimai
Pedagogas:
„Štai gėlės priešais mus,
Žaiskime su gėlėmis
1) I.p. - Pėdos šiek tiek atskirtos. Rankos ant krūtinės.
Pakelkite gėles, pažiūrėkite į jas.
Grįžti į I.p. (4 kartus).
Pedagogas:
„Mes augame, augame,
Žydime, žydime
2) I.p. - Pėdos pečių plotyje, rankos žemyn.
Posūkiai: į vieną pusę, tada - I.p.
Kitame, i.p. (4 kartus kiekviena kryptimi).
Pedagogas:
„Pamojuokite ten gėle,
Pasukite gėlę čia.
Padaryk tai vieną kartą
Ir daryk du!
3) I.p. - rankos prie krūtinės. Pakreipkite į priekį, nuleiskite rankas, grįžkite į I.P. (4 kartus).
Pedagogas:
"Pasilenkti
Greitai kelkis!
pasilenkti,
Šypsokis!
4) I.p. – rankos prie krūtinės. Pritūpimai (4 kartai).
Pedagogas:
„Atsargiai tupime,
Ir mes nenumetame gėlių!
5) „Dabar eime, eime,
Ir mes nepavargstame“. (vaikščioti vietoje)
6) Kvėpavimo pratimai
Pedagogas:„O dabar pūsime ant gėlių ir šildysime žiedlapius“.
Giliai įkvėpkite ir pūskite ant jų (5 kartus)
Pedagogas: Kaip jums sekasi vaikinai?
Vaikai: sveikata tvarkoje -
Ačiū pakrovėjui!
Zuikis: Tu buvai stiprus ir gudrus,
Mačiau, kaip tu stengiesi.
(Mokytoja ir zuikis renka gėles į krepšelį.)
Pedagogas: Dabar sustiprėjome ir Voverę tikrai pasieksime. Ar tai tiesa Bunny?
Zuikis: Taip.
Pedagogas: Atsistojame vienas šalia kito ir einame. Miške gyvena įvairūs gyvūnai ir paukščiai. Atspėk mįslę:
gudrus apgavikas,
raudona galva,
Pūkuota uodega - grožis,
Ir jos vardas yra ... .. (lapė) (Lapė išeina)
Pedagogas: Sveika Lisa.
Lapė: Sveiki, vaikinai.
Aš esu raudonoji lapė
Visas miškas gražus.
Miške nėra raudono kailio,
Gudrumo miške nėra gyvūno.
Kur tu eini?
Pedagogas: Vykstame į Beločką aplankyti. Atnešame jai krepšelį gėlių. Parodykite mums kelią į Beločką.
Lapė: Pirmiausia žaisk su manimi kaip lapės.
Pedagogas: Ar žaisime kaip lapės? "(taip)
Pedagogas: Atsistokite ratu ir eikite vienas po kito ant kojų pirštų, kaip lapės.
„Štai mūsų vaikinai...
Tikros lapės.
Jie vizgina uodegą,
Uždengiami pėdsakai.
Jie protingai vaikšto ant kojų pirštų
Kaip lapė apgaudinėja.
Pedagogas:Šauniai padirbėta vaikinai yra geri jaunikliai. Dabar Fox, kaip mes galime patekti į Voverę?
Lapė: Norėdami patekti į voverę,
Mums reikia pereiti tiltą.
Pedagogas: Ir čia yra tiltas.
1) Atsargiai einame tiltu. (einant tiltu)
2) Vaikai negali čia patekti,
Čia reikia šliaužti. (ropoti po lanku)
3) Drąsiai per gumbą
Peršok, bičiuli. (šokinėja per minkštus modulius)
4) O dabar eikime kaip gyvatė,
Gal uogų rasime. (vaikšto gyvatė)
(Jie artėja prie kelmo, kur sėdi Ežiukas.)
Pedagogas: Susipažink su ežiuku
Jis yra miško takų žinovas.
Viskas į adatas - atsargiai,
Galite susižeisti.
Sveikas ežiuke.
Ežiukas: Sveiki, vaikinai.
Aš dygliuotas kaip medis
Nuo galvos iki kojų pirštų galų.
Grybelį rasiu miške
Parsinešiu į namus ant nugaros.
Zuikis: Ežiuke, kodėl tu toks liūdnas?
Ežiukas: Aš pavargau, praradau visus nelygumus.
Pedagogas: Ežiukas, vaikinai ir aš padėsime tau juos surinkti.
Žaidimas „Surinkite kūgius“
Pedagogas: Puiku vaikinai. Surinko visus nelygumus. Ežiukas eis su mumis aplankyti voverės.
Vaikščiokime linksmai kartu
Įgykite jėgų ir judrumo. (Jie artėja prie Meškos.)
Pedagogas:Įspėkite mįslę, vaikinai.
Jis yra miško šeimininkas,
Žiemą mėgsta miegoti duobėje.
Jis gali garsiai riaumoti
Kas jis? (Turėti)
Teisingai. Tik jis miega. Pažadinkime jį. Atsistokite aplink lokį.
Mobilusis žaidimas "Meška"
Kartą vaikščiojome miške
Ir sutikome mešką.
Jis guli po medžiu (šokio žingsnelis)
Išsitiesęs ir knarkiantis.
Mes vaikščiojome aplink jį
Šleivapėdystė buvo pažadinta
„Nagi, meškiukas, kelkis (sustok, pamojink pirštu).
Ir žaisk su mumis! (Meška atsikelia, išsitiesia, žaidžia su vaikais)
Per mišką vaikšto šleivapėdis lokys,
Surenka spurgus ir įsideda į kišenę.
Čia guzas įkrito lokiui tiesiai į kaktą.
Meška supyko ir spyrė į viršų!
Pedagogas: Mishka, tu ir aš žaidėme taip gerai. Ir vaikinai žino eilėraštį apie tave.
Meška, meška, sofa bulvė,
Ilgai ir giliai miegojai.
Išmiegojo visą žiemą
Ir jis nepataikė į medį.
Ir aš nevažiavau rogutėmis
Ir sniego gniūžtėmis nemėtė.
Viskas būtų mažas lokys knarkti,
O, tu meškiukas!
Pedagogas: Meškiuke, eime su mumis pas Voverę.(Jie eina į Voverės namus. Ant stalo ji turi riešutų lėkštėje.) Vaikinai, ką jūs manote, kas čia gyvena ir graužia riešutus?(Voverė). (Belka išeina.)
Voverė: Aš vaikštau pūkuotu paltu,
Gyvenu tankiame miške.
Įduboje ant seno ąžuolo
kramtau riešutus.
Pedagogas: Sveiki, Belka.
Voverė: Sveiki, vaikinai.
Pedagogas: Mes atvykome jūsų aplankyti. Vaikinai, ką mes atnešėme Voverei? (gėlės) (Padovanok gėlių).Taip ilgai vaikščiojome, buvome pavargę. Pailsėkime ir pasiklausykime paukščių čiulbėjimo miške. (Paukščių giedojimo garsai miške)
Atsipalaidavimas
Miegas rado būdą
Atvyko tavęs aplankyti
Tu jo nesivaikysi
Geriau atsisėskite ir pailsėkite.
Švelniai kvėpuokite per nosį
Blakstienos krenta žemyn
Akys užmerktos.
Mes ilsimės ramybėje.
Mes užmiegame su stebuklingu sapnu.
Kvėpuokite lengvai, tolygiai, giliai.
Mūsų rankos ilsisi
Pėdos taip pat ilsisi
Kaklas neįtemptas
Ir atsipalaidavęs
Kvėpuokite lengvai…tolygiai…giliai…
Čia mes pabudome, pasitempę,
Pasitempė, nusišypsojo.
Dabar atsistokime.
Pedagogas: Vaikinai, ar jums patiko mūsų kelionė per mišką? (taip) Kokius gyvūnus sutikome miške? (Kiškis, ežiukas, lokys, lapė, voverė) Kaip juos galima pavadinti vienu žodžiu? (laukiniai gyvūnai) Kas tau patinka labiausiai? O dabar mums laikas grįžti į darželį.
Voverė: Vaikinai, noriu jus pavaišinti riešutais. (Duoda riešutų)
Pedagogas: Ačiū Belochka. Viso gero.
Ant lygaus tako
Mūsų kojos vaikšto.
Vaikai palieka kambarį.

Programinės įrangos turinys.

Mokymosi užduotys.

Įtraukite vaikus į sveika gyvensena gyvenimą. Didinti vaikų tobulinimo darbų efektyvumą. Suformuokite šventinės kultūros pagrindus. Sužadinti emocinį atsaką į kūno kultūros laisvalaikį ir norą jame dalyvauti. Tobulinti vaikų ėjimo ir bėgimo įgūdžius per jų komplikacijas (žingsniuoti per daiktus, bėgioti skirtingo pločio linijomis). Pratinkite vaikus įvairiais būdais skirtingi tipai vaikščioti. Prisidėti prie teisingų vaikų santykių formavimo, gebėjimo žaisti kartu. Praturtinkite vaikų emocinę patirtį.

plėtros uždaviniai.

Ugdyti vaikų miklumą, veiksmų greitį, greitą sąmojį, kryptingumą, komunikabilumą, pusiausvyrą, ištvermę, orientaciją erdvėje, dėmesį, akį, kalbą, judesių koordinaciją.

edukacines užduotis.

Ugdyti geranorišką požiūrį vienas į kitą, savitarpio pagalbą, dėmesį kitiems žmonėms, draugiškumą, organizuotumą.

Preliminarus darbas.

Mobilusis žaidimas „Pas mešką miške“, didaktinis žaidimas „Surask namą pagal savo kubo spalvą“, mažo judrumo žaidimas „Boulingas“, apvalių šokių žaidimas „Stovėk, vaikai, stovėk ratu. “.

Žodyno darbas: kubas, rutulys, lankas, lokys, draugai, geltona, raudona, mėlyna, pabusk.

Medžiagos, įrankiai, įranga: Baba Yaga kostiumai, bufonas, lankeliai, gimnastikos takelis, virvė, kubeliai, kamuoliai, sultonai, meškiuko žaislas, kėgliai.

Personažai: Baba Yaga, Skomorokh - pedagogai, vaikai.

Kurso eiga.

Buffonas baigiasi.

Buffonas. Sveiki, vaikai, sveiki, gerieji bičiuliai ir raudonosios mergelės! Ar norėtum pažaisti su manimi? Parodyk savo jėgas?

Vaikai. Mes norime!

Buffonas. Aš gyvenu pasakų proskynoje, ten galima nuvažiuoti tik automobiliu, bet ar norite važiuoti stebuklingomis mašinomis? Prieš jus du keliai: vienas platus, kitas siauras. Tai platus kelias - juo automobiliai važiuoja greitai (vaikai eina greitu tempu), bet siauras kelias, juo reikia važiuoti lėtai (eina lėtai). Visi atsistojo vienas po kito. Laikykite stebuklingus ratus ir eikime.

Buffonas. Pirmyn!

Buffonas. Gatvė plati, klesti

Vaikai eina pasivaikščioti

Mes laikome vairą

Laukiu

Ir matome – greit eilė.

Buffonas. Puiku, vaikinai, jūs susidorojote su šia užduotimi, bet pažiūrėkite į mūsų kliūtį. Kelyje yra kubelių (geltonų, raudonų, žalių, mėlynų), tarp jų reikia važiuoti ir neatsitrenkti. (Vaikai važiuoja tarp kubų).

Buffonas. Taigi mes pasiekėme savo stebuklingą proskyną, greitai užeik. (Staiga pasirodo Baba Yaga)

Baba Yaga. Oho, jie vis tiek pasiekė, aš padariau tau kliūtis, bet tu vis tiek atėjai nutraukti mano tylą, sutrukdyti mano senelei miegoti! Tada atlikite mano pirmąją užduotį. Atsistokite prieš eilę (ant žemės yra virvė), štai mano neįprasti kamuoliukai. Kas toliausiai numeta kamuolį, laimi! Pabandykime mesti kamuoliukus kuo toliau. Ir tada mes juos nuvysime. Pakelkite kamuoliukus virš galvos taip. Pagal komandą metame – vaikai meta kamuoliukus į priekį, tada pasiveja kamuoliukus ir grįžta į savo vietą. (Žaidimas bus kartojamas 2 kartus).

Pratimas „Nuleiskite ir pasigauk“

Baba Yaga. Puiku, tu padarei mano darbą. Kaip aš galiu tave nugalėti. Gerai, pažaisk su mano geriausiu draugu Michailu Ivanovičiumi.

Baba Yaga. Mykolas Ivanovičius. Ateik pas mus.

Mykolas Ivanovičius. Kas mane pažadino?

Vaikai. Mes.

Mykolas Ivanovičius. Nematau, nematau, atrodė, nuėjau miegoti. (meška sėdi aikštelės centre, tarsi miega).

Mobilus žaidimas „Prie meškos miške“

Vaikai ateina į meškos guolį ir pradeda dainuoti lokiui dainą.

Vaikai. Prie meškos miške

Grybai, imu uogas.

Meška nemiega

Ir urzgia ant mūsų.

Po žodžių „ir urzgia ant mūsų“, „meška“ iššoka iš duobės ir bando ką nors sugauti. Žaidimas bus kartojamas 2 kartus.

Mykolas Ivanovičius. Nepagavau Baba Yaga vaikų, pagavau kai kuriuos vikrius ir drąsius, eisiu miegoti savo guolyje.

Baba Yaga. O iš kur tu, ir meška nebijojo. Galbūt jūs bijote mano stebuklingų, išdykusių šviesų!

Vaikai. Nebijokime.

Baba Yaga. Gerai, tada pakartokite po manęs.

Bendrieji lavinimo pratimai (su sultonais).

1. I.P. : stovinčios rankos žemyn. Pakelkite rankas į šonus – aukštyn, pakilkite ant kojų pirštų, grįžkite į pradinę padėtį (4–5 k.).

2. I.P .: stovi, rankos nuleistos. Atsisėskite (visas pritūpimas), sultonus lengvai bakstelėkite į žemę, išsitieskite (4-6 kartus). Priminkite, kad reikia atlikti pilną pritūpimą, lengvai trankyti su sultonais ir atsitiesti.

3. I.P .: stovint, rankos ant pilvo, ištiestos tiesios rankos. Išskleiskite rankas į šonus, žiūrėkite į priekį, stenkitės nesulenkti rankų, grįžkite į pradinę padėtį (3-4 kartus).

4. Šokite į vietą, sultonus laikykite rankose. Lengvai šokinėkite ant kojų pirštų (20-30 sekundžių). Vaikščiojimas.

Baba Yaga. Kokie jūs vaikai ir susidorojote su išdykomis šviesomis. Tada žaisk su manimi mados žaidimas, BOULINGAS vadinamas.

Stiklai dedami iš eilės ant žemės. Vaikai stovi prie virvės – apribojimas. Abiem rankomis stumkite kamuoliukus, kad numuštumėte kaiščius. Pedagogai – Baba Yaga ir Skomorokh stovi už smeigtukų, tvarko nukritusius smeigtukus ir vaišina kamuoliukus vaikams.

Mažo judrumo žaidimas "Boulingas"

Baba Yaga. Ir jie puikiai susidorojo su šia užduotimi. Ką dar galiu galvoti? Sugalvotas, išrastas, jūs niekada nesusidorosite su šia užduotimi. Išardykite kubelius. Mes lakstysime po proskyną, kai tik pasakysiu „STOP“, turite rasti savo namus, tokios pat spalvos kaip jūsų kubeliai.

Didaktinis žaidimas „Surask namą pagal savo kubo spalvą“

Baba Yaga. Na, jūs tik čempionai, atvykote iš Sočio iš olimpinių žaidynių, ir tylėkite.

Baba Yaga. Aš visiškai pavargau nuo tavęs, viskas man lieka paskutinė užduotis. Mes trauksime savo neįprastą virvę, kas ją temps, tas laimės, viena vertus, aš trauksiu su vaikinais, kita vertus, mūsų bufas su vaikinais. Padalinkite į dvi komandas. (Mokytojai dalijasi vaikais).

Mobilusis žaidimas „Drag the virve“

Žaidimas baigiasi lygiosiomis.

Baba Yaga. Vaikinai, draugystė nugalėjo. Buffone, leisk man tave apkabinti, ir aš daugiau niekada nebūsiu išdykęs. Vaikinai, ateikite pas mane, aš jus labai myliu, leiskite ir man jus apkabinti, būkime draugais ir niekada nesiginčykime.

Vaikai . Gerai.

Baba Yaga. Buffoon, labai ačiū, dabar turiu daug draugų.

Buffonas. Sustokime viename dideliame rate ir dainuokime dainą.

Apvalus šokių žaidimas „Stovėkite vaikai, stovėkite ratu“

Atsistokite vaikai

Užsukite į ratą

Užsukite į ratą

Tu mano draugas,

Ir aš tavo draugas

Dauguma geriausias draugas!

Vaikai ir mokytojai veda apvalų šokį.

Buffonas. Vaikinai, ar jums patiko vaikščioti pasakų pievoje?

Buffonas. Pats laikas grįžti į grupę, bet mes tikrai čia dar sugrįšime. Sėskite į savo mašinas, eikime į grupę. Ir Baba Yaga tikrai mus ves. (Vaikai paima lankus – vairus ir išeina į grupę).

Nuorodos

1. Galiguzova L.N. Meshcheryakova S.Yu. Fizinis vystymasis. Žaidimai ir užsiėmimai su vaikais ankstyvas amžius.- M .: Mozaikos sintezė, 2007. - 32s

2. Belova O.V. Žaidimų kompleksų ciklai su 2–4 metų vaikais adaptacijos laikotarpiu pagal programą „Nuo gimimo iki mokyklos“ - Volgogradas: Uchitel, 2014. -154psl.

3. Volkova O.V. Mums reikia vieni kitų: Žaidimų užsiėmimai su mažais vaikais. Žiema. – M.: ARKTI, 2014.-80s.

4. Kazina O.B. Geriausias sportinė veikla, atostogos ir pramogos darželyje. - Jaroslavlis: Plėtros akademija 2009. - 160p.

5. Makhaneva M.D. Žaidimo veikla su vaikais nuo 1 iki 3 metų: vadovas mokytojams ir tėvams. - M .: TC sfera, 2006-96 m.

6. Sinkevičius E.A. Bolševa T.V. Kūno kultūra vaikams. įrankių rinkinys pedagogams. - Sankt Peterburgas: "Vaikystė-spauda", 2000.- 48s.

7. Teplyuk S.N. Pasivaikščiojimo su vaikais užsiėmimai: - M .: Mozaika - Sintezė, 2006 m.