Meniu

Darbo tobulinimas 2 jaunių grupėje. Vasaros sveikatos darbų planas antroje jaunesniųjų grupėje. Sporto šventė „Neptūno diena“

Onkologija

Kūno kultūros ir sveikatą gerinančio darbo projektas antrajame jaunesnioji grupė„Kelionė į sveikatą“

"Sveikatos apsauga" svarbus darbas auklėtojas.

Nuo linksmumo vaikų linksmumas priklauso nuo jų

dvasinis gyvenimas, pasaulėžiūra, protinis vystymasis,

žinių stiprybė, tikėjimas savo jėgomis.

V. A. Sukhomlinskis.

Ikimokyklinis amžius turi lemiamą reikšmę formuojant fizinių ir psichinė sveikata. Būtent šiuo laikotarpiu stebimas intensyvus organų vystymasis, organizmo funkcinių sistemų formavimasis, dėliojami pagrindiniai asmenybės bruožai, formuojamas charakteris, požiūris į save ir kitus. Akivaizdi ir tam tikro sveikos gyvensenos žinių bazės bei praktinių įgūdžių formavimo vaikams reikšmė, sąmoningas sistemingų užsiėmimų poreikis. fizinis lavinimas ir sportas.

Fiziškai sveiko vaiko auginimas tapo pagrindine ugdymo proceso šerdimi ikimokyklinis. Dėl dabartinės socialinės ir ekonominės padėties smarkiai pablogėjo Rusijos gyventojų, daugiausia vaikų, sveikata. Spręsti vaikų kūno kultūros ir raidos problemas, sumažinti jų dažnumą įmanoma tik bendromis mokytojų pastangomis, medicinos darbuotojai ir tėvai.

Rusijos Socialinės higienos ir sveikatos organizacijos tyrimų instituto duomenimis, sąlyginai sveikais galima laikyti tik apie 40 proc. Todėl sveikos gyvensenos poreikio tobulinimas ir ugdymas yra neatidėliotini visuomenės uždaviniai.

Atsižvelgdama į tai, antrosios jaunesniųjų grupės „Tumblerių“ mokytoja parengė 2016-2017 metų programą „Kelionė į sveikatos žemę“, skirtą 3-4 metų vaikams, skirtą palaikyti ir stiprinti vaikų sveikatą, formuojant vaikų sveikatos būklę. motyvaciniai sveikos gyvensenos pagrindai .

tikslasŠio projekto tikslas – vieningos sveikatą tausojančios erdvės sukūrimas ir mažų vaikų sveikos gyvensenos įgūdžių formavimas ikimokyklinio amžiaus.

Pagrindinės rekreacinės veiklos užduotys:

  1. Pirminių idėjų apie sveikatą ir sveiką gyvenseną formavimas vaikams.
  2. Vaikų pažintinio domėjimosi savo kūnu ir jo galimybėmis ugdymo sąlygų organizavimas.
  3. Rūpestingo požiūrio į savo ir kitų sveikatą ugdymas.
  4. Pakelti pedagoginė kompetencija mokytojai ir tėvai sveikos gyvensenos klausimais, aktyvinant tėvų vaidmenį kuriant sveiką gyvenseną.

Iki šio projekto pabaigos planuojame pasiekti šiuos rezultatus:

Vaikams:

1) Susiformavę sveikos gyvensenos įpročiai.

2) Tinkamas fizinis vystymasis vaiko kūnas, didinant atsparumą infekcijoms.

3) Higienos kultūros formavimas, sveikos gyvensenos poreikis ir jos užtikrinimo galimybės.

4) Sveikatos tausojimo veiklos sistemos sukūrimas, atsižvelgiant į poreikius, išteklius, sąlygas darželis.

Tėvams:

1) Tėvų kompetencijos fizinio vystymosi ir sveikatos klausimais didinimas.

2) Aktyvus tėvų dalyvavimas ikimokyklinio ugdymo įstaigos gyvenime.

Mokytojams:

1) Mokytojų kokybiškas inovatyvių vaikų kūno kultūros ir sveikatos gerinimo technologijų įsisavinimas.

2) Mokytojų profesinio lygio kėlimas.

PROJEKTO PARENGIMAS IR ĮGYVENDINIMO PLANAS

Kiekvienas projekto mėnuo reprezentuojamas tam tikra tema (stotis), atsekanti visų ugdymo proceso dalyvių veiklų integraciją. Svarbu, kad ir vaikai, ir tėvai, ir mokytojai pozityviai žiūrėtų į kiekvieno mėnesio įvykius, užsikrėstų idėja ir suvoktų bendro darbo svarbą.

Mėnuo

Mėnesio tema

(stotis)

Idėja, mėnesio užduotys.

rugsėjis

Chistyulkino

Mėnesio herojus – Moydodyr. Tikslas: pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų kultūrinių ir higienos įgūdžių bei savitarnos įgūdžių ugdymas

Fizkulturkino

duoti supratimą, kas yra rytinė mankšta, fiziniai pratimai, kaip jie stiprina sveikatą, nudžiugina.

vitaminkino

Mėnesio herojus – Karlsonas.

Tikslas: stiprinti vaikų gebėjimą atpažinti ir

teisingai pavadinti daržoves ir vaisius, apie jų augimo vietą ir naudą. Plėsti vaikų žinias apie vitaminus, jų svarbą žmogaus sveikatai. Tobulėti loginis mąstymas, atmintis.

ne Bolekino

Herojus – daktaras Aibolitas. Tikslas:

Supažindinti vaikus su pratimais, stiprinančiais įvairius kūno organus ir sistemas. Suteikite supratimą apie grūdinimo poreikį. Suteikite idėją apie sveikatos vertę; formuoti norą gyventi sveiką gyvenimo būdą. Formuoti gebėjimą pranešti apie gerovę suaugusiems, vengti sveikatai žalingų situacijų, suvokti gydymo poreikį.

Krasotulkino

Mėnesio herojus - Moidodyr. Tikslas: Išmokyti vaikus rūpintis savo išvaizda. Toliau mokykitės, kaip naudotis šukomis ir nosine. Formuoti elementarius elgesio prie stalo įgūdžius: tinkamai naudoti šaukštą ir šaukštelį, šakutę, servetėlę; netrupinkite duonos, nekramtykite maisto užsimerkę, nekalbėkite pilna burna,

Sportas

Mėnesio herojus – olimpinis lokys. Tikslas:

fizinių savybių (greičio, jėgos, lankstumo, ištvermės ir koordinacijos) ugdymas; vaikų motorinės patirties kaupimas ir turtinimas (pagrindinių judesių įvaldymas); mokinių poreikių formavimas inmotorinė veikla ir fizinis tobulėjimas.

Vkusnyashkino

Mėnesio herojus „Moydodyr“. Tikslas:

1. Formuoti vaikų žinias apie tinkamą ir racionalų mitybą.

2. Supažindinkite vaikus su „kenksmingo“ ir „sveiko“ maisto sąvokomis.

3. Įskiepyti vaikams norą ir poreikį būti sveikiems.

Otdykhalkino

Daktaras Aibolit. Tikslas: supažindinti vaikus su atsipalaidavimo technikomis, masažo galimybėmis ir savimasažu.

Sveikas

Visi personažai. Tikslas: kelionės rezultatų apibendrinimas, įgytų žinių, įgūdžių ir gebėjimų kartojimas ir įtvirtinimas.

DARBO SU MOKINIAIS PLANAS

Mėnuo

Renginiai

Užbaigimo ženklas

rugsėjis

NOD „Švara yra raktas į sveikatą“.

Skaito A. Barto eilėraštį „Purvina mergina“.

Mįslės apie asmens higienos reikmenis.

Pokalbiai tema: „Asmens higiena“.

Žaidimo pamoka „Karalienės dantų šepetėlis“

Patirtis-pasaka "Muilas yra superherojus"

Pramogos: „Smagus kūno kultūra

Piešimas „Mano linksmas skambus kamuolys“

V. Berestovo skaitymas „Kazokas“

Skaitant P. Efimovo „Eilėraštį apie kūno kultūrą“,

Grupės tradicijos „Motyvinės minutės“ organizavimas.

NOD „Daržovės ir vaisiai – sveiki produktai“.

NOD „Aš myliu vitaminus – noriu būti sveikas“ (

Modeliavimas „Kartą šeimininkė atėjo iš turgaus ...“

Sąlygų sudarymas sklypui - žaidimas vaidmenimis"Parduotuvė"

Skaitant S. Mikhalkovą „Apie blogai pavalgiusią merginą“,

Žaidimo situacijos kūrimas. „Daktaras Aibolitas atvyko pas mus“

Mokėti mintinai patarles, posakius apie sveikatą

Sąlygų sukūrimas vaidmenų žaidimui „Ligoninė“

Skaitydamas K. Čukovskio „Aibolit

NOD "zuikis Ušastikas susirgo"

Pasaka-pokalbis „Skaudžioje šalyje“

NOD "Padėkime Dunno"

Skaitant L. Voronkovą „Maša pasimetusią“;

Skaitant „Kas gerai, kas blogai“ V. Majakovskis

Sąlygų sukūrimas vaidmenų žaidimui „Šeima“.

skaitydamas K. Čukovskio pasaką „Moidodyr“,

NOD "Močiutė Zabavuška lanko vaikinus"

Statyba "Sporto aikštelė"

NOD "Įvadas į žiemos sportą"

Pramogos "Mes sportininkai"

Skaitant A. Bacho „Mes privalome sportuoti“,

Koliažas „Jaunieji sportininkai“.

Pramogos gatvėje Žiemos pramogos»

Koliažas "Naudingi ir kenksmingi produktai"

NOD „Daržovės ir vaisiai – sveiki produktai“

NOD „Pienas ir košė – mūsų sveikas maistas“

Viktorina „Atspėk skonį“

Žaidimo situacijos kūrimas

"Naudinga - nenaudinga"

Skaitant E. Moškovskają „Maša ir košė“

Sąlygų p / ir „Valgomas-nevalgomas“ sukūrimas.

Situacinis pokalbis: „Ką galima virti iš daržovių“

Grupės tradicijos „Atpalaidavimo pauzė“ organizavimas

NOD. „Saugau savo sveikatą – padėsiu sau“.

Fotografijų paroda „Mūsų poilsis“

NOD „Kelyje į sveikatą“

NOD „Sveikatos ABC“

Žaidimo situacijos kūrimas.„Mergina grimy“.

Iliustracijų, fotografijų apie sveiką gyvenseną tyrimas.

Pramogos „Sveikatos šalyje“

DARBO SU TĖVAIS PLANAS

renginio pavadinimas

Užbaigimo ženklas

rugsėjis

Konsultacija: „Asmeninė ikimokyklinuko higiena“

Aplankas-slankiklis: „Rytinė mankšta. Keletas paprastų patarimų“.

Aplanko judėjimas: „Gyvieji vitaminai“

Atmintinė: "Kaip suformuoti taisyklingą laikyseną?"

Aplankas-slankiklis: „Lauko žaidimai su vaikais namuose ir gatvėje“.

Knygelė „10 sveikatos įsakymų“.

Konsultacija: „Žaidimai, kurie gydo“.

Bendra pramoga „Sveikatos šalyje“

Pamokos eiga:
Vaikinai, pažiūrėkite, kas šiandien atėjo mūsų aplankyti. Teisingai, šunyte. Pasisveikinkime su juo. Vaikinai, ar žinote, kodėl jis atėjo į mūsų darželį? Jis žaidė su kamuoliu ir jį pametė. Dabar jam reikia mūsų pagalbos! Ar esate pasiruošęs jam padėti? Tada sek paskui mane. Iš pradžių eisime tiesiu keliu, o paskui vingiuotu taku, kur mūsų laukia daug kliūčių. Todėl jūs turite laikytis kartu, padėti vieni kitiems ir nespausti. Ir štai pirmasis iš jų: peržengti volus. Vaikinai, pažiūrėkite, ką rado mūsų šuo – tai sultonai. Šiek tiek su jais pasišildysime ir eisime ieškoti kamuolio.
1. „Parodyk ir paslėpk sultoną“.
I.p. - stovi, kojos pečių plotyje, rankos žemyn, rankose - sultonas. Jie parodė sultoną – ištiesė rankas į priekį, paslėpė sultoną – paslėpė rankas už nugaros. (kartokite 3-4 kartus).
2. „Štai pas mus yra sultonai“.
I.p. - stovi, kojos pečių plotyje, rankos žemyn, rankose - sultonas. Iškėlėme rankas į viršų – mojuojame sultonui, nuleidžiame rankas. (kartokite 3-4 kartus).
3. „Paimk sultoną“.
I.p. - sėdi, kojos atskirtos, sultono rankose. Liemens pakreipimas į kojų pirštus, padėkite sultoną, išsitieskite, pasilenkite, paimkite sultoną į rankas. (kartokite 4 kartus).
4. „Rankenos ir kojos ilsisi“.
I.p. - gulėti ant nugaros, rankos išilgai kūno.
Pakelkite rankas aukštyn, pamojuokite sultonu, nuleiskite.
Pakelkite kojas aukštyn, nuleiskite. (kartokite 3-4 kartus).

Dabar apšilome ir galime judėti toliau. Ir štai antroji kliūtis – tiltas (gimnastikos suoliukas), kurį būtina pereiti. Kad nenukristų, rankas reikia laikyti į šonus ir būti labai atsargiems. Puiku, vaikinai, jums viskas gerai. Tačiau prieš mus yra trečia kliūtis – tunelis. Norint eiti tuneliu, reikia atsistoti keturiomis ir šliaužti. O štai prieš mus gėlių proskyna, šioje proskynoje žaisime žaidimą „Pagauk drugelį“. Aš jums parodysiu tam tikros spalvos drugelį, o jūs tokio pat ieškosite proskynoje. Geri vaikinai, dabar eikime toliau ieškoti kamuolio. Priekyje yra kitas kelias (mygtukų takas), eikime juo, ir gal rasime kamuolį. Žiūrėkite, vaikinai, čia yra krepšys priešais mus. Kas jame slypi? Kamuoliai! Jūs ir aš radome ne vieną kamuolį, o daug. Dabar šuo žais su tavimi: išpils iš krepšio kamuoliukus, o tu juos surinksi. Šis žaidimas, vaikinai, vadinamas „neklaužadais kamuoliukais“. Jūs visi šiandien buvote puikūs, o šuo jums labai dėkingas, kad radote savo mėgstamą kamuolį. Kaip manote, kokia yra kamuoliuko forma? (Apvalus). O koks vaisius yra tokios pat formos? (Taip, obuoliai). Obuoliuose yra daug vitamino, todėl su šunimi norime jus gydyti. Gero apetito!
Užduotys:
Skatinkite vaikus motorinei veiklai, lavinkite orientaciją erdvėje.
Pagerinti pagrindinius judesius.
Ugdykite rankų ir kojų judrumą, jėgą ir ištvermę.
Didinti susidomėjimą kūno kultūra, sukelti džiaugsmą, pasitenkinimo jausmą bendra veikla.
Medžiagos ir įranga:
Garso įrašymas.
Ištrupėję takai.
Įdaryti volai.
Sultonai pagal vaikų skaičių.
Tiltas.
Tunelis.
Įvairių spalvų gėlės ir drugeliai.


Sveikatingumo savaitės planas antroje jaunių grupėje „Spinduliai“

Tikslas: duoti idėją apie sveikatą, jos reikšmę, būdus išsaugoti ir stiprinti; formuoti sveikatos vertės idėją, norą vesti sveiką gyvenimo būdą, vykdyti visapusišką veiklos planą, susidedantį iš įvairių rūšių kūno kultūros ir sveikatinimo darbų, kuriais siekiama formuoti asmenybę socialinėje-psichologinėje, intelektualus, motorikos vystymasis, sveikatos stiprinimas, vaikų grūdinimas ir fizinis vystymas, vaikų ir tėvų santykių stiprinimas.

Užduotys:

  • KHN kūno priežiūros formavimas
  • sukurti problemines situacijas, kurios aiškiai parodo svarbą teisingas požiūrisį sveikatą
  • vaiko savisaugos motyvų formavimas, įpročio mąstyti ir rūpintis savo sveikata ugdymas.

Poilsio renginio „Sveikatos diena“ II jaunių grupėje „Spinduliai“ santrauka

Tema: "Žiemos linksmybės"

Kūno kultūros vadovė: Koloskova O.A.

Pedagogas: Babaeva N.N.

Programinės įrangos turinys.

Tikslas: Motorinių įgūdžių tobulinimas ir stiprinimas

Užduotys:

  • Šokinėjimo ant dviejų kojų vietoje, judėjimo į priekį, į ilgį iš vietos, atsistūmimo dviem kojomis įgūdžių tobulinimas.
  • Ėjimo įvairiomis kryptimis tobulinimas nesitrenkiant, kamuolio metimas į atstumą dešine ir kaire ranka.
  • Vaikų vaikščiojimo ir bėgimo tobulinimas išlaikant atstumą.
  • Lavinti vikrumą, akis, pusiausvyros pojūtį, judesių koordinaciją, smulkiosios motorikos įgūdžius, kalbinis kvėpavimas, noras žaisti žaidimus lauke su mokytojais, aktyvinti vaikų kalbą, gebėjimas atsakyti į mokytojų klausimus.
  • Ugdyti draugišką požiūrį vienas į kitą, gebėjimą girdėti signalus ir į juos reaguoti, ugdyti dėmesingumą ir organizuotumą.

Preliminarus darbas.

Žaidimo pratimai: „Apšilimas“, „Sniego pusnys ir snaigės“, „Šiaurės elnių komandos“, lauko žaidimas „Sniego senio gaudyklė“, mįslės apie žiemos sportą.

Medžiagos, įrankiai, įranga: Kostiumai: Sniego senis, Baba Yaga. Lankai.

Personažai: vaikai, sporto vadovas, auklėtojas.

Renginio eiga.

Sniego senelis susitinka su vaikais

Sniego senis:

Sveiki, vaikinai.

Visiems vaikinams, labas ir toks žodis!

Mėgsti sportą nuo mažens – būsi sveikas!

Kviečiu į sporto varžybas. Ar žinai, kas yra spartakiada?

Vaikai: Ne!

Sniego žmogus: Spartakiada yra sporto varžybos, pavadintas Spartako vardu, kuris buvo labai stiprus žmogaus gladiatorius! Varžybos vyko kelias dienas, keli etapai. Stipriausi buvo apdovanoti medaliais.

Sniego senelis: koks tas triukšmas? Koks triukšmas?...

Mums per atostogas ne juokais,

Sukasi sniego viesulai,

Iš toli – toli

Močiutė Yaga ateina!

Baba Yaga pasirodo ant šluotos.

Baba Yaga: - Oi, oi, mano kojos sušalo,

Jau seniai esu kelyje

Per sniego pusnis, vėjavartą

Aš einu pas vaikus, kuriuos pažįstu!

Suminkykite senus kaulus

Parodyk save žmonėms!

Sniego senelis: - Čia, Yaga, sporto šventė,

Ar tu, Yaga, sportininkas?

Baba Yaga: Kas tu, koks aš sportininkas, aš esu Baba Yaga - kaulinė koja! Neleisiu tau rengti sporto varžybų, o tavo medalius nunešiau į mišką! Kodėl dabar dalyvauji varžybose? Nėra už ką apdovanoti! cha cha cha!

Sniego senelis: Vaikinai, mes nenusiminsime. Konkurse svarbiausia – dalyvavimas, o svarbiausia – kad visiems būtų smagu ir įdomu. Padarykime šiek tiek apšilimų, ar ne?

Vaikai: Nagi!

Apšilimas.

Sniego senis:

Vaikai stiprūs, o tu – močiutė Yaga

Išėjome į svetainę. (laisvai vaikščioti po svetainę)

Maži vaikai – stiprūs vyrai daro pratimus!

Mums reikia keltis, vaikinai (sustoti, pakelti rankas)

Lėtai pakelkite rankas

Suspauskite pirštus, tada atlaisvinkite, (Suspauskite pirštus į kumščius, atlaisvinkite.)

Nuleiskite rankas ir taip stovėkite. (Nuleiskite rankas.)

Pasilenk į dešinę, į kairę, (Pasilenk į dešinę, į kairę.)

Ir eikime pasivaikščioti, mes drąsiai. (Jie vaikšto vietoje.)

Baba Yaga: Matau, kad net nenusiminai, neapsipylėte ašaromis ir aš paruošiau tau pirmąją kliūtį.

Perėjimas ant ledo lyčių (lantų).

Vaikai stovi kolonomis, lankai dviejose juostose guli ant sniego, vaikai šokinėja iš lanko į lanką.

Baba Yaga: Ar tikrai taip įdomu, be medalių?

Vaikai: Labai įdomu.

Sniego senelis: Mums nereikia tavo medalių, Baba Yaga. Mūsų vaikai čia renkami ne dėl kažkokių apdovanojimų. Jie tiesiog mėgsta sportą, atostogas ir linksmybes. O mūsų vaikai visi labai stiprūs ir sveiki.

Baba Yaga: sveikas? Ne, aš to nesuprantu. Mane viską skauda, ​​viską skauda ir trūkinėja (rodo į save).

Sniego senelis: Žinoma, kad skaudės. Jūs darote tik tai, kas kenkia vaikams. Pamiršau sportą.

Baba Yaga: Atleiskite! Nuvesk mane pas savo sportininkus! Išmokyk mane būti sveikam.

Sniego senelis: Vaikai, atleiskite Baba Yaga? Ar paliksime tai savo spartakiadoje?

Vaikai: Palikime Baba Yaga.

Baba Yaga: gyventi šimtą metų pasaulyje,

Su sportu turime draugauti!

Taigi aš atėjau pas vaikinus

Padėkite man draugai!

Ir išmokyti krauti, ir susidraugauti su sportu.

Sniego senelis: ar vaikinai padės močiutei Yagai būti sveikai ir atletiškai?

Vaikai: Žinoma, mes padėsime.

Baba Yaga: Ar žinote žiemos sportą?

Vaikai: Taip!

Baba Yaga: Dabar pažiūrėsiu. Užduosiu tau mįsles apie sportą, o tu atspėsi mano. galvosūkiai.

1. Du beržiniai arkliai

Jie neša mane per sniegą.

Šie raudoni arkliai

Ir jų vardas yra ....... (slidinėjimas).

2. Yra vaikinų, aš turiu

Du sidabriniai arkliai

Važiuoju abu vienu metu.

Kokius arklius turiu? (čiuožyklos).

3. Jie stovėjo visą vasarą, tikėjosi žiemos,

Jie laukė laiko – puolė nuo kalno. (rogės).

4. Ši mįslė nėra lengva:

Visada rašau dviem K.

Pataikyti į kamuolį ir ritulį lazda.

Ir mane vadina ... .. (ledo ritulys).

Baba Yaga: Taip, iš tiesų, vaikinai žino apie sportą ir žino, kaip atspėti mano mįsles.

Sniego senelis: laikas mums pereiti prie kitų kliūčių. Kuri komanda elnių rogutėmis greičiau pravažiuos labirintą ir dalyviai nenukris, ši komanda laimėjo.

Estafetės „Ant elnių rogių“.

Komandos stovi poromis, pirmasis žaidėjas (elnias) stoja į lanką, antrasis (šiaurės elnių augintojas) laikosi už lanko ir leidžiasi labirintais.

Sniego senelis: Puiku, vaikinai! Draugystė laimėjo! Taigi patekome į pagrindinę sporto areną! Čia turėsime dar vieną konkursą.

Mobilusis žaidimas "Sniego senis - spąstai"

Baba Yaga signalu sniego senelis sugauna vaikus: „Vienas - du - trys! Pagauk! vaikai laksto po žaidimų aikštelę, sniego senis juos gaudo.

Sniego senelis: O, gerai padaryta, aš nieko nepagavau. Na, kaip, Baba Yaga, ar tau viskas mažiau skaudėjo, ar ištempei kaulus, kitaip tu guli ant krosnies, nieko nedarai?

Baba Yaga: Taip, aš galiu pasukti į šoną ir pasilenkti.

Sniego senelis: Gerai, jei visada užsiimsi kūno kultūra, būsi toks pat stiprus ir sveikas kaip mūsų vaikinai.

Baba Yaga: Turiu jums vieną įdomų žaidimą.

žaidimo pratimas„Sniego pusnys ir snaigės“.

Baba Yaga: Mes nebijome šalčio

Esame atsargūs visame kame

Sakysiu „drifts“ – atsisėdame,

Pasakysiu „varvekliai“ – visi keliamės.

Kaip aš sakau "snaigės" - sukasi,

„Smilkė“ – suplokite rankomis.

Baba Yaga: Vaikai, atleiskite, kad atėmiau jūsų medalius. Ieškojau, ieškojau, bet radau ne visas, o tik auksines. Ir aš noriu juos jums padovanoti už dalyvavimą olimpiadoje. Visi gausite aukso medalius, nes visi esate stiprūs, gudrūs, taiklūs, greiti.

(Baba Yaga ir vedėjas visiems įteikia medalius).

Baba Yaga: Kokie jūs visi geri bičiuliai, sveikinu visus su pergale. Ačiū, kad parodėte man, kaip mankštintis, kad visada būčiau sveikas, stiprus ir vikrus. Iki pasimatymo, vaikinai!

Sniego senelis: Puiku, vaikinai! Jūs visi puikiai susidorojote su visomis šiandienos užduotimis ir teisėtai gavote aukso medalį. Sniego senis nuveda vaikus į žaidimų aikštelę.

Nuolatinės švietėjiškos veiklos, skirtos kalbai lavinti, santrauka antroje jaunesniojoje grupėje „Spinduliai“

Tema: „Kelionė į sveikatos šalį“.

Pedagogas: Babaeva N.N.

Programinės įrangos turinys.

Mokymosi užduotys. Ugdyti vaikų norą gyventi sveiką gyvenimo būdą, sveikos gyvensenos poreikį, neigiamą požiūrį į žalingus įpročius, paprasčiausius įgūdžius. saugus elgesysžaidimų, apšilimų, pratimų metu. Įtvirtinti žinias, įgūdžius apie tinkamą higienos reikmenų naudojimą bei kultūrinius ir higienos įgūdžius.

plėtros uždaviniai. Ugdykite savarankiškumą ir kūrybiškumą dirbant pratimas, apšilimuose ir žaidimuose – dialoginė kalbos forma, gebėjimas bendrauti ir sutarti vieni su kitais trumpame bendrame žaidime.

edukacines užduotis. Ugdykite pagarbą savo sveikatai, reagavimą ir gerumą. Sukelti emocinę reakciją ir norą dalyvauti apšilimuose ir žaidimuose.

Medžiagos: žaislai gyvūnams: zuikis, varlytė, tigriukas, muzikinių žaidimų garso takeliai ir apšilimas: „Čia mes sėdime autobuse“, „Dvi varlytės“; daina apie sveikatą, kuriant animacinį filmuką „Kaip taisyklingai valytis dantis“, lankus, iškilimus ir kelmus, dantų pasta, dantų šepetėlis, vokelis.

Preliminarus darbas:

  • pokalbiai: „Kas yra sveikata?“, „Kas yra mikrobai?“, „Ką veikiame darželyje, kad nesirgtume?“, „Geri įpročiai“, „Žalingi įpročiai“, „Sveikas ir sveikas maistas“;
  • mokantis patarlių: „Į Sveikas kūnas– sveika dvasia“, „Sveikata brangesnė už auksą“, „Sveikatos už jokius pinigus nenusipirksi“, „Saulė, oras ir vanduo – tikri mūsų draugai“, „Švara – sveikatos garantas“;
  • žiūrint į paveikslėlius: „Kultūriniai ir higienos įgūdžiai“, „Sportas“, „Kasdienė rutina“;
  • eilėraščių mokymasis pamokai: „Dantis valytis du kartus per dieną...“, „Dažniau plauti veidą su muilu...“;
  • mokomės darželių eilėraščių: „Vodichka, šiek tiek vandens ...“, „Kvapus muilas, baltas, muilas ...“, „Ai, nervai, nervai, mes nebijome vandens ...“.
  • pasakų skaitymas: K. Čukovskis „Moydodyr“, „Fedorino sielvartas“; Z. Aleksandrova „Kiniečiai“, „Maudynės“; A. Barto „Girl grimy“, „Mergaitė-revuška“.

GCD pažanga:

Pamokos pradžioje sukurti vaikams džiugią nuotaiką, muzikinę žaidimas „Kokie žmonės jie taip juokingai elgiasi“.

Kokie žmonės jie taip juokingai elgiasi?

Ausys kaip burės! Tai stebuklai!

(Vaikai prideda rankas prie ausų ir bėga ratu)

Jis linkteli galva, trenkia į kelius!

Kokie tai žmonės? Taip juokingai elgiasi!

Jis paėmė ranka nosį ir veda į priekį!

Kokie tai žmonės? Taip juokingai elgiasi!

Viena ranka jis pjauna, o kita muša nagus!

Pedagogas: Vaikinai, šiandien keliausime į „Sveikatos“ šalį, kur sužinosime daug naujo, įdomaus. Ir kaip galite pagerinti savo sveikatą. Pažiūrėkite kiek turime svečių, jie irgi nori iš mūsų išgirsti, kaip būti sveikiems ir niekada nesirgti. Vaikinai, pasveikinkite svečius!

(vaikai kartu sveikina svečius: „Sveiki!“)

Pedagogas: Susitikimo metu žmonės dažniausiai ištaria tokį malonų, stebuklingą žodį, linkėdami vieni kitiems sveikatos. Kas yra sveikata? Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Žmogaus sveikata priklauso nuo jo paties, o tam turime būti fiziškai aktyvūs, sportuoti, daug vaikščioti, būti malonūs, teisingai maitintis. Laikykimės sveiko gyvenimo būdo ir gyvenkime laimingai. O dabar kviečiu į autobusą, eikime keliauti. Tu, Paša, būsi vairuotojas, o mes visi būsime keleiviai (vaikai sėdi ant aukštų kėdžių, ekspromtas autobusas)

Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, yra kažkoks laiškas (Paima laišką ir perskaito: Girioje bėda! Miško gyventojams reikia tavo pagalbos! Paskubėk, eik ten!)

Mokytojas: Įdomu, kas atsitiko? kame bėda? Vaikinai, eikime į mišką sužinoti, kas atsitiko, ir padėti miško gyventojams.

Muzikinis apšilimas – žaidimas „Čia mes sėdime autobuse“ (Garso įrašymas)

(Vaikai sutinka)

Pedagogas: Na, čia yra pirmoji stotelė. Šokime į mišką per nelygumus ir kelmus, draugai (vaikai šokinėja per nelygumus ir kelmus, juodus ir rudus apskritimus).

Vaikai ateina į „Mišką“, juos pasitinka zuikis (vyresnės grupės vaikas).

Zuikis: Zuikiai verkia - dantys verkia

Mes nemėgstame valytis dantų

Nei lauke, nei viduje

Trys subyrėjo!

Mokytojas: Kokia problema! Mes išmokysime jus ir vaikinus, ką daryti, kad jūsų dantys neskaudėtų.

Vaikai: Eilėraščio skaitymas

Jums reikia valyti dantis du kartus per dieną.

Valykite ilgai - tris minutes.

Šepetys švarus, o ne gauruotas,

Skanūs, kvapnūs makaronai.

Šepetys aukštyn ir žemyn -

Na, mikrobai, saugokitės!

Rodomas edukacinis animacinis filmukas „Kaip valytis dantis“

Zuikiai: Ačiū, vaikinai!

Mums reikia įeiti!

Vaikai kaip gyvatė ropoja į stovinčius lankus.

Susipažinkite su žaisline varle.

Pedagogas: Kas nutiko jūsų varlėms? Kodėl tu toks liūdnas?

Varlė:

Mes šokinėjome per pelkę

Jie pašoko ir bandė.

Ką tu matai pelkėje

Tai jie valgė.

Staiga mums suskaudo pilvą

Visi išblyškome iš karto.

Atsigulame ir verkiame ant šono.

Pedagogas:

O dabar mes jums padėsime, vaikinai. (Vaikai skaito eilėraštį).

Jūs, varlės, pabandykite.

Dažnai plaukite veidą su muilu!

Nuplaukite letenas prieš valgydami!

Reikia šilto vandens

Iš paprasto vandens ir muilo

Mikrobai turi galią.

Eilėraštis „Vodička, Vodichka“

Pedagogas: Vaikinai, ką dar reikia padaryti, kad nesusirgtumėte? (Vaikų atsakymai).

Pedagogas: Taip, reikia sportuoti! Pakvieskime varles daryti apšilimas "Dvi varlės". (Vaikai kartu su varlėmis daro apšilimą).

Pedagogas: Na, varlė jau juokiasi, vadinasi, jam pasidarė lengviau. Atsisveikink su juo ir pašok toliau. (Vaikai šokinėja ant dviejų kojų judėdami į priekį į lankus už mokytojo).

Pedagogas: Pažiūrėkite, vaikinai, o jūs ir mes šokome į miško proskyną, ar jaučiate, koks švarus oras?

Vaikai giliai įkvepia per nosį ir iškvepia su triukšmu per burną:

Pedagogas: Pažiūrėkite vienas į kito nosis, jos mažos, kvėpavimo angos mažos, o jei stipriai atidarote burną, kokia ji didelė!

Vaikai žiūri vienas kitam į nosį, liečia jų nosį ir plačiai atveria burną.

Pedagogas: Jei kvėpuosime per nosį, tai mikrobai ir dulkės įstrigs į nosį, o jei kvėpuosime per burną, tada žmogus bus kaip „dulkių siurblys“. Mikrobų pateks į gerklę ir ją skaudės. Pabandykite kvėpuoti per nosį ir tada per burną.

Vaikai pakaitomis kvėpuoja per nosį arba per burną.

Pedagogas: Pritraukime delną prie burnos ir tyliai, lėtai įkvėpkime delnu: koks oras, šiltas ar šaltas?

Vaikai lėtai kvėpuoja į delną, pakeltą prie burnos:

- Šiltas.

Pedagogas: Mes visi esame gyvi žmonės ir šiluma yra mumyse. Kvėpuojantieji per burną išskiria daug šilumos, todėl net vasarą gali peršalti.

Vaikai pamatė tigrą, kuris prarado balsą ir negali urgzti.

Pedagogas: Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, tigro jauniklis prarado balsą?

Vaikai: Nes tigro jauniklis netaisyklingai kvėpavo.

Pedagogas: Teisingai. Parodykime tigro jaunikliui, kaip taisyklingai kvėpuoti (laikytas kvėpavimo pratimai : įkvėpkite nosimi ir iškvėpdami pasakykite – pavargęs).

Pedagogas: Na, gerai, vaikinai, jie išmokė tigrą taisyklingai kvėpuoti.

Vaikinai, o dabar noriu išmokyti jus, kaip atkurti nosies kvėpavimą.

Mokytojas praleidžia su vaikais pratimas "Gurgling" (prieš kiekvieną vaiką stiklinė, 1/3 pripildyta vandens ir kokteilio tūbelė. Gilus įkvėpimas per nosį, po to gilus ilgas iškvėpimas į vamzdelį).

Pedagogas: Gerai, vaikinai! Mes padėjome tigrui, o jūs visi išmokote atkurti nosies kvėpavimą. Deja, mūsų smagi kelionėį „Sveikatos“ šalį baigiasi, kartu prisiminkime, ką reikia daryti, kad būtume sveiki? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Gerai, vaikinai! Reikia norėti ir mokėti rūpintis savo sveikata. Jei nesirūpinsite savo sveikata, galite ją prarasti. Sveikata yra laimė! Tai yra tada, kai esi linksmas ir viskas tau pavyksta. Sveikatos reikia visiems – ir vaikams, ir suaugusiems, ir net gyvūnams.

O dabar atsisėskite mūsų autobuse ir einame į darželį.

(Garso takelis – daina apie sveikatą)

Tėvų susirinkimas „Ką galime, ką galime arba pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų savarankiškumo ugdymas“

Renginio forma – apvalus stalas.

Tikslas:

  • Formuoti pradinio ikimokyklinio amžiaus (3-4 metų) vaikų kultūrinius ir higieninius įgūdžius Kasdienybė darželyje ir šeimoje.
  • Supažindinti su „užgaidos“ ir „užsispyrimo“ sąvokomis, jų atsiradimo priežastimis.
  • Išmokyti tėvus už neigiamų apraiškų įžvelgti vaiko savarankiškumo troškimą, vaiko asmenybės formavimąsi.

Įgyvendinimo planas

1. Mokytojo įžanginė kalba.

2. Seminaras „Mokykimės teisingai auklėti vaikus“

3. Stebėjimo testas „Mano vaikas“

4. Problemos aptarimas

5. Mokytojo-psichologo konsultacija „Apie užsispyrimą ir užgaidas“

Renginio etapai.

1. Parengiamasis etapas

  • Fotobūdelės kūrimas iš grupės „Sveikata – visa galva“ gyvenimo, kvietimai tėveliams, albumo „Nuotrauka – koliažas“ kūrimas Gamtoje sveikatai „
  • Medžiagos paruošimas pristatymui
  • Vaizdinės medžiagos paruošimas tėvų susirinkimui pristatymų, atmintinių pavidalu.

2. Organizacinis etapas

Mokinių tėvai sėdi, išsidėstę ratu.

Ant lentelių išdėlioti atvirukai „Situacijos analizei“.

3. Įžanginė susirinkimo dalis

Renginio eiga.

Mokytojas supažindina tėvus su tema, tikslu ir užduotimis tėvų susirinkimas, pateikia jo įgyvendinimo planą. Mokytoja atkreipia dėmesį, kad visi esame skirtingi, bet visada galima rasti tai, kas mus vienija. Mus vienija tai, kad susirinkome pasikalbėti apie savo vaikus.

Mokytojas pradėjo susitikimą su tėvais klausimu:

– Ar yra pokyčių jūsų vaiko savarankiškumo raidoje?

– Ar per šį laikotarpį jis tapo kitoks?

- Kas naujo?

(tėvų komentarai)

Kultūrinių ir higieninių įgūdžių ugdymas svarbus ne tik sėkmingam vaikų socializavimui, bet ir sveikatai. Nuo pirmųjų gyvenimo dienų, formuojant kultūrinius ir higieninius įgūdžius, tai ne tik elgesio taisyklių ir normų įsisavinimas, bet itin svarbus socializacijos procesas, kūdikio įėjimas į suaugusiųjų pasaulį. Šio proceso nereikėtų palikti vėlesniam laikui, ankstyvosios ir ikimokyklinės vaikystės laikotarpis yra pats palankiausias kultūriniams ir higieniniams įgūdžiams formuotis. Tada jų pagrindu statomas kitų funkcijų ir savybių ugdymas. Kultūriniai ir higieniniai įgūdžiai siejami ne tik su žaidimu. Jie yra pirmojo pagrindo prieinamas vaikui malonus darbo veikla- savitarnos darbas. Taigi vaikui tampa svarbi veiksmo atlikimo kokybė, jis išmoksta atvesti pradėtą ​​darbą iki galo, išlaikyti veiklos tikslą, nesiblaškyti. Ir dabar jau nebe suaugęs žmogus primena, kad reikia to ar kito veiksmo, o jis pats savo iniciatyva pats jį atlieka, kontroliuoja jo eigą. Kartu formuojasi tokios valingos žmogaus savybės kaip tikslingumas, organizuotumas, disciplina, ištvermė, atkaklumas, savarankiškumas. Kultūrinių ir higieninių įgūdžių įgyvendinimas sudaro sąlygas formuotis estetinio skonio pagrindams. Pagrindinės sėkmingo kultūrinių ir higieninių įgūdžių formavimo sąlygos – racionaliai organizuota aplinka, aiški kasdienė rutina ir suaugusiųjų orientavimas. Sąlygos turi būti pastovios, keisti mokytojo taikomi metodiniai metodai. „Mes nusiprausim“, – metų pradžioje sako mokytoja ir parodo viską: ir kaip susivynioti rankoves, ir kaip suputoti rankas, ir kaip jas nuplauti, o paskui nušluostyti. Visi vaikai veikia prižiūrimi ir prižiūrimi suaugusiojo. Ir taip diena iš dienos. Savarankiškumas yra vertinga savybė, kurios žmogui reikia gyvenime.

Seminaras „Mokymasis teisingai auklėti vaikus“

Būtina jį auklėti nuo ankstyvos vaikystės. Iš prigimties vaikai yra aktyvūs, labai dažnai yra linkę savarankiškai atlikti įvairias veiklas. Ir suaugusiems svarbu juos palaikyti.

Neretai kiekvienas iš mūsų, atsakydamas į pasiūlymą ką nors padaryti dėl vaiko ar jam kuo nors padėti, turėdavome išgirsti „aš pats!

(ekrane – vaikų nuotraukos ir žodžiai iš I. Muraveyk eilėraščio „Aš pats!“)

Apsirengsim...

Aš pats! Aš pats!

Nagi, nusiprauskime...

Aš pats! Aš pats!

Na, eime, bent jau susišukuoju plaukus...

Aš pats! Aš pats!

Na, leisk man tave pamaitinti...

Aš pats! Aš pats!

Šiame amžiuje vaikas suvokia save kaip atskirą asmenį, su savo norais ir savybėmis. Vaikas praktiškai tampa savarankiškas: daug veiksmų gali atlikti be suaugusiojo pagalbos, mokosi savitarnos įgūdžių.

Mokytojas siūlo apsvarstyti keletą situacijų.

Situacija analizei

Trejų metų Iljuša stropiai mūvi pėdkelnes. Sunki užduotis! Pagaliau po didelių pastangų pėdkelnės jau beveik mūvėjo, bet ... iš vidaus. Vaikas, žinoma, to nepastebi ir toliau juos tempia. Mama sustabdo, kaip pati sako, „šį betikslį šurmulį“, greitu judesiu, neslėpdama susierzinimo, bando užmauti vaikui pėdkelnes. Vaikas verkia:

– Pats, pats, pats!

Motina griežtai sako:

- Sėdėk ramiai ir nebūk neklaužada! Nežinai kaip, bet šauki „pats“.

1. Ar mama pasielgė teisingai? Ir kodėl?

2. Ar turite panašių situacijų?

3. Kaip iš jų išsivaduoti?

Dažnai dėl įvairių priežasčių – dėl laiko stokos, nepasitikėjimo vaiko jėgomis – stengiamės viską dėl jo padaryti patys.

Bet ar tikrai padedame vaikui?

Kaip tu manai?

Gali Mažas vaikas būti nepriklausomam?

Svarbu pažymėti, kad į vaikiška išraiška„Aš pats“ išreiškia nepriklausomybės troškimą.

Stengdamiesi padaryti viską už vaiką, suaugusieji jį sukelia didelė žala, atimti iš jo savarankiškumą, sumenkinti tikėjimą savo jėgomis, išmokyti pasikliauti kitais, vaikai gali užaugti pasyvūs, tingūs.

Pavyzdys: Vaikas stengiasi apsirengti pats, bet mama viską daro už jį. Jis sunkiai atsidūsta ir sako: „Bet aš pats to norėjau!

Psichologai teigia: iki trejų metų vaiko savarankiškumo ir nepriklausomybės nuo suaugusiojo troškimas smarkiai išauga tiek veiksmuose, tiek noruose. Jis turi stiprų norą įsitvirtinti.

Jokiu būdu negalima slopinti šių siekių – tai sukelia komplikacijų vaiko ir suaugusiojo santykiuose.

Pirmoji iš jų – negatyvizmas, tai yra nepaklusnumas ar nenoras vykdyti suaugusio žmogaus nurodymus ir noras elgtis priešingai.

Tada – užsispyrimas, vaikas reikalaus savęs vien todėl, kad to reikalavo.

Vaiko elgesyje gali pasireikšti ir užsispyrimas ar savivalė (vaikas viską nori daryti pats, atsisakęs suaugusiųjų pagalbos), pasitaiko tokių reiškinių kaip maištas prieš kitus (konfliktuoja su aplinkiniais, nuolat barasi, elgiasi agresyviai).

Taigi vaikų savarankiškumo slopinimas gali turėti rimtą neigiamą įtaką vaiko asmenybės raidai.

Ar patyrėte panašių apraiškų?

Kaip išsisukei iš tokių situacijų?

(eilėraštis. „Suaugusiems“ M. Schwartz)

Aš esu savo bute

Kaip kovotojo tarnyboje.

Vadas ant vado...

Aš čia vienintelis.

Turiu paklusti visiems.

Pagal užsakymą - skalbti,

Liepė apsirengti

Paklokite lovą anksti.

Pagal komandą - atsisėskite,

Paskirta studijuoti.

Pagal režimą - eik miegoti,

Pabusk - kelkis.

Dabar tau aišku kodėl

Ar aš pradėjau pykti?

Mano kantrybės pabaiga.

De-mo-bi-lizacija!

Ugdydami vaikų savarankiškumo įgūdžius dažnai susiduriame su tuo, kad vaikas negali arba nesusidoroja su pasiūlyta užduotimi. Kaip elgtis tokiose situacijose?

situacija analizei.

Išmokęs susitvarkyti po valgį, Gena pradėjo stumdyti kėdę, bet jo koja užkliuvo ant stalo kojos. Gena nesistengė, atsisakė nedidelių, bet būtinų pastangų ir tuoj pat atsisakė savo ketinimo. Kai mama priminė atstumti kėdę atgal, berniukas verkšlendamas pasakė: „Neveikia!

Kokių veiksmų turėtų imtis suaugusieji?

Taigi vaikai siekia savarankiškumo.

Ką jie gali veikti patys jaunesniame ikimokykliniame amžiuje?

Pabandykime kartu sudaryti veiksmų, kuriuos gali atlikti mūsų vaikai, sąrašą.

(diskusija su tėvais)

  • Plauti rankas pasiraitojus rankoves; nusiplaukite veidą neaptaškydami vandens; tinkamai naudoti muilą nesušlapinkite drabužių; nusausinkite rankšluosčiu, be priminimo pakabinti tam skirtoje vietoje.
  • Rengtis ir nusirengti tam tikra seka: nusirengti, sulankstyti, pakabinti, apversti iš vidaus; apsirengti, atsegti sagas, užsegti, surišti batų raištelius.
  • Pastebėkite drabužių netvarką ir pataisykite ją patys arba kreipkitės pagalbos į suaugusiuosius.
  • Laiku naudokite nosinę, nosinę, tualetą.
  • Gerti iš puodelio; valgyti, gerai sukramtyti, užsimerkusi burna.
  • Tinkamas šaukšto, šakutės, servetėlės ​​naudojimas.
  • Išimkite žaislus, knygas, statybines medžiagas tam tikroje vietoje.

Žinoma, kūdikis ne iš karto įgyja reikiamų įgūdžių, jam reikia mūsų pagalbos, būtinų sąlygų sudarymo savarankiškumui pasireikšti, teisingai vadovauti vaikų veiksmams ir būtinai pagirti, pagirti už menkiausią savarankiškumo pasireiškimą. .

Pedagoginės technikos, užtikrinančios sėkmingą užduočių sprendimą:

  • tiesioginis mokymas;
  • Rodyti;

Šioje kasdienėje veikloje tobulinami kultūriniai ir higieniniai įgūdžiai, formuojami įpročiai: plauti rankas prieš valgį ir po taršos, stebėti jų išvaizdą. Bet vaikai sensta. Ir pamažu suteikiame jiems vis daugiau savarankiškumo.

Puoselėdami elgesio prie stalo normas, atsižvelgiame ir į tai, kad be kultūrinių ir higieninių įgūdžių ugdymo vaikams, jie susiduria su daugybe užduočių: pozityvaus požiūrio į bendraamžius formavimas, elgesio kultūra kolektyvas, kuklumas, mandagumas, santūrumas.

Didelį dėmesį skiriame vaikų tvarkingumo ugdymui. Atkreipiame vaikų dėmesį į tuos savo bendraamžius, kurie moka gerai nusiplauti rankas, atsargiai tvarkytis daiktus, rengtis patys, nes vaikai ne visada patys to pastebi.

Labai sunku keltis anksti ryte ir net pačiam apsirengti: reikia atsiminti visą apsirengimo seką, mokėti užsisegti sagas, užsirišti batų raištelius. Mama tai padarys geriau ir greičiau. Ir jei suaugusieji skuba padėti vaikui, esant menkiausiam sunkumui, išvaduoti jį nuo būtinybės dėti pastangas, tada jis labai greitai susiformuos pasyvią poziciją: „Sagogti“, „Surišti“, „Suknelė“. Tikriausiai patys pastebėjote, kad kai tik pradedate padėti vaikui, jis nustoja dalyvauti aprengimo procese.

Ugdant kultūrinius ir higieninius įgūdžius, didžiulį vaidmenį vaidina suaugusiojo vertinimas, tai yra teigiamas ar neigiamas sprendimas apie individualius vaiko veiksmus ir elgesį. Jums ir man reikia plačiai naudoti teigiamą vaiko veiksmų vertinimą: pritarimą, padrąsinimą, pagyrimą. Pritarimas palaiko vaikų norą ateityje daryti tą patį, padaryti dar geriau.

Darbo eigoje pastebėjome tokius pokyčius: vaikai pradėjo tvarkingiau rengtis, rūpintis savo išvaizda, pagal paskirtį naudoti nosinaitę, neprisimindami valyti žaislus, padėkoti vieni kitiems ir suaugusiems. Kai kurie savo žiniomis, bendraudami su kitais vaikais, žymiai pagerino savo valgymo elgesį. Mažyliai pradėjo rodyti daugiau iniciatyvos ruošdamiesi edukacinei veiklai ar maitinimui. Vaikai pradėjo pastebėti problemas išvaizda vienas kitą ar aplinką. Dauguma vaikų pradėjo atsargiai tvarkyti žaislus, palaikyti švarą ir tvarką.

Mokytoja pasiūlo tėvams paruoštą atmintinę „Sveiki vaikai – sveikoje šeimoje“

Testas "Mano vaikas"

Rankų plovimo ir asmeninės higienos įgūdžiai apima gebėjimą:

1. Nusiplaukite veidą, ausis, rankas

2. Pasiraitoti rankoves;

3. Sušlapinkite rankas;

4. Paimkite muilą, putokite, kol pasirodys putos;

5. Nuplaukite muilą;

6. Nusausinkite rankas, rankšluostį atsargiai sulankstykite ir pakabinkite kameroje;

7. Naudokite šukas.

1. Tinkamas šaukšto ir arbatinio šaukštelio, šakutės, servetėlės ​​naudojimas;

2. Nesmulkinkite duonos;

3. Kramtykite maistą užsimerkę;

4. Nekalbėk pilna burna;

5. Pasibaigus valgiui ramiai pasitraukti nuo stalo;

6. Padėkoti;

7. Naudokite tik savo įrenginį.

Įgūdžiai nusirengti ir apsivilkti drabužius tam tikra tvarka apima gebėjimą:

1. Atsukite mygtukus;

2. Nusivilkti suknelę (kelnes);

3. Tvarkingai pakabinti;

4. Nuimkite marškinius ir atsargiai pakabinkite ant kelnių;

5. Nusiauti batus;

6. Nuimkite pėdkelnes, pakabinkite ant marškinių (suknelės);

7. Uždėkite atvirkštine tvarka.

Vertinimo kriterijai:

3 balai – teisingai atliktas veiksmas;

2 balai – veiksmas atliktas su nedideliais netikslumais;

1 balas – nesugebėjimas atlikti veiksmo.

Kultūrinių ir higieninių įgūdžių formavimo lygiai

Aukštas lygis (84-63 balai) – visi įgūdžiai yra tvirtai susiformavę;

Vidutinis lygis (62-40 balų) – vienas ar keli įgūdžiai formuojasi;

Žemiau vidutinio (39-28 balai) – nesusiformuoja vienas ar keli įgūdžiai

Stebėjimo testas „Mano vaikas“

Dėl antro klausimo išgirdo mokytojas - psichologas Brovko N.S. tema „Apie užsispyrimą ir užgaidas“. Natalija Sergeevna papasakojo, kas yra užgaidų ir užsispyrimo priežastis, būdingi vaiko elgesio bruožai užsispyrimo ir užgaidų atveju. Pedagoginiai patarimai tėvams išnaikinti vaikų užsispyrimą ir užgaidas.

Tėvų susirinkimo sprendimas.

1. Sujungti šeimos ir darželio pastangas formuojant pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų kultūrinius ir higieninius įgūdžius, patikslinti ir susisteminti vaikų žinias apie higienos procedūrų poreikį. Įskiepyti vaikams norą atrodyti švariai, tvarkingai ir tvarkingai. Stiprinti darželio ir šeimos ryšius, keisti tėvų poziciją dėl savo ir vaikų sveikatos, už neigiamų apraiškų įžvelgti vaiko savarankiškumo troškimą, vaiko asmenybės formavimąsi.

atmintinę

Sveiki vaikai sveikoje šeimoje!

  • Stenkitės palaikyti vaiko savarankiškumo troškimą.
  • Skatinkite, pagirkite savo vaiką net už nedidelius pasiekimus.
  • Savitarnos įgūdžiai greičiau skiepijami, jei suaugęs žmogus parodo ir pakomentuoja pavyzdį, kaip, ką ir kokia tvarka daryti.
  • Negalima skubinti vaiko atlikti jokio veiksmo, reikia suteikti jam galimybę viską daryti ramiai, pačiam.
  • Jei kūdikiui kažkas nepasisekė, neskubėkite jam padėti, kol jis to nepaprašo.
  • Stenkitės, kad vaikas visada būtų aktyvus ir emocingas.
  • Ugdymo procese naudokite eiles, eiles, asmeninį pavyzdį.
  • Pabandykite naudoti žaidimo situacija.
  • Visada išlaikykite teigiamą emocinį požiūrį.

Pedagoginiai metodai.

  • tiesioginis mokymas;
  • Rodyti;
  • pratimai su veiksmų atlikimu didaktinių žaidimų procese;
  • sistemingas priminimas vaikams apie būtinybę laikytis higienos taisyklių.

Rankų plovimas ir asmeninės higienos įgūdžiai apima:

  • Nusiplaukite veidą, ausis, rankas
  • Pasiraitokite rankoves
  • Sušlapinkite rankas
  • Paimkite muilą, putokite, kol pasirodys putos
  • Nuplaukite muilą
  • Nusausinkite rankas, atsargiai sulenkite rankšluostį ir pakabinkite kameroje
  • Naudokite šukas

Tvarkingos mitybos įgūdžiai apima gebėjimą:

  • Tinkamas šaukšto ir arbatinio šaukštelio, šakutės, servetėlės ​​naudojimas
  • Nesmulkinkite duonos
  • Kramtykite maistą užsimerkę
  • Nekalbėk pilna burna
  • Valgymo pabaigoje ramiai palikite stalą
  • Ačiū
  • Naudokite tik savo įrenginį

Įgūdžiai nusirengti ir apsivilkti drabužius tam tikra tvarka apima gebėjimą:

  • atsegti mygtukus
  • Nusivilk suknelę (kelnes)
  • Pakabinkite atsargiai
  • Nusivilkite marškinius ir tvarkingai pakabinkite ant kelnių.
  • Nusiauk batus
  • Nusiimkite pėdkelnes, pasikabinkite ant marškinių (suknelės)
  • vaikams 2016 m

MKDOU Zdvinsky vaikų darželis "Saulė"

bendras vystymosi tipas

Sveikatos tausojimo projektas ikimokyklinio amžiaus vaikams nuo 2 iki 3 metų (1 jaunesniųjų grupė "Bitė")

Sitnikova Tatjana Nikolaevna

Zdvinskas

Sveikatos tausojimo projektas ikimokyklinio amžiaus vaikams nuo 2 - 3 metų

"Būk sveikas, mažute!".

Produkto aprašymas : Atkreipiu jūsų dėmesį į projektą, kurio tikslas – gerinti vaikų sveikatą, formuoti sveikos gyvensenos pagrindus ir vaikų kultūrinius bei higieninius įgūdžius. Ši plėtra gali būti naudinga mokytojams ikimokyklinis ugdymas. Ši medžiaga skirta 2 - 3 metų vaikams.Sveikatą tausojančioje darželio erdvėje ypatingą vietą užima fizinis lavinimas ir sveikatinimo darbai bei teisingas mokinių motorinės veiklos organizavimas, atsižvelgiant į individualias vaikų savybes. , metų laikas ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos darbo režimas. Ugdymo procesas apima rekreacinę veiklą: kvėpavimo gimnastika, artikuliacinė gimnastika, akių gimnastika, fiziniai pratimai ir dinaminės pauzės, pirštų gimnastika, savimasažas, muzikiniai ir ritminiai pratimai, atsipalaidavimas. Vaikų racione yra vaisiai, sultys, salotos, daržovės.

Aktualumas.

Gyvybės apsauga, vaikų fizinės ir psichinės sveikatos stiprinimas yra vienas pagrindinių ikimokyklinio ugdymo uždavinių. Ikimokyklinis amžius yra svarbiausias vaiko sveikatos formavimosi etapas. Ši užduotis ypač aktuali adaptaciniu laikotarpiu, kai vaikai pastebimai padaugėja sergamumo atvejų, todėl reikia taikyti šiuolaikiškus, inovatyvius edukacinio ir rekreacinio darbo metodus. Edukacinė sritis fizinis vystymasis reikalauja, kad vaikai ugdytų sveikos gyvensenos įpročius, kurie visada yra pirmoje vietoje.
Kasdienio darbo su vaikais procese reikia siekti, kad asmens higienos taisyklių įgyvendinimas jiems taptų natūralu, o su amžiumi nuolat tobulėtų higienos įgūdžiai.

Problema: vaikai nesuformavo sveikos gyvensenos pagrindų, nėra iki galo suformuoti kultūriniai ir higieniniai įgūdžiai (tvarkingumo ir savitarnos įgūdžiai).

Problemos pagrindimas :
1 . Tėvai neskiria pakankamai dėmesio fizinis vystymasis vaikų (sveikatos apsauga ir skatinimas), kultūrinių ir higieninių vaikų ugdymas.
2. Tarp vaikų nepakanka žinių apie kultūrinius ir higieninius įgūdžius, apie sveiką gyvenseną.

Projekto tipas: sveikatingumo

Projekto tipas : trumpalaikis (2016 m. vasario mėn.)

Projekto dalyviai: jaunesniosios grupės „Bitė“ vaikai, mokytojai, tėveliai, sveikatos darbuotoja, kūno kultūros instruktorė.

Tikslas: vaikų tobulinimas, pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikos gyvensenos pagrindų ir kultūrinių bei higieninių įgūdžių formavimas.

Užduotys:
1. Vaikų fizinės ir psichinės sveikatos išsaugojimas ir stiprinimas, sergamumo ir traumų prevencija.
2 . Idėjų apie sveiką gyvenseną formavimas.
3. Kultūrinių ir higieninių įgūdžių ugdymas, idėjų apie asmens higienos taisykles formavimas.
4 . Ikimokyklinukų savarankiškumo, iniciatyvumo, smalsumo, pažintinės veiklos ugdymas.
5 . Aktyvinti žodyną: sveikata, sveika gyvensena, mankšta, kūno kultūra, taisyklės, asmeninė higiena.
6 .Stiprinti darželio ir šeimos ryšius, keisti tėvų poziciją dėl savo ir vaikų sveikatos.

Tikėtini Rezultatai :
1 .Vaikai susiformavo pirmines žinias apie sveiką gyvenseną. 2 .Formuojasi kultūriniai ir higieniniai įgūdžiai, žino elementarias asmens higienos taisykles.
3. Vaikai savarankiškai imasi iniciatyvos: žiūri iliustracijas, dalyvauja pokalbiuose, užduoda klausimus. parodyti kūrybiškumą, aktyvumą ir detalumą darbe.
4 .Suaktyvintas ir praturtintas vaikų žodynas šia tema.
5 .Su malonumu piešia, lipdo, žaidžia įvairius žaidimus.
6 .Dalyvavimas bendra veikla tėvai.

Projekto veiklos produktas : Sveikatingumo kampelio kūrimas grupėje, įvairios gimnastikos (kvėpavimo gimnastika, artikuliacinė gimnastika, akių gimnastika, kūno kultūros minutės) dokumentų spintelių kūrimas, lauko žaidimai.

Projekto įgyvendinimas:

1 etapas -Parengiamasis etapas

Darbas su tėvais:
- Tėvų apklausa.

Konsultacija „Padėkite savo vaikui pagerinti sveikatą“, „Sveikos gyvensenos kultūra šeimoje ir darželyje“.
- aplankas - pamaina "Kasdienė rutina yra svarbi";
– Pokalbiai su tėvais apie ligų prevenciją.
- atmintinė tėvams „Rankų plovimo taisyklės“, „Žarnyno infekcijų profilaktika“, „2-3 metų vaikų kultūrinių ir higieninių įgūdžių formavimas“, „Masažas – štai aš!“;
- Patarimai tėvams dėl kultūrinių ir higieninių įgūdžių formavimo, rytinės mankštos, fizinės veiklos organizavimo, tinkamos mitybos organizavimo;
- Rekomendacijos „Apytikslės rekomendacijos grūdinantiems vaikams“, sveikai gyvensenai.

2 etapas -Praktiška

Darbas su vaikais:
Sveikatingumo veikla (kasdien piko metu):
- Rytinė mankšta;
- Dinaminės pauzės, fizinės minutės;
- Kvėpavimo pratimai;
- Pirštų gimnastika(su daiktais) su poetinių formų tarimu.
grūdinimo veikla (kasdien)
- Oro vonios, higienos procedūros.
- Vaikščiojimas basomis masažo takais;
- Pėdų ir rankų savaiminis masažas.
Prevenciniai veiksmai
- Vitaminizacija;
- Lengvi drabužiai viduje ir lauke;
- Plokščiapėdystės profilaktika (vaikščiojimas briaunuotais takais ir kt.);
- Žaidimai, skirti taisyklingai laikysenai formuoti

- Vaidmenų žaidimai„Šeima“, „Ligoninė“, „Mes – sportininkai“, „Daktaras Aibolitas“, „Išeiname pasivaikščioti“, „Žaislai pas gydytoją ir kiti;
-Didaktiniai žaidimai ir pratimai skirtas ugdyti kultūrinius ir higieninius įgūdžius, sveiką gyvenimo būdą: „Aprengsime lėlę pasivaikščioti“,
„Migdykime lėlę“, „Maudykime lėlę“, „Pamaitinkime lėlę“, „Vodička, vandens“,
„Pusiplauk rankas“, „Skalbyklė“, „Plauku tvarkymas“, „Pilkos katės plovimai“, „Pasakysiu, o tu parodysi“, „Nustatyk skonį“ ir kt.
- Gimnastika akims;
- Pokalbiai su vaikais „Pasikalbėk apie tinkamą mitybą“, „Aš ir mano kūnas“, „Ką aš žinau apie sportą“, „ Sveikas maistas– daržovės ir vaisiai“, „Kodėl būtina mankšta“, „Elgesio taisyklės valgant ir prausiant“.
- Skaitymas grožinė literatūra (K. Čukovskio „Aibolitas“, „Moydodyr“, „Fedorino sielvartas“), rus. liaudies pasaka„Apie neklaužada rankas ir kojas“, eilėraščiai, eilėraščiai, mįslės tema „sveika gyvensena“, „KGN“;
- Medžiagos svarstymas temomis „Sportas“, „Asmens higienos priemonės“, „Jei nori būti sveikas“, „Žalingi įpročiai“, „Kaip tinkamai naudoti asmens higienos priemones“.
- Lauko žaidimai„Pagauk uodą“, „Pelės ir katė“, „Surask savo spalvą“, „Višta motina ir vištos“, „Įsisuk į ratą“, „Surask savo vietą“ ir kt.;
- Artikuliacinė gimnastika;

3 etapas – finalas

Darbo santrauka:
- filmas - atliktų darbų pristatymas.

Kūno kultūros kampelio turtinimas

Vaikų ir tėvelių darbų paroda

Sieninio laikraščio kūrimas

Paraiška Nr.1

Anketa tėvams

1

2

3. Ar sportuojate namuose?

4 Ar laikotės grafiko savaitgaliais? Kuris?

5

6 Kokį grūdinimo būdą naudojate namuose? (Ženklas)

sistemingas vėdinimas

druskos takelis

kvėpavimo pratimai

vaikščioti bet kuriuo metų laiku

7

8

lauko žaidimai

stalo žaidimai

televizija

kompiuteris

9. Kokio patarimo norėtumėte gauti?

ligų prevencija

kvėpavimo pratimai

grūdinimas

laikysenos korekcija

plokščių pėdų prevencija

Ačiū už bendradarbiavimą!

Anketa tėvams

„Kūninis lavinimas šeimoje“.

1 . Kaip dažnai vaikas serga, kokias sunkias ligas, sužalojimus patyrė

2 . Ar žinote, ką reiškia sveikai gyventi? Paaiškink.

3 . Ar sportuojate namuose?

4 . Ar laikotės grafiko savaitgaliais? Kuris?

5 . Ar turite namuose treniruoklių? Kuris?

6 . Kokį grūdinimo būdą naudojate namuose? (Ženklas)

sistemingas vėdinimas

kvėpavimo pratimai

vaikščioti bet kuriuo metų laiku

vaikščioti basomis ant „stebuklų kilimėlio“

7. Ar vaikštote su vaiku po darželio? Kiek valandų kur nors važiuoji ir kur?

8. Ką jūsų vaikas veikia vakarais ir savaitgaliais: (žymėkite)

lauko žaidimai

stalo žaidimai

televizija

9 . Kokio patarimo norėtumėte gauti?

ligų prevencija

kvėpavimo pratimai

grūdinimas

laikysenos korekcija

plokščių pėdų prevencija

Paraiška №2

(sieninis laikraštis „Tėti, mama, aš esu sportiška šeima!“)

Galina Ovsyannikova
Vasaros sveikatos darbų planas antroje jaunesniųjų grupėje

Vasaros sveikatinimo darbų planas II jaunesniųjų grupėje"BET"

Tikslas: Pagrindinė sveikatingumo užduotis dirbti- Vaikų sveikatos gerinimas per įvairių rūšių veikla, medicininė ir rekreacinė veikla, grūdinimo procedūros bei specialiai organizuojamas laisvalaikis ir pramogos. Toliau lavinkite ir lavinkite motoriką eidami ir bėgiodami, metdami, šokinėdami, išlaikydami pusiausvyrą, šliaužiodami ant pilvo, gaudydami kamuolį. Atsižvelkite į vaikų amžiaus ypatybes.

Grūdinimo pagalba pratinti trapų, augantį vaiko kūną ištverti temperatūros pokyčius aplinką atsispirti įvairioms ligoms. Ugdyti smalsumą ir pažintinę veiklą, formuoti kultūrinius, higieninius ir darbo įgūdžius.

Medicina ir sveikata Renginiai:

1. Gėrimo režimo laikymasis, smėlio dėžės ir aikštelės higiena.

2. Dienos režimas šiltajam periodui, buvimo saulėje režimas.

grūdinimo procedūros:

1. Oro ir saulės vonios.

2. Vandens procedūros (trynimas, plovimas).

3. Kvėpavimo pratimai.

4. Gimnastika pabudus.

5. Vaikščiojimas ant masažo kilimėlių.

Nemokama veikla įjungta svetainę: žaidimai su kamuoliu, lankai, savarankiški žaidimai lauke.

MĖNESIO SAVAITĖS TEMA RENGINIAI TIKSLAI IR UŽDAVINIAI ATSAKINGI

BIRŽELIO: 1 d savaitė: "Sveika, raudona vasara!"

"Mano laiminga vaikystė!" Pokalbis: "Sveika, raudona vasara!"

„Padovanokime gaublį vaikams“

Skaityti eilėraščius apie vaikus.

P / žaidimas „Mano linksmas,

skambantis kamuolys"

produktyvią veiklą: piešiniai ant asfalto. Supažindinkite vaikus su tarptautinė diena vaikų apsauga, pakalbėkite apie tai, kada ji pasirodė ir kodėl ji vadinama tarptautine.

Toliau formuokite žinias apie vasaros ženklus. auklėtojai:

Ovsyannikova G.S.

Gulimova Yu.A.

2 savaitė.

„Fėjų savaitė“

A. S. Puškino kūrinių skaitymas "Vėjas pučia jūroje", „Pasaka apie carą Saltaną“, „Pasakojimas apie žveją ir žuvį“

Kūrinių iliustracijų ekspertizė autorius.

P/žaidimas "Vėjas, vėjas, vėjas"

produktyvią veiklą:(piešinys)

"Auksinė žuvelė".

Spėlioti mįsles apie vandens pasaulį, žiūrėti į iliustracijas.

P/žaidimas „Vandenynas dreba“, "Kieno kitas"- su kamuoliu.

Produktas. veikla. (piešinys)

"Plaukiojanti, plaukianti žuvis". Toliau supažindinkite vaikus su rusų poetų kūryba.

Stiprinti vaikų gebėjimą piešti teptukais ir dažais.

Formuoti vaikų žinias apie vandens pasaulį ir domėjimąsi negyvosios gamtos reiškiniais.

Ugdykite gebėjimą piešti trikampio formos objektus, mankštintis piešdami dažais. globėjas:

Gulimova Yu.A.

globėjas:

Gulimova Yu.A.

"Kam skirti draugai".

Skaityti rusiškai nar. pasakos "Teremok".

Mažo mobilumo žaidimas „Atpažink draugą iš balso“

produktyvią veiklą: (paraiška) "Gėlė draugui". Išplėskite savo supratimą apie draugystę. išmokite būti mandagūs savo bendraamžiams.

Išmok sudaryti kompoziciją iš paruoštų formų. globėjas:

Gulimova Yu.A.

"Rusijos diena" Pokalbis "Mano namai yra mano šalis".Žiūrėti pristatymai: "Kur prasideda Tėvynė".

Mokantis eilėraštį. apie Rusiją ir Tėvynę.

produktyvią veiklą (paraiška) "Rusijos vėliava".

Supažindinkite vaikus su viena iš jauniausių valstybių. atostogos.

Ugdykite jaunuosius šalies patriotus. Tęsti

Suformuoti galimybę pavaizduoti objektą, susidedantį iš kelių stačiakampio formos dalių. globėjas:

Gulimova Yu.A.

3 savaitė.

„Mano mėgstamiausi žaidimai ir žaislai“. Pokalbiai: "Mano mėgstamiausias žaislas".

P/žaidimai « Stebuklingas maišelis» , „Žaidimai su kėgliais, kamuoliais, lankais“.siužetas ritinys. žaidimas "Žaislų parduotuvė".

produktyvią veiklą (skulptūra) "Sraigė".

Ugdykite teigiamą požiūrį į žaislus, toliau lavinkite motoriką einant, bėgant, metant, šokinėjant.

Išmokite nulipdyti sraigę, sulankstydami koloną ir atitraukdami galvą bei ragus. globėjas:

Gulimova Yu.A.

4 savaitė.

„Patriotų savaitė“

Pokalbis „Jie apgynė Tėvynę“.

Skaityti eilėraščius apie karą.

D/žaidimas: "Kariniai ginklai".

Produktas. veikla:

„Taikos paukštis balandis“- dažymas.

Toliau kalbėti apie V. O. V. Supažindinkite vaikus su data, kada V. O. V. pradėjo, supažindinkite su sąvoka "karas",

toliau mokytis dirbti su dažais, šepečiai. globėjas:

Gulimova Yu.A.

5 savaitė.

„Saugumo savaitė“ Pokalbiai: „Pavojus kelyje“, "Ugnis yra pavojingas žaidimas".

D/žaidimas „Kelio abėcėlė“.

P/žaidimas "Automobilis ir paukščiai".

Prod. veikla (skulptūra) „Mūsų draugas šviesoforas“. Įtvirtinti vaikų žinias apie šviesoforą ir jo reikšmę, plėsti vaikų žinias apie kasdieninio gyvenimo su ugnimi taisykles.

Toliau mokykite vaikus ridenti plastiliną sukamaisiais judesiais, formuojant kamuoliukus. globėjas:

Gulimova Yu.A.

LIEPOS: 1 savaitė.

„Liepos 8-oji – visos Rusijos šeimos diena“ Pokalbiai: "Kas yra šeima", "Kas yra namas".

Skaitymas "Petuška su šeima".

P/žaidimai "Burbulas", „Pilkas zuikis prausiasi“, "Pagauti kamuoli", "Gerūs žodžiai"- su kamuoliuku.

S. /r. žaidimas "Šeima".

Produktyvi veikla – dovanų gaminimas artimiesiems ir draugams. Toliau formuoti vaikų žinių sampratą "šeima" išmokti gerbti savo šeimą ir draugus.

Amatas atvirukas iš paruoštų formų, mokyti tikslumo. globėjas:

Gulimova Yu.A.

2 savaitė

„Jaunųjų ekologų savaitė“ Mįslės apie paukščius. Pokalbiai apie žydinčius augalus

D/žaidimai – Atspėk, koks tai paukštis?, "Surinkite puokštę".

produktyvią veiklą (skulptūra) "gėlė"

Darbo veikla - darbas sode - svogūnų ravėjimas. Išplėskite supratimą apie pokyčius gyvūnų, augalų pasaulyje vasaros laikotarpis. Ugdykite pagarbą gamtai. Įtvirtinti gebėjimą lipdyti pažįstamas gėles, naudojant anksčiau išmoktas technikas, ugdyti iniciatyvą ir savarankiškumą. globėjas:

Gulimova Yu.A.

3 savaitė.

„Sveikatos savaitė“ Pokalbiai: „Vitaminai, kuriuos mėgstu – noriu būti sveikas“, Apie sveikatą, apie švarą.

Skaitymas plonas. lit.: V. Lebedevas-Kumachas "Nusiaikink!".

S. /r. žaidimai "poliklinika", "Vaistinė".

produktyvią veiklą (piešinys) "Uogos ir obuoliai". Toliau formuokite vaikų idėjas apie sveikatą gyvenimo būdas, oh gydytojo profesijos svarbą, žaidimo metu toliau lavinti vaikų kalbą ir mąstymą. Mankštinkitės ir išmokite piešti uogas ir obuolius, naudodami dydžio ir spalvos kontrastą, ugdykite kompozicijos jausmą. globėjas:

Gulimova Yu.A.

4 savaitė.

„Virš jūras, virš bangų“

Pokalbis: „Mūsų šalies laivynas“.

Žaidimas su statybinėmis medžiagomis ir smėliu „Pastatykime laivą“.

P/žaidimas "Mes esame jūreiviai".

produktyvią veiklą:(skulptūra) "Valtis"(piešinys) „Virš jūras, virš bangų“.

Formuoti vaikų žinias apie karo jūreivius ir profesiją "jūreivis".

Plėtoti fizinį aktyvumą.

globėjas:

Ovsyannikova G.S.

RUGPJŪTIS: 1 savaitė.

„Savaitė šviečia saulė“ Pokalbis „Apie saulės šviesos naudą ir žalą“.

Saulės stebėjimas.

Eksperimentavimas „Vanduo inde“(vandens šildymas saulės spinduliais)

D/žaidimai: – Atspėk, koks tai paukštis?, "Surinkite puokštę".

produktyvią veiklą (skulptūra)

"gėlė". Ugdykite pažintinį susidomėjimą, susidomėjimą eksperimentais, plėskite idėjas apie saulę. globėjas:

Ovsyannikova G.S.

2 savaitė.

„Vabzdžių savaitė“ Pokalbiai apie vabzdžius.

Skaitymas plonas. literatūra:

V. Bianchi "Kaip skruzdėlė skubėjo namo",Į. Čukovskis „Fly Tsokotukha“.

Vaikščiojančių vabzdžių stebėjimas.

P/žaidimai: „Bitės aviliuose“, "Paukščiai ir uodai".

produktyvią veiklą (piešinys) „Drugeliai pievoje“. Plėsti idėjas apie vabzdžių įvairovę, ugdyti meilę vabzdžiams.

Praktikuokite piešimo pirštais techniką, įtvirtinkite gebėjimą tolygiai taikyti

taškus visame objekto paviršiuje, pieškite įvairių atspalvių žolę. globėjas:

Ovsyannikova G.S.

3 savaitė

„Duonos savaitė“ Pokalbis "Iš kur atsirado bandelė".

Pasakos dramatizavimas "Kolobok".

P/žaidimai „Pelės sandėliuke“, "Kepalas".

Žiūri animacinį filmuką „Apie merginą, kuri užlipo ant duonos“.

produktyvią veiklą (paraiška) "Papuoškite bandelę". Supažindinkite vaikus su grūdais.

Auklėk pagarbus požiūris duoną auginančių žmonių darbui. Būkite atsargūs su duona. globėjas:

Ovsyannikova G.S.

4 savaitė

Valstybės vėliavos savaitė. - „Rugpjūčio 22-oji – Vėliavos diena“. Albumo apžvalga „Rusija yra mano tėvynė“.Pokalbis apie Rusijos vėliavos simboliką.

Eilėraščio skaitymas "Rusijos vėliava", atspėjo mįslę apie vėliavą.

Rusų liaudies žaidimai.

produktyvią veiklą (piešinys) "Rusijos vėliava" Supažindinti vaikus su svarbiausiu mūsų šalies simboliu – Vėliava, išmokyti ją atpažinti. Ugdykite meilę mūsų didelė šalis Rusija. globėjas:

Ovsyannikova G.S.

„Mano miesto diena“ Albumo apžvalga "Mano miestas"

D/žaidimas "Baigti namą".

Pokalbis „Miestas, kuriame gyvename“.

P/žaidimas "Apšakytas šuo"

produktyvią veiklą (paraiška) "Namas". Toliau formuokite vaikų žinias apie mūsų miestą. globėjas:

Ovsyannikova G.S.

Galutinis pokalbis: "Ką prisimeni iš vasaros" Toliau tobulėti

kalba, mąstymas, atmintis.