Меню

Конспект новорічної іграшки. Конспект ООД у формі казки «Ялинкова іграшка. Пізнавальні навчальні дії

Захворювання

Виготовлення новорічної іграшки.

Цілі: навчити виготовляти ялинкову іграшку;

Розвивати навички з обробки паперу: згинання, склеювання;

Корекція дрібної моторики пальців рук шляхом згинання паперу, склеювання;

Виховання акуратності, дбайливого ставлення до матеріалу.

Обладнання: сигнальні картки, папір, зразки поетапні, пам'ятки інструктажів.

1.Організаційний момент.

1.Скажімо «Здрастуйте» руками.

Скажімо «Здрастуйте» очима.

Скажімо «Здрастуйте» ми ротом.

Вітаю!

Стане радісно кругом!

2.Хлопці, сьогодні на занятті я бажаю вам удачі і хочу, щоб у вас все вийшло. Коли я сьогодні йшла до вас, світило сонце. Хотілося якнайшвидше з вами зустрітися. Настрій у мене бадьорий і веселий.

А з яким настроєм ви прийшли на роботу? Підніміть руки, хто має гарний настрій?

А у кого погане?

3.Доповідь чергового.

4.Гра.

Хлопці, а хочете погратись?

Подивіться, що лежить у вас на партах? (кружечки)

Якого кольору ці кружечки? (сині, жовті)

Почувши слово, яке підходить для слова осінь, підніміть жовтий кружечок, для слова зима, підніміть синій кружечок.

Коли підніматимете жовтий кружечок?

Коли синій?

(Сніг, листопад, мороз, лижі, вересень, ковзани, гриби, сонце, грудень, сніжинка, ручка, дощ, кучугура, калюжа).

2. Повідомлення теми, цілей.

1.- Сьогодні до нас доставили листа. Діана, прочитай, від кого. (Від Діда Мороза)

Давайте подивимося, що він нам написав.

Налетіли раптом хуртовини

Закружляли і заспівали:

«До нас зима прийшла-

І ось настає

Новий рік

І час уже готувати

Ялинці святкове вбрання:

«Тільки, цур, іграшки самі

Змайструйте, хлопці!»

Ну, а я писати закінчую

До вас, діти, поспішаю.

А зі мною подарунків віз

Незабаром буду, Діду Морозу.

Отже, хлопці, яке завдання ми отримали від Діда Мороза? (Нарядити, прикрасити ялинку.)

А навіщо вбирають ялинку?

2.- Сьогодні ми з вами виготовлятимемо ялинкові іграшки і прикрасимо ними свою маленьку ялинку. Спілкуватиметеся один з одним за допомогою тихого голосу. Потрібно виконати роботу так, щоб вона сподобалася Дідові Морозу.

3.Основна частина

1.- Хлопці, коли починається Новий рік?

Як ви готуєтеся до Нового року?

2.Показ та аналіз зразків.

Подивіться, ось таку іграшку сьогодні робитимемо. Іграшка складатиметься з чотирьох частин. Усі частини з'єднуються між собою за допомогою клею.

3.Пояснення.

Я пояснюватиму і показуватиму, як робиться іграшка. А ви уважно слухайте та запам'ятовуйте послідовність роботи. Нам знадобиться чотири кружечки.

Беремо готовий кружечок. Згинаємо його навпіл. Добре розгладжуємо згин. Це ж саме зробимо з трьома кружечками.

Кожну половинку підклеюємо один до одного. Також треба підклеїти ниточку, щоб іграшку можна було повісити на ялинку.

4. Повторення.

Хлопці, що ми маємо зробити спочатку?

А потім?

Навіщо потрібна ниточка?

5.Пальчикова гімнастика.

Діти, давайте підготуємо наші пальчики для роботи.

Повстречались два кошеня: мяу-мяу!

Два цуценята: гав-гав-гав!

Два порося: хрю-хрю-хрю!

Два лоша: і - го-го!

Два бички: му - у-у!

Дивись, які вийшли роги!

6.Інструктаж з техніки безпеки під час роботи з клеєм.

На нас чекає робота з клеєм. Згадаймо правила роботи з ним.

Працюємо на підкладних листочках.

Клей на пензлик беремо небагато.

Наносимо клей на деталі тонким шаром.

Зайвий клей забираємо серветкою.

Пензлик з клеєм не можна брати в рот.

Після закінчення роботи пензлик кладемо на підставку.

7.Виконання роботи (включається тиха музика, допомога вихователя).

4.Підсумки.

1.Аналіз роботи дітей.

Хлопці, ми з вами прикрасили нашу ялинку. Подивіться, яка вона ошатна, гарна. Давайте подаруємо нашій ялинці пісню.

Що за дерево таке-

Вся маківка в сріблі-

Розквітло у нас сьогодні

МЬБОУ ДО «Палац творчості дітей та молоді»
Ленінського району м. Кемерово
План – конспект

"Ялинкові іграшки"
Розробив:
педагог додаткової освіти
Карпицька Ольга Степанівна

2017
План конспект
відкритого заняття з образотворчого мистецтва
педагога додаткової освіти
Карпицької Ольги Степанівни
Тема: «Ялинкові іграшки»
Форма заняття: бесіда, пояснення, практична робота.
Діяльна мета: Формування у навчально – комунікативних учнів
умінь.
Змістовна мета: Розширити знання дітей про різноманітність ялинкових
іграшок та їх походження.
Удосконалювати технічні та
образотворчі навички, вміння. Долучати дітей до дивовижного світу
мистецтва, розвивати вони фантазію, творчість, уяву.
Завдання:
1. Виховувати емоційну чуйність, естетичні почуття, інтерес
до творчості, до образотворчого мистецтва.
2. Розвивати творчі здібності та уяву, почуття форми, кольору та
композиції.
3. Формувати вміння самостійно компонувати рисунок. Закріплювати
знання та вміння раніше вивченого.
Методи: фронтальний та індивідуальний.
Матеріали та обладнання:
Для педагога: наочний матеріал, роздатковий матеріал.
Для учнів:
Робочий лист у вигляді ялинкової кулі.
Кольорові воскова крейда.

\
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Організаційний момент – 2 хвилини:
вітання;
перевірка готовності учнів до заняття, їх емоційного настрою
на роботу;
знайомство з планом заняття.
2. Викладення нового матеріалу – 8 хвилин:
розповідь бесіда про свято «новий рік», про ялинкові іграшки;
­ цікаві факти.
3. Повторення пройденого матеріалу – 3 хвилини:
орнамент, види орнаменту;
робота з матеріалом зображення.
6. Практична робота- 15 хвилин:
Педагог пропонує дітям зобразити візерунки на робочому листі у вигляді
ялинкової кулі. Звертає увагу до основні етапи малюнку.
Через 15 хвилин заняття проводиться фізхвилинка.
Педагогом промовляється техніка безпеки.
У процесі самостійної роботи педагог надає
учням повну творчу свободу, надаючи індивідуальну
допомога. Звучить тиха музика.
5. Підбиття підсумків заняття – 2 хвилини:
Діти із педагогом обговорюють роботи. Наприкінці заняття влаштовується
виставка. Педагог не забуває похвалити кожну дитину.
що найкраще вдалося. Рефлексія настрою.

6. Прибирання робочих місць.
Конспект відкритого заняття
"Ялинкові іграшки"
1. Педагог (П): Здрастуйте хлопці, сьогодні у нас незвичайне заняття, до
нам прийшли гості, ваші батьки та адміністрація палацу творчості.
Хлопці, як ваш настрій?
Передбачувана відповідь: хороше.
(П): Давайте подивимося один на одного, і подаруємо посмішки, і ваше
настрій стане ще кращим!
(П): Хлопці всі ви знаєте, яка зараз пора року!?
(ПЗ): Зима.
(П): Правильно, настала зима. Відгадайте загадку:
Якщо ліс укритий снігами,
Якщо пахне пирогами,
Якщо ялинка додому йде,
Що за свято?...
(ПЗ): Новий рік.
(П): Абсолютно вірно, молодці! Новий рік найяскравіший і
радісне свято, його люблять і дорослі, і діти. Він вважається особливим і
найчарівнішим, тому що в новорічну нічзагадують бажання та
дарують один одному подарунки. І незабаром настане цей довгоочікуваний
свято. Хлопці, а ви чекаєте на це свято?
(ПЗ): Так.
(П): Готуються до цього свята наперед. І один із моментів
підготовки – це прикраса нашого будинку. А головною окрасою будинку до
цього свята є?
(ПЗ): Ялинка.

2. (П): Хлопці, послухайте уважно загадку:
Хоч не шишки, не голки,
А висять на гілках ялинки?
(ПЗ): Ялинкові іграшки.
(П): Молодці. Відгадавши загадку, ви назвали тему нашого заняття,
"Ялинкові іграшки".
(П): Хлопці скажіть, чим ви прикрашаєте новорічну ялинку?
(ПЗ): Іграшками, гірляндами, мішурою і т.д.
(П): Чудово, здорово. А ви знаєте, що раніше ялинку прикрашали не
іграшками?
(ПЗ): А чим?
(П): Раніше на Русі, ялинку прикрашали яблуками, горіхами, пряниками та
цукерками. І скільки радості викликала у дітей можливість зірвати з
ялинки, щось смачненьке! Згодом ялинку стали прикрашати
іграшками із соломи, тканини у формі різних тварин, людей та ін.
І лише в 19 столітті, у Німеччині, з'явилися перші скляні ялинкові
іграшки. Якщо вірити одній легенді, це сталося абсолютно
випадково. Жив та був там майстер склодув. І ось коли настав час
наряджати ялинку, виявилося, що він не має грошей ні на цукерки, ні на
горіхи. Але хіба він міг залишити своїх дітей без свята? Думав
майстер, думав і нарешті придумав. Дочекавшись, коли діти заснули,
взявся він за звичну роботу і видув зі скла всілякі
іграшки: яблука, цукерки, пряники, і все це іскрилося,
переливалося і сяяло. Кажуть, дітям ці прикраси так
сподобалося, що ніхто з них не засмутився, що їх не можна з'їсти! Затія
майстра виявилася настільки вдалою, що скоро увійшла в моду, а потім
стала традицією.
І сьогодні ви будете справжніми майстрами ялинкових іграшок, а саме
куль. Кожному з вас я приготувала такі кулі з паперу. Ваша
завдання їх прикрасити. Чим ви їх прикрашатимете?
(ПЗ): Візерунками.
(П): Правильно, давайте згадаємо, яким іншим словом можна назвати
візерунки, якими прикрашають різноманітні предмети?
(ПЗ): Орнамент.

(П): Молодці, пам'ятайте. А які види орнаменту бувають?
(ПЗ): Геометричний та рослинний.
(П): Чудово. А які лінії використовуються у орнаментах?
(ПЗ): Пряма, хвиляста і зигзаг.
(П): Чудово, все пам'ятайте. Сьогодні на занятті, ви самостійно
вибираєте, яким буде ваш орнамент, з яких візерунків, фігур, ліній
він складатиметься. У кожного буде свій неповторний орнамент.
Для того, щоб приступити до роботи, давайте підготуємо ваші ручки.
Обережно та тихо встаємо зі своїх місць.
Фізмінутка
(П): Настає новий рік,
Діти водять хоровод,
Висять на ялинці кульки,
Світяться ліхтарики,
Засяяли крижинки,
Кружляють сніжинки.
(П): Отже ваші ручки готові до роботи. Стільчики посуньте
ближче, спинки у всіх прямі, стежимо за поставою. Перед вами лежать
гострозаточені олівці, чого не можна ними робити?
(ПЗ): Махати, тикати, стукати і т.д.
(П): А чого ще не можна робити з будь-якими матеріалами?
(ПЗ): Гризти.
(П): Правильно, бо заболить животик.
Хлопці, ще ви сьогодні малюватимете восковою крейдою, всі ви
знаєте, що вони дуже ламкі, тому тримати їх треба за кінчик
дрібна.
Отже, розпочинаємо роботу, спочатку малюємо простим олівцем. Для
тих, кому буде складно вигадати свої візерунки, є помічники. У всіх
лежать такі підказки, можна взяти за основу якусь ідею і
доповнити своїми візерунками.
(П): У кого орнамент готовий, розфарбовуйте восковою крейдою.
Діти, покажіть мені, будь ласка, ваші ялинкові іграшки, які вони
красиві вийшли. Ви все добре попрацювали, всі впоралися з

завданням, і за ваше старання хочу вручити кожному такі
блискучі зірочки, які чудово доповнять орнамент вашого
кулі.
Діти, тепер у кожного з вас, з'явилася, нова ялинкова іграшка,
якою ви зможете прикрасити вашу ялинку. Тепер своїми посмішками та
настроєм покажіть, чи вам сподобалося наше заняття?
Чудово! Усі залишилися задоволені своєю роботою!
Наше заняття добігло кінця, наводимо порядок на робочих місцях.
До нових зустрічей!

Світлана Новікова

Старша група

Ціль. Викликати інтерес до художній творчості.

Завдання. Розвиток продуктивної діяльності та творчого потенціалу дітей, розвиток естетичного сприйняття, уяви та фантазії. Розвивати дрібну моторикурук. Розвивати позитивні емоції та почуття.

практичний результат.Різнокольорові, красиві новорічні кулі.

Матеріали, інструменти.Нитки, маленький повітряну кульку, клей ПВА, пензлики, серветки, клейонка, прикраса сніжинки та різнокольорові блискітки.

Хід роботи.

Хлопці, скажіть, будь ласка, яке скоро настане свято?

Діти:Новий рік.

Хлопці, а що потрібно для того, щоб свято вам запам'яталося?

Діти:(Подарунки, ялинка, частування, новорічні іграшки тощо)

Скажіть мені хлопці, а ви знаєте, які були перші новорічні іграшки? (Відповіді дітей).

Це були цукерки, яблука, горіхи, фігурки із тіста.

А ось потім з'явилися іграшки з картону, паперу, вати. Але незабаром після цього люди навчилися робити іграшки зі скла. Це були і кулі та зірочки та шишки, годинники, бурульки та багато іншого. Але скляні іграшки виявилися дуже крихкими, і тому зараз найчастіше роблять іграшки із пластмаси.

Зага дки.

На ялинці все, що хочеш, є:

Іграшок там – не перерахувати.

Цукерки, дощ і хлопавки,

Гірлянди, зірки та верхівка.

Серед блискучої мішури,

Виблискують круглі … (кулі).

Гірлянда має сусіда.

Він у хвойній зелені виблискує

І новорічної зустрічі світло

Скляним боком відбиває. (Ялинковий шар)

Хлопці, сьогодні я хочу вам запропонувати виготовити Новорічна куля, щоб прикрасити їм ялинку у вас вдома А робитимемо його з ниток.

1. Надуємо повітряну кульку.

2. Обмотуємо його нитками у різних напрямках.

3. Добре промазуємо клеєм з усіх боків.

4. Даємо йому висохнути.

5. Проколюємо кулю голочкою.

6. Акуратно виймаємо кульку з ниток.

Фізкультхвилин ка.

Новорічні іграшки

Свято наближається (піднімають руки вгору і, опускаючи вниз,

Ялинка вбирається. (розводять убік.)

Ми розвішали іграшки: (бавовни долоньками.)

Намисто, кульки, хлопавки. (стискають та розтискають пальчики.)

А тут ліхтарики висять, (ручки вгорі – «ліхтарики».)

Блиском радують хлопців.

7. Прикрашаємо блискітками, сніжинками,

8. Прив'язуємо ниточку

Новорічна куля готова.

Публікації на тему:

Завдання: Формувати уявлення про зміни у природі, що відбуваються навесні. Уточнити та розширювати уявлення про весняні кольори.

Конспект НОД з художньої творчості (аплікація з елементами конструювання) «Свято Нового року». «Ошатна ялинка» (малювання.

Конспект НОД з Художньої творчості. Аплікація на тему "Новорічна листівка". Тема: «Новорічна листівка» Цілі: Вчити дітей робити.

Конспект відкритого заняття з художньої творчості. Ліплення «Колобок»Мета: дати уявлення про властивості пластиліну – м'який матеріал, що легко розкочується, змінюється; викликати інтерес до процесу ліплення.

Конспект відкритого заняття у підготовчій групі. НОД з художньої творчості з інтеграцією.Автор: Соболєва Олена Валеріївна, вихователь МАДОУ Дитячий садок№30 «Іскорка», м. Північноуральськ, п. Калья Конспект безпосередньою освітньою.

Конспект заняття для дітей підготовчої групи з художньої творчості «Посуд»Ціль: узагальнення знань про посуд, малювання посуду. Завдання: закріплювати уявлення про призначення посуду; збагачувати словник на тему "посуд"; розвивати.

Конспект заняття з художньої творчості для середньої групи. Ліплення «Ведмідь»(4-5 років). Мета: Формувати естетичні уподобання, розвивати творчі здібності та мислення. Завдання: Вчити ліпити предмет, що складається з.

Муніципальна бюджетна установа

додаткової освіти

«Центр додаткової освіти дітей «ЮНІТЕР»

Рузаєвського муніципального району

Відкрите заняття

"НОВОРІЧНІ ІГРАШКИ"

Розробила та провела: педагог

додаткової освіти

Плігін Н.В.

Рузаївка 2015

«Виготовлення новорічної іграшки»

Тема заняття : "Новорічна іграшка".

Тип заняття : вивчення нового матеріалу та закріплення отриманих знань та навичок

Ціль:

    створення умов учням для розвитку творчих здібностей, фантазії, креативного мислення у практичній діяльності;

    знайомство з історією та традиціями новорічного свята;

    навчити дітей поетапно виготовляти новорічні прикраси із паперу;

Завдання:

    закріпити отримані знання та вміння;

    навчити працювати за зразком, шаблонами;

    виховати художній та естетичний смак;

    виховати культуру праці;

    виховати акуратність і точність у роботі, усидливість та працьовитість;

    розвивати увагу, вміння порівнювати, аналізувати;

    розвивати моторику кистей рук та пальців

    використання на занятті здоров'я заощаджуючих елементів (фізкультхвилинки, зміна діяльності);

    стежити над виконанням санітарно-гігієнічних вимог на занятті.

Форма заняття: традиційна.

Методи: пояснювально-ілюстрований, репродуктивний

Для вчителя: комп'ютер, проектор, демонстраційний екран, правила техніки безпеки, зразок готової іграшки, роздатковий матеріал.

Для учнів: кольоровий папір, ножиці, клей олівець, шаблони, тасьма для петельки.

Хід заняття.

    Вступна частина.

1.1 Організаційний момент.

Перевірте, чи готове до проведення заняття

1.2 Інструктаж з техніки безпеки.

Техніка безпеки під час роботи з ножицями.

1. Зберігайте ножиці у визначеному місці.

2. Не працюйте з тупими ножицями та з ослабленим шарнірним кріпленням.

3. Не тримайте ножиці лезом догори.

4. Не залишайте ножиці з відкритими лезами.

5. Під час роботи утримуйте матеріал лівою рукою так, щоб пальці були осторонь леза.

6. Кладіть ножиці на стіл так, щоб вони не звисали за край столу.

7. Передавайте закриті ножиці кільцями вперед.

8. Не ріжте ножицями на ходу. Не підходьте до товариша під час роботи.

    Теоретична частина.

Повідомлення теми. Розмова.

Доброго дня хлопці! Сьогодні ми маємо незвичайне заняття. Воно пов'язане зі святом. У ніч з 31 грудня на 1 січня ми святкуватимемо найчарівніше та чудове свято Новий рік! А ви чекаєте на це свято? Звичайно, у всіх країнах світу це свято вважається особливим, бо в новорічну ніч загадують бажання та дарують один одному подарунки. Новий Рік – найвеселіше, яскраве та радісне свято, його люблять і дорослі, і діти.

Чуючи бій годинника, ми прислухаємося, як йде старий рік, із завмиранням серця чекаємо на новий рік. Ми всі віримо, що у новому році все складеться, рік буде вдалим та щасливим. З великим бажанням вибираємо подарунки близьким, готуємо смачні страви, прикрашаємо наш будинок та влаштовуємо свято для себе та своїх близьких.

І один із моментів підготовки – це оформлення та прикраса нашого будинку. Як ви, хлопці, прикрашаєте свої будинки?

Нехай удачу Вам подарує новий рік,
Складні вирішить завдання,
І успіх із собою принесе,
Щастя та любов на додачу!

Сьогодні ми з вами робитимемо ялинкові іграшки своїми руками. Хтось знає, як з'явилася традиція прикрашати новорічну ялинкуіграшками?

Про історію появи традиції прикрашати ялинки нам розповість Надя Третяк. Вона підготувала повідомлення на цю тему.

Раніше на Русі, лише 200-300 років тому, ялинку прикрашали овочом із городу, який, звичайно ж, сріблили та золотили. Звичайно ж, це була картопля. Потім люди навчилися робити скляні кулі. Мистецтво їх виготовлення зберігалося в таємниці і передавалося майстрами у спадок, з покоління в покоління. Ці кулі, обсипані срібним та золотим пилом, коштували дуже дорого і були по кишені лише небагатьом. На ялинку вішали всякі смаколики-солодкості: цукерки, яблука, горіхи – у кожній країні своє Новорічна прикраса. І скільки радості викликала у дітей можливість зірвати, зрізати з ялинки щось смачненьке! А ще був пряник! Раніше на Русі навіть у багатих сім'ях діти не їли солодощі безладно, щодня, а отримували солодке на свято в кульці або розвішували на ялинці та отримували як приз.

Скляні ж прикраси з'явилися лише у 19 столітті у Німеччині. Якщо вірити одній легенді, це сталося випадково. Жив та був там майстер-склодув. І ось коли настав час наряджати ялинку, виявилося, що він не має грошей ні на цукерки, ні на горіхи. Але хіба він міг залишити своїх дітей без свята? Думав майстер, думав і нарешті придумав. Дочекавшись, коли діти заснули, взявся він за звичну роботу і видмухував зі скла всілякі іграшки: яблука, цукерки, пряники, - і все це іскрилося, переливалося і виблискувало. Говорять, дітям ці прикраси так сподобалося, що ніхто з них не засмутився, що їх не можна з'їсти! Затія майстра виявилася настільки вдалою, що незабаром увійшла в моду, а потім стала традицією. А ялинкові прикраси почали робити з паперу, воску, вати, фольги. Прикраса інтер'єру до Нового року – дуже захоплюючий, але водночас відповідальний процес, і щоб зробити свято яскравим та незабутнім, готуватися до нього необхідно заздалегідь.

Отже, перші ялинкові прикраси були виключно їстівними. Ними стали яблука, мандарини, апельсини, морква, картопля, яйця, горіхи, вафлі, пряники, фігурний цукор та льодяники. Це не випадково. Кожен із них символізував щось важливе. Наприклад, яблуко втілювало багатий урожай, яйце – безперервне життя, горіхи – загадковість божественного провидіння, вафлі – святе благословення... Крім цього, до гілок ялинки прикріплювали часточки цитрусових, палички кориці та цукати. Всі ці смакоти з'їдали новорічної ночі, а обгортка залишалася висіти. За старих часів убраної таким чином ялинці приписували магічну здатність відганяти нечисту силу. А прикрашені яблуками хвойні гілки зміцнювали над порогом і біля вікон, щоб захистити сім'ю від чаклунства та залучити щастя.

Але є і суто російські особливості. Так, на Русі ялинкові іграшки робили ще з ганчірочок, соломи, льону, кольорових стрічок, колосків, кистей горобини. Часто виготовляли ляльок, про які у народі особливе уявлення. Тряпічна лялька, зазвичай безлика і на вигляд нічим не примітна, була захистом від хвороб, бід та нечисті. Її так і називали: берегиня. До саморобних ляльок ставилися з акуратністю та повагою. Вірили, що від них залежить добробут, статки і навіть урожай.

На початку XX століття ялинки прикрашалися ватяними іграшками, паперовими гірляндами, фігурками з пап'є-маше. Виробництво ялинкових іграшок у Росії було дуже незначним - у Петербурзі та Клину. Перше в Росії спеціалізоване скляне ялинкове виробництво відкрили під, у маєтку князя Меньшикова, на початку.

Ватні іграшки виконували зі скрученої пресованої бавовни, яку накручували на каркаси-скелетики у формі тварин і людей. Розфарбовані заготовки покривали крохмальним клейстером зі слюдою, через що вони ставали жорсткими і трохи блищали. Ці іграшки – фрукти та овочі, казкові персонажі та звірятка – містилися зазвичай на нижніх гілках ялинки – діти могли їх чіпати і навіть грати з ними. З пап'є-маше робили маски та іграшки за простою технологією: намочений папір приклеювали шарами на каркас, висохлі вироби розмальовували.

Скляні кулів нашій країні теж були дорогим задоволенням: у минулому одна кулька коштувала, чи не як сучасний автомобіль. Тому в Росії навіть продавали спеціальні альбоми для створення саморобних іграшок, де за інструкціями вирізали та клеїли. До того ж тільки у нас виготовляли скляні бурульки.

У 1925 році святкування Нового року в Росії було заборонено та відновлено лише у 1935-му. Але Новий рік зробили радянським святом – відповідно змінилися і новорічні іграшки. Фігурки дітей, клоунів, балерин, птахів, тварин, фруктів та овочів, звісно, ​​залишилися. А замість ангелів з'явилися піонери, будьонівці, червоноармійці, жінки у червоних косинках. З'явилися іграшки-підвіски у формі зірки із серпом та молотом, кулі із зірками. Ера повітроплавання позначилася на ялинках іграшками-дирижаблями з написом «СРСР», літачками, парашутами з крихітними парашутистами.

До середини XX століття асортимент ялинкових іграшок став дуже багатим, хоча робили їх із менш ефективних матеріалів, ніж сьогодні. Проте в них було вкладено багато фантазії. Із посрібленого картону штампували різноманітних пташок та звірів.

3. Практична частина.

Нині ж ми з вами зробимо власні унікальні новорічні іграшки. Я вам розповім послідовність виконання завдання, а потім ви приступите до його виконання. Для цього ми знадобимося наша презентація, яку я вам підготувала.

Фізкультхвилинка (розминка для рук)

А тепер підготуємо руки до роботи, щоб наші пальчики були гнучкими та спритними їх треба розігріти. -стискаємо і розтискаємо кулачки; -стискаємо та розтискаємо пальці; -Растираємо долоні один про одного; -Руки стискаємо в кулачки і робимо ними кругові рухи; -Поплескаємо в долоні.

Новорічна кулька.

Найпоширеніші та універсальні іграшки на новий рік – це ялинкові кульки. Зробити їх своїми руками можна з будь-якого щільного паперу: кольорового картону, строкатих листівок або старих обкладинок журналів. Однотонні кульки додадуть єдиний стиль приміщенню, а різнокольорові – атмосферу веселощів та казкового чарівництва.

Для виготовленнякульки з паперу Вам знадобиться:


Потрібно намалювати 20 гуртків на папері, однакового розміру. У гуртки треба вписати рівносторонній трикутник! Для цього ми будемо використовувати вже готові шаблони. Тепер вирізаємо цей кружок з вписаним в нього рівностороннім трикутником, продавлюємо лінії трикутника, що вийшов, ножицями (щоб вони красиво і рівно згиналися).

Більше олівець та лінійка Вам не знадобляться. Тепер прийшла черга клею! Склеюємо заготовки, що вийшли, з'єднуючи попарно "вушка":


Більше олівець та лінійка Вам не знадобляться. Тепер настала чергаклею! Склеюємо заготовки, що вийшли, з'єднуючи попарно "вушка":


Спочатку склеюємо разом5 трикутників:


Окремо склеюємо аналогічно 4 трикутники, але перед тим, як приклеїти останній, п'ятий, вставляємопетельку для підвішування. Усередині повинен бути великий вузлик, прив'язаний намист, гудзик або шматочок паперу (це потім заважатиме петельці вилізти назовні):



Приклеюємо п'ятий
трикутник, отримуємо готову верхню частинупаперової кулькиз петелькою для підвішування:

З тих, що залишилися10 елементів ми зробимо середину нашої незвичайної кульки. Склеюємо окремі фрагменти в смужку та замикаємо її в кільце. Нам залишилося лише зібрати кульку, склеївши воєдино верх, дно та серединку.

Верхню та нижню «кришечку» послідовно приклейте до основи.

Клеїмо, клеїмо, клеїмосвоїми руками, Доки не отримаємо кульку. Залежно від вихідного радіусу кола залежать кінцеві розміри того, що вийшлоноворічної кульки:

Якщо зробити таку кульку з прозорого міцного пружногопластика, то всередину можна вкласти щось для краси. Наприклад, скручену мішуру або навітьноворічний подарунок!
Кулькиможна зробитисвоїми рукамизі старих новорічних листівокабо календарів, можна розфарбувати акварельними або будь-якими іншими фарбами. Можна наклеїти на заготовки фольгу, покрити кульки лаком для волосся з блискітками.

4.Прикінцева частина.

Хлопці, чи всі закінчили роботу? Погляньмо, що в нас вийшло. (Демонстрація виготовлених сувенірів). Подивіться, які красиві та цікаві прикрасиу вас вийшли. (Розглядаються та обговорюються всі роботи, виявляючи найакуратніші та зроблені зі смаком). Молодці хлопці! Усі впоралися з роботою. Вам сподобалися ваші вироби? Хлопці, ви добре попрацювали та змайстрували чудові прикраси для вашого будинку. Я думаю, що вашим близьким також сподобаються. А вам сподобалося наше заняття.Дякуємо всім хто брав участь у нашому занятті.Давайте приберемо інструменти і приведемо своє робоче місце до ладу. Наше заняття закінчено.

Дякуємо всім велике за участь.

Власова Ірина Миколаївна
Конспект ООД у формі казки « Ялинкова іграшка»

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

«Дитячий садок №98 компенсуючого виду».

Казка: «Ялинкова іграшка»

(Старша група).

Вихователь:

Власова І.М.

Сиктивкар 2018 р.

Конспект відкритої освітньої діяльності.

Казка: "Ялинкова іграшка" (старша група).

Середова модель - захоплююча діяльність.

Мета освітньої діяльності: Викликати у дітей емоційно-позитивне ставлення до свята: Новий рік, бажання брати активну участь у їх підготовці; прикрасити ялинку іграшками, виготовивши їх власноруч.

Створювати умови для розвитку зорового сприйняття, почуття форми, ритму композиції. Розвивати окомір, тактильні відчуття та дрібну моторику рук дітей.

Освітня: Розширювати світогляд дітей, познайомивши з історією іграшки. Удосконалювати вміння працювати з папером та клеєм; формувати вміння самостійно створювати (виготовляти) ялинкову об'ємну іграшку.

Виховна: Виховувати творчу самостійність, доброзичливість, бажання надавати допомогу друзям.

Забезпечити емоційне благополуччя.

Освітні галузі: пізнання, художня література, музика, соціалізація, комунікація, художньо-естетичний розвиток (аплікація, конструювання)

Попередня робота: Розгляд картин з ялинковими прикрасамита іграшками, кулями. Познайомили з історією новорічних іграшок та свята: «Новий рік», виготовлення куль із пап'є-маше.

Корекційна робота:

Щоденне виконання пальцевої гімнастики, гімнастики для очей, виконання дихальних вправ.

Матеріали:

Фонограма на телефоні: «Маленька ялинка», запис сніговика, льодяники.

Кулі з пап'є – маше-білі., з петелькою, клей ПВА, кисті для клею, клейонки, ганчірочки, різної якостіприкраси - блискітки, дощі, бісер, кольорові крупи і т. д. (Матеріал діти готують самі і прикраси беруть на свій смак та колір.)

Хід освітньої діяльності.

Здрастуйте гості!

Вихователь: Що це у нас лежить таке яскраве, гарне?

Діти: бандероль, посилка.

Вихователь: Від кого вона прийшла до нас?

Діти: Від Діда Мороза. (Визначили за картинкою на бандеролі).

Вихователь: Що там усередині? Чи не відкривається хлопці бандероль? (Діти розмірковують). Може за запахом визначимо?

Діти: (бонюють) Ялинкою так пахне!

(Прочиняю бандероль, але трохи.)

Вихователь: Може на дотик визначимо, щоб не помилитись?

Діти: Колюче! Ялинка! Гілка ялинки!

Вихователь: Та тут ще листа від Діда Мороза. (відкриваю та читаю)

«Дорогі хлопці! Надсилаю вам привіт і сподіваюся, що не залишите мене в біді!

Я та мої помічники не встигають прикрасити всі ялинки іграшками. Ялинки мого зимового царства не вбрані. Нам потрібні нові іграшки! Допоможіть!

З привітанням до вас Дід Мороз!

Даю вам на допомогу мого помічника Сніговика.»

Вихователь: О, хлопці, а тут є звуковий лист.

Вмикаю диктофон.

«Я веселий Сніговик!

Допомагати я всім звик!

Якщо ви мої друзі

Двері відчиніть, прийшов до вас я!

Вихователь: Давайте допоможемо Дідові Морозу! Зустрінемо гостя! (заношу іграшку Сніговика) від його імені говорю:

«Я хлопці Сніговик,

До снігу, холоду звик.

Ви сліпили мене вправно!

Замість носа є морква!

Вугілля замість очей!

Капелюх цей якраз!

Я прийшов до вас недарма.

Допомагайте мені друзі!

Буду я Майстеровим:

Підмайстри - це ви!

Про іграшки, що відомо?

Звідки вона прийшла до нас?

(Відповіді дітей)

Багато років відтоді

Як іграшка до нас прийшла!

Засяяла щоб вона!

Стали вішати на ялинку

І слонів, і коней,

Пряники, цукерки…

Ох, як люблять їх усі дітки!

А якщо зробив їх ти сам...

З паперу, вати та фольги.

Те, звісно – Майстерти!

Не німецька, але Російська

І, звичайно ж, відмінний…

Де тут майстерня?

Ідемо мої помічники!

(діти та Сніговик йдуть у майстерню)

Ось вам приготував я сніжок.

Розбирай собі грудок!

(Готують місця та матеріал для виготовлення іграшки).

Прикрашай як хочеш сам -

І на ялинку вішай нам!

Якщо раптом втомився мій друг – відпочинь

І на килимі (кріслі) – полежи!

Діти, Сніговик та вихователь взялися за роботу: (підготовлено-клей ПВА, кисті для клею, клейонки, ганчірочки, розбираємо грудки, наносимо клей для задуманої прикраси, вибираємо підходящий матеріал: (різної якості прикраси – блискітки, дощі, бісер, кольорові крупи та інший матеріал на вибір дітей) – прикрашаємо кулю з пап'є маше разом з вихователем та Сніговиком, прикріплюємо петельку та вішаємо на ялинку та даруємо свої прикрашені кулі на ялинку для допомоги Діду Морозу.

Потанцюємо ми друзі!

(Під фонограму)

Діти, гості – усі сюди!

Ось яка краса!

Ну, хлопці – дякую вам!

(Збираємо іграшки в мішок для Діда Мороза.)

А за допомогу вам – призи,

Ось цукерки – льодяники!

(роздаю цукерки)

До вас на ялинку ми прийдемо!

Там станцюємо і заспівай!

А зараз іти час

Дід Мороз кличе мене!

До побачення дітлахів!

Сніговик іде. Вихователь дякує дітям за те, що допомогли Дідові Морозу та Сніговику подарували свої іграшки! А ми ввечері зробимо собі ще кулі для наших ялинок!

Ви у мене чудові МАЙСТРА з виготовлення ялинкових іграшок!

Кулі, сніжинки та хлопавки -

Новорічні іграшки,

Вибирай тут колір будь-який:

Сріблястий, золотий

Будемо ялинку вбирати і

Гостей усіх запрошувати!