Меню

Конспект класної години на тему дружби. Класна година на тему: Що таке справжня дружба? V, Обговорення ситуації

Патології матки

Тема: "Поговоримо про дружбу"

Мета:1.Розкрити сутність поняття «дружба».

2.Показати які якості має володіти справжній друг, Яку роль грають друзі у нашому житті.

3.Сприяти формуванню дружного колективу.

Оформлення, обладнання та інвентар:

    Виставка малюнків та книг на тему «Дружба»;

    Картки зі словниковими словами (товариш, дружба, друг);

3 . Мультимедійна комп'ютерна приставка для презентації.
ХІД КЛАСНОГО ГОДИНИ

I. Організація класу. Емоційний настрій.

Звучить пісня В. Шаїнського «Чому навчають у школі»

Міцно - міцно дружити,

З дитинства дружбою дорожити

Навчають у школі, навчають у школі, навчають у школі. 1 слайд

ІІ. Повідомлення теми та мети класної години.

Вчитель.

- Дорогі хлопці, сьогодні ми поговоримо про дружбу.

Кажуть, що дружба – це любов без крил, що хоч би якою була рідкісною справжня любов, справжня дружба зустрічається ще рідше. Дружба – це дар, наданий людині. Тому кожен з нас не тільки має цінувати справжніх друзів, але й сам має бути добрим другом. Послухайте притчу про дружбу:

Якось два друзі, багато днів йшли в пустелі.

Одного разу вони посперечалися, і один з них дав ляпас іншому. Його друг відчув біль, але нічого не сказав.

Мовчки, він написав на піску: «Сьогодні мій самий кращий другдав мені ляпас».

Друзі йшли далі, і через багато днів знайшли оазис з озером, в якому вони вирішили викупатися. Той, що отримав ляпас, мало не потонув і його друг врятував.

Коли він прийшов до тями, то висік на камені: «Сьогодні мій найкращий друг врятував мені життя».

Перший спитав його:

– Коли я тебе образив, ти написав на піску, а тепер пишеш на камені. Чому?

І друг відповів:

– Коли хтось нас ображає, ми повинні написати це на піску, щоб вітри могли стерти це. Але коли хто-небудь робить щось хороше, ми повинні висікти це на камені, щоб ніякий вітер не міг би стерти це.

Навчися писати образи на піску та висікати радості на камені.

- Про що ця притча, чому вона вчить нас?

- Справді, хлопці, треба вміти прощати образи, пам'ятаючи все добре, що зробив для вас ваш друг.

Народна мудрість каже: справжній друг з тобою, коли ти не маєш рації.

Коли ти маєш рацію, кожен буде з тобою.

Вчитель.

А кого можна назвати другом?

Друг – це той, хто …

(- Розуміє мене;

З ким мені добре; хто мені завжди допоможе;

Учні читають вірш «Дружба» – за ролями в масках.

- Що таке дружба? - Запитала я у птаха.

– Це коли шуліка літає разом із синицею.

Запитала я у звіра: - Що таке дружба?

– Це коли зайця лисиці боятися не треба.

А потім спитала у дівчинки: – Дружба – що таке?

– Це щось величезне, радісне, велике.

Це коли хлопці всі одразу, всі разом грають.

Це коли хлопчаки дівчат не ображають.

Дружити повинні все на світі: і звірі, і птахи, і діти.

Подивіться на дошку: ТОВАРИЩ, ДРУГ, ДРУЖБА.

– Ми пов'язані по життю з багатьма людьми: з одними навчаємось у класі, з іншими проводимо вільний час, з третіми зустрічаємось у гуртку, секції. Ми пов'язані спільною діяльністю (заняттям). І якщо у вас спільні інтереси, симпатія, то можна назвати цих хлопців – товаришами.

Дружба ж - це найвищий ступінь товариства.

Вона приносить радість та задоволення від спілкування.

Вимовляєш слово «дружба» і одразу згадуєш свого друга, подругу, тобто тих, з якими тобі цікаво спілкуватися, грати, читати нову книгуабо секретувати. Дружити можна з усіма та з кимось одним. Дружити можна і в класі, і у дворі. Але друзі – це не лише ваші однолітки. Друг – це шкільний вчительякий допоможе тобі зазирнути в таємниці знань.

Друг – це мама, яка обов'язково допоможе тобі у скрутну хвилину. Адже недарма одне з прислів'їв говорить: Ні краще дружка, ніж рідна матінка.

Ось яке значення цих слів у словнику С.І. Ожегова «Словник російської мови»

Товариш - людина, близька кому-небудь за спільністю поглядів, діяльності, за умовами життя;

Друг – той, хто пов'язаний із кимось дружбою. 2 слайд

Дружба – близькі стосунки, що ґрунтуються на взаємній довірі, прихильності, спільності інтересів. 3 слайд

Вчитель.

- Задумаємося над тим, що дружба потрібна і дітям, і дорослим у різних життєвих ситуаціях.

– Якого друга можна назвати справжнім? Виконайте завдання на слайді. 4 слайд

Які прислів'я про дружбу ви знаєте? (Діти називають). 5 слайд

Гра "Закінчи прислів'я" Увага на слайд. 6 слайд

Вчитель. А зараз пограємо. Я називаю персонажа з казки, а ви маєте сказати з ким він товаришує?

Гра «Хто з ким товаришує?»

1. Зелений крокодил Гена та … (Чебурашка)

2. Довірливий Буратіно і … (Мальвіна, П'єро)

3. Смішний ведмедик Вінні-Пух і … (П'ятачок)

4. Хлопчик на ім'я Малюк і … (Карлсон)

5. Смішні Бурундукі Чіп і … (Дейл).

6. Добра Білосніжка і ... (сім гномів).

– А з ким ви дружите? 7-й слайд

- Чи дружите ви зі своїми батьками?

– Як ви вважаєте, дружити можна лише з людьми?

Чи дружите ви з тваринами, природою, книгами?

Вчитель.

– З чого починається дружба? 8-й слайд

Пісня "Посмішка" (сл. М. Пляцковського, муз. В. Шаїнського).

Діти виконують 1 куплет та приспів.

… З блакитного струмка

Починається ріка,

Ну, а дружба починається з посмішки.

Вчитель.

- Яка музика вам чується, коли ви думаєте, кажете про дружбу?

– З якою погодою ви порівняли б «дружбу»?

– З якими тваринами можна пов'язувати слово «дружба»?

- Які фарби ви візьмете, щоб намалювати дружбу?

Аналіз малюнків, які ми бачимо на дошці.

Подивіться уважно і скажіть: хто з ким дружить?

- Зараз ви тільки вчитеся дружити. А щоб дружба була міцною, потрібно дотримуватися законів. Існує багато законів дружби. Ось деякі з них.

Основні закони дружби. 10-й слайд

Читають учні по черзі.

1. Один за всіх та всі за одного.

2. Поважайте одне одного та допомагайте один одному.

3. Радійте разом із друзями.

4. Не ображайте друзів та всіх, хто вас оточує.

5. Не залишайте друзів у біді, не підводьте їх, не зраджуйте, не обманюйте, не порушуйте своїх обіцянок.

6. Бережіть друзів, адже друга втратити легко. Старий друг краще нових двох.

– Якщо ви виконуватимете ці закони, то станете справжніми друзями.

Виконання пісні "Коли мої друзі зі мною". (1,2 куплети)

– Ось і добігла кінця наша класна година. Я бажаю кожному з вас мати вірного справжнього друга, вміти цінувати дружбу.

Підсумок класної години:

Якими словами познайомилися на уроці?

Давайте встанемо і скажемо один одному слова відомого героя, найдобрішого та найтерплячішого кота Леопольда: 11-й слайд

- Хлопці, давайте жити дружно!

3. Визначення теми та цілей класної години

Ми з'ясували тему нашого заняття. А тепер спробуємо сформулювати цілі. Що нам необхідно зробити за цю годину.

  • Чи з'ясувати, що таке дружба?
  • Якими якостями повинен мати справжній друг?
  • Чому важливо дружелюбно ставитись один до одного?
  • Чому дружелюбність важлива не тільки для кожного з вас, а й для всього класу? Правила дружби.

4. Робота на тему класної години.

1. Визначення поняття «Дружба»

- Що таке дружба? Кожен знає.

Може, й питати смішно.

Ну а все ж таки, що позначає

Це слово? Значить щовоно?

Що, на вашу думку, «Дружба» і навіщо вона потрібна?

Прочитаємо визначення цього слова у тлумачному словнику.

В.І. Даль «Дружба - це безкорислива приязнь»

Яке слово вам не зрозуміле?

Ожегов «Дружба - близькі відносини, засновані на взаємній довірі, прихильності, спільності інтересів».

2.Якими якостями повинен мати справжній друг?

У дитячій пісні співається: Друг у біді не покине, зайвого не спитає, Ось що означає справжній вірний друг. Яке значення ви вкладаєте у слово друг?

Якими якостями він повинен мати?

Розподілимо слова, записані на дошці у два стовпчики?

Якості в друга несумісні із дружбою

Вірність зрада

Чесність брехливість

Порядність

Безкорислива користь

Надійність

Чуйність черствість

Розуміння непорозуміння

Повага один до одного зарозумілість

У кожного на парті лежить долоня. Напишіть на ній ім'я свого друга та якості, які ви у нього цінуєте.

Прикріпимо долоні на «дерево Дружби». Ваші друзі класу зможуть прочитати, за що ви їх цінуєте.

3.Чому важливо дружелюбно ставитись один до одного?

Чи кожна людина може бути іншою?

Чи може дружба розпастись?

Я пропоную прослухати вірш та відповісти на ці запитання.

Друг нагадав мені вчора, Скільки робив мені добра:

Олівець мені дав одного разу, (Я того дня забув пенал),

У стінгазеті, мало не кожній про мене згадував.

Я впав і весь промок -

Він мені висохнути допоміг.

Він для милого друга

Не жалкував і пиріжка: відкусити мені дав колись,

А тепер представив рахунок.

Не тягне мене, хлопці,

Більше до друга, не тягне.

4.Чому дружелюбність важлива не тільки для кожного з вас, але і для всього класу? Правила дружби.

Спробуймо з вами відкрити секрети дружби. Складемо правила.

а) Вмій вчасно посміхнутися!

б) Не ображайся через кожну дрібницю!

в) Не залишай друга у біді!

г) Вмій визнати помилку та вибачся!

д) Мирись, мирись, мирись!

4. Практичні завдання. Моделювання ситуацій.

Гра «Гаряча картопля» - Вчитель кидає м'ячик комусь із хлопців. Вони перекидають його один одному, бажаючи якнайшвидше його позбутися. Раптом учитель командує: «Гаряча картопля!» - і той, у кого в Наразіопинився в руках м'яч, мусить швидко відповісти на запитання. Після передає наступному.)

Моральні ситуації. На екрані є різні ситуації. Дітям пропонується уявити, як би вони надійшли у тій чи іншій ситуації.

Як ти вчиниш?

а) Твій друг не зробив домашнє завданняі просить зошит, щоб списати.

б) Твій друг не вміє грати у піонербол та підводить команду.

в) Твій друг вживає погані слова та висловлювання.

г) Твій друг пропонує тобі вчинити погано.

д) Твій друг робить поганий вчинок і про це дізнаються всі, у тому числі й ти.

е) Твій друг отримує погані позначки за чверть, і тобі забороняють дружити з ним.

Якби я образив свого друга, то я...

Якби мій товариш одержав п'ятірку, то я...

Якби мій друг образив мене, то я...

Якби мій товариш зачепився за стілець і впав, то я...

Якби мій друг отримав двійку, то я...

Якби я мав цукерки, то я…

Якби я мала цікаву гру, то я…

Якби мені друг розповів секрет, то я...

Якби я побачив, що товариш кинув сміття на підлогу, то...

Якби я побачив, що мій друг хоче образити когось, то я…

Якщо мій друг не вміє вирішувати завдання, то я…

Чому найчастіше виникають сварки?

А ще я хочу вам розіграти сценку, описану в наступному вірші «Два цапи». Можливо, прослухавши цей вірш, хтось дізнається про себе, а дізнавшись, постарається не бути схожим на цих персонажів.

(Вчитель читає вірш «Два цапи», двоє учнів розігрують ситуацію)

Якось на галявині побилися два цапи. Побилися для забави, не те щоб зі зла Один з них тихенько приятеля лягнув, Інший з них легенько приятеля баднув. Один лягнув приятеля трошки сильніше Один розпалився, лягнув що було сили! Інший його рогами під черево підчепив Хто правий, а хто винний - заплутане питання, Але вже козли б'ються не жартома, а всерйоз. Я згадав цю бійку, коли переді мною На шкільній перерві такий же спалахнув бій

Вчитель -Так, такі відносини дружніми не назвеш

Прочитай і вибери один варіант, через який найчастіше, на твою думку, виникають сварки.

Нерозуміння одне одного; невміння вислухати іншого; небажання поступитися; прагнення відстояти свою точку зору будь-що-будь; невміння поставити себе на місце іншої людини; образа на будь-яке зауваження; небажання критично оцінити свої вчинки; невміння критично оцінити свої вчинки; байдужість.)

Звичайно, у житті будь-якої людини бувають сварки. Вони виникають або через невміння критично оцінити свої вчинки, або через байдужість, або через нерозуміння одне одного. Але треба навчитися миритись. Є навіть таке прислів'я: “Худий світ кращий за добру сварку”. Давайте подумаємо як можна помиритися. (Варіанти відповідей дітей.)

Молодці, що ви вмієте миритись. Жарт дуже часто допомагає вийти із скрутної ситуації. Вміння вчасно посміхнутися та пожартувати часом дуже допомагає.

, Класне керівництво , Шкільна психологічна служба

Ціль:

  • знайомити учнів із загальнолюдськими цінностями;
  • виховувати доброзичливість, уміння бачити красу в простому та повсякденному, уміння дарувати тепло та доброту.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

Настроювання на урок.

Здрастуйте, хлопці! Хочу ще раз сказати це чудове слово “Здрастуйте! Вітаю!". І ви теж частіше кажете “Здрастуйте!” мамі, татові, друзям та перехожим.

Ви відчуєте, як у них піднімається настрій. Справа в тому, що слово "Здрастуйте" особливе. Коли ми говоримо це слово, то не лише вітаємо когось, а й бажаємо йому здоров'я. Це слово має оздоровчу силу. У цьому слові, як і в слові здоров'я, багато звуків, які дають нам заряд бадьорості. Так будьте здорові, ніколи не хворійте!

2. Вступна частина.

Перед вами лежать два листи та два фломастери чорний та червоний. На одному намалюйте маску здорової людини, на іншій – хворої.

Звучить пісня "Посмішка".

У чому різниця?

(Хворого намалювали чорним, а здорового – червоним. Червоний, отже, красивий. Він усміхається, очі сяють, щоки горять).

Головна відмінність – це посмішка.

Посмішка – ознака як фізичного, а й духовного здоров'я. Ви, мабуть, чули "У мене душа болить". У такої людини значить щось трапилося: може, її образили, може, він посварився з другом...

Адже посмішка – ознака добра, любові, дружби.

Недаремно і в пісні співається:

"Дружба починається з посмішки".

Давайте зараз подивимося один одному в очі, усміхнемося і скажемо: "Я бажаю тобі ..."

Я теж бажаю вам хлопці щастя, успіхів, радощів, благополуччя.

3. Основна частина.

На попередніх заняттях до групи ви вибирали своїх друзів. А ось сьогодні я вас посадила по-своєму. Тому що треба навчитися спілкуватися не лише з тими, хто вам подобається.

Ви, мабуть, не раз помічали, що думки та бажання людей не завжди збігаються. Іноді вони прямо протилежні. Бувають ситуації, коли люди незадоволені одне одним. І тоді виникає сварка.

Спробуймо разом зрозуміти, чому люди сваряться і як навчитися жити дружно?

Подивимося першу ситуацію. (Діти розігрують ситуацію, де під час гри в м'ячик виникає сварка між хлопцями. Вони ображають один одного грубими словами.)

Чому образилися хлопці?

(Вони не зрозуміли один одного... Образа, сварка виникла не через справу, а через грубі слова. Вони ще не навчилися поступатися один одному, прощати.)

Іноді ви ображаєтеся не лише на своїх товаришів, а й на своїх батьків.

Подивимося другу ситуацію. (Розігрується ситуація, де виникає нерозуміння між батьками та дітьми)

Як мусив вчинити хлопчик? Розіграйте ситуацію по-своєму. (Діти по-своєму розігрують ситуацію.)

Визнати свою помилку. Не ображатися через кожну дрібницю, мабуть, найскладніше.

4. Практична робота.(Завдання на листочках.)

Чому найчастіше виникають сварки?

Прочитай і вибери один варіант, через який найчастіше, на твою думку, виникають сварки.

(Нерозуміння один одного; невміння вислухати іншого; небажання поступитися; прагнення відстояти свою точку зору будь-що; невміння поставити себе на місце іншої людини; образа на будь-яке зауваження; небажання критично оцінити свої вчинки; невміння критично оцінити свої вчинки; байдужість .)

Звичайно, у житті будь-якої людини бувають сварки. Вони виникають або через невміння критично оцінити свої вчинки, або через байдужість, або через нерозуміння одне одного. Але треба навчитися миритись. Є навіть таке прислів'я: “Худий світ кращий за добру сварку”. Давайте подумаємо як можна помиритися. (Варіанти відповідей дітей.)

Розучується примовка:

Мирись, мирись, мирись,
Ти більше не бійся...

Молодці, що ви вмієте миритись. Жарт дуже часто допомагає вийти із скрутної ситуації. Вміння вчасно посміхнутися та пожартувати часом дуже допомагає.

Але ще важливо навчитися визнати свої помилки та вибачитись.

5. Робота у групах.

Моральні ситуації.

Як ти вчиниш?

а) Твій друг не зробив домашнє завдання і просить зошит, щоб списати.

б) Твій друг не вміє грати у піонербол та підводить команду.

в) Твій друг вживає погані слова та висловлювання.

г) Твій друг пропонує тобі вчинити погано.

д) Твій друг робить поганий вчинок і про це дізнаються всі, у тому числі й ти.

е) Твій друг отримує погані позначки за чверть, і тобі забороняють дружити з ним.

6. Заключна частина.

Ми сьогодні з вами багато говорили про дружбу, як жити без сварки, як виходити з конфліктної ситуації. Приходячи до висновку, давайте створимо правила дружби:

а) Вмій вчасно посміхнутися!

б) Не ображайся через кожну дрібницю!

в) Не залишай друга у біді!

г) Вмій визнати помилку та вибачся!

д) Мирись, мирись, мирись!

7. Підсумок.

Землю обігнули тоненькі нитки,
Нитки паралелей та зелених річок,

Протягніть руку, руку простягніть,
Треба, щоб у дружбу вірила кожна людина.

Обігрійте словом, обласкайте поглядом,
Від гарного жарту тане навіть сніг.

Це так чудово, якщо з вами поряд
Чи стане добрим і веселим похмура людина!

Виконується пісня "Дружба".

Дружба міцна не зламається,
Не розклеїться від дощів та завірюха.
Друг у біді не покине, зайвого не спитає.
Ось що означає справжній вірний друг.

Надіслати свою гарну роботу до бази знань просто. Використовуйте форму, розташовану нижче

Студенти, аспіранти, молоді вчені, які використовують базу знань у своєму навчанні та роботі, будуть вам дуже вдячні.

Розміщено на http://www.allbest.ru/

МіністерствоосвітиінаукиУкраїни

ОдеськийнаціональнийуніверситетіменіІ.І.Мечнікова

Біологічнийфакультет

Кафедрагенетики

ПЛАН-КОНСПЕКТКЛАСНОГОГОДИННИК

ТЕМА: «ДРУЖБА»

Підготувала студентка 3 курси

Макогонова Ірина Валеріївна

Тема класної години: «Дружба»

Цілі: поглибити уявлення підлітків про дружбу; формувати позитивну моральну оцінку таких людських якостей, як надійність, вірність, обов'язковість, взаємодопомога; сприяти розвитку критичного ставлення себе; спонукати підлітків до аналізу своїх вчинків; прищеплювати навички терпимості та коректності у спілкуванні з друзями.

Підготовчароботаздітьми: запропонувати дітям підготувати короткі висловлювання на тему «Розкажи про свого друга»

Обладнання:косинка чи шарф для гри «Чи знаєш ти свого друга?» (Потрібно буде зав'язати очі учаснику).

Оформлення:на перерві перед класною годиною написати на дошці слова та слова

Немає друга – шукай, а знайдеш – береги.

Товаришу, знайомий, друже, приятелю...

Друга мати – себе не шкодувати.

Друг пізнається в біді.

Друга на гроші не купиш.

Хто друга в біді покидає, той сам у біду влучає.

Планкласногогодини

I. Вступне слово.

ІІ. Проблемна ситуація "Як вибрати друга?"

ІІІ. Незакінчені пропозиції на тему «Друг - це той...»

IV. Інтерв'ю «Розкажи про свого друга».

V. Словникова робота «Знайомий, приятель, товариш, друг».

VI. Оцінка проблемної ситуації. Підбери прислів'я.

VII. Гра «Чи я знаю свого друга?»

VIII. Заключне слово "Хто гідний справжньої дружби?"

IX. Підбиття підсумків (рефлексія).

Хідкласногогодини

I.Вступнеслово

Класний керівник. Сьогодні ми говоритимемо про дружбу. Дружба – це велика цінність, подарунок долі. Дружба допомагає нам навчатись, працювати, жити. Вона робить нас кращими, добрішими, сильнішими. Без друзів людині просто не прожити. Мати друга – велике благо.

ІІ.Проблемнаситуація«Яквибратидруга?»

Класний керівник. Тема сьогоднішньої класної години: «Справжній друг». І почати нашу розмову мені хотілося б з такого оповідання. (Читає розповідь.)

«... У Миші Андрєєва було два друга: Олег і Денис. Усе в жарт називали їх "три мушкетера». Вони потоваришували ще в першим клас. У них було багато загального: Усе троє збирали моделі автомобілів, утрьох бігали на тренування в басейн, утрьох хворіли за "Спартак", Усе троє були закохані в одну і ту ж дівчинку. Але в сьомому класі їх дружба дала тріщину, і Ведмедик зрозумів, що доведеться вибирати, з ким дружити: з Олегом або Денисом?

З Олегом було завжди весело, легко і цікаво. Батьки давали йому гроші на кишенькові витрати, і Олег не вилазив з ігрових автоматів. Він завжди кликав з собою Ведмедика, щедро платив за двох, і навіть пригощав морозивом в кафе. Іноді вони удвох вдавалися в «ігровуху» замість школи. І це було прикольно: Усе орють на уроках, як негри на плантації, а вони, як білі люди, трясуть «однорукого бандита» так ще і виграють гроші!

Будинки у Олега завжди були самі нові комп'ютерні ігри, самі останні музичні диски. Але головне, у нього був зовсім дорослий модний прикид. Одним словом, Олег був крутим пацаном, і Ведмедик намагався наслідувати йому ось всім.

Ну а з Денисом вони зустрічалися тепер рідко. Він продовжував ходити на плавання і говорив тепер тільки про нормативах так про своїх спортивних результати. В голові у нього було повно всяких планів і цілей. Але що саме гидке - постійно критикував Ведмедика: за прогули, за те, що кинув спорт, за те, що не вміє вибирати друзів.

Ось Ведмедик і подумав, що справді прийшла час вибирати: або Олег, або Денис».

Як ви думаєте, якого друга має обрати собі Мишко? Хто з них справжній друг, а хто уявний?

Зразкові відповіді дітей:

Звичайно, треба припинити дружбу з Олегом, нічого хорошого з цього не вийде.

У Олега батьки багаті, прибудують його в житті, а Мишкові всього потрібно добиватися своїм розумом.

Олег поганий друг, він думає тільки про себе, а Денис критикує Мишку, отже, хоче йому добра.

Потрібно брати приклад із Дениса, у нього є мета, він є самостійною людиною.

Ведмедик легко піддається впливу, тому він повинен вибрати Дениса, який може вплинути на нього.

Якщо Мишко дружитиме з Олегом, він сам стане ігроманом.

ІІІ.Незакінченіпропозиціїпотемі«Друг- цетой...»

Класний керівник. Що ж, ми вислухали різні думки. Але в мене виникло інше питання: «А чи можна назвати цих трьох хлопчиків друзями? Які ознаки справжньої дружби?

Щоб це з'ясувати, пропоную вам закінчити пропозицію: «Друг це той...»

Зразкові відповіді дітей:

З ким можна поплакати та помовчати.

Хто може вислухати тебе у скрутну хвилину.

Хто лишиться вірним тобі, навіть якщо від тебе відвернуться всі.

Хтось розуміє тебе навіть тоді, коли ніхто не розуміє.

Хто приймає тебе таким, яким ти є, з усіма твоїми недоліками.

Хто завжди говорить тобі правду, навіть якщо вона не подобається.

Хто може пробачити навіть те, що ніколи не вибачить інший.

Хто не чекає від тебе жодної вигоди.

Хто може пожертвувати заради тебе найдорожчим: часом, інтересами та навіть життям.

Класний керівник. Підніміть руки, хто хотів би знайти такого друга?

(Діти піднімають руки.)

IV.Інтерв'ю«Розкажипросвоємудруге»

Класний керівник. Може, хтось уже знайшов такого друга? Уявіть, що до нас у клас прийшов репортер та попросив дати інтерв'ю для газети. Розкажіть про свого друга. Що вас пов'язує? Що в ньому вас приваблює?

Зразкові відповіді дітей:

Дружу з (ім'я, прізвище). З ним цікаво, багато читає.

Дружу з (ім'я, прізвище). Нас пов'язують спільні інтереси, захоплення.

Дружу з (ім'я, прізвище). Ми дружимо ще з дитячого садка, товаришують наші батьки.

Дружу з (ім'я, прізвище). Живемо у одному дворі, пов'язує спорт.

Дружу з (ім'я, прізвище). Вболіваємо за одну команду та музику любимо однакову.

Дружу з (ім'я, прізвище). Разом робимо уроки, потім дивимось журнали, обговорюємо вбрання зірок.

V.Словниковаробота«Знайомий,приятель,товариш,друг»

Класний керівник. Вислухавши ваші оповідання, я зрозуміла, що дехто погано розуміє сенс слова «друг». І вживають його там, де треба було б ужити слова "товариш", "знайомий", "приятель". Як ви вважаєте, чи можна назвати ці слова синонімами? І як би ви їх розташували за ступенем зростання? (Знайомий, приятель, товариш, друг.)

А тепер ви можете абсолютно впевнено розрізняти, коли та яке слово вжити. (Читає початок речення, діти вгадують останнє слово і голосно його вимовляють).

Про людину, з якою ви просто вітаєтеся у дворі, ви можете сказати... (знайомий).

Про людину, з якою час від часу обговорюєте деталі матчу, фільм, якісь події, ви скажете... (приятель).

Про однокласника, з яким за 8 років з'їли пуд солі, скажете... (товариш).

Про людину, якій довіряєте свої таємниці, з якою ділите радості та смутку, скажете... (друг).

VI.Оцінкапроблемноюситуації.Підбериприслів'я

Класний керівник. Дружба - це великий дар, а й великий працю. Можна одного знайти, але дуже легко втратити. Багато російських прислів'ях містяться мудрі настанови у тому, як зберегти дружбу. На дошці написані 4 прислів'я (читає) - Я описуватиму ситуації, а ви спробуйте підібрати прислів'їв яка підказує, як вести себе в цій ситуації, і опишіть свої дії.

Ситуація№1

Ви прийшли з тренування і буквально валитеся з ніг від втоми. Але тут дзвонить ваш друг і просить допомогти: йому потрібно віднести до майстерні важкий монітор. (Допоможу і скажу: «Друга мати – себе не шкодувати».)

Ситуація№2

Ви грали у футбол у дворі. Ваш друг зламав руку. (Доведу його до дому, викликаю «швидку» і скажу: «Друг пізнається у біді».)

Ситуація№3

Ваш друг вчинив із вами підло, але потім вирішив повернути вашу дружбу, запропонувавши дорогий подарунок. (Подарунок не прийму і скажу: "Друга на гроші не купиш".)

Класний керівник. Ну а до четвертого прислів'я спробуйте самі придумати ситуацію. «Хто друга в біді залишає, той сам у біду потрапляє» - у яких випадках можна згадати це прислів'я?

(Діти наводять 2-3 приклади гіпотетичних ситуацій.)

Vll.Гра«Знаючиясвогодруга?»

Класний керівник. Чи добре ви знаєте своїх друзів? Чи ви уважні до них? Чи знаєте, що вони люблять, чим цікавляться, про що мріють? Підніміть, будь ласка, руки ті, хто вважає себе справжніми друзями.

(Дві-три пари піднімають руки.)

Я запрошую вас до дошки, щоб усі побачили, хто у нас у класі справжні друзі.

(Друзі виходять до дошки. Клас їм аплодує.)

Зараз ми пограємося у гру «Чи знаю я свого друга?». У цій грі бере участь одна пара друзів. Я ставитиму питання. Один із друзів запише відповідь на дошці, потім ми вислухаємо іншого. Ми порівняємо їхні відповіді та зробимо висновок, чи добре вони знають одне одного.

(Одному з учасників гри зав'язують очі, інший підходить до дошки, щоби писати відповіді на запитання.)

Учасники готові, розпочинаємо гру.

(Вчитель ставить запитання, один із учасників пише відповідь на дошці, коли відповідь буде написана, інший відповідає.)

1. Який урок у нього коханий?

2. На чому він любить кататись?

3. Яка пора року у нього улюблена?

4. Який вид спорту любить?

5. Ким хоче стати, коли зросте?

6. Яку тварину він хотів би мати вдома?

Що ж, як бачимо, (ім'я) добре знає, чим живе його друг, які у нього інтереси, мрії. Перевіримо, як справи у (ім'я).

(Гра повторюється.)

Як і слід було очікувати, (ім'я) теж знає про справи свого друга. А це означає, що між ними встановилися довірчі стосунки, що, безумовно, є ознакою справжньої дружби.

(Варіант: «На жаль, (ім'я) теж не зовсім знає, якими інтересами живе (ім'я друга), мені здається, їм потрібно більше цікавитись життям один одного».)

(Учасники сідають на свої місця. Якщо дозволяє час, можна повторити гру з іншими парами учасників.)

VIII.Заключнеслово«Хтогіднийсправжньоюдружби?

Класний керівник. «Дружба – безкорислива стійка приязнь» – так визначає дружбу В. Даль у своєму знаменитому Тлумачному словнику. І невипадково перше місце знаменитий учений ставить безкорисливість. Ти товаришуєш з людиною не тому, що це вигідно, а тому, що вона близька тобі. Близькі його інтереси, його погляди, його внутрішній світ. Зараз, щоправда, деякі хлопці вибирають собі друга по одягу: хто багато і модно одягається, з тим і дружать. Але справжніх друзів вони не знаходять. А без друзів людина не може бути щасливою. Дружбу треба заслужити. Для цього потрібно самому бути порядною людиною. Заступитися заслабкого, допомогти старому, поступитися місцем літній людині - все це прояви порядності. Лише у порядної людини може бути справжні, вірні, надійні друзі. Друзі на все життя.

IX.Підведенняпідсумків(Рефлексія)

Класний керівник. Як ви вважаєте, чи корисною була для вас сьогоднішня розмова? Що запам'яталося найбільше?

Зразкові відповіді дітей:

Корисно було дізнатися, що є уявні друзі. Зрозумів, що я маю таких друзів. дружба класна година моральна

Корисно було дізнатися ознаки справжньої дружби, це допоможе строго вибирати друзів.

Зрозумів, що в мене в основному друзі, а справжнього друга поки що немає.

Запам'яталася гра «Чи знаєш свого друга?». Подумав, що я теж, мабуть, не міг би правильно відповісти на ці запитання.

Корисно було дізнатися, яким має бути справжній друг, щоб критично подивитися на себе і подумати, чи ти гідний справжньої дружби?

Розміщено на Allbest.ru

...

Подібні документи

    Методика та етапи проведення класної години в школі, теми, цілі та завдання. Розробка та реалізація класної години на тему: "Ми такі різні, цим і ми прекрасні". Робота над ритуалами класу, їхнє значення у розвитку згуртованості хлопців.

    практична робота , доданий 28.04.2009

    Розгляд різних прийомів та методів організації класної години. Проведення констатуючого та формуючого експериментів, аналіз отриманих результатів. Визначення методичних рекомендацій щодо підготовки та проведення виховної роботи.

    дипломна робота , доданий 20.10.2014

    Цілі класної години: пізнавальна, освітня, розвиваюча, що виховує. Конституція як ядро ​​всієї правової системи Росії. Текст Державного гімну Російської Федерації(Слова С.В. Михалкова). Наочність для проведення класної години.

    конспект уроку, доданий 19.01.2010

    Класна година– це час духовного спілкування класного керівникаіз учнями свого класу. Цілі, завдання та правила проведення класних зборів. Структура класних зборів. Програма класних зборів на тему "Що таке співробітництво?"

    реферат, доданий 10.03.2007

    Класна година як одна з основних форм виховання в школі, його функції, типи та форми в залежності від цілей. Проведення класної години з метою надання школярам інформації про шкоду алкоголізму, формування у них потреби здоровому образіжиття.

    реферат, доданий 31.03.2009

    Планування навчальних занять з інформатики на тему "Підготовка до друку. Друк". Проведення самоаналізу уроку. Формування в учнів потреби знань і вдосконалення особистісних якостей. Розробка класної години на тему "Школа ввічливості".

    звіт з практики, доданий 03.03.2016

    Визначення поняття патріотизму у педагогічній літературі. Особливості патріотичного вихованнядітей молодшого шкільного віку. Цілі та завдання тематичної класної години. Організація свят патріотичної спрямованості у молодшій школі.

    курсова робота , доданий 30.05.2014

    Основне призначення класного керівника, у межах мети виховання, забезпечувати індивідуальне розвиток особистості школьников. Вивчення складових майстерності класного керівника. Практичне використання методик класного керівництва.

    курсова робота , доданий 24.06.2010

    Вивчення історії становлення класного керівництва. Характеристика виховних завдань, змісту та форм роботи класного керівника. Взаємозв'язок роботи класного керівника із учнями. Планування та підготовка виховного заходу.

    презентація , доданий 22.04.2010

    Ознайомлення кадетів з принципом, життєвою необхідністю, географічним фактором смакових уподобань та шкільним забезпеченням здорового харчування підростаючого покоління під час проведення класної години на тему "Здорове харчування – запорука здоров'я".

Ірина Євгенівна Свистушкіна
Конспект класної години в початковій школі«Жити без дружби неможливо…»

Конспект класної години

« Жити без дружби неможливо.»

вчитель початкових класів

Санкт-Петербург

Ціль: показати цінність та необхідність дружби, формування доброзичливих взаємин між однокласникамита розвиток моральної культури у учнів: вміння дружити, берегти дружбу.

Завдання:

уточнити уявлення дітей про те, що таке дружбаі яким має бути справжній друг;

виховувати ввічливе ставлення одне до одного;

сприяти формуванню дружнього колективу класу,

залучення всіх учнів класув ігрову взаємодію та формування згуртованого класного колективу,

розвиток комунікативних навичок та формування ігрової культури учнів: уміння працювати спільно в командах, погоджувати свої дії,

створення позитивної емоційної атмосфери в класі.

Обладнання:

Мультимедійний пристрій та ноутбук

Картки із завданнями кожній команді

Книги про дружбі

Моделі будинку дружби, хмар, квітки друзів, дерева дружби.

Хід класної години

Класнийгодина починається з фрагмента «Пісеньки друзів». Група дітей грає у дворі в різні ігри, Поступово до них приєднуються нові та нові друзі.

Дзвонить дзвінок, діти розсаджуються по групах за столи. Вчитель вітається з дітьми та з гостями свята.

Здрастуйте, дорогі хлопці. Сьогодні на наш класну годину прийшли гості. Діти вітають гостей, сідають на місця.

Давайте визначимо тему нашого заняття. На столі у вас конверт із завданням «Складіть слово». Ви повинні скласти слово і прикріпити його на «хмара».

Що за слово вийшло? (дружба)

Давайте всі разом скажемо його. Молодці! Ви добре впоралися з 1-м завданням.

(Діти прикріплюють слова на «хмара»і на дошку)

Вчитель:

Тема нашого заняття « Жити без дружби неможливо.» (Презентація, слайд №1)

Діти читають вірші C.Михалкова

1. У кожній школі, в кожному класі є учні.

В кожному класі, в кожному класі вірні дружки,

Всюди разом, усюди разом бачать їх завжди,

У годину веселощів, у годину неробства та праці.

2. Дружба! Яке чудове слово.

Хто не товаришував, Той його не зрозуміє!

Чиста дружба на подвиг готова,

Дружбі кінецьякщо друг підведе.

3. Ділять радість, поділяють горе вірні друзі.

Тільки шкода, що п'ятірку поділити не можна.

І дівчата, і хлопчики дружать між собою,

Жити без дружби неможливо”, - Скаже вам будь-який!

-Вчитель:

Яке чудове слово “ дружба”. Вимовте це слово. Що ви уявляєте?

Діти: (Відповідають)

Поки ми з вами висловлюватимемо свої припущення, один учень шукатиме значення цього слова в тлумачному словнику російської мови С. І. Ожегова

(Один учень шукає значення слова у словнику Ожегова.)

Ведучий: Як ви думаєте, що таке дружба?

Діти: (Відповідають).

-Вчитель:

Коли люди дружать, вони хочуть бути разом, вони цікавляться один одного. Справжні друзі розуміють тебе та поважають твої інтереси.

Послухаймо, що ж прочитав…. (учень читає)

Отже, що таке дружба? <Слайд 2>

-Дружба – близькі стосунки, засновані на взаємній довірі, прихильності, спільності інтересів Таке пояснення дано слову “ дружба” у словнику Ожегова.

Чи всі слова вам зрозумілі? (Відповіді учнів)

Тепер вам належить виконати наступне завдання.

(Завдання командам у конвертах № 1-назва та мова)

Вам треба скластислова в пропозицію та дружно прочитати його. Потренуйтеся пошепки.

Команда 1. «Кульбаби»

"Триматися разом, щоб не здуло!"

Команда 2. «Світлячки»

«Хоч світло наше мале і ми малі,

Але ми дружні і тим сильні

Команда 3 «Чебурашка»

«Чебурашка – вірний друг,

Допомагає всім довкола!»

Команда 4. «Посмішка»

«Життя без посмішки помилка,

Хай живе сміх та посмішка!»

Кожна команда показує виконане завдання, аплодисменти звучать усім командам.

Дружба- Головне диво завжди,

Сто відкриттів для всіх справжнє,

І будь-яка біда – не біда,

Якщо поряд друзі справжні!

-Вчитель:

-Дружба гріє серця. Вона потрібна дорослим та дітям у будь-якій життєвої ситуації. А де ж навчають дружити та дорожити дружбою?

Діти:

Міцно-міцно дружити,

З дитинства дружбою дорожити

Навчають у школі, навчають у школі, навчають у школі.

-Вчитель:

А з чого починається дружба?

Діти: З посмішки<Слайд 3>

-Вчитель:

Вірно, хлопці, з посмішкою. Про це навіть у пісні співається.

Звучить пісня "Посмішка".

-Ведучий:

Сядьте зручніше, підтягніть підборіддя, тримайте голову високо. Наповніть легені повністю і посміхніться на видиху. Молодці! А тепер подивіться один на одного, візьміться за руки, подивіться сусідові в очі і подаруйте йому мовчки найдобрішу посмішку по черзі.

Що ви відчули, посміхаючись іншій людині? А що відчули, коли вам усміхалися? (Хлопці діляться своїми враженнями.)Запам'ятайте ці відчуття. Вам було, безперечно, приємно, адже усмішка – це найкраща протиотрута, створена природою від неприємностей.

А тепер послухайте та здогадайтеся, про що йдеться.

Вона безкоштовна, але коштує багато чого.

Вона збагачує тих, кому призначена, але збіднює тих, хто її дарує.

Вона з'являється на мить, але іноді залишається назавжди.

Ніхто не багатий так, щоб прожити без неїале навіть найбідніша людина стане з нею багатшою.

Вона – відпочинок втомленим, промінь світла для тих, хто втратив надію, радість для засмучених і найкращий засібвід неприємностей, дароване нам природою.

Але її не можна купити, вимолити, позичити, Вкрасти, тому що вона сама по собі нічого не варта, поки її не подарують іншому! То що це?

Діти: Посмішка

Вчитель:

Завдання № 2. Дістаньте із конвертів жовті кола, завершіть малюнок.

(Діти домальовують посмішки на аркуші).

Слайд №3.

Вчитель:

А яке почуття ви відчуваєте, коли зустрічаєте свого друга?

Діти: (Відповідають). Радість.

-Вчитель:

Ви маєте виконати ще одне завдання. (У конверті-картки-пелюстки квітки.)

- Вчитель:

Виберіть ті якості, які ви хочете бачити у своєму іншому (вірність, ввічливість, чуйність, чесність, сердечність, відвертість, доброта)

Діти: вибирають картки

Вчитель:

Залишилися ті якості, які ви не хотіли б бачити у своєму друге (байдужість, марнослів'я, егоїзм, хвастощі, жадібність, лінь, заздрість).

(Діти збирають квітку та прикріплюють на дошку.)

Вчитель:

Якщо у вас є друг, бережіть дружбу з нимцінуйте її. Друга легко втратити, набагато важче його знайти. А як знайшов, то бережи.

-Вчитель:

Яке надійне та ємне слово… Дружба! Дружитиможна з усіма та з кимось одним, але все-таки найголовніша дружба починається у сім'ї. Адже сім'я – це початок нашого життя, ми тут народилися, ростемо, дорослішаємо. Недарма одне прислів'я каже: ні краще дружканіж рідна матінка. Як ви її знаєте?

Діти: (Відповідають).

-Вчитель:

А які ще прислів'я про дружбі ви знаєте?

(Діти називають прислів'я)

-Вчитель:

Гра “Закінчи прислів'я”<Слайд 5>

Прислів'я та приказки про дружбі.

Не май сто рублів, а май (сто друзів).

Людина без друзів, що дерево (без коріння).

Друга шукай, а знайдеш (береги).

Дерево живе корінням, а людина (друзями).

Дружба, як Скло: розіб'єш – (Не складеш).

Друг пізнається… (у нещасті).

Без друга у житті… (Туго).

Вчитель:

Діти, недарма я сказала, що головна дружба починається у сім'ї. Саме в сім'ї мами читають вам перші казки, розповіді про дружбі. Які казки та розповіді про дружбі ви вже прочитали?

Діти: (Відповідають). Показують книжки.

Вчитель:

Зараз ми проведемо вікторину.

Вікторина “Хто з ким дружить?” Завдання кожній команді.

Зелений крокодил Гена та … (Чебурашка.)

Довірливий Буратіно та … (Мальвіна.)

Смішний ведмедик Вінні - Пух і … (П'ятачок.)

Зібралися якось чотири музиканти, потоваришували. Разом концерти давали, разом розбійників прогнали, разом жили не тужили. Назвіть цих друзів-музикантів. (Бременські музиканти: півень, кіт, пес, осел.)

Яка дівчинка врятувала свого друга Кая з льодового полону? (Герда.)

Карлсон бухнувся на ліжко і, схопившись за голову, вимовив: “я найхворіша у світі людина” Вимагав ліки. Малюк дав ліки, на що Карлсон сказав: "Друг врятував життя друга" Які ліки дав Малюк Карлсону? (Малинове варення.)

Герої Едуарда Успенського: Крокодил Гена, Чебурашка та Галя – вирішили подружитися. Як вони це зробили? (Вирішили збудувати Дім Дружби, А поки його будували - все потоваришували.)

Вчитель:

Давайте разом поміркуємо, якими ми маємо бути і за якими законами жити у Будинку Дружби.

(Діти відповідають.)

Вам треба звести будинок. Ви можете у кожній групі збудувати будинок? (ні)

Що для цього потрібно?

Діти:

Бути разом!

(у кожної команди 1 фрагмент майбутнього будинку та заготовки для прикраси)

На дошці збираємо із заготовок Будинок Дружби.

Звучить пісня “Коли мої друзі зі мною”.

Вчитель:

Пропоную вам послухати правила спілкування, сформульовані відомим психологом Карнегі.<Слайд 6>

Правила спілкування:

Щиро цікавтеся іншими людьми;

Усміхайтеся;

Пам'ятайте, що ім'я людини є найдивовижнішим і найважливішим словом;

Будьте добрим слухачем;

Говоріть про те, що цікавить вашого співрозмовника;

Допомагайте вашому співрозмовнику відчути власну значущість і робіть це щиро.

Ведучий: Виконуючи всі ці правила, ви придбаєте безліч друзів

Звучить пісня "Всі ми ділимо навпіл".

-Вчитель:

Справжні друзі все ділять навпіл. (Діти виконують парний танець) .

Ніщо не зближує друзів, як музика.

Заключна частина:

На дошці-4 фрагменти будинку, вікно та дах, 4 веселі квіточки, на небі – хмари.

Вчитель:

Що треба зробити навколо будинку, щоби з'явився сад?

Діти:

Потрібно посадити дерево. Ми це зробимо разом.

Кому сподобалося наше заняття – прикріплює зелені листочки

У кого не все вийшло-жовті

Не сподобалося, як він працював-червоні.

(Діти прикріплюють листочки на дерево.)

-Вчитель:

Хлопці, нам часто у житті доводиться робити вибір: з ким дружити, з ким не дружити; хто справжній друг, а хто ні. Щоб зустріти у житті вірного чуйного друга, треба йти дорогою добра.

Звучить пісня “Дорога добра”.<Слайд 13>

По закінченні свята – святковий салют.

Оплески дівчаток.

Хлопчики.

Всі разом.

Дякую вам, дорогі хлопці, за хорошу роботу. Тепер ви знаєте, що таке дружбаі як вона важлива у житті кожної людини.

Список літератури

1. Міхалков С. В. Вірші про дружбі

2. Реалізація Федерального державного освітнього стандарту. Посібник для вчителя 1 класу. М. Балас, 2011

3. Попова Г. П. Класний годинникв початковій школі. Волгоград: Вчитель,2008

4. Тлумачний словник російської С. І. Ожегов