Меню

Конспект НОД з малювання у другій молодшій групі: «Жовтий кульбаба. Конспект нод з малювання у другій молодшій групі Нод малювання 2 молодша група

Обстеження

Конспект НОД з малювання «Кульбаба»

для дітей другої молодшої групи

Основна освітня сфера: « Художня творчість».

Інтеграція:

Комунікація

Пізнання

Читання художньої літератури

Цілі: розширювати уявлення дітей про весну та про появу первоцвітів, навчити дітей малювати кульбабу змішаним способом, використовуючи традиційну та нетрадиційну техніку.

Завдання:

Навчальні:вчити дітей малювати квітка кульбаби.

Закріплювати знання основних кольорів (зелений, жовтий).

Вправляти дітей у техніці малювання гуашевими фарбами.

Закріплювати вміння правильно тримати пензлик, набирати фарбу, малювати листя кульбаби способом примокування, а квітка ватними паличками (Нетрадиційним способом).

Закріпити знання дітей про кульбабу, його частини (стебло, листя, квітка).

Розвиваючі:розвивати слухове та колірне сприйняття.

Розвивати мовлення дітей, збагачувати словниковий запас: (Первоцвіт).

Виховні: виховувати інтерес та любов до природи, дбайливе ставлення до неї: не можна зривати квіти

Виховувати доброзичливі взаємини, бажання працювати разом.

Обладнання:ілюстрації кульбаб, дидактична гра «збери квітка», кошик з кульбабами, моделі метеликів, фарби гуашеві жовтого та зеленого квітів, пензля № 10, тонований папір, ватяні палички.

Попередня робота:

1. Спостереження за кульбабою на прогулянці.

2. Розгляд ілюстрації «Кульбаби».

3. Читання художньої літератури про первоцвіти.

4. Відгадування загадок про первоцвіти.

Хід НОД:

- Вихователь: Доброго ранку усміхненим особам, доброго ранкузвірам та птахам!

Давайте посміхнемося та подаруємо посмішку один одному!

Молодці! Ви подарували один одному посмішку, дивіться, і сонечко вам усміхається! Воно зігріває нас своїм теплом! У нас гарний весняний та радісний настрій!

Хлопці! Дивіться, що це за кошик стоїть, хто його приніс?

Ой, здається, я знаю! Це весна принесла кошик, а тепер відгадайте мою загадку:

Крапля сонця зранку

З'явилася на галявині

Це в жовтий сарафанчик

Убрався (Кульбаба).

Молодці! Ви відгадали! Кульбаба один з перших з'являється на галявинах, коли сонечко світить, зігріваючи своїм теплом все навколо, і природа починає прокидатися, все зацвітає.

А зараз, я пропоную вам послухати вірш про кульбабу:

Впустило сонце промінчик золотий,

Виріс кульбаба - перший, молодий,

У нього чудовий, золотистий колір,

Він велике сонце маленький портрет!

Давайте уважно подивимося на кульбабу, на що вона схожа?

- Діти: на сонечко, на курча, на кружок.

Якого кольору кульбаба?

- Діти: жовтого!

Що є у кульбаби? На чому вона росте?

- Діти: на стебельці (На ніжці)

Якого кольору стеблинка?

- Діти:зеленого!

А що ще має квітка?

- Діти:листочки!

Подивіться, діти, листочки довгі та хвилясті по краю і теж зеленого кольору. Ось який він гарний!

А тепер, давайте пограємо і складемо цілу квіточку з частин (Дидактична гра «зібери квітку»).

Діти збирають квітку

Втомилися? А тепер, давайте трохи відпочинемо!

Фізкультхвилинка:

Раз два три чотири п'ять,

Ми на луг підемо гуляти!

Подивися, серед квітів

Метелики пурхають,

різнокольорові навколо крильця миготять,

раз-два, раз-два, ось закінчилася гра!

Хлопці, дивіться, прилетіли метелики, а в нас так мало квіточок! Полянка майже пуста! Чим же ми допоможемо метеликам? У нас є фарби, пензлики.

- Діти: ми можемо намалювати квітку!

Молодці! Але перш ніж почати малювати, давайте підготуємо наші пальчики до роботи.

Пальчикова гімнастика:

Наші руки, як квіточки,

пальчики, як пелюстки,

сонце прокидається, квіточки розкриваються,

у темряві вони знову будуть дуже міцно спати!

А тепер, давайте згадаємо, як правильно потрібно малювати квітку: спочатку набираємо фарбу зеленого кольору і малюємо стеблинку, зверху вниз ведемо суцільну лінію, потім також малюємо листя, а щоб вони стали пухнастими, ми пензель примокуємо по всій довжині листа, тепер добре промиваємо від зеленої фарби. Осушуємо її об серветку, беремо до рук ватну паличкуі набираємо фарбу жовтого кольору, ставимо над стеблом по колу жовті крапкичим більше точок – тим пухнастіша наша квіточка (Діти приступають до роботи, кому необхідна допомога – допомагаю).

Хлопці, беріть свої кульбаби і давайте складемо з них веселу галявину (Діти викладають свої роботи).

Вам подобається? Дивіться - і метеликам нашим сподобалося, вони весело махають крильцями!

Які красиві жовті кульбаби на зеленій траві! Хоч їх і багато, не варто їх зривати. Кульбаби не стоятимуть у вазі, вони відразу загинуть. Давайте берегтимемо квіти, не будемо їх зривати і збережемо красу природи, а бджілки, метелики та мурахи скажуть нам спасибі за те, що зберегли для них квіти!

Звучить мелодія пісні Юрія Антонова «Не рвіть квіти», діти ведуть хоровод навколо веселої кульбабової галявини.

Ціль:

  • Формування вміння дітей малювати жорстким пензлем методом тичку, освоюючи колірну палітру (помаранчевий, коричневий колір).

Завдання:

Освітня

  • Формувати вміння дітей малювати жорстким пензлем методом стусану.
  • Удосконалювати вміння правильно тримати пензель під час роботи.
  • Освоювати колірну палітру (помаранчевий, коричневий колір)
  • Закріплювати вміння малювати м'ятим папером і підбирати кольори, доповнювати дрібні деталі, що бракують, за допомогою пластиліну.
  • Збагачувати словник дітей

Розвиваюча

Виховна

  • Виховувати добре ставлення до домашніх тварин.
  • Виховувати активність, бажання виконувати роботу до кінця.
  • Продовжувати заохочувати самостійність, творчість.

Корекційна

Інтеграція освітніх областей:

  • пізнання
  • комунікація
  • художня творчість
  • соціалізація
  • музика
  • здоров'я.

Матеріали:

Половина альбомного листа з намальованим контуром цуценя (На кожну дитину).

Гуаш коричневого, оранжевого кольору, пензлик жорсткий.

Невеликий аркуш паперу (Палітра)на кожну дитину для перевірки тичка та правильності обраного кольору, баночки для кистей, пластилінові грудочки різних кольорівдля очей (по 2 шт.)та чорного для носика (1 шт.), тканинні серветки.

Дві паперові будки (помаранчевого та коричневого кольору) для дидактичної гри «Кожному собачці – свій будиночок» .

Шапочки цуценят для динамічної паузи.

Демонстраційний матеріал:

Контур цуценя на аркуші паперу, фільм на ноутбуці із зображенням цуценя та собаки.

Попередня робота:

Розгляд ілюстрацій, листівок, картин із зображенням собак, ігри з іграшкою собаки, читання оповідань Є.Чарушіна про Томку, спостереження за собакою на прогулянці.

Хід заняття

Діти заходять до зали. Вихователь: - Я дуже рада вас бачити, Здрастуйте! Звертає увагу дітей на гостей.

Діти вимовляють:

Здрастуйте ручки - хлоп, хлоп!
Привіт ніжки - топ, топ!
Здрастуйте треба один одному сказати!
Здрастуйте гості дорогі!

Ми малюватимемо!

Діти повертаються до вихователя.

Вос-ль: Хлопці розповім я вам одну історію про бабусю Арину (вихователь одягає фартух та косинку), Яка жила в дуже гарному, галасливому дворі і було в неї багато дружних, добрих і кумедних домашніх тварин.

Вос-ль ставить питання дітям: - А ви любите свійських тварин?

Діти: - Так.

Тоді я запрошую вас прогулятися, цим чудовим двором і познайомитися з моїми вихованцями.

Ой, дітлахи подивіться, а це, чий будиночок? Цікаво, хто у ньому живе?

Зараз я зателефоную до дзвінка. Вос-ль дзвонить (вмикається монітор), собака з цуценям. Створюється проблемна ситуація: «Як допомогти цуценяті знайти друзів» , Тому що йому нема з ким грати.

Діти, нам треба цуценяті допомогти, намалювати друзів. Допоможемо? (Так).

Я вас навчу, як можна намалювати красивих цуценят методом стукання. Підійдіть до мене. А щеня буде спостерігати за нами, як діти вміють красиво малювати.

(Діти підходять до мольберту, стають півколом).

Вихователь: - М'яким пензлем ви малювати вмієте, а сьогодні вчитиметеся малювати жорстким пензлем. Спробуйте пальчиком, який пензлик жорсткий ... Пензлик кусається ...

Вихователь (показує): - Набираю на пензлик фарбу і малюю тичком: спочатку розфарбую мордочку по контуру, вона кругла, а тепер у середині. Потім – тулуб, лапки, хвостик. Промити пензлик у воді, осушити об серветку і поставити в склянку. А траву під лапками ми намалюємо вже знайомим вам способом – м'ятим папером, якого кольору? (зеленого).

-Правильно. Набираю на зім'ятий лист фарбу і рисую траву.

А носик і очі я зроблю з пластиліну, подивіться. Беру маленька кулькаі пальчиком притискаю до мордочки, а тепер інший. Ось і очі вийшло. А тепер носик. Подивіться, який песик вийшов! Пухнаста, м'яка, кумедна.

Скажіть, яким пензликом ви малюватимете шерстку цуценя? (жорсткою).

А де спочатку треба намалювати шерстку на голові чи тулубі?

А тепер сідайте за столи. Наразі ми проведемо невелику розминку. Візьміть у руки твердий пензлик. Починаємо:

Тримаємо пензлик ось так: (Рука на лікті. Пензлик тримати вище її металевої частини).
Це важко? Ні, дрібниця!
Пішов пензлик тичком,
Застукала каблучком. (Руху пензлем руки за текстом).

Раз тичок, два тичок.
А потім, потім, потім (Кругові рухи пензлем руки).
Пензлик біжить кругом.
Закрутилася, як дзига.

За тичком йде тичок. (Діти виконують стусани на столі сухим пензлем).

Молодці, набираємо на суху кисть фарбу та приступайте до роботи.

Самостійна робота дітей.

Вихователь контролює процес малювання, за потреби допомагає дітям.

Фізкультхвилинка.

І один одному радісно хвостиком виляють.
Розбіглися……
Розігралися (кружляють за хвостиком).
І до мене всі швиденько зібралися (вихователь обіймає дітей)-2 рази.

(Діти виконують рухи відповідно до тексту).

Вос-ль: - Діти нам треба закінчити свої роботи, а для цього пройдіть за свої столи. Що ви ще не зробили собачкам?

Діти відповідають: - Очі та носик.

Вос-ль: - Правильно. Зробимо очі і носик із пластиліну. Візьміть сині маленькі кульки, це очі і прикладіть їх до мордочки щеняти і притисніть пальчиком.

Молодці! Готово!

Що нам ще лишилося? Носик.

Візьмемо велику чорну грудочку і зробимо собачці носик.

От і готові наші цуценята.

А тепер намалюємо траву м'ятим папером.

Дидактична гра «Посадимо цуценя в будиночок» .

Вихователь: - Діти, візьміть у руки свої роботи та підійдіть до мене. Перед вами будиночки для цуценят. Нам потрібно коричневих цуценят посадити в коричневий будиночок, а помаранчевих (рудих)- В помаранчевий будиночок. (Діти кладуть своїх цуценят до будиночків відповідного кольору).

Проводиться аналіз дитячих робіт.

Вихователь: - Хлопці які у вас вийшли кумедні, чудові цуценята: пухнасті, веселі! Ви намагалися, працювали акуратно. Тепер Шустрик матиме багато – багато друзів!

Чується гавкіт щеняти.

Вос-ль включає ноутбук і з'являється щеня, яке дуже радий і каже дітям "велике дякую!"

Вихователь: - Діти, давайте згадаємо, чим ми з вами сьогодні займалися? (Відповіді дітей)А яким пензлем ви малювали? (жорсткою). Ви молодці! Сьогодні старалися, зробили добру справу для цуценя і я вам дарую кожному по другу (вихователь роздає цуценят).

Вос-ль: - А тепер нам треба повернутися в дит. сад.

Очі закриваються.
Діти посміхаються.
Очі відкриваються
У садок повертаються.

Конспект безпосередньо освітньої діяльностіз художньої творчості Тема: «Цуценя» 2 молодша група МБДОУ № 144 Д/С «Сонечко» Вихователь вис. кв. категорії Калачова О.В.

"Допоможи Зайчику"

Конспект НОД з малювання в 2 молодшій групі.

МБДОУ № 19 «Малишка» міста Брянська

Вихователь: Пашкова Ірина Миколаївна

У наш час мало уваги приділяється знайомству дітей з різними видамидекоративно - прикладного мистецтва, та народними традиціями. Недостатньо формуються умови долучення дітей до народної творчості.

Адже саме заняття декоративним малюванням можуть навчити дітей сприймати прекрасне та добре, навчать милуватися красою.

Витоки творчих сил людини сягають дитинства – тій порі, коли творчі прояви багато в чому мимовільні і життєво необхідні. Першочергове значення має потреба у художній творчості. Вона виникає при особливому емоційному ставленні до навколишнього, коли за формою предметів та явищ діти відкривають, що викликає у них відгук, внутрішній зміст. При достатньому багатстві таких вражень для дитини стає можливим і бажання висловити свої особисті переживання у створюваних ним образах.

Завданням вихователя є створення умов, спрямованих на розвиток художніх здібностей дітей, уяви та образного мислення, які сприяють залученню дітей до народної творчості, допомагають закріпити технічні навички, отримані раніше, вчать аналізувати та порівнювати, оптимізують процес розвитку творчої уявиу дітей дошкільного віку.

Мені хотілося б навести один із прикладів НОД з освітньої галузі «Художня творчість» (малювання) у 2 молодшій групі.

Завдання.

  • Вчити дітей малювати візерунки з прямих та хвилястих ліній на прямокутнику. Вдосконалити техніку малювання пензлем. Показати варіанти чергування ліній за кольором та конфігурацією (прямі, хвилясті).
  • Розвивати почуття кольору та ритму.
  • Виховувати інтерес до декоративно-прикладного мистецтва.

Попередня робота. Розгляд предметів декоративно-прикладного мистецтва (килимків, рушників, серветок). Розгляд візерунків на побутових речах. Дидактична гра «Склади візерунок зі смужок». Малювання хвиль, сороконіжок (на основі хвилястих ліній різного кольору).

Матеріали, інструменти, обладнання. Прямокутні листи паперу білого кольору, гуашові фарби трьох кольорів, пензлі, склянки з водою, серветки паперові та матер'яні. Варіативні образи орнаментів на прямокутнику. Рушники з гарними візерунками. Мотузка для виставки дитячих робіт та декоративні прищіпки. Іграшки заєць та ворона. Вірш В. Шипупової «Постирушки». Музична темаВолодимира Космо фільму «Іграшка».

ХІД НІД

1. Активація уваги

Діти один одному:

Доброго ранку, усміхнися швидше! (Руки на поясі, похитали, головою, посміхнулися).

Доброго ранку всім, усім, усім! (плескають у долоні).

2. Мотивація.

В. - Хлопці, я йшла сьогодні в дитячий садок і почула чийсь плач. Зазирнула під ялинку і побачила лісового зайчика. Послухаю, що мені каже Зайчик. Так, Зайчику, я із задоволенням перекажу дітям твою історію.

Затіяли звірятка

Якось постирушки.

Піднялася в лісі метушня,

Товкотня та біганина.

Поклали на пеньки

Рушники та хусточки.

Лісові жителі випрали рушники і повісили їх на мотузку. (В. показує дітям розвішані та прикрашені рушники.) Подивіться, які чисті та красиві після прання рушники. Попрацювали лісові звірята. Молодці! Але в наших друзів трапилося лихо... Прилетіла цікава Ворона і забрала всі рушники на високе дерево. (В. знімає всі рушники з Вороною на руці і садить її на дерево.) Лісові мешканці засмутилися, вони хочуть нові кольорові рушники. Що тепер робити? (Купити рушники, пошити, намалювати…) Може, ми намалюємо нові кольорові рушники? (Так.)

3. Розмова із дітьми.

В. -Діти, подивіться і згадайте, які були рушники. Цей рушник прикрашений прямими смужками, подивіться, як вони грають один з одним. Якого кольору ця пряма смужка, а ця? (Відповіді дітей.)

А на цьому рушник візерунок із хвилястих ліній. Якого кольору ця хвиляста лінія? (Відповіді дітей.)

А тут зустрілися прямі та хвилясті лінії. А якого кольору ці лінії?

Покажіть у повітрі пальчиком, як малюєте прямі лінії? Зліва направо. (В. показує разом з дітьми.). Хвилясті? Зліва направо. Молодці! Згадали, як малювати лінії.

4. Фізкультхвилинка. (під ритмічну музику)

В. -Хлопці, давайте покажемо як звірятка в лісі прали рушники.

Звірі з ранкової зорі (імітація прання)

У калюжках стирають,

А над ними міхури (плавні рухи руками над головою)

Мильні літають.

Труть, намагаються, клопочуться, (імітація полоскання)

У струмку білизну полощуть.

І на траві на узліссю (імітація розкладання)

Розклали на просушування.

Труть серйозно – не іграшки.

У звіряток постирушки.

5. Робота дітей за столами.

В.-А тепер я та Зайчик запрошуємо вас за столи. Діти, візьміть пензлик, покажіть, як ви вмієте її правильно тримати. (В. перевіряє.) Правильно! Потрібно пензлик тримати трохи вище залізної "сорочки" трьома пальчиками. Сухим пензликом намалюйте пряму лінію на аркуші паперу, а тепер хвилясту. Добре, хлопці! Починайте прикрашати свої рушники. Вмочіть кисть у воду, а потім усім ворсом у фарбу. (В. разом із іграшкою Зайцем надає індивідуальну допомогу.) А Зайчику цікаво подивитися, які вийдуть рушники. Зайчик, подивися які красиві, різнокольорові виходять рушники. Зайчика тобі подобаються? Дуже подобається. Чудово виходить у вас діти! Хлопці, давайте ми із Зайчиком повісимо рушники на мотузку на просушування. (В. вішає) Усі рушники різнокольорові, барвисті, несхожі.

6. Рефлексія.

П.- Хлопці, вам сподобалося прикрашати рушники? (Відповіді дітей.) Зайчик всім діткам говорить «дякую» і для всіх дітей приготував сюрприз «мильні бульбашки».

Звучить музика Володимира Космо із фільму «Іграшка». Діти грають з мильними бульбашками.


Підготувала вихователь Ісмаїлова Гульнар Аязівна

Конспект НОД з малювання у другій молодшій групі «Лопатка»

Програмний зміст: мотивувати малювати предмет, що складається з частини чотирикутної форми та прямої палички, правильно передавати його будову та пропорції. Вчити прийомів фарбування в одному напрямку.
Закріпити вміння промивати кисть та просушувати її.

ХІД ЗАНЯТТЯ
I. Організаційний момент.
Вихователь стоїть разом із дітьми у групі (діти стоять купкою).
ІІ. Мотивація пізнавальної та навчальної діяльності.
(Раптом лунає стукіт і входить Лунтік, що плаче. В одній руці він тримає кульку, а в іншій цеберце зі зламаною лопаткою).
Восп: Ой, хлопці, хто це до нас прийшов?
Діти: Лунтік.
Восп: А чому ти плачеш?
Лунтік: Я йшов у гості до своїх друзів, а дорогою ненароком зламав лопатку. Тепер я не зможу допомогти їм побудувати паски (плаче).
Восп: Лунтик, ми з хлопцями можемо подарувати тобі лопатку. Діти, подаруємо Лунтику лопатку?
Діти: Так.
Восп: На, (протягує Лунтику лопатку). Лунтик, візьми.
Лунтік: (капризує) Ні, не візьму, не хочу таку, у мене була інша лопатка. Вона була зовсім іншого кольору (плаче).
Восп: Не плач, Лунтик, ми допоможемо тобі інакше. Допоможемо Лунтіку, хлопці?
Діти: Так.
Лунтік: А як ви мені допоможете, адже її не склеїти?
Восп: Лунтік, ми з хлопцями якраз збиралися малювати. Хочеш, хлопці намалюють тобі багато лопаток?
Лунтік: (радісно) звичайно, хочу. Я можу навчити вас малювати саме таку лопатку, як була в мене. Хочете, хлопці, я вас навчу? Це зовсім не складно.
Діти: Так.
Лунтік: Тоді підійдіть до мене ближче, встаньте в коло, щоб усім було видно.
- Подивіться на лопатку (показує лопатку)
– З яких частин вона складається? (З ковшика та ручки)
- Якої форми у неї ручка? (пряма паличка)
- Якої форми у неї ковшик? (квадратної)
- Де розташований ковзачок біля лопатки? (внизу)
А зараз я вам покажу, якою послідовністю слід малювати лопатку.
ІІІ. Демонстрація та пояснення прийомів зображення.
Лунтик: Я беру пензлик біля металевого комірця за дерев'яне плаття, мачу весь ворс пензлика в баночку з водою, зайву воду прибираю за допомогою серветки. Прикладемо пензлик до серветки. Тепер макнемо ворс пензлика в зелену фарбу, зайву фарбу знімаємо об краєчок баночки з фарбою. А зараз пензлик вирушить у подорож листом паперу. Лівою рукою я тримаю краєчок листа, щоб він не рухався за пензлем. Ставлю пензлик посередині у верхній частині листа та малюю ручку лопатки. Проводжу пряму лінію зверху вниз до центру аркуша, всім ворсом, ворсинки пензлика дружно повзуть за пензликом, не відриваючись від аркуша. Ось так.
А тепер намалюю ковшик лопатки.
- Якої він форми? (Квадратної).
Окуну пензлик у фарбу, зайву фарбу знову зніму об краєчок баночки.
Відступлю від нижнього краю ручки вліво і намалюю широку пряму лінію, ведучи пензлик зліва направо. Це верхня частинаковшика лопатки. Ліворуч, біля початку лінії, проводжу ще одну лінію, але тепер уже зверху вниз – це висота ковшика. Ось так. Тепер намалюю ще одну лінію, нижню частинуковшика, ведучи пензлик зліва направо, і з'єднаю її кінець із кінцем верхньої лінії. Ось так. Лопата готова. А зараз я наберу фарбу на ворс пензлика і зафарбую ковзачок лопатки. Зафарбовую зліва направо, весь час в одному напрямку. Лінії малюю одна біля одної, так щоб не було щілин. У мене закінчилася фарба, я знову набираю її та продовжую зафарбовувати прямими лініями, не виходячи за контур. Ось так. Ось така гарна лопатка вийшла.
- А тепер сідайте на свої місця. Давайте рукою в повітрі покажемо, як малюватимемо ручку лопатки (показ у повітрі, а тепер ковшик (показ у повітрі)).
– А тепер спробуйте намалювати лопатку фарбою.
IV. Самостійна робота дітей
Діти малюють. Лунтик слідкує за їх поставою, за виконанням технічних навичок малювання, проводить індивідуальну роботу.
Лунтік: Ой, хлопці, які ви молодці. Які ви отримали гарні лопатки. Ви, мабуть, втомилися?
Діти: Так.
Лунтік: А ви грати любите? (Так). Давайте трохи пограємо. Вставайте все у коло.
Фізкультхвилинка
Ми ногами – топ-топ,
Ми руками – хлоп-хлоп.
Ми очима - мить-миг.
Ми плечима – чик-чик.
Раз – сюди, два – туди.
Обернися навколо себе.
Раз - присіли, два - підвелись,
Руки вгору все підняли.
Сіли, встали, сіли, встали,
Ванькою - встанькою немов стали.
Руки до тіла всі притиснули
І підскоки робити стали,
А потім пустилися стрибати,
Неначе мій пружний м'яч.
Раз – два, раз – два,
От і закінчилася гра.
Лунтік: Ой, які ви молодці, хлопці. Сподобалася вам гра? Але мені час йти до друзів.
Восп: Ну, що, Лунтіку, тобі сподобалися лопати, які намалювали хлопці?
Лунтік: Так, мені дуже вони сподобалися, навіть і не знаю, яка сподобалася більше. Мені ось ця сподобалася і ось ця (показує, і ось ця, і, взагалі, вони всі дуже гарні. Кожна гарна по-своєму. Мені всі лопатки дуже подобаються).
Восп: Хлопці, подаруємо Лунтику лопатки?
Діти: Так.
Восп: Лунтик, забирай усі лопатки. Хлопці їх дарують тобі.
Лунтик: Спасибі, хлопці. Ви такі добрі. У мене була одна лопатка, а тепер їх скільки? (багато). Правильно їх багато. А за вашу доброту і допомогу я подарую вам свою чарівну кульку. (Лунтик дістає повітряну кулькуі пропонує дітям усім дружно подіти на нього. Лунтик проколює кульку і з неї висипаються цукерки). Діти пригощаються цукерками, Лунтік прощається з
хлопцями.
Лунтік: До побачення, хлопці!
Діти: До побачення.
V. Підсумок НОД
Насамкінець вихователь звертає увагу дітей на те, як вони добре намалювали лопатки, і каже, що Лунтік залишився дуже задоволений вашими малюнками. І батьки, мабуть, зрадіють, побачивши їхні малюнки.

Конспект безпосередньої освітньої діяльності у другій молодшій групі (3 - 4 роки) з художньої творчості на тему "Матрошкіні помічники". Заняття спрямоване на виховання в дітей віком любові до російської народної іграшки, виховання почуття прекрасного, естетичного смаку, акуратності. Сценарій повністю відповідає сучасним вимогам освіти, з використанням ІКТ, охоплено багато освітніх областей, де діти можуть проявити свою індивідуальність.

Вік вихованців: 3-4 роки

Цілі:

Освітні: продовжувати знайомство дітей з народною іграшкою, закріпити прийоми малювання візерунків (хусточки), прийоми ліплення із солоного тіста.

Розвиваючі: розвивати у дітей бажання брати участь у освітніх ситуаціяхта іграх естетичної спрямованості, малювати, ліпити разом із дорослим та самостійно. Розрізняти предмети за величиною, уміння милуватися прекрасним. Розвивати активне мовлення, дрібну моторику, вміння використовувати інструменти. Емоційно відгукуватися, реагувати, співпереживати героям; привертати увагу до деяких засобів виразності (колір, колірний ритм, форма). Продовжувати розвивати музично-ритмічні навички, рухову активність, метроритм, засобами гри на народних музичних інструментах

Виховні: виховувати почуття прекрасного, естетичний смак, акуратність, любов до російської народної іграшки

Пріоритетна освітня сфера:«Художня творчість».

Інтеграція освітніх галузей:музика, мовний розвиток, пізнавальний розвиток, соціально-комунікативний розвиток, художньо-естетичний та фізичний розвиток

Види дитячої діяльності:комунікативна, пізнавальна, ігрова, рухова, музична, продуктивна.

Методи: ігровий, словесні, наочні, ігрові, практичні.

Прийоми: художнє слово, самостійна діяльність вихованців, фізкультхвилинка. Використання прийомів співтворчості, застосування нетрадиційних технікта матеріалів.

Попередня робота:ігри з матрьошками, народними іграшками розглядання візерунків на них, заучування віршів, екскурсія в кабінет ІЗО в ДНЗ, розгляд російських народних костюмівперегляд презентацій.

Обладнання: матрьошки різної величини, народні іграшки, дерев'яні конячки, заготівля "хусточки", гуаш основних кольорів, штампи, вологі серветки, дошки для ліплення, солене тісто, фартухи, косинки, нарукавники - на кожну дитину. Музичні інструменти: свистульки, дзвіночки, коробочки, бубни, брязкальця. Мультимедіопроектор, ноутбук, відеокліп "Матрьошки - фігуристки", "Матрьошин будинок", запис фонограма російської народної мелодії "ліричний настрій", "Господарка", "Конячки" пісні «Ми веселі матрьошки».
Місце проведення: музична зала.

Час проведення- 15 хвилин.

Хід безпосередньо освітньої діяльності

Звучить російська народна мелодія. На тлі музики…

Вихователь: проходьте діти до музичної зали, подивіться скільки тут гостей! Давайте з ними привітаємось. Подивіться, хлопці, до нас хтось поспішає! Хто ж це?

Матрьошка: привіт, діти! Я – матрьошка! Російська народна іграшка.
Вся така ладна:
Яскрава ошатна!
Як добре, що я зустріла вас. Незабаром конкурс краси, і наші матрьошки вирішили у ньому брати участь. Але матрьошкам складно самим підготуватися до конкурсу, і вони просять вас про допомогу.

ВІДЕО РОЛИК "Телеміст Дитячий садок - Матрьошин будинок" (Матрьошки просять дітей про допомогу)

Матрьошка: діти, ви готові нам Матрьошкам допомогти?

Діти: так готові.

Матрьошка: тоді треба поспішити, але шлях має бути не близький. Тому нам потрібний транспорт. На чому б ви хотіли поїхати?

Діти: літаком, машиною, потягом...

Матрьошка: Чудово! Тоді кожен сідає у свій транспорт і вперед! Я покажу вам шлях до матрьошкиного будинку.

Діти імітують транспорт та йдуть за вихователем.

Матрьошка: ось ми й дісталися до будинку матрьошок. Подивіться, як тут красиво, скільки багато народних іграшок! Які іграшки ви бачите?

Діти: димківські панночки, собачка, лисичка. свистульки, ведмедики, пташки, матрьошки і т.д.

Матрьошка: правильно, діти.
Ах, матрьошка-матрьошка.
Гарна, не розказати!
Дуже люблять із тобою дітки
У нашому садочку грати.
Яскраві щічки, хусточка,
По подолу квіти.
Весело кружляють у танці
Яскраві букетики!

Вихователь розглядає з дітьми матрьошку.

Матрьошка: Подивіться і розкажіть які вони, матрьошки.

Діти: вони гарні, ошатні, яскраві, веселі, їх багато.

Матрьошка: Покажіть мені велику матрьошку, маленьку матрьошку.

Діти показують.

Матрьошка: молодці, хлопці! Багато іграшок ви знаєте. Але тепер нам треба братися за справу. Нашим матрьошкам - красуням необхідно розписати хустки, щоб вони були найкрасивішими та ошатними!

Перш ніж малювати
Потрібно пальчики розім'яти.
Кулачки розтиснули – стиснули,
Кулачки розтиснули – стиснули.
А тепер потремо долоні
Один про одного ми трохи.
А зараз майстри
За роботу всім настав час.
А чим ви хочете малювати?

Діти: фарби, штампи, олівці, фломастери.

Все це лежить на столі

Матрьошка: Давайте розмалюємо хустку різними візерунками!
Майстри, швидше за справу
Прикрась хустку сміливо
Лист, смужка, кружок,
Буде яскравою твоя хустка!
(Під час розпису вихователь нагадує дітям прислів'я про працю.)
Поспішиш людей насмішиш.
Умілі руки не знають нудьги.
Землю фарбує сонце, а людину – працю.
Який майстер, така й робота.
Всяка справа майстра фарбує.
Після завершення розпису проводить підсумок)

Матрьошка: молодці! Дуже гарно розписали. Справжні майстри-художники!

Діти вивішують на стенді свої роботи.

Матрьошка: хлопці, я вам приготувала сюрприз. Як ви вважаєте, що це?

Діти: свистульки, коробочка, бубон, брязкальця, ....

Матрьошка: правильно, це музичні іграшки, а інакше можна сказати музичні інструменти. Давайте ми на них зіграємо, а наші матрьошки покажуть, як вони вміють танцювати.

Діти грають на музичних інструментах "Оркестр"

Танець матрьошок

Матрьошка: Діти, мені підказує моя сестричка - подружка, що тісто вже підійшло. Пора готувати частування для наших матрьошок. А щоб ви не забруднились у нас є для вас фартухи, нарукавники і для дівчаток - косинки. Наліпимо з тіста багато частування, щоб усім вистачило! Що ми ліпитимемо?

Діти: бублики, пиріжки, булочки, пончики.

Матрьошка: Як ліпити бублики? (скачаємо ковбаску і з'єднаємо кінці) Пончик? (те саме) Як будемо ліпити булочку? (скачаємо кульку і трохи приплюснемо)

Діти ліплять.

Матрьошка: скільки багато ми з вами солодощів наліпили. Тут на всіх вистачить! Зараз ми поставимо їх у піч випікати. А як Русі давно кажуть: «Зробив справу – гуляй сміливо!» Хто бажає танцювати?

Діти виконують танець "Ми веселі матрьошки"

Матрьошка: як добре ви танцювали! І булочки встигли пектися. Ось які вони у нас вийшли смачні, запашні! Як швидко час пролетів, вам напевно настав час повертатися в дитячий садок! Де ваш транспорт? До побачення, діти!

Вихователь: ось ви й повернулися, а де були, що робили?

Діти: ми були в гостях у матрьошки, розписували хустки, ліпили частування, грали на музичних інструментах, танцювали.

Відеоролик "Подарунок від матрьошок" (Матрьошки дякують хлопцям за допомогу та пропонують частування)

Вихователь дістає дерев'яну матрьошку, всередині якої знаходяться цукерки у формі матрьошки "Ксюша", роздає діткам, діти прощаються та йдуть під музику з музичного залу.